Najlepszy hosting Linux

Jako agencja internetowa z dużą ilością kont hostingowych (mamy niezliczone poboczne projekty i lubimy eksperymentować), mamy całkiem niezłe pojęcie o tym, co definiuje świetnego hosta. Są to nasi najlepsi dostawcy hostingu dla systemu Linux, świetny hosting bez rozbijania banku.


Web Hosting CompanyOgólna ocenaCena / mo.Disk SpaceFeaturesWebsite
siteground2 9,3 / 10 3,95 USD (tymczasowe 67% zniżki) 10 GB Mocne, szybkie, epickie wsparcie, + 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy! = Wygrana!
hostgator 8,7 / 10 2,78 USD bez limitu Tanie + Nieograniczone miejsce na dysku!
A2HostingLogo 8,5 / 10 3,92 USD (w porównaniu z 7,99 USD) bez limitu Nieograniczone miejsce na dysku!
w ruchu 8,3 / 10 4,19 USD (40% zniżki) bez limitu Doświadczony, niezawodny, nieco droższy.
Dreamhost 8/10 7,95 USD bez limitu Świetny występ & wsparcie

Najlepszy Linux Hosting 2020 – Recenzje

1. SiteGround

Logo SiteGround

Stronie internetowej: www.siteground.com
Cena £: 3,95 USD
Miejsca na dysku: 10 GB

W naszej opinii, najlepszą firmą hostingową dla systemu Linux jest SiteGround. Mają trzy plany do wyboru:

 • Rozpoczęcie – zalecamy ten plan, jeśli dopiero zaczynasz i nie masz pewności, jak postępować w kwestii obecności w Internecie. Dozwolona jest tylko jedna strona internetowa z tym abonamentem (pamiętaj o tym).
 • GrowBig – jest to najpopularniejszy plan SiteGround. Powodem, dla którego wiele osób woli ten plan, jest to, że możesz hostować z nim nieograniczoną liczbę stron internetowych. Zasadniczo masz więcej miejsca na rozwój, wybierając ten plan (w porównaniu do planu początkowego).
 • GoGeek – jeśli chcesz korzystać z funkcji premium w ramach swojej subskrypcji, skorzystaj z planu GoGeek firmy SiteGround. Nie trzeba dodawać, że dzięki temu planowi możesz hostować nieograniczoną liczbę stron internetowych. Jest także większy i szybszy niż dwa pierwsze plany, o których wspomnieliśmy powyżej.

Jeśli nie masz pewności, który plan subskrypcji, zalecamy skorzystanie z opcji GrowBig (głównie ze względu na nieograniczoną liczbę witryn). Lub, jeśli chcesz, możesz również zacząć od planu uruchamiania, ponieważ zawsze możesz przejść na wyższy plan.

Bez względu na wybrany plan, pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z wbudowanego narzędzia SiteGround do szybkiego tworzenia witryny. Jeśli potrzebujesz pomocy, ich zespół obsługi klienta jest zawsze do Twojej dyspozycji.

Plusy

 • Świetna obsługa klienta
 • Elastyczne plany cenowe
 • Łatwe zarządzanie witryną

2. HostGator

Logo HostGator

Stronie internetowej: www.hostgator.com
Cena £: 2,75 USD
Miejsca na dysku: bez limitu

Jeśli rozważasz HostGator jako swojego dostawcę hostingu, wiedz, że masz trzy opcje do wyboru – Hatchling, Baby i Business.

Hatchling to ich najtańszy plan i jest naprawdę bardzo przystępny. Pamiętaj jednak, że możesz mieć tylko jedną stronę internetową.

Kochanie, ich plan w średniej cenie jest w rzeczywistości najpopularniejszym planem firmy. Zalecamy to w porównaniu z planem Hatchling, ponieważ otrzymasz o wiele więcej (dodając tylko kilka dolarów do tańszego planu). Co więcej, możesz za jego pomocą hostować nieograniczoną liczbę witryn.

Oczywiście, jeśli możesz sobie na to pozwolić (i chcesz mieć wszystkie najlepsze funkcje HostGator), najlepszą opcją jest wybranie ich Biznesplanu. Ten rodzaj hostingu może obsługiwać wymagające firmy, a także sklepy internetowe.

HostGator daje również swoim klientom 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, aby upewnić się, że są naprawdę zadowoleni z wybranych przez siebie planów. Dlatego zalecamy pracę nad witryną natychmiast po rejestracji, aby nie marnować tych 45 dni (to one decydują o tym, czy zdecydujesz się na HostGator, czy nie).

Wiedz, że HostGator ma również przyjazny dla użytkownika cPanel – nauczysz się go szybko. A jeśli nie, zawsze możesz polegać na ich obsłudze klienta. Mają dobrą.

Plusy

 • Stabilny czas pracy
 • Instalacja aplikacji jednym kliknięciem
 • Dobry czas reakcji

Cons

 • Niskie ceny obowiązują tylko przez pierwsze lata.
 • Drogi plan premium
 • Brak bezpłatnych certyfikatów SSL

3. Hosting A2

Logo hostingu A2

Stronie internetowej: www.a2hosting.com
Cena £: 3,92 USD
Miejsca na dysku: bez limitu

W przeciwieństwie do większości dostawców usług hostingowych, A2 Hosting zapewnia nieograniczone miejsce i nieograniczoną przepustowość dla wszystkich swoich planów. Ich najtańszym planem jest plan Lite, który rzeczywiście zapewnia nieograniczoną przestrzeń dyskową i przepustowość, ale tylko dla jednej strony internetowej. Uważamy to za nieco niezwykłe, ponieważ większość firm z jedną witryną zazwyczaj nie wymaga nieograniczonej przestrzeni dyskowej i przepustowości.

Plan średniej ceny A2 Hosting o nazwie Swift jest bardziej realistyczny. Oprócz nieograniczonej przestrzeni dyskowej i przepustowości, oferuje także nieograniczoną liczbę stron internetowych i nieograniczone transfery.

Turbo plan (najdroższy plan A2 Hosting), jest również dobry pod względem funkcji. Ma wszystkie funkcje zawarte w planie Swift, ale jest znacznie szybszy. A2 Hosting faktycznie korzysta z integracji Cloudfare (w całym systemie) – i to wyjaśnia ich szybko ładujące się strony.

Podoba nam się również gwarancja zwrotu pieniędzy A2 Hosting. Oprócz tego, że mają 30 dni na przetestowanie swojej witryny, w niektórych przypadkach zwracają również niewykorzystane usługi.

A2 Hosting oferuje również wiele opcji płatności, takich jak karty kredytowe, PayPal i przelewy bankowe.

I oczywiście obsługują wiele aplikacji, takich jak WordPress, Joomla, Drupal, Magento i inne.

Jeśli chodzi o obsługę klienta, świadczą również usługi w tym obszarze. Mają czat na żywo, wsparcie telefoniczne, e-mail itp.

Plusy

 • Nieograniczone wszystko we wszystkich swoich planach
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy lub proporcjonalny zwrot pieniędzy
 • Obsługuje wiele aplikacji CMS

Cons

 • Wzrost ceny przy odnowieniu jest naprawdę wysoki
 • Tylko jedna strona internetowa jest dozwolona z najtańszym planem
 • Brak automatycznych kopii zapasowych w najtańszym planie

4. Hosting InMotion

Logo Hostingu InMotion

Stronie internetowej: www.inmotionhosting.com
Cena £: 6,39 USD
Miejsca na dysku: bez limitu

InMotion Hosting od dawna zapewnia swoim klientom dobre usługi hostingowe. Jeśli zastanawiasz się nad planem hostingowym w tej firmie, wiedz, że mają do wyboru trzy plany – Uruchomienie, Power i Pro.

Wiedz, że wszystkie ich plany obejmują bezpłatną domenę, nieograniczoną przestrzeń dyskową i nieograniczoną przepustowość. Główną różnicą między planami jest dozwolona liczba stron internetowych dla każdego planu.

Jeśli wybierzesz najtańszy abonament (Uruchom), możesz hostować maksymalnie 2 strony internetowe w tym planie (pamiętaj, że zawsze możesz uaktualnić).

Teraz, jeśli planujesz mieć tylko około 6 stron internetowych, plan zasilania może być bardziej odpowiedni dla Ciebie, ponieważ pozwala na maksymalnie 6 stron internetowych.

Przejdź do planu Pro, jeśli uważasz, że będziesz potrzebować więcej niż 6 stron internetowych. Dzięki temu planowi nie tylko pozwala na nieograniczoną liczbę stron internetowych, ale także zapewnia Twoim stronom największą moc (w porównaniu do dwóch pozostałych tańszych).

Jeśli bezpieczeństwo jest jednym z głównych priorytetów na twoich stronach internetowych, wiedz, że InMotion Hosting jest wyposażony w system ochrony przed zagrożeniami (jest bardzo skuteczny przeciwko różnym atakom).

Plusy

 • Świetny system obrony przed złośliwymi atakami
 • Nieograniczona przestrzeń i przepustowość na wszystkich planach
 • Bezpłatny transfer strony

Cons

 • Brak natychmiastowego dostępu do konta, ponieważ proces weryfikacji może zająć trochę czasu
 • Jeśli mieszkasz poza USA, proces weryfikacji może być kłopotliwy
 • Możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy, jeśli płacisz z góry przez pierwsze 24 miesiące.

5. DreamHost

Logo DreamHost

Stronie internetowej: www.dreamhost.com
Cena £: 2,95 USD
Miejsca na dysku: bez limitu

Jeśli planujesz wybrać DreamHost jako swojego dostawcę hostingu, wiedz, że jest to obecnie jedna z najpopularniejszych firm hostingowych. To niekoniecznie oznacza, że ​​to TAKIE, ale w rzeczywistości ma wiele funkcji, takich jak:

 • Instalator 1-click dla aplikacji CMS
 • Ma narzędzie do tworzenia witryn o nazwie Remixer
 • 97-dniowa polityka zwrotów (która jest DUŻO dłuższa niż w przypadku większości dostawców hostingu)
 • Wsparcie klienta 24/7 za pośrednictwem wewnętrznego zespołu (plus e-mail, baza wiedzy o artykułach, fora itp.)
 • Akceptowane metody płatności obejmują główne karty kredytowe, czeki, przekazy pieniężne, PayPal itp.

Jeśli zdecydowałeś się na zakup swojego hosta z DreamHost, mają do wyboru dwa plany hostingu współdzielonego – Starter i Unlimited.

Chociaż zarówno pakiet Starter, jak i Unlimited mają nieograniczoną przestrzeń dyskową i przepustowość, w planie Starter możesz korzystać tylko z jednej witryny. Jeśli więc jest to dla Ciebie wielka sprawa, wybierz zamiast tego plan Unlimited, który obejmuje nieograniczoną liczbę witryn internetowych.

Jeśli chodzi o niezawodność firmy, jeśli chodzi o wydajność, wiedz, że DreamHost zapewnia 99,96% czasu sprawności – i spełnia je przez większość czasu. Szybkość ich strony jest również znana.

Plusy

 • Jasne plany cenowe
 • Ceny odnowienia nie są bardzo wysokie
 • Aktywacja konta jest szybka

Cons

 • Zbyt wiele kroków w procesie rejestracji
 • Panel sterowania może okazać się dość mylący (szczególnie dla początkujących)
 • Transfer strony nie jest bezpłatny

Hosting w systemie Linux: jak znaleźć najlepszy!

Jeśli szukasz dobrego hosta dla systemu Linux, powinieneś najpierw wiedzieć, czego szukać. W tym poście zdefiniujemy niektóre z najczęściej używanych terminologii związanych z hostingiem, aby lepiej zrozumieć, jakich funkcji szukać. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem poniżej, aby uzyskać naprawdę dobrą firmę hostingową.

Lokalizacja serwera

mapa lokalizacji serweraZalecamy sprawdzenie lokalizacji serwera hostingowego Linux, aby sprawdzić, czy jest on blisko Ciebie. Możesz to sprawdzić, szukając dostawców hostingu w swoim kraju. Na przykład, jeśli mieszkasz w Kanadzie, szukałbyś kanadyjskich hostów internetowych, ale jeśli mieszkasz w Australii, powinieneś poszukać australijskich usług hostingowych. Aby zapewnić szybkość, najlepiej wybrać dostawcę hostingu, który ma serwery w twoim kraju. Wiemy jednak, że nie zawsze jest to możliwe, ponieważ serwery renomowanych hostów mogą znajdować się w różnych częściach świata.

Jeśli okaże się, że firma, którą jesteś zainteresowany, nie ma w pobliżu serwerów, nie odrzucaj jej jeszcze. Jeśli dostawca usług hostingowych korzysta z sieci CDN (Content Distribution Network), jest tak samo dobry, jak posiadanie serwerów we własnym kraju.

Widzisz, CDN mają sieci na całym świecie i przechowują buforowaną wersję twojej witryny do dystrybucji (w razie potrzeby). Odwiedzający Twoją stronę będą mogli uzyskać dostęp do Twojej witryny w dowolnym miejscu na świecie.

CloudFlare to szczególnie popularny rodzaj CDN. I na szczęście wiele firm hostingowych Linux włącza to do swoich pakietów za darmo.

Czas działania serwera

Szukając konkretnej firmy hostingowej, najpierw sprawdź jej czas działania w Google, aby sprawdzić jej skuteczność. Zdecydowanie zalecamy wybranie dostawcy hostingu z około 99,9% czasu działania, aby zapewnić minimalne przestoje. Przestoje mogą oznaczać straty w biznesie – i chcemy tego uniknąć za wszelką cenę.

Certyfikaty SSL

Nie wszyscy dostawcy hostingu zawierają bezpłatne certyfikaty SSL – ale wiedzą, że potrzebujesz tej funkcji bezpieczeństwa. Certyfikaty SSL (Secure Sockets Layer) to protokół służący do szyfrowania danych (między użytkownikami witryny a serwerami), aby zapobiec niewłaściwemu wykorzystaniu skradzionych informacji.

Łatwo dowiedzieć się, czy witryna ma certyfikat SSL. Jeśli jego adres URL zawiera „s” (https: //), oznacza to, że jest zabezpieczony. Jeśli nie ma „s” (http: //), oznacza to, że witryna nie ma certyfikatu SSL i dlatego nie jest tak zabezpieczona.

Wiedz, że certyfikaty SSL są teraz również dobre dla SEO (jest to jeden z czynników branych pod uwagę przez Google w rankingu witryny). Użytkownicy, którzy nieufnie podchodzą do swoich prywatnych informacji, są również bardziej skłonni do korzystania z zabezpieczonych witryn (szczególnie gdy potrzebne są dane karty kredytowej).

Firmy hostingowe korzystające z usługi o nazwie Let’s Encrypt oferują bezpłatnie podstawowe certyfikaty SSL. Inni dostawcy hostingu uwzględniają także bezpłatne certyfikaty SSL w swoich planach. Jeśli nie, zalecamy zakup tej usługi za opłatą (około 10 USD rocznie), abyś miał bezpieczną stronę (i do celów SEO).

Prędkość

Szybkość jest również jednym z głównych czynników pozycjonujących w SEO. I oczywiście odwiedzający twoją witrynę również to docenią, jeśli strony szybko się ładują. Postępując zgodnie z naszymi wcześniejszymi wskazówkami dotyczącymi lokalizacji serwerów i sieci CDN, w zasadzie masz zapewnioną funkcję prędkości. Jeśli jednak okaże się, że firma hostingowa Linuksa oferuje więcej zasobów procesora, pamiętaj, że wnosi to dodatkową prędkość do całego scenariusza.

Miejsca na dysku

Miejsce do przechowywania jest rzeczywiście ważną funkcją, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy hostingu. Jednak nie zawsze potrzebujesz dużej (lub nieograniczonej) przestrzeni, ponieważ zależy to od rodzaju witryny. Większość blogów i witryn firmowych może naprawdę dobrze sobie radzić przy zaledwie 1 GB miejsca na dysku (z Gmailem jako kontem e-mail witryny). Tak więc, chyba że budujesz witrynę e-commerce lub naprawdę ogromną stronę forum, możesz zadowolić się kilkoma GB miejsca na swojej stronie Linux.

Przepustowość i transfer danych

wspólna grafika hostingowaPrzepustowość i transfer danych są powiązane w tym sensie, że oba umożliwiają szybki przepływ informacji na serwerach. Te funkcje są bardzo potrzebne, jeśli witryna wymaga pobierania dużych plików, takich jak filmy, muzyka i pliki PDF (między innymi). W takim przypadku zalecamy wybranie planu z dużą (lub nieograniczoną) przepustowością, ponieważ takie pliki mogą łatwo wykorzystać przepustowość i dane.

Obsługa klienta

Bez względu na to, co mówią inni, uwierz nam, gdy mówimy, że posiadanie klienta 24/7 jest bardzo, bardzo ważne. Od czasu do czasu potrzebujesz szybkich odpowiedzi (i rozwiązań) – ważne jest, aby wiedzieć, że zawsze dostępna jest pomoc (szczególnie za pośrednictwem czatu na żywo lub telefonu).

Linux: szczegóły

Badania hostingu w systemie Linux

Przy tak wielu różnych dostawcach hostingu Linux, masz możliwość wyboru jednego z najlepszych planów na rynku. Wybierając dostawcę hostingu dla systemu Linux, kluczem jest znalezienie bogatego w funkcje planu i zmaksymalizowanie możliwości łatwego zarządzania serwerem i łatwego tworzenia projektów stron internetowych. Oprócz podstaw prostej alokacji zasobów, gwarancji dostępności i całodobowej obsługi klienta, możesz również wybrać plan w oparciu o inne ważne czynniki, takie jak miejsce na dysku, przepustowość, adresy e-mail, baza danych i więcej.

Aby pomóc Ci znaleźć najlepszy hosting Linuksa dla Twoich potrzeb, opracowaliśmy nasze najlepsze rekomendacje.

Co to jest Linux?

Logo systemu LinuxLinux jest najczęściej używanym systemem operacyjnym na świecie dla dostawców hostingu stron internetowych. Oprócz dużej popularności Linux jest również najbardziej przystępną cenowo opcją hostingu, a niektóre oferują nawet darmowe lub „freemium” pakiety.

Kilka hostów faktycznie domyślnie korzysta z Linuksa, ponieważ jest zdecydowanie uważany za lidera rynku, szczególnie w przypadku hostingu współdzielonego. W rzeczywistości Google działa w systemie Linux ze stale rosnącymi bankami serwerów, które do tej pory osiągnęły ponad 15 000.

Historia Linuksa

Linux został stworzony w 1991 roku przez fińskiego inżyniera systemów, Linusa Torvaldsa, który stworzył system operacyjny w ramach swojego dyplomu informatyki. Linux, który został nazwany na cześć jego twórcy, stał się niezwykle popularny w kolejnych latach w społeczności programistów, zyskując rzesze fanów, którzy nadal go ulepszają i utrzymują do dziś. W 1996 roku na Linuksie pojawiło się słynne logo przedstawiające pingwina – co, co zabawne, zostało zainspirowane przez pingwina z australijskiego Narodowego Zoo, który ugryzł Trovaldsa.

Z biegiem lat marka systemu operacyjnego była dzielona, ​​łączona, rebrandingowana, modyfikowana i poddawana ciągłym zmianom i ulepszeniom. Obecnie istnieje kilka różnych dystrybutorów Linuksa, dlatego możesz nazywać go kilkoma różnymi nazwami, w tym Red Hat Linux, Fedora, CentOS, Ubuntu i inne. Jednak pomimo dużej społeczności, która stale wspiera Linuksa, nie wszyscy są fanami tego systemu operacyjnego. Na przykład Steve Ballmer (były dyrektor Microsoft) notorycznie skomentował, że Linux ma „cechy komunizmu” na wydarzeniu w 2000 roku w Seattle w Waszyngtonie.

Jedną z rzeczy związanych z Linuksem jest to, że może być adoptowany przez firmy i używany do tworzenia unikalnych systemów operacyjnych z niego. Na przykład system operacyjny Google Chrome jest zasadniczo wersją systemu Linux, a system Android również dostosował system operacyjny. I pomimo wcześniejszych skarg Steve’a Ballmera, Microsoft również bawi się Linuksem, wykorzystując go do swoich telefonów Nokia X. Dell sprzedaje również laptopy, które są wstępnie zainstalowane z Ubuntu, a twórcy Ubuntu, Caconical, sprzedają smartfon z systemem Linux.

Korzyści z hostingu Linux

Wiele osób wybiera hosting, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Wynika to z faktu, że jest to najtańszy rodzaj hostingu, dlatego jest świetną opcją dla tych, którzy pracują z budżetem lub mogą nie mieć doświadczenia w technicznych aspektach zarządzania serwerem.

Niektóre z największych zalet najlepszych planów hostingu dla systemu Linux obejmują:

 • Tak długo, jak serwer jest aktualizowany, hosting Linuksa jest bardzo bezpieczny i ma mniej hakerów.
 • Wiele osób uważa migrację hostów za dużo łatwiejszą niż Linux, ponieważ Linux jest kompatybilny z cPanel i innym popularnym oprogramowaniem do hostingu.
 • Jest to jedna z najtańszych opcji hostingu, w niektórych przypadkach nawet darmowa
 • Istnieje ogólna standaryzacja między hostami

Nowoczesne serwery Linux są skonfigurowane zgodnie ze standardem LAMP, który jest akronimem dla:

L – Linux (system operacyjny)

A – Apache (aplikacja serwera)

M – MySQL (język zapytań strukturalnych)

P – PHP (procesor hipertekstowy)

Za pomocą tego standardu możesz bezproblemowo stworzyć nowoczesną stronę internetową. Chociaż jest coś, czego trzeba nauczyć się, aby stać się bardziej zaawansowanym, na przykład uprawnienia do plików w systemie Linux, istnieje wiele zasobów dostępnych do obsługi hostingu w systemie Linux.

Dlaczego Linux jest popularny wśród hostów internetowych??

Istnieje kilka powodów, dla których hosty wybierają Linuksa, z których niektóre obejmują:

 • To potężny system hostingowy
 • Łatwo jest skalować w miarę wzrostu potrzeb hostingowych
 • Jest niedrogi, często nawet bezpłatny
 • Ma dużą społeczność użytkowników i sympatyków
 • Jest kompatybilny ze starszymi serwerami
 • Można go łatwo dostosować
 • cPanel i inne panele sterowania pozwalają hostowi zabezpieczyć serwer, aby klienci nie przypadkowo zmienili konfiguracji systemu operacyjnego

Wiele firm hostingowych dokonało znacznych inwestycji w system Linux, dzięki czemu znajomość jego systemu operacyjnego jest pożądaną umiejętnością techniczną dla techników i programistów. W rzeczywistości istnieje kilka różnych rodzajów programów certyfikacyjnych, takich jak RedHat Certified Engineering Program, które pozwalają kandydatom udowodnić swoją znajomość Linuksa, a firmy mogą szkolić zespół wsparcia technicznego w zakresie najnowszych innowacji i aktualizacji.

Windows Vs Linux

Linux i Windows to dwa najpopularniejsze typy hostingu, w zależności od potrzeb jeden może być lepszy od drugiego. Podczas gdy Linux jest najpopularniejszym wyborem na całym świecie, wiele języków i skryptów można również używać w systemie Windows. Na przykład WordPress, PHP i Perl można uruchamiać na serwerze Windows, jednak aplikacje te działają w Linuksie znacznie płynniej. W szczególności w przypadku WordPress istnieje również o wiele więcej zasobów dla hostujących przez Linux niż Windows.

Istnieją jednak również aplikacje i skrypty, których Linux nie obsługuje. Na przykład usług IIS i ASP nie można uruchamiać w systemie Linux, ale są one zgodne z systemem Windows. Dla tych, którzy chcą korzystać z tych konkretnych aplikacji i skryptów, Windows może być bardziej praktyczną opcją.

Linux Hosting FAQ

Czy Linux jest przyjazny dla użytkownika??

Wielu uważa Linuksa za łatwe rozwiązanie do zarządzania i obsługi. Linux może być dobrym wyborem dla początkujących, ponieważ dzięki najlepszemu hostingowi Linux większość zarządzania serwerami można ukończyć za pomocą łatwego w nawigacji cPanel.

Co zawiera pakiet hostingu dla systemu Linux?

Konkretne funkcje pakietu hostingowego Linux będą się różnić w zależności od dostawcy, jednak istnieją pewne standardowe cechy wspólne. Na przykład, w przypadku współdzielonego hostingu Linux, zwykle masz ograniczoną ilość miejsca i przepustowości na serwerze. W większości przypadków możesz także instalować inne skrypty, takie jak strony wiki, fora i systemy CMS.

Jakiego języka programowania używa Linux?

Każdy host używa innego języka programowania, więc nie ma standardu związanego z hostingiem Linuksa, jednak często używane języki to PHP, Perl i Python. Jednak nie tylko nie ma standardowego języka, ale różni dostawcy używają również różnych wersji każdego z tych języków.

Kupując plan hostingowy, upewnij się, że pytasz o obsługiwane języki każdego pakietu.

Czy wersja dystrybucji Linuksa, którą mam, robi dużą różnicę?

W większości przypadków nie ma znaczenia, jaką dystrybucję Linuksa posiadasz w ramach swojego planu hostingowego, ponieważ wszystkie są odchyleniami tego samego systemu. Podstawowe funkcje hostingu zwykle działają dokładnie tak samo we wszystkich dystrybucjach Linuksa, a największe różnice między dystrybucjami Linuksa są zauważalne tylko na komputerze stacjonarnym w graficznym interfejsie użytkownika (GUI) – czego nigdy nie widać na koncie hostingu.

Czy muszę mieć system Windows, jeśli mam komputer z systemem Windows?

Nie! Rodzaj systemu operacyjnego, który masz na komputerze domowym lub służbowym, jest całkowicie niezależny od rodzaju systemu operacyjnego serwera. Możesz używać dowolnego systemu operacyjnego, w tym Linux, nawet jeśli masz komputer z systemem Windows. Może to wpłynąć na hosting tylko wtedy, gdy próbujesz tworzyć duże aplikacje Windows.

Jakie oprogramowanie jest wymagane do hostingu Linux?

Po zakupie planu hostingowego dla systemu Linux możesz zdecydować, które programy chcesz zainstalować, aby utworzyć witrynę. W zależności od tego, czy zdecydujesz się samodzielnie kodować swoją witrynę, czy używasz aplikacji dla programistów, może być konieczne zainstalowanie CMS, aplikacji do blogowania lub innego rodzaju oprogramowania do tworzenia stron internetowych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector