Jak przyspieszyć witrynę WordPress (bez zmiany hosta)

Jakie są zalety przyspieszenia strony internetowej?

Jako właściciel witryny nie należy lekceważyć wpływu prędkości witryny na ruch, konwersje i przychody. Szybkość jest również bardzo ważna podczas przeglądania Internetu za pomocą urządzeń mobilnych. Na przykład badania Google pokazują, że 53% odwiedzających witrynę mobilną opuszcza stronę, której ładowanie trwa dłużej niż trzy sekundy.


Opublikowano wiele innych badań dotyczących wpływu prędkości witryny. Na przykład badanie przeprowadzone w 2017 r. Wykazało, że jednosekundowe opóźnienie wczytywania witryny może zmniejszyć liczbę wyświetleń strony o 11%, obniżyć satysfakcję klienta o 16% i zjadać 7% pożądanego współczynnika konwersji.

Ważne jest również, aby to zauważyć Google używa teraz szybkość witryny jako czynnik rankingowy.

Krótko mówiąc, powolna strona internetowa będzie miała negatywny wpływ na:

 • Ruch i wyświetlenia stron
 • Konwersje
 • Obroty
 • Wizerunek marki i postrzeganie w umyśle odwiedzających

Ponieważ naszym celem jest uczynienie z hostingfacts.com najważniejszego zasobu na temat tworzenia udanych witryn, postanowiliśmy przygotować przewodnik, jak zwiększyć szybkość witryny. Poniżej znajduje się 21 sposobów na zwiększenie prędkości witryny:

Nauczysz się:

AKTUALIZACJA: Zanim zaczniesz optymalizować witrynę tak, aby ładowała się szybciej, należy wziąć pod uwagę dwie rzeczy:

Najpierw sprawdź aktualny czas ładowania witryny za pośrednictwem Pingdom lub Google PageSpeed ​​Insights. Pomaga to porównać zmiany prędkości po dostosowaniu witryny.HostingFacts prędkość pingdom

HostingFacts statystyki prędkości strony

Po drugie, wykonaj kopię zapasową witryny, ponieważ niektóre metody wymagają modyfikacji / edycji plików, które mogą zepsuć witrynę. Oto jak wykonać kopię zapasową witryny WordPress i jak wykonać kopię zapasową każdego innego …

Gotowy? Zacznijmy od KROKU 1:

1. Usuń niepotrzebne wtyczki i dodatki

Niepotrzebne wtyczki i dodatki mogą znacznie zmniejszyć szybkość Twojej witryny, a szczególnie ważne jest, aby zwracać na nie uwagę, jeśli korzystasz z blogów CMS, takich jak WordPress, Joomla lub Drupal.

Dobre studium przypadku dotyczące wtyczek wpływających na szybkość witryny pokazuje, w jaki sposób mogła ona zwiększyć prędkość witryny z 4,23 sekundy do 1,33 sekundy. Podczas analizy witryny stwierdzono, że wtyczki przyczyniły się do aż 86% czasu ładowania witryny

Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że nie chodzi tylko o liczbę wtyczek zainstalowanych w witrynie, ale także o jakość; strona z 50 wtyczkami może ładować się znacznie szybciej niż strona z 10 wtyczkami, jeśli strona z mniejszą liczbą wtyczek ma plugawe wtyczki; ogólnie rzecz biorąc, chcesz unikać wtyczek, które ładują wiele skryptów i stylów, wtyczek wykonujących wiele zdalnych żądań i wtyczek, które dodają dodatkowe zapytania do bazy danych na każdej stronie w Twojej witrynie.

Rzeczywiście, wtyczki pomagają zwiększyć funkcjonalność Twojej witryny, ale ważne jest, aby używać wtyczki tylko wtedy, gdy jesteś przekonany, że jest to absolutnie konieczne.

Jeśli jesteś użytkownikiem WordPress, możesz zainstalować P3 (Plugin Performance Profiler);

P3_performance

Ta wtyczka przeskanuje wszystkie wtyczki WordPress, aby znaleźć wąskie gardła, i dostarczy Ci raport, dzięki któremu zobaczysz, jak każda wtyczka wpływa na wydajność Twojej witryny.

2. Znacząco ogranicz lub usuń przyciski udostępniania w serwisie społecznościowym

Jeśli uważasz, że potrzebujesz 100 przycisków udostępniania społecznościowego na swojej stronie, pomyśl jeszcze raz; trudno jest znaleźć badania, które spowodują ogromny wzrost ruchu w witrynie ze względu na posiadanie przycisków udostępniania społecznościowego (jeśli w ogóle, zbyt wiele przycisków udostępniania społecznościowego wprowadzi czytelników w błąd), ale badania pokazują, że powolna strona internetowa zmniejsza ruch.

Większość przycisków udostępniania społecznościowego korzysta z JavaScript, co może być bardzo kłopotliwe, jeśli chodzi o wydajność; zdarzały się przypadki awarii Facebooka lub innej strony w mediach społecznościowych, która znacząco wpływa na szybkość witryny osób, które zainstalowały przyciski udostępniania.

Rozwiązaniem tego problemu jest ograniczenie / usunięcie przycisków udostępniania społecznościowego lub skonfigurowanie ich tak, aby ładowały się asynchronicznie, tak aby awaria określonej witryny mediów społecznościowych nie spowalniała witryny.

przyciski udostępniania społecznościowego

3. Załaduj kod Analytics i sieci reklam asynchronicznie

Kody śledzenia Analytics i kody sieci reklamowych mogą również znacznie utrudnić szybkość witryny, szczególnie jeśli serwer zdalny jest spowolniony lub spowalnia; możesz łatwo zapobiec temu problemowi, konfigurując wszystkie kody śledzenia w celu korzystania z dostarczania asynchronicznego; w ten sposób awaria serwera lub opóźnienie w sieci reklamowej lub usłudze analitycznej nie spowolnią Twojej witryny.

4. Włącz wygasa Nagłówki

Istnieje kilka czynników, które wpływają na szybkość witryny, ale czas reakcji serwera w znacznym stopniu wpływa na szybkość witryny; im więcej żądań jest wysyłanych na Twój serwer, tym wolniej zajmie załadowanie Twojej witryny.

Wygasa Nagłówki informują przeglądarkę użytkownika o tym, kiedy żądać określonych plików z serwera, a nie z pamięci podręcznej przeglądarki; jeśli nagłówki wygasają są skonfigurowane w taki sposób, że przeglądarka odwiedzającego żąda pliku tylko raz w miesiącu, a plik ten jest przechowywany w pamięci podręcznej od ostatniej wizyty, wówczas przeglądarka nie zażąda tego pliku ponownie do końca miesiąca. To jest jak obosieczny miecz do zwiększania prędkości witryny, ponieważ ogranicza liczbę żądań HTTP na twoim serwerze i jednocześnie zmniejsza obciążenie serwera, ponieważ ten sam plik nie będzie powtarzany.

Jeśli chcesz wdrożyć nagłówki Expires na swojej stronie, ten samouczek GTmetrix pokazuje, jak to zrobić.

5. Włącz buforowanie

Buforowanie zapewnia użytkownikom znacznie szybsze działanie, przechowując wersję witryny w przeglądarce i udostępniając tę ​​wersję do momentu zaktualizowania witryny lub do momentu polecenia jej odświeżenia wersji witryny..

Istnieją różne sposoby włączenia buforowania witryny w zależności od używanej platformy; dla WordPressa możesz zainstalować następujące wtyczki:

 • W3 Total Cache
 • W3 Super Cache

Jeśli chcesz czegoś bardziej zaawansowanego, kup WP Rocket (prawdopodobnie najlepsza!). W przypadku Drupala możesz śledzić ten zasób.

Oto więcej samouczków na temat włączania buforowania witryny:

 • Jak zoptymalizować witrynę za pomocą buforowania HTTP
 • Artykuł GTmetrix na temat buforowania przeglądarki Leverage

6. Użyj sieci dostarczania treści (CDN)

Większość witryn jest hostowana na serwerach w USA i chociaż strony te będą generalnie szybsze dla osób w USA lub osób odwiedzających amerykańską usługę VPN, twoja strona będzie wolniejsza dla osób z innych części świata. CDN rozwiązuje ten problem, dystrybuując pliki witryny przez sieć serwerów w różnych lokalizacjach na świecie, dzięki czemu ktoś, kto próbuje odwiedzić Indie, będzie obsługiwany z serwera w Azji zamiast z serwera w Europie. Doprowadzi to do znacznego wzrostu prędkości witryny.

Aby ustalić, jak skuteczne mogą być sieci CDN, Matthew Woodward przeprowadził eksperyment i stwierdził, że korzystanie z sieci CDN może zwiększyć szybkość witryny nawet o 60%.

Oto niektóre z najlepszych opcji CDN dla Ciebie:

 • Cloudflare (ich bezpłatny plan jest wystarczający!)
 • KeyCDN (warto spróbować)

7. Zdobądź lepszy hosting

Lista najszybszych dostawców hostinguPrzykro nam, ale musieliśmy to tutaj wrzucić…

Jeśli wszystko, co robisz, aby przyspieszyć działanie swojej witryny, nie działa, lub zauważysz niewielką, nieznaczną różnicę w szybkości witryny w porównaniu z najlepszymi praktykami, być może nadszedł czas, aby zmienić hosta.

W artykule dla Smashing Magazine, Marcus Taylor ujawnił, w jaki sposób używany hosting miał wpływ na szybkość witryny dwóch jego klientów; obaj klienci mają podobne strony internetowe, ale inny dostawca hostingu. Jeden z klientów hostuje na niezawodnym serwerze dedykowanym, podczas gdy inni hostują na tanim serwerze, rezultatem była ogromna różnica w czasie reakcji witryny; czas odpowiedzi DNS klienta na serwerze dedykowanym wynosił 7 milisekund, podczas gdy czas odpowiedzi klienta na tanim serwerze wynosił 250 milisekund. Żadna poprawka lub wtyczka nie może zaradzić takiej różnicy!

Twój hosting jest bardzo ważny, jeśli chodzi o szybkość witryny, więc wybierz coś dobrego z naszych recenzji hostingu tutaj. Jednak zgodnie z naszymi testami i analizami na stronie hostingfacts.com ci trzej dostawcy hostingu powinni być najszybsi (<400ms):

 1. Hosting A2 320ms
 2. Hostinger 363ms
 3. Bluehost 380ms

Więc jeśli nie użyłeś narzędzi do tworzenia witryn (np. Wix) do zbudowania witryny, przeprowadź badania, aby znaleźć najlepszego hosta dla swojej witryny.

8. Twój motyw strony

Dokładnie jaki wpływ ma tematyka Twojej witryny na szybkość w witrynie? Dużo! Julian Fernandes był w stanie skrócić czas ładowania swojej witryny z 630 ms do 172 ms, zmieniając motywy; to była ta sama strona z tym samym hostem i nic innego się nie zmieniło oprócz motywu strony, co spowodowało ogromny wzrost czasu ładowania strony.

Nawet najlepsza konfiguracja serwera nie uratuje Twojej witryny, jeśli użyjesz gównianego motywu z rozdętym kodem; upewnij się, że bierzesz pod uwagę wydajność, gdy szukasz motywu witryny, a nie tylko estetykę.

9. Zainstaluj Google PageSpeed ​​na swoim serwerzeprędkość strony google

Moduł PageSpeed ​​to moduł serwerowy Google typu open source, który automatycznie optymalizuje szybkość witryny; wprowadza modyfikacje do twojego serwera i plików, zgodnie z najlepszymi praktykami wydajności witryny, bez konieczności robienia czegokolwiek innego.

Jeśli masz doświadczenie techniczne, możesz samodzielnie zainstalować Google PageSpeed. Jeśli nie jesteś obeznany z technologią, możesz poprosić hosta / programistę o zainstalowanie go za Ciebie.

10. Zoptymalizuj i zmniejsz rozmiar obrazu

Niezoptymalizowane obrazy mogą być bardzo ciężkie, w wyniku czego zużywają dużo zasobów serwera i ładują się dłużej; jeśli średni rozmiar obrazu w Twojej witrynie wynosi 1 MB lub 2 MB +, musisz wykonać poważną pracę. Korzystając z następujących narzędzi, możesz znacznie zmniejszyć rozmiar obrazu, jednocześnie upewniając się, że nie wpłynie to negatywnie na jego jakość:

 • WP Smush (dla użytkowników WordPress)
 • EWWW Image Optimizer (dla użytkowników WordPress)
 • Kraken (dla wszystkich – Drupal i Joomla)

11. Włącz kompresję Gzip

Prawdopodobnie próbowałeś skompresować plik na komputerze i zobaczyłeś, jak może to spowodować ogromne zmniejszenie rozmiaru; plik 60 MB można skompresować do zaledwie 5 MB. Kompresja Gzip działa w ten sam sposób, ale dla stron internetowych; Gzip automatycznie kompresuje pliki witryny na pliki zip, drastycznie zmniejszając rozmiar plików i zwiększając szybkość witryny.kompresja gzip

W artykule Smashing Magazine, o którym wspominaliśmy wcześniej, witryna zmieniła się z 68 KB na 13 KB wyłącznie z powodu włączenia Gzip.

Jeśli chcesz włączyć kompresję Gzip na swojej stronie, ten przewodnik od GTmetrix jest dobrym miejscem do rozpoczęcia.

12. Regularnie optymalizuj bazę danych

Jest to często ignorowany, ale bardzo skuteczny sposób na zwiększenie szybkości witryny; jest to szczególnie skuteczne, jeśli korzystasz z WordPressa lub dowolnego CMS-a, który w dużej mierze opiera się na wykorzystaniu bazy danych.

Niektóre CMS i instalowane wtyczki polegają w dużej mierze na bazie danych w celu zapisywania danych; zwiększa to ilość danych przechowywanych w bazie danych podczas korzystania z CMS / wtyczki, co powoduje stopniowe spowolnienie witryny. Dotyczy to zwłaszcza wtyczek, które zapisują dzienniki, statystyki i dane użytkownika. Ma to również zastosowanie, jeśli korzystasz z WordPressa i włączysz wersje postów, pingbacki i trackbacki.

Możesz znacznie przyspieszyć działanie swojej witryny, regularnie czyszcząc bazę danych. Proces ten można zautomatyzować za pomocą wtyczki WP-Optimize, jeśli korzystasz z WordPress, lub ręcznie (w przypadku innych platform), wykonując ten samouczek.

13. Zminimalizuj pliki Javascript i CSS

Jeśli witryna korzysta z dużej liczby plików JavaScript i CSS, istnieje duże prawdopodobieństwo, że witryna informuje przeglądarkę użytkownika, aby traktowała te pliki indywidualnie; prowadzi to do wielu żądań, które ostatecznie negatywnie wpływają na szybkość witryny. Zmniejszanie plików JavaScript i CSS zmniejsza liczbę pojedynczych plików JavaScript i CSS, ponieważ znajdują się one w jednym miejscu, co znacznie poprawia szybkość witryny.

14. Połącz obrazy tła w duszki obrazu

Im więcej żądań musi przesłać przeglądarka użytkownika na Twój serwer, tym wolniej Twoja strona będzie dla tego użytkownika; większość szablonów witryn składa się z wielu obrazów tła, co kończy się tworzeniem kilku różnych żądań za każdym razem, gdy użytkownik próbuje załadować witrynę. Rozwiązaniem tego jest połączenie tych obrazów w jeden, tak aby przeglądarka odwiedzającego musiała zażądać tylko jednego obrazu podczas próby załadowania witryny; można to osiągnąć dzięki obrazom Sprites.

Łącząc obrazy tła w duszki obrazu, będziesz w stanie zmniejszyć narzut związany z żądaniami, liczbę bajtów pobieranych przez przeglądarkę użytkownika i opóźnienie spowodowane przez obie strony wykonane podczas pobierania innych zasobów przez serwer. Doprowadzi to do znacznie szybszej strony internetowej.

Możesz użyć SpriteMe, aby połączyć swoje obrazy w duszki lub postępować zgodnie z sugestiami zawartymi w tym artykule Smashing Magazine.

15. Włącz HTTP Keep-Alive

Zwykle, gdy przeglądarka odwiedzającego próbuje poprosić o plik z twojego serwera, pobiera każdy plik osobno; innymi słowy, połączenie zostanie zamknięte, gdy plik zostanie pobrany, a następnie ponownie otwarte, aby poprosić o nowy plik. To zużywa więcej procesora, sieci i pamięci i ostatecznie prowadzi do wolniejszej witryny, jeśli na serwerze jest duże obciążenie. Włączenie utrzymywania aktywności HTTP zapewnia, że ​​wszystkie żądania plików do twojego serwera będą wysyłane za pośrednictwem jednego otwartego połączenia, co prowadzi do znacznie szybszej witryny dla użytkowników, ograniczając liczbę połączeń z serwerem.

Możesz włączyć utrzymanie przy życiu, kopiując i wklejając poniższy kod do pliku .htaccess:

Zestaw nagłówka Połączenie podtrzymujące połączenie

Alternatywnie możesz wykonać te instrukcje w zależności od serwera.

16. Napraw wszystkie zepsute linki w swojej witrynie

Chociaż niedziałające linki w treści nie wpływają na szybkość witryny, chociaż mogą mieć negatywny wpływ na wygodę użytkownika, niedziałające linki w JavaScript, CSS i adresach URL obrazów mogą sprawić, że Twoja witryna będzie irytująco wolniejsza; pamiętaj, aby przeskanować te aspekty witryny pod kątem niedziałających linków i naprawić je, zanim odeślą użytkowników.

17. Unikaj tworzenia linków do zdjęć

Hotlinkowanie obrazów, znane również jako „łączenie wbudowane”, polega na łączeniu ze zdjęciem w witrynie innej osoby, zamiast ładowania obrazu na własny serwer. Z pozoru wydaje się, że to działanie, które pozwoli ci zaoszczędzić dużo przepustowości, szczególnie jeśli masz witrynę o dużym ruchu, ale może naprawdę spowolnić twoją stronę, jeśli witryna, na której znajduje się obraz, do którego prowadzi link, ma przestój lub jest wolny.

Niezależnie od tego, czy są to obrazy w treści, czy banery reklamowe, najpierw umieść je w swojej witrynie, zanim zaczniesz z nimi linkować.

18. Ogranicz liczbę żądań zewnętrznych

Aby zapewnić w pełni funkcjonalną stronę internetową, musisz polegać na plikach i zasobach z innych stron internetowych; w rezultacie musisz osadzić filmy, prezentacje i inne pliki multimedialne. Chociaż niekoniecznie jest to złe, jeśli jest za dużo lub jeśli żądasz plików zewnętrznych z wolnych witryn, może to mieć wpływ na czas ładowania witryny.

Spróbuj ograniczyć liczbę zewnętrznych żądań, jakie będzie składać twoja strona; jeśli to możliwe, umieść na swoim serwerze jak najwięcej plików. W przypadku innych plików pozwól swojej witrynie żądać ich tylko z bardzo wiarygodnych stron internetowych.

19. Użyj niezawodnego CMS

Twój CMS jest ramą twojej strony internetowej; jeśli używasz prostego HTML lub popularnych i niezawodnych systemów CMS, takich jak WordPress lub Drupal, wszystko powinno być w porządku. Jeśli jednak używasz mniej popularnego CMS lub czegoś, co sam stworzyłeś, ryzykujesz powolną stroną internetową; przed użyciem należy przeprowadzić odpowiednie testy i przeprowadzić odpowiednie badania, aby upewnić się, że CMS jest szybki i niezawodny.

20. Użyj akceleratora PHP

PHP zmniejsza potrzebę ciągłego wprowadzania tych samych informacji w witrynie, ale może wydłużyć czas ładowania witryny. Możesz albo spróbować zastąpić pliki PHP statycznymi plikami HTML, jeśli to możliwe, lub użyć akceleratora PHP, aby Twoja strona internetowa była znacznie szybsza, jeśli w dużym stopniu opiera się na PHP.

Ten wpis w Wikipedii zawiera listę kilku akceleratorów PHP, których możesz użyć.

21. Zapobiegaj innym łączeniu twoich zdjęć za pomocą linków

Podobnie jak ważne jest, aby unikać tworzenia linków do zdjęć innych osób, należy również zapobiegać łączeniu własnych obrazów przez inne osoby.

Gdy ludzie dodają linki do twoich zdjęć, w zasadzie kradną twoje pasmo, ponieważ żądanie będzie wysyłane do twojego serwera za każdym razem, gdy ich czytelnicy będą próbować oglądać obrazy na swojej stronie internetowej. Można temu zapobiec, wyłączając hotlinkowanie obrazów hostowanych na serwerze.

W tym artykule na temat Hongkiat nauczysz się, jak zapobiegać łączeniu obrazów na gorąco, a to narzędzie pomoże Ci automatycznie wygenerować plik .htaccess, który zapobiega łączeniu obrazów na gorąco.

Twoja kolej – sprawdź szybkość witryny

Sprawdź szybkość swojej witrynyPo wdrożeniu powyższych sugestii należy przetestować szybkość witryny, aby sprawdzić, czy jest jakaś różnica (jeśli zauważysz różnicę, zostaw komentarz poniżej). Oto nasze najlepsze zalecenia dotyczące testowania szybkości witryny:

Test szybkości witryny Pingdom: dzięki temu narzędziu powinieneś dążyć do skrócenia czasu ładowania strony, a także do zmniejszenia liczby żądań serwera. To narzędzie porównuje również szybkość Twojej witryny z innymi witrynami online.

GTMetrix: To narzędzie analizuje szybkość witryny za pomocą Google Pagespeed Insights i Yslow i daje ocenę od A do F. Oferuje również sugestie dotyczące ulepszeń.

Analizator stron internetowych: To narzędzie podaje informacje o rozmiarze strony i czasie pobierania witryny, a także oferuje sugestie dotyczące poprawy czasu ładowania witryny.

Google Pagespeed Insights: powinieneś dążyć do wyniku bliższego 100. Posiada również mobilne narzędzie do testowania prędkości, którego możesz użyć.

Yslow: To narzędzie analizuje prędkość Twojej witryny w oparciu o zasady Yahoo! Dotyczące wydajności witryny.

Test strony internetowej: im bliżej twojego wyniku jest 100, tym szybciej twoja strona jest.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector