Jak uniknąć oszukania przez dostawcę usług hostingowych

Wybór rozwiązania hostingowego jest trudny w najlepszym momencie, a w najgorszym przypadku mylący i irytujący.


Istnieje wiele rodzajów usług, różne schematy cenowe, wiele decyzji do podjęcia, wiele czynników. Na domiar złego są pewne kwestie, o których możesz nawet nie wiedzieć!

W tym artykule postaramy się przedstawić niektóre z bardziej subtelnych kwestii wyboru hosta, aby upewnić się, że nie zostaniesz oszukany.

Niezależnie od tego, czy szukasz hosta dla bloga lub witryny WordPress, te 8 punktów pomoże Ci uniknąć problemów w przyszłości.

# 1 Użyj znanych i renomowanych hostów

Najlepsi gospodarze na hostingfacts.comNajlepsi gospodarze na hostingfacts.com

To powinno pójść przede wszystkim. Szanowane witryny mają również pułapki i chociaż mają wstrętne sztuczki w rękawach, ich celem nie jest naprawdę oderwanie cię od rzeczywistości. Mogą grać w sztuczki z opłatami za odnowienie lub strukturami usług, ale pod koniec dnia naprawdę chcą zapewnić ci dobrą obsługę.

Nieznane firmy, zwłaszcza lokalne małe firmy, mogą szukać szybkiego złotówki i zagrają w dobrą przedsprzedaż i zapomną o tobie, gdy tylko zdobędą pieniądze. Nie zawsze tak jest, ale należy o tym pamiętać.

Na szczęście przeprowadziliśmy dla ciebie wszystkie badania. Wystarczy przejść do strony z recenzjami hostingu. Większość dostawców hostingu posortowaliśmy według szybkości i czasu pracy & obsługa klienta.

Ustalenie, czy lokalny host jest wart twojego czasu, jest nieco trudniejsze. Spróbuj znaleźć klientów i zapytaj ich, co sądzą o usłudze. Zawsze opłaca się znaleźć mniejszych klientów. Gospodarze zawsze zwracają szczególną uwagę na swoich dużych klientów, więc oczywiście otrzymają dobrą obsługę. Jeśli wszystko inne zawiedzie, przetestuj ich usługę przez miesiąc i zobacz, co jest dla Ciebie.

# 2 Uważaj na cenę i opłaty za odnowienie

Wzrost cen odnowienia czatu na żywoCeny ogólne wzrosły. Naprawdę?

Czasami wycena może być co najmniej intuicyjna. Niektóre firmy oferują obniżkę ceny, która wydaje się być ceną ostateczną. Dbają o to, aby użyć małego rodzaju, aby wskazać, że ta cena jest ważna tylko do daty odnowienia.

Jeśli zapłacisz z góry za jeden miesiąc, zniżkę otrzymasz tylko za jeden miesiąc. Jeśli płacisz przez 3 lata, jest ważny przez 3 lata. Po dacie odnowienia naliczana jest pełna cena.

# 3 Nie ma czegoś takiego jak „UNLIMITED”

Mówienie, że masz nieograniczoną ilość czegokolwiek, jest co najmniej mylące. Przede wszystkim nie możesz mieć nieograniczonej przepustowości ani przestrzeni dyskowej, ponieważ oznacza to, że firma pozwoli – i będziesz w stanie – przechowywać sto bilionów teraflopów i przesyłać wszystko na Marsa. A to wciąż nie jest nieograniczone.

To, co tak naprawdę oznaczają hosty, to zapewnienie przepustowości i przestrzeni dyskowej, którą może obsłużyć Twój sprzęt. Termin jest niesprawdzony, co oznacza po prostu, że nie będą mierzyć zużycia ani sztucznie go ograniczać.

Nie oznacza to, że możesz przesyłać wszystkie potrzebne dane przez Internet. Jeśli masz serwer dedykowany z portem 10 Mb / s, możesz przesyłać 10 megabajtów na sekundę. To wydaje się dużo, ale wciąż jest ograniczone. Przekłada się to na około 24 TB miesięcznie. Jeśli Twoja firma udostępnia wysokiej jakości filmy 4K, możesz wkrótce się skończyć. Możesz również napotkać znaczące wąskie gardła, jeśli wystąpi wzrost ruchu, który zużyłby więcej niż 10 megabajtów na sekundę.

To jest uniwersalna prawda, nie można jej obejść. Jeśli masz serwer dedykowany, musisz go rozbudować, co będzie Cię kosztować. Jeśli korzystasz z abonamentu w chmurze, prawdopodobnie płacisz przez GB lub TB, a Ty zrobić masz nieograniczony plan w luźnym sensie pracy, zapłacisz za to odpowiednio.

# 4 Uważaj na tak zwane opłaty za konfigurację

opłaty za konfigurację hosta internetowego15 USD za „konfigurację”? Co właściwie skonfigurowali?

Co ważniejsze, uważaj na nieodpowiednie opłaty instalacyjne. Jeśli otrzymujesz serwer dedykowany, zrozumiałe jest, że wiąże się to z kosztami instalacji. Ktoś może fizycznie wejść i dodać zamówione komponenty sprzętowe, jeśli korzystasz z usługi zarządzanej, będzie musiał skonfigurować oprogramowanie i wykonać różne inne zadania.

Jeśli korzystasz z jakiegokolwiek innego rodzaju usługi, opłata konfiguracyjna nie jest tak naprawdę uzasadniona, chyba że poprosisz firmę o migrację witryny.

# 5 Rejestracja domeny nie na twoje imię

To jest wina wielu gospodarzy. Przechwytywanie nazwy domeny za pośrednictwem hosta jest bardzo wygodne, ponieważ wszystko jest zautomatyzowane. Wpisujesz nazwę domeny, płacisz trochę pieniędzy i boom, masz domenę.

Jednak nazwa domeny jest prawnie własnością hosta, a nie ciebie, przynajmniej we wszystkich przypadkach, które widzieliśmy. To nadaje się do wszelkiego rodzaju problemów. Wyobraź sobie, że masz firmę, która dobrze sobie radzi ze świetnym sklepem eCommerce i technicznie nie jesteś właścicielem witryny.

W praktyce nie powoduje to tylu problemów, ile myślisz. O ile wiemy, hosty robią to głównie dlatego, że jest to łatwiejsze dla obu stron, a także ułatwia im zamykanie kont, które łamią prawo przez kradzież treści lub podawanie nielegalnych treści.

To powiedziawszy, uważamy, że najbezpieczniejszą i najbardziej profesjonalną opcją jest skorzystanie z rejestratora i samodzielne zarejestrowanie domeny we własnym imieniu. Prostą sprawą jest wskazanie domen hostowi, dzięki czemu masz wszystko o swojej firmie i witrynie!

# 6 Upewnij się, że możesz odzyskać swoje pieniądze (w razie potrzeby)

Zwrot pieniędzy 30 dniZwykle nie zwracamy się o zwrot pieniędzy, ale wybór gospodarza może być dość trudny, a możliwość przetestowania jednego z nich przez kilka dni, a następnie odmówienia podziękowania, jest bardzo pomocna. Rozmawialiśmy z renomowanym właścicielem hosta, który zapewnił nas, że ma gwarancję zwrotu pieniędzy, a zgodnie z własnymi warunkami świadczenia usług nie.

Nie wątpimy, że mają dobre intencje i działają w dobrej wierze, ale sprzeczne dowody nie są czymś, co lubimy widzieć, mówiąc o planie o wartości ponad 350 USD.

Niektórzy gospodarze mogą dać ci miesiąc lub kilka dni za darmo, jeśli ładnie poprosisz, porozmawiasz z obsługą klienta, będą w stanie skierować Cię we właściwym kierunku. Gdybyśmy byli tobą, wybralibyśmy hosting, który ma gwarancję zwrotu pieniędzy przez co najmniej 30 dni. Zobacz listę najlepszych dostawców hostingu tutaj, którzy oferują zwrot pieniędzy przez ponad 30 dni.

# 7 Upewnij się, że dostajesz to, za co płacisz

Jest to problem, który zaobserwowaliśmy, szukając zarządzanego hostingu WordPress. Ten rodzaj hostingu prawdopodobnie pozwoli ci tylko zainstalować strony WordPress, ale cała zasada jest taka, że ​​wszystko, od sprzętu po pamięć podręczną serwera, jest zoptymalizowane do WordPress.

Niektóre hosty oferują dedykowany hosting WordPress / Joomla, ale tak naprawdę jest to po prostu przepakowanie ich wspólnych usług, przy czym „strona internetowa” została zastąpiona odpowiednio przez „WordPress” lub „Joomla”.

Martwa gratka to cena (unikaj tanich dostawców hostingu). Najtańszy właściwie zarządzany hosting WordPress zaczyna się od 28 do 30 USD. Mogą to być nadal środowiska współużytkowane, ale są dostrojone do WP.

# 8 Ochrona DDOS hosta prawdopodobnie nie jest kompletna

Niektóre hosty oferują pewien poziom ochrony DDOS. Chociaż samo w sobie może to być prawda, nie sądzimy, aby host był w stanie cię chronić, szczególnie jeśli masz konto na poziomie 29 – 300 USD. Istnieje tylko jeden sposób ochrony przed atakiem DDOS: a olbrzymi sieć, a mamy na myśli ogromną!

Wykonanie go wymaga znacznych zasobów i po prostu nie warto chronić witryny o wartości 29 USD miesięcznie. Jeśli uważasz, że DDOS stanowi poważne zagrożenie dla Ciebie, powinieneś zainwestować w coś, co ma większe szanse na ochronę.

Wniosek

Po wybraniu hosta należy wykonać trzy czynności: upewnij się, że korzystasz z renomowanego, kieruj się zdrowym rozsądkiem i przeprowadź badania. Pierwszy przejdzie długą drogę do zapewnienia stabilnej strony. Zdrowy rozsądek jest przydatny w przypadku takich terminów, jak nieograniczone zasoby lub nonsensowne terminy, które służą jedynie do oślepienia cię w wyborze hosta.

Badania są przydatne do identyfikowania własnych potrzeb i ustalania, co robią usługi. Wiedza jest zawsze najlepszą obroną przed oszustwem!

Jeśli potrzebujesz dalszej lektury, przygotowaliśmy infografikę: 10 rzeczy, które sprawiają, że hosting jest dobry

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector