Jak przełączyć hosty na swoją witrynę WordPress

Kiedy decydujesz się na przejście z obecnej usługi hostingowej, zazwyczaj dzieje się tak po wyczerpaniu cierpliwości i wszystkich dostępnych możliwości, aby Twój system działał.


Dlaczego?

Ponieważ zmiana dostawcy usług hostingowych jest często denerwująca i obarczona błędem, nawet po odrobieniu pracy domowej i wybraniu platformy, która odpowiada Twoim potrzebom. Większość ludzi cofa się przed niedogodnościami i dużą szansą na usterki wynikające z zamiany.

Aby zminimalizować stres i błędy, udostępniliśmy ten przewodnik, aby proces był jak najbardziej płynny i bezpieczny.

Ruszajmy się!

Nasza rekomendacja – Zapytaj swoją firmę hostingową!

Ten przewodnik jest motywowany przez dysk, aby ułatwić migrację. Pod tym względem wysokiej jakości host jeszcze bardziej zmniejszy obciążenie, obsługując wszystkie migracje.

HostPapa, który jest jednym z naszych najlepszych partnerów, zapewnia całkowicie darmową usługę migracji, dzięki czemu nie musisz się męczyć z migracją witryny. Wszystko, co musisz zrobić, to podać im dane logowania. Sprawdź naszą recenzję HostPapa

Zbierz potrzebne zasoby

Musisz zebrać wszystkie kaczki z rzędu. Dlatego zbierz wszystko, czego potrzebujesz do przełącznika. Jak mówi przysłowie, lepiej mieć go i nie potrzebować, niż go potrzebować i nie mieć.

 • Upewnij się, że masz dostęp zarówno do starych, jak i nowych kont hostingowych – Niektóre z tych zmian będą wymagały podwyższonych uprawnień, więc upewnij się, że masz nie tylko odpowiednie dane logowania, ale także dostęp administracyjny.
 • Upewnij się, że masz dostęp do swojej bazy danych – Dzwonki i gwizdki mogą się zmieniać na nowej platformie, ale Twoje dane pozostają jak zawsze aktualne. Tak jak konieczne jest posiadanie poświadczeń logowania, aby uzyskać dostęp do swoich kont, tak samo potrzebujesz tych danych, aby uzyskać dostęp do bazy danych.
 • Wykorzystaj klienta FTP. – Potrzebujesz klienta FTP do przenoszenia danych między serwerami. Do wyboru są świetne opcje, takie jak Filezilla.
 • Uzyskaj wiarygodny edytor tekstu. – Potrzebujesz dobrego edytora tekstu, ponieważ będziesz wprowadzać wiele modyfikacji. Notepad ++ jest doskonałym przykładem.

Po zebraniu wszystkich wymaganych narzędzi i zasobów czas zacząć. Weź głęboki oddech i zanurzmy się w pierwszym kroku tego procesu.

A. Proces krok po kroku dotyczący ręcznego przenoszenia witryny z jednego hosta na inny

W tej sekcji pokazano, jak wykonać przełączenie ręcznie. Jeśli szukasz procesu korzystającego z wtyczki WordPress, przewiń dalej do tej sekcji.

1. Najpierw wykonaj kopię zapasową plików

Nic nie jest niezawodne, więc pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić przed migracją, jest utworzenie kopii zapasowej wszystkich plików. Dlatego w przypadku niefortunnego nieszczęścia lub pomyłki możesz przywrócić system z kopii zapasowej danych.

Ten aspekt procesu prawdopodobnie potrwa najdłużej, ponieważ będzie przenosił zarówno pliki systemowe, jak i wszystkie pliki. W tym celu zalecamy użycie systemu FTP lub SFTP. FTP oznacza protokół przesyłania plików i pozwala na dostęp i przesyłanie plików przez sieć komputerową.

Uruchom klienta FTP i wprowadź dane logowania, aby uzyskać dostęp do serwera FTP. Przejdź do katalogu głównego witryny WordPress, zwłaszcza jeśli nie jest ona domyślnie skonfigurowana jako strona docelowa.

Wybierz wszystkie pliki. Systemy zwykle mają ukryte pliki, aby chronić użytkowników przed przypadkowym lub nawet umyślnym usunięciem i modyfikacją. Jednym z takich plików jest plik .htaccess. Poinstruuj klienta FTP, aby pokazał wszystkie ukryte pliki, aby upewnić się, że ich nie pominiesz.

Na przykład, jeśli korzystasz z FileZilla, możesz to zrobić za pośrednictwem serwera > Wymuś pokazywanie ukrytych plików.

Po zaznaczeniu wybranych plików skopiuj je do lokalizacji wskazanej na komputerze. Proces kopiowania może zająć trochę czasu, w zależności od wielkości witryny.

2. Wyeksportuj bazę danych MySQL

Kolejny etap procesu migracji obejmuje eksport całej bazy danych. Chociaż dostępnych jest kilka narzędzi, bardzo polecam użycie phpMyAdmina do tego zadania, ponieważ jest to proste, przyjazne dla użytkownika i intuicyjne.

phpMyAdmin

Na lewym panelu znajdują się dostępne bazy danych. Po prostu wybierz ten, który chcesz wyeksportować. Jeśli nie masz pewności, który dokładnie, sprawdź plik wp-config.php bieżącej witryny. Ten plik zawiera podstawowe informacje o konfiguracji witryny WordPress.

Sprawdź pozycję, w której zdefiniowano nazwę bazy danych. To powinno wyglądać tak:

Do umieszczenia w miejscu zamiast „Nazwa_bazy_danych” symbol zastępczy to rzeczywista nazwa bazy danych..

Po zakończeniu przejdź do karty eksportu:

Dostępne są dwie metody eksportu. Wybierz niestandardowy.

Poniżej znajduje się lista opcji menu w obszarze Niestandardowe, wyjaśniająca optymalne opcje do wyboru:

 • Format – Pozostaw domyślną opcję SQL.
 • Tabele – Tabele, które mają zostać wyeksportowane, powinny zostać oznaczone.
 • Wynik – Aby przyspieszyć pobieranie, ustaw Kompresję na spakowaną lub gzip.
 • Opcje specyficzne dla formatu – Pozostaw domyślną opcję.
 • Opcje tworzenia obiektów – Wybierz opcję DROP TABLE / VIEW / PROCEDURE / FUNCTION / EVENT / TRIGGER.
 • Opcje tworzenia danych – Pozostaw domyślną opcję.

Po zakończeniu wszystkich wyborów kliknij przycisk Przejdź na dole formularza.

Ta czynność powinna wyeksportować dane jako plik do pobrania. Zapisz w łatwo dostępnym miejscu na komputerze i przejdź do następnego kroku.

3. Na swoim nowym hoście utwórz bazę danych

Musisz zaimportować bazę danych na nową platformę hosta. Ale najpierw musisz stworzyć dom w nowym systemie dla bazy danych. Każdy host jest nieco osobliwy, ale znajdź w nim sekcję dotyczącą baz danych i wykonaj następujące czynności:

 • Utwórz nową bazę danych.
 • Utwórz użytkownika bazy danych i nadaj mu pełne uprawnienia administracyjne.
 • Zabezpiecz i przechowuj hasło użytkownika w bezpiecznym miejscu.

4. Edytuj plik konfiguracji systemu (wp-config.php)

Będziemy ponownie używać pliku wp-config.php. Jest to ważny plik zawierający podstawową konfigurację witryny, obsługę połączeń z bazą danych i komunikację.

Zrób kopię tego pliku i przechowuj w bezpiecznym miejscu. Następnie otwórz oryginalny plik w edytorze tekstu i wprowadź następujące zmiany:

Zamień database_name_here, username_here i password_here na rzeczywiste informacje odpowiednio dla nazwy bazy danych, nazwy użytkownika i hasła twojego aktualnego hosta.

Zamiast localhost wprowadź nazwę serwera MySQL lub pozostaw go jako localhost, jeśli jest to ustawienie dozwolone przez twojego dostawcę hostingu.

Po zakończeniu niezbędnych modyfikacji zapisz zmiany.

5. Prześlij swoje pliki do nowego hosta

Ostatnim razem pobrałeś pliki ze starej usługi hostingowej. Ale teraz cofniemy ten proces i zamiast tego zaczniemy przesyłać te pliki na nowego hosta. Wykonanie tej operacji może zająć dużo czasu, dlatego zaleca się rozpoczęcie procesu i kontynuowanie innych aspektów migracji.

Uruchom klienta FTP, ale tym razem połącz się z nowym serwerem. To połączenie wymaga pewnych zmian, aby odzwierciedlić tę rzeczywistość, wprowadzając adres IP tego nowego serwera zamiast poprzedniego w kliencie FTP. Ten nowy adres IP zwykle można znaleźć na koncie hostingowym, ale w razie wątpliwości skontaktuj się z pomocą techniczną.

Po ustanowieniu łączności z nowym hostem zlokalizuj wcześniej pobrane pliki i odpowiednio je prześlij. Pamiętaj, aby dołączyć plik wp-config.php do katalogu głównego. Jeśli przesyłanie nadal trwa, przejdź do następnego zadania, ponieważ możesz wykonywać inne czynności jednocześnie.

6. Zaimportuj bazę danych do nowego hosta

Możesz zaimportować bazę danych podczas przesyłania pliku. Zaloguj się za pomocą narzędzia do administrowania bazą danych dostarczonego przez nowego hosta, który, jak zakładamy, to phpMyAdmin.

Po wybraniu bazy danych utworzonej wcześniej na nowym hoście kliknij kartę importowania.

importowanie bazy danych

W obszarze Plik do zaimportowania wyszukaj wyeksportowany plik, klikając przycisk Przeglądaj.

Pozostaw wszystkie pozostałe opcje jako domyślne i przewiń w dół do dolnej części formularza, a następnie kliknij przycisk Go, aby rozpocząć import. Czas zakończenia importowania bazy danych będzie oczywiście zależeć od wielkości plików.

Po zakończeniu procesu importowania otrzymasz powiadomienie zwrotne.

Dodatkowa opcja: podczas przełączania & Zmiana adresów URL

W scenariuszu, w którym przeprowadzasz się do nowego hosta ORAZ również zmieniasz adres URL swojej witryny, musisz wykonać dodatkowy krok: zastąpić odniesienia do starego adresu URL w bazie danych nowym.

Jeśli odniesienia do adresów URL są rozproszone w kilku skryptach PHP zamiast być scentralizowane, możesz użyć tego skryptu Search Replace DB dla wygody. Działa jako skrypt wyszukiwania i zamiany bazy danych w PHP i jest dostępny za darmo.

Po zakończeniu pamiętaj, aby NIGDY nie pozostawić skryptu na serwerze.

7. Wprowadź zmiany w swoim serwerze DNS

Nowy serwer musi wskazywać adres URL, co pociąga za sobą zmianę ustawień serwera DNS. Ten proces zależy od tego, gdzie domena adresu URL została początkowo zarejestrowana. Jeśli domena została zarejestrowana u Twojego starego dostawcy usług hostingowych, musisz przenieść całą domenę do nowego dostawcy. Dział obsługi klienta powinien być w stanie pomóc w przeniesieniu.

Jeśli jednak kupiłeś domenę od rejestratora domen, takiego jak Domain.com, ustawienia serwera nazw będą musiały zostać zaktualizowane. Uzyskaj adres serwera nazw swojego nowego hosta i połącz go z nową domeną. Jeśli ich nie znasz, adresy serwerów nazw zwykle wyglądają mniej więcej tak: ns1.yourhost.com, ns2.yourhost.com

Połącz ten adres serwera nazw z domeną. Proces będzie zależeć od miejsca zakupu domeny. Poniżej znajdują się instrukcje dotyczące zwykłych przypadków:

 • Domeny zarejestrowane w GoDaddy
 • Zmiana serwerów DNS na HostGator
 • Jak zmienić serwery nazw na Domain.com

Zmiany mogą potrwać do 48 godzin. Aby śledzić, kiedy proces się zakończy, użyj narzędzi takich jak Mój DNS. Nie wprowadzaj jednak żadnych zmian w witrynie, dopóki ten proces nie zostanie zakończony, ponieważ nadal zmieniasz starą lokalizację zamiast nowej.

Jak tylko proces się zakończy, migracje powinny zostać wykonane bez przestojów. Ponadto, ponieważ zarówno stara, jak i nowa witryna mają zasadniczo tę samą treść, użytkownicy nie zauważą żadnej różnicy.

8. Wykonaj czyszczenie

Niektóre sprzątanie jest w porządku, gdy zmiana DNS w końcu się zakończy. Wróć do starego hosta, usuń bazę danych i wszystkie pliki. Najlepiej jest poczekać co najmniej tydzień, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie.

W przypadku konieczności wycofania migracji zachowaj kopie niezbędnych plików konfiguracyjnych, takich jak wp-config.php.

B. Przełączanie hostów za pomocą wtyczki WordPress

Omawiany do tej pory proces ręczny można równie dobrze wykonać automatycznie, a znacznie łatwiej za pomocą wtyczek. Istnieje kilka opcji, ale na tej ilustracji skupimy się na wtyczce Duplicator.

1. Instalacja wtyczki duplikatora

Aby zainstalować tę wtyczkę, musisz zalogować się na swojej stronie WordPress. W Pulpicie nawigacyjnym znajdź menu Wtyczki → Dodaj nowe i wyszukaj Duplikator. Kliknij Zainstaluj teraz, gdy wyniki zostaną zwrócone.

Po zakończeniu instalacji wtyczki przez WordPress, kliknij przycisk Aktywuj, aby rozpocząć korzystanie z niej.

2. Następnie wyeksportuj istniejącą witrynę

Po aktywacji powinieneś znaleźć wtyczkę Duplicator w obszarze roboczym zainstalowanych wtyczek. Kliknij opcję Zarządzaj, aby rozpocząć następny proces.

W tym momencie nie utworzyłeś jeszcze pakietów, które będą używane. Te pakiety to skompresowane wersje Twojej witryny i bazy danych. Kliknij przycisk Utwórz nowy w prawym górnym rogu formularza, aby to zmienić.

Przedstawiono trzy opcje:

 • Przechowywanie – Skonfiguruj miejsce przechowywania kopii zapasowej. O ile nie kupiłeś wersji Pro duplikatora, jedyną dostępną obecnie opcją jest twój serwer.
 • Archiwum – Określ pliki i segmenty bazy danych do wykluczenia. Rób to tylko wtedy, gdy masz uzasadnione powody.
 • Instalator – Umożliwia uzupełnienie danych bazy danych środowiska nowego serwera.

Po zakończeniu kliknij przycisk Dalej. Wtyczka przeprowadzi kontrolę systemu, aby upewnić się, że ma wszystko, czego potrzeba, aby kontynuować. Po zakończeniu skanowania zakończonym powodzeniem powinny zostać wyświetlone następujące wyniki:

Jeśli jesteś zadowolony, rozpocznij proces kompilacji, klikając przycisk Kompiluj.

Postęp operacji zostanie wyświetlony. Po zakończeniu powinien zostać wyświetlony ten ekran:

Pobierz swoje archiwum i instalator osobno lub wszystkie naraz za pomocą łącza pobierania jednym kliknięciem.

Gratulacje, skończyłeś eksportować istniejącą witrynę.

3. Prześlij pliki za pomocą FTP

Następnie załaduj pobrane pliki na nowy serwer hosta za pośrednictwem FTP, używając adresu IP zamiast domeny.

Upewnij się, że katalog główny Twojej witryny jest pusty. Prześlij instalator i archiwum do katalogu głównego.

4. Utwórz nową bazę danych

Podobnie jak w przypadku wcześniejszego procesu, nadal musisz utworzyć bazę danych na nowym hoście. Zrób to i upewnij się, że przynajmniej jeden użytkownik ma pełne uprawnienia do administrowania nim. Zanotuj wersję serwera MySQL udostępnianego przez hosta i zabezpiecz hasło bazy danych w bezpiecznym miejscu.

5. Nawiąż połączenie z nową stroną internetową

Jeśli używasz tej samej nazwy domeny co poprzednia witryna, na tym etapie możesz napotkać pewne problemy, ponieważ domena nadal wskazuje twoją starą witrynę. W przeciwieństwie do procesu ręcznego, w którym zalecałem zmianę ustawień serwera DNS, rozwiązanie to zniweczyłoby cel szybszej migracji, co przy użyciu wtyczki promuje.

Na szczęście istnieje obejście tego problemu przy użyciu pliku hosta komputera. Możliwe jest lokalne mapowanie nazw domen na określone adresy IP, umożliwiając dostęp do plików na nowym serwerze za pośrednictwem starej domeny.

(Możesz całkowicie pominąć tę sekcję, jeśli używasz nowej domeny).

Uzyskaj adres IP swojego nowego serwera od usługodawcy, jeśli go nie masz.

Sposób otwierania pliku hosta zależy od platformy systemu operacyjnego, więc oto kilka opcji:

 • Windows – W menu paska zadań wyszukaj „notatnik”. Wymaga podwyższonych uprawnień, dlatego kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Uruchom jako administrator”. Użyj edytora, aby otworzyć c: \ windows \ system32 \ drivers \ etc \ hosts. Pamiętaj, aby wyszukać „Wszystkie pliki”, aby zlokalizować plik.
 • System operacyjny Mac – Użyj aplikacji terminalowej i wprowadź polecenie sudo nano / etc / hosts, po czym pojawi się monit o podanie hasła administratora.
 • Linux – Ta sama metoda jak w systemie Mac OS.

Po uzyskaniu dostępu do pliku wprowadź zarówno adres IP nowego hosta, jak i nazwę domeny witryny, aby wyglądać następująco:

Zastąp symbol zastępczy yoursite.com rzeczywistą domeną, a 192.165.1.10 rzeczywistym adresem IP nowego hosta.

Uwaga: spacja oddzielająca adres IP i nazwę domeny w pokazanym przykładzie to spacja.

Ostrzeżenie: Po zakończeniu migracji nie zapomnij upewnić się, że plik hosta został przywrócony do pierwotnej zawartości.

6. Rozpocznij proces migracji

Przepasuj biodra, bo czas na poważnie rozpocząć migrację. Przejdź za pomocą przeglądarki do http://yoursite.com/installer.php (zamień swoją rzeczywistą domenę). Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś zobaczyć, co stanowi ten ekran:

Powielacz

Upewnij się, że wszystkie testy sprawdzania poprawności zostały pomyślnie przekazane, zwłaszcza te dotyczące archiwizacji i sprawdzania poprawności. Kliknij przycisk Dalej, aby rozpocząć proces wdrażania.

Po zakończeniu wyodrębnienia pliku przejdziesz do następnego kroku z prośbą o identyfikację bazy danych i poświadczenia dostępu.

Wprowadź wymagane informacje o bazie danych, kliknij przycisk Testuj bazę danych, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Jeśli wszystko jest w porządku, kliknij przycisk Dalej, aby rozpocząć importowanie bazy danych.

Kolejny krok da możliwość zastąpienia poprzedniego adresu URL nowym.

Po zakończeniu kliknij przycisk Dalej, aby umożliwić wtyczce zakończenie procesu i zobaczyć coś podobnego do tego:

Ekran informuje, czy wszystko poszło dobrze i daje możliwość sfinalizowania instalacji, podając link do zalogowania się na stronie.

Postępuj zgodnie z instrukcjami, szczególnie tymi dotyczącymi usuwania WSZYSTKICH plików instalacyjnych po zakończeniu.

7. Na koniec zaktualizuj DNS Nameserver

Omówiliśmy już szczegółowo ten krok, dlatego powinieneś powrócić do tej sekcji. Po prostu uzyskaj adresy serwera nazw od nowego hosta, a następnie podłącz je do swojej domeny. Jak zwykle poczekaj, aż zmiana zacznie obowiązywać, przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w witrynie.

Gratulacje są w porządku – właśnie nauczyłeś się zmieniać hosty dla swojej witryny WordPress. Niesamowite!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector