Як керувати базами даних WordPress за допомогою phpMyAdmin (2020)

Більшість людей думають про WordPress як простий веб-сайт та розробник магазинів електронної комерції. Правду кажучи, кожен може використовувати WordPress для створення різноманітних тематичних веб-сайтів та інтернет-магазинів. Однак ви можете не усвідомити, натиснувши цю установку однією кнопкою, ви фактично створюєте базу даних. Ваша база даних MySQL зберігає ваш веб-сайт, і при належному догляді та обслуговуванні вам ніколи не доведеться турбуватися про втрату свого веб-сайту.


За допомогою PMA ви можете використовувати інструменти для резервного копіювання та захисту цієї бази даних. Ми детальніше ознайомимося з тим, що робить база даних WordPress MySQL та як захистити ваш веб-сайт інструментами та посібником для поширених завдань PMA.

Contents

Як користуватися phpMyAdmin

Перш ніж детально ознайомитися з базами даних WordPress, це допоможе визначити кілька термінів:

Що таке база даних WordPress MySQL?

MySQL означає “структуровану мову запитів”. Це визначає систему управління базами даних з відкритим кодом, яку ви можете реально запустити, використовуючи запити.

У вашій WordPress встановлена ​​база даних MySQL, коли ви створюєте нову інсталяцію. База даних є одним з двох найважливіших компонентів вашого сайту WordPress. Якщо WordPress – це шлюз та інтерфейс для створення веб-сайту, вашою базою даних є MySQL. Весь ваш вміст, включаючи публікації, коментарі, сторінки, зображення тощо, зберігається в базі даних.

як використовувати-php для вставки-даних-в-mysql-базу даних

З кожною установкою створюються нові стандартні таблиці для вашої бази даних WP. Всього 11 таблиць. Однак якщо у вас є плагіни, необхідні для вашої теми, у вас буде більше таблиць. Однак інсталяційні файли поставляються із основними таблицями WordPress наступним чином:

 •  wp_comments: всі коментарі вашого сайту зберігаються тут.
 •  wp_commentmeta: сюди входять “метадані” (такі як заголовок, ключові слова тощо) для ваших коментарів на сайті.
 •  wp_links: містить інформацію, яку ви ввели у функцію посилання WordPress.
 •  wp_posts: сюди входять усі дані для сторінок, навігації та публікацій.
 • wp_options: сюди входять усі файли адміністрації та налаштувань.
 • wp_postmeta: метадані для всіх ваших публікацій.
 • wp_terms: Тут зберігаються категорії та теги.
 • wp_term_relationships: вся інформація, що стосується посад та таксономій, йде тут.
 • wp_users: ви можете налаштувати різноманітних користувачів, таких як адміністратори та автори, і їх інформація зберігається тут.
 • wp_usermeta: це метадані користувача.
 • wp_term_taxonomy: сюди входять таксономії для таблиць у wp-_terms.

Ці таблиці в основному зберігають усі вихідні дані та файли, на яких побудований ваш веб-сайт. З боку WordPress ви можете стилювати, редагувати та завантажувати медіа. Ці таблиці створюються автоматично при встановленні інсталяційних файлів WordPress, тому вам не потрібно турбуватися про налаштування цієї частини.

Що таке phpMyAdmin і навіщо використовувати його для управління базами даних WordPress?

То чому ви використовуєте це для управління вашою базою даних MySQL? За допомогою PMA ви можете створювати резервні копії та керувати своєю базою даних за допомогою інструментів, а це означає, що вам не потрібно виписувати запити MySQL.

Ось основні особливості:

 •  Використовуйте інструменти для адміністрування та контролю ваших баз даних за допомогою веб-програми з відкритим кодом, що базується на PHP.
 • Сумісний з декількома серверами в обох системах Windows або Linux.
 • Змініть будь-яку точку значення у вашій базі даних
 • Плавно натискайте та виконуйте дії для виконання SQL-запитів, які ефективніше керують та захищають ваші бази даних
 •  Створіть та видаліть будь-яку базу даних.
 • Резервне копіювання, експорт та імпорт баз даних за допомогою декількох клацань миші.

Сьогодні майже всі хости WordPress надають цей адміністративний пакет PHP в рамках програмного забезпечення cPanel, а також всі хостинг-провайдери cPanel. Ви отримуєте їх як частину свого хостингового пакету, і до них можна отримати доступ через сторінку продукту чи налаштування вашого облікового запису хостингу. Однак якщо ви працюєте з власним сервером, ви б створили ці файли самостійно.

Навіть якщо ви не знаєте про налаштування сервера і тільки почали дізнаватися про бази даних, ви можете використовувати це як адміністративний інструмент для вашої бази даних MySQL. Незважаючи на те, що існує багато інших таких адміністративних інструментів, PMA також працює для інших платформ веб-розробки, таких як WampServer або MAMP. Таким чином, PMA дуже рекомендується для WordPress, оскільки він простий у налаштуванні, простий у використанні та входить до складу більшості високоякісних постачальників веб-хостингу.

Чи потрібно знати PHP, щоб працювати з ПМА?

Коротка відповідь – ні! Цей PMA написаний на PHP, що дозволяє вам працювати в звичайному веб-браузері. Усі керуючі дії вже існують в інтерфейсі, тому ви можете легко натискати та запускати для виконання кожної з них.

Хочете все-таки навчитися PHP? Хоча вам не потрібно знати, як писати PHP, щоб використовувати PMA, ви, можливо, захочете навчитися PHP, щоб краще зрозуміти та налаштувати WordPress на більш пізньому терміні. Ось чудовий посібник для початківців для початку.

Як отримати доступ до PMA?

Якщо ви вперше дізнаєтесь про MySQL та PMA для управління базами даних, ви, ймовірно, хочете скористатися інструментами постачальника хостингу для налаштування та керування сервером WordPress. Кожен веб-сайт потребує хостингу, правда? Коли ви зареєструєтесь у постачальника хостингу, чи купуєте ви тему WordPress, чи використовуєте cPanel (або Plesk) для встановлення файлів, ви створите базу даних MySQL. Вам слід мати доступ до домашньої сторінки адміністративної програми PMA в межах cPanel, або вам може знадобитися натиснути на хостинг продукт у своєму обліковому записі хостингу, а потім натиснути кнопку “Керування” або “Налаштування”.

Якщо у вас є проблеми з доступом до ваших інструментів управління базами даних, вам слід звернутися до свого хостинг-провайдера або переглянути сторінку їх підтримки.

Ви досвідчений користувач, який налаштовує власний сервер та бази даних? Якщо ви встановлюєте його самостійно, існує кілька способів додати його на свій сервер. Ви можете скористатися посібниками з установки, щоб отримати інформацію про налаштування для кожного типу сервера.

Використання phpMyAdmin для управління вашою базою даних WordPress

Як ви, можливо, зробили висновок вище, існують два способи налаштування цього управління базами даних PMA f WP.

Найпоширеніший і найпростіший спосіб отримати доступ до PMA – через ваш хостинг-акаунт. У цьому випадку інструмент, ймовірно, встановлений у вашій базі даних MySQL. Зазвичай вам потрібно отримати доступ до інформаційної панелі керування обліковим записом та перейти на домашню сторінку cPanel. Якщо у вас виникли проблеми з цим, краще звернутися до свого постачальника хостингу по телефону. Вони зможуть ознайомити вас із тим, як отримати доступ до цього інструменту управління через сторінку облікового запису вашого постачальника хостингу.

Другий і більш складний спосіб – запустити власний сервер і встановити PMA вручну, але це легко зробити, якщо ви знайомі з налаштуванням і керуванням сервера. Наприклад, ви можете налаштувати сервер Ubuntu за допомогою сервісу. Все, що вам потрібно, це команда apt-get в Linux або використовувати інструмент Composer для сервера Windows.

cPanel

Цей процес залежить від вашого хостинг-провайдера. Як правило, після входу на веб-сайт хостингу ви знайдете продукт хостингу свого веб-сайту, а потім виберіть інсталяцію WordPress, якою ви хочете керувати, та натисніть «Керувати» або «Налаштування». Це може відкрити посилання на інструмент, але, як правило, ви будете спрямовані на cPanel.

Примітка. Якщо ви ніколи не встановлювали установку WordPress, то для налаштування баз даних вам спочатку потрібно встановити WordPress. Більшу частину часу PMA встановлюється разом із вашою базою даних MySQL. Ось посібник з встановлення WordPress вручну через cPanel.

Ви можете знайти PMA в розділі бази даних. На знімку екрана видно, де цей інструмент управління існує на сучасній домашній сторінці cPanel (станом на 2020 рік).

Після натискання на інструмент він запустить додаток та відкриє сторінку, яка має виглядати так:PhpMyAdmin

Ви можете розпочати роботу над протоколами управління базами даних одразу, можливо, спочатку потрібно змінити деякі параметри зовнішності для інтерфейсу. У моєму замовчуванні цей параметр встановлено на “pmahomme” і має розмір шрифту “82%”, але ви можете збільшити шрифт або змінити кольори, якщо це полегшить роботу.

Примітка. Налаштування зовнішності просто змінюють зовнішній вигляд, а не ваш сайт WordPress.

Чотири загальні завдання, які потрібно виконати з phpMyAdmin

У наступних посібниках розглядається, що більшість людей любить робити з вашими базами даних MySQL, включаючи:

 •  Перевірте стан своєї WordPress: Ви можете бачити весь трафік, з’єднання, невдалі спроби та інші статистичні дані на своєму WordPress за допомогою PMA.
 •  Доступ та редагування вашої бази даних WP: Ви можете редагувати вміст, публікацію та інформацію про безпеку свого сайту безпосередньо на домашній сторінці інструменту.
 •  Додавання або видалення бази даних WP Можливо, ви хочете використовувати свій сервер для встановлення нової установки, ви можете створити тут нову базу даних WP або ви можете видалити її, щоб заощадити місце.
 •  Резервне копіювання, експорт та імпорт бази даних WP: Можливо, ви хочете створити базу даних WP з тієї, яка вже існує, ви можете використовувати PMA для резервного копіювання файлів WordPress та імпортування бази даних, щоб ніколи не турбуватися про втрату свого веб-сайту.
 •  Оптимізація вашої бази даних WP: Економте простір, оптимізуючи фрагментовані таблиці та забезпечте швидкість роботи вашого сайту.
 • Скидання паролів користувача та додавання чи редагування облікових записів користувачів
 • Захистіть свою базу даних WP: Ми надаємо посібник з кількох способів зробити ваш сайт WordPress безпечним від поширених хак.

Як перевірити стан вашої бази даних WP

Статус PhmMyAdmin

 •  Потрапивши всередину інструменту адміністрування, натисніть «Статус» у верхній частині меню.Перевірено MySQL Server
 •  Тепер ви можете побачити всю інформацію про трафік та з’єднання для вашого веб-сайту. Ви також можете використовувати підменю для доступу до інформації про інші процеси, запити, моніторинг тощо. Найкраще скористатися цими цифрами, щоб дізнатись, чи був час вашого веб-сайту простою, коли він перебуває в режимі офлайн і чи потрібна вам більша пропускна здатність..

Як отримати доступ та редагувати свою базу даних WP

Перевірка бази даних на інформаційній панелі PhpMyAdmin

Ви можете переглянути всі бази даних, доступні на бічній панелі, або натиснувши “Бази даних” у верхній частині меню. У деяких випадках у назві бази даних ви побачите “wp”. Це головний префікс для позначення “WordPress”.

Після того як ви знайдете базу даних, яку хочете відредагувати, вам просто потрібно натиснути на неї, щоб побачити список таблиць.

Таблиця баз даних

Ви можете редагувати будь-яку таблицю, але будьте обережні, оскільки ці таблиці містять файли для живого веб-сайту WordPress. Ви завжди повинні створити резервну копію бази даних, і, можливо, вам захочеться створити “тестову базу даних”, де ви можете грати з налаштуваннями та редагувати бази даних, не працюючи на веб-сайті в реальному часі..

Приклад: Доступ та редагування публікацій у PMA

Інтерфейс таблиці баз даних

Ви можете натиснути таблицю wp_posts і вибрати “Огляд”, щоб побачити всі ваші публікації. Кожна частина публікації може бути відредагована з цього інтерфейсу. Ви можете натиснути на публікацію, щоб швидко змінити вміст, відредагувати неправильну фотографію або змінити іншу інформацію. Якщо натиснути «Видалити» або «Видалити» на публікації або її вмісті, вона буде видалена з сервера.

Резервне копіювання, створення та видалення баз даних WP за допомогою phpMyAdmin

Видалення

Видалення бази даних – найпростіша частина цього посібника. Ви можете просто перейти на свою домашню сторінку, натиснути «Бази даних», а потім вибрати базу даних, яку ви хочете видалити. Внизу натисніть кнопку «Видалити», щоб видалити базу даних. Це назавжди видаляє базу даних з вашого сервера.
База даних WP

Створіть нову базу даних WP

Створення бази даних

Поверніться до вкладки «Бази даних». Якщо у вас є можливість створити бази даних, ви побачите “Створити базу даних” вгорі сторінки. У деяких випадках ваш хостинг-провайдер може не дозволяти вам додавати бази даних через PMA.

Ви можете ввести будь-яке ім’я для бази даних. Однак вам слід вибрати ім’я, яке дозволяє легко визначити, чи потрібно повертатися пізно. Після введення імені бази даних натисніть кнопку “Створити”. Пуста база даних миттєво створюється PMA.

Клацніть на “Привілеї – Додати обліковий запис користувача”, а потім введіть ім’я користувача та пароль для нового адміністратора WordPress. У полі імені хоста виберіть “Використовувати текстове поле” та введіть localhost як ім’я. Ви повинні встановити дуже безпечний пароль для цього користувача.

Сторінка входу бази даних

Далі ви налаштуєте налаштування вашої нової бази даних WP. Це знаходиться в розділі “База даних для облікового запису користувача”. Виберіть “Надати всі привілеї в базі даних ___” (____ – назва вашої бази даних). Клацніть «Перейти», щоб закінчити налаштування облікового запису адміністратора. Потім інсталятор WordPress завантажить і запитає вас про детальнішу інформацію, включаючи назву бази даних, ваше ім’я користувача MySQL, пароль MySQL та інформацію про ваш рахунок.

Примітка. Ви будете використовувати ім’я порожньої бази даних, яку ви тільки що створили. Для входу в MySQL ви можете повернутися до cPanel і натиснути на “MySQL” у базі даних, щоб отримати інформацію про вхід. Якщо тут недоступно, можливо, вам потрібно буде зв’язатися з постачальником хостингу.

Як підключити базу даних?

У цей момент WordPress автоматично встановить потрібні вам файли та налаштує новий сайт для вас.

Резервне копіювання, імпорт та експорт баз даних

Ви можете експортувати свої поточні бази та імпортувати бази даних через PMA. Це зручний інструмент, якщо ви хочете створити резервну копію бази даних WP або перемістити базу даних на інший хост вручну. Ви можете використовувати FTP-клієнт для цього або безпосередньо через PMA.

Експорт бази даних

Експорт бази даних

На головній сторінці PMA перейдіть до сторінки “Експорт” вгорі. Якщо натиснути це, відкриється інструмент експорту, де ви можете вибрати “Швидкий” або “Спеціальний” експорт. Параметр “Швидкий” включає всі таблиці вашої бази даних на даний момент. Це найшвидший варіант для резервного копіювання цілої бази даних відразу.

 •  Виберіть “Швидкий” варіант, щоб миттєво створити резервну копію вашої бази даних.
 •  Виберіть “Спеціальний”, щоб вручну вибрати те, що ви експортуватимете.
 •  Виберіть “SQL” у розділі “Формат” і натисніть “Перейти”.
 •  З’явиться діалогове вікно з проханням зберегти файл на комп’ютері. Збережіть резервну копію з унікальним іменем у папці на своєму комп’ютері, яку ви не забудете.
 • Файл SQL, що містить всю інформацію про вашу базу даних WP, завантажується на ваш комп’ютер.

Імпорт бази даних

Якщо вам потрібно перенести цю базу даних на новий сервер або ваш веб-сайт знизиться і вам потрібно швидко завантажити резервну копію, це можна зробити за допомогою PMA.

Імпорт бази даних

 •  Щоб імпортувати збережений експорт бази даних, просто натисніть «Імпортувати» з домашньої сторінки PMA.
 •  Натисніть “Вибрати файл”. Знайдіть файл бази даних, який ви хочете імпортувати, та завантажте його. Точна копія вашої бази даних тепер знаходиться на вашому сервері.

Це так просто!

Оптимізація вашої бази даних WP за допомогою phpMyAdmin

Після того, як у вас є сайт WordPress деякий час, ви можете побачити фрагментовані таблиці. Це сміттєві відвали, які збільшують пропускну здатність вашої бази даних і сповільнюють час запитів. По суті, час оптимізувати!

MySQL дозволяє використовувати команду, яка оптимізує вашу базу даних WP протягом декількох секунд. Ви просто перейдете до PMA і натисніть на свою базу даних WP, яку ви хочете змінити. З’являться всі таблиці. Унизу натисніть кнопку “Перевірити все”, а потім праворуч від цього виберіть спадне меню та натисніть “Оптимізувати таблицю”.

Як вибрати оптимізацію таблиці?

Після закінчення роботи ваші таблиці будуть дефрагментовані, і нова пам’ять повинна бути звільнена для використання. Крім того, ваш сайт WordPress може працювати швидше.

Керування користувачами та паролями WordPress від phpMyAdmin

Як скинути пароль WordPress в PMA

Ви забули свій пароль до свого облікового запису адміністратора на WordPress? Ніколи не бійтеся! Ви можете повернутися на головну сторінку PMA, вибрати правильний пароль у базі даних WP та натиснути на таблицю «wp_users».

Як знайти користувача бази даних WP

Клацніть на “Огляд”, щоб показати всім користувачам та паролям. Ви можете вручну змінити паролі звідси, натиснувши «Змінити» поруч із паролем.

Додайте нового користувача або змініть ім’я користувача для WordPress в PMA

Якщо ви хочете редагувати або додавати користувачів за допомогою PMA, перейдіть до тієї ж таблиці “wp_users”, що зазначена у вищенаведеному посібнику.

Щоб змінити ім’я користувача:

 •  Клацніть на “Огляд” поруч із “wp_users.”
 •  З’явиться список користувачів, натисніть «Змінити» поруч із користувачем, якого ви хочете змінити.
 •  Поруч із пунктом “user_login” ви можете вручну ввести нове ім’я користувача.Інформаційна панель користувача WP

Щоб додати нового користувача:

 •  Виберіть “Огляд” поруч із “wp_users”. Ваш список користувачів завантажиться. Угорі сторінки натисніть “Вставити”.Вставка меню користувача WP-бази даних
 •  Звідси ви заповніть усі поля у формі, необхідній для створення нового користувача.
 •  Ідентифікатор: Це автоматично генерується, тому залишайте порожнім.
 •  user_login: Це ім’я користувача, яке використовується для входу.
 •  user_pass: Це пароль, який використовується для входу в ваш WordPress.
 •  user_nicename: Якщо ви хочете більш зручне для користувачів ім’я користувача, ви можете ввести його тут. Це може бути використано, якщо у вашому імені користувача є спеціальні символи, але ви хочете, щоб URL-адреса містила лише літери.
 •  user_email: Введіть дійсну адресу електронної пошти, щоб мати доступ до електронних листів свого облікового запису WordPress.
 •  user_url: Ви можете залишити це поле порожнім або ввести URL-адресу свого веб-сайту WordPress.
 •  user_registered: Виберіть CURRENT_TIME у стовпці функцій, щоб він автоматично додавав час.
 •  user_activation_key: залиште порожнім.
 •  user_status: Залиште порожнім.
 • display_name: Ви можете ввести ім’я або псевдонім користувача, як це було б відображено в публікаціях та статтях у полі автора.

Клацніть «Перейти», щоб додати користувача.

Зміна привілеїв користувача в PMA для WordPress

Перш ніж змінити привілеї користувача, ви вже повинні мати ідентифікатор користувача. Щоб отримати це, ви повернетеся до таблиці “wp_users” і натисніть “Огляд”. Потім можна вибрати ідентифікатор зі стовпця.

Зміна привілеїв користувача-ідентифікатора
Щоб змінити привілеї користувача, перейдіть до “wp_usermeta” зі списку таблиць. Виберіть “Огляд”.

Зміна привілеїв користувача - WP Usermeta
Угорі натисніть «Вставити». Це завантажує форму для зміни дозволів. Скористайтеся посібником нижче, щоб додати права адміністратора.

Опція вставки бази даних

 •  umeta_id: Залиште порожнім. Це автоматично заповнює.
 •  user_id: введіть ідентифікатор користувача, який ви вибрали раніше, від користувача, якого ви додали.
 •  meta_key: введіть wp_capability в це поле. (У вас може бути інший префікс для ваших таблиць, якщо так, ви б ввели цей замість wp.)
 •  meta_value: Введіть наступний серійний код: a: 1: {s: 13: “Administrator”; s: 1: “1 ″;}

Клацніть «Перейти, щоб зберегти зміни та додати нові дозволи.

Як захистити свою базу даних WP в PMA

Хоча кожен сайт сприйнятливий до хакерів та кібер-ботів, є кілька заходів, які ви можете вжити, щоб не допустити себе повністю відкритими. Ці кроки ускладнюють хакерам проникнення на ваш сайт.

Змініть префікс бази даних WP

На сьогоднішній день всім відомо, що стандартний префікс для баз даних WP – це «wp». Ось чому ви бачите wp_users або wp_posts.

Це можна зробити в PMA, перейшовши на домашню сторінку та натиснувши “SQL” у верхній частині меню.

Меню SQL бази даних

Пошук за допомогою SQL-запиту

Якщо вручну переходити по черзі та змінювати префікси, стомлює, тож ви можете скористатися SQL-запитом, щоб зробити речі швидшими. Ми підготували для вас запит, який можна використовувати нижче. Ви можете скопіювати та вставити це у поле SQL, щоб замінити всі префікси на wp_b123456. Ви можете знайти це число і змінити його на будь-який префікс, який вам подобається, дотримуючись того ж формату, що і wp_insertnumber.

Таблиця RENAME `wp_commentmeta` ДО` wp_b123456_commentmeta`;
Таблиця RENAME `wp_comments` ДО` wp_b123456_comments`;
RENAME таблиця `wp_links` ДО` wp_b123456_links`;
RENAME таблиця `wp_options` ДО` wp_b123456_options`;
Таблиця RENAME `wp_postmeta` ДО` wp_b123456_postmeta`;
RENAME таблиця `wp_posts` ДО` wp_b123456_posts`;
RENAME таблиця `wp_terms` ДО` wp_b123456_terms`;
Таблиця RENAME `wp_termmeta` ДО` wp_b123456_termmeta`;
Таблиця RENAME `wp_term_relationships` TO` wp_b123456_term_relationships`;
Таблиця RENAME `wp_term_taxonomy` TO` wp_b123456_term_taxonomy`;
Таблиця RENAME `wp_usermeta` ДО` wp_b123456_usermeta`;
RENAME таблиця `wp_users` ДО` wp_b123456_users`;

Зміна вашого імені користувача та пароля MySQL

Користувача та пароля вашої бази даних слід надзвичайно важко здогадатися. Це означає додавання спеціальних символів або використання генератора паролів для забезпечення надійного пароля. Крім того, ви не повинні зберігати свій пароль у будь-якій папці управління на комп’ютері чи веб-сайті, якщо це також не є надійно захищеним.

Використовуйте плагін безпеки WordPress сторонньої сторони

Якщо ви переживаєте за безпеку WordPress і хочете отримати додатковий захист, ви можете скористатися Sucuri. Це один із найпопулярніших плагінів безпеки WordPress, оскільки він фактично повідомляє, що ви намагаєтесь проникнути у вашу базу даних, перш ніж ваш веб-сайт коли-небудь знизиться..

Крім того, не завадило б отримати одне з найкращих VPN для вашої особистої мережі, щоб уникнути крадіжки даних.

Згортаючи його

Ми сподіваємось, що цей посібник дав вам деяку інформацію про те, як налаштувати, отримати доступ та оптимізувати ваш phpMyAdmin (PMA). Якщо вам коли-небудь потрібні додаткові вказівки щодо навігації та забезпечення WordPress, не соромтесь залишити коментар або ознайомитися з нашими дослідженнями та аналізами веб-хостингу.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector