Digital Ocean – czy to dobry dostawca hostingu i serwerów? (Przegląd 2020)

Recenzja DigitalOceanStrona domowa DigitalOcean


Monitorujemy naszą witrynę testową DigitalOcean od początku 2018 roku.

Przez cały ten czas byliśmy płatnym klientem DigitalOcean, uważnie monitorując najważniejsze parametry systemu. W szczególności czasy ładowania, szybkość reakcji obsługi klienta oraz, co najważniejsze, czas pracy i przestoje.

Jak dotąd wyniki są obiecujące, oto nasza dogłębna analiza tego, jak mierzą z innymi.

Uruchamiając swój pierwszy serwer w 2011 roku, DigitalOcean to amerykańska firma zajmująca się hostingiem w chmurze, której celem jest pomaganie programistom w szybszym i łatwiejszym uruchamianiu większej liczby aplikacji..

To, co zaczęło się jako mała firma typu start-up z siedzibą w Nowym Jorku, gwałtownie wzrosło, osiągając bazę klientów obejmującą ponad pół miliona programistów.

Ostatecznym celem DigitalOcean jest użycie dysku SSD lub SSD, aby stworzyć przyjazną dla użytkownika platformę, która pozwoli ich bogatym klientom na przesyłanie projektów do i z chmury, zwiększając produkcję z szybkością i wydajnością.

Czy wystarczy, aby któregoś dnia stać się jedną z naszych 10 najlepszych usług hostingowych?

Dowiedzmy Się!

Plusy korzystania z hostingu DigitalOcean

1. Fantastyczny „średni” czas sprawności wynoszący 99,99%

Średni czas pracy w branży dla usługi hostingu w chmurze wynosi 99,94%.

DigitalOcean wydmuchuje to z wody (zamierzona gra słów) z ogromną mocą 99,99%.

Oznacza to, że od kwietnia 2018 r. Do marca 2019 r. DigitalOcean miał tylko osiem awarii, które łącznie wyniosły tylko 43 minuty.

Dzięki temu Bluehost jest jak dotąd najbardziej niezawodnym hostingiem. Nie możemy przecenić, jakie to niesamowite. Większość naszych dziesięciu najlepszych usług stanowi od 99,96% do 99,98% czasu sprawności.

DigitalOcean z ostatnich 12 miesięcyŚredni czas pracy DigitalOcean 2018-2019 | Zobacz statystyki

Średni czas pracy w ciągu ostatnich 12 miesięcy:

 • Średni czas pracy w marcu 2019: 100%
 • Średni czas pracy w lutym 2019: 100%
 • Średni czas pracy w styczniu 2019: 99,98%
 • Średni czas pracy w grudniu 2018 r .: 100%
 • Średni czas pracy w listopadzie 2018 r .: 100%
 • Średni czas pracy w październiku 2018 r .: 100%
 • Średni czas pracy we wrześniu 2018 r .: 100%
 • Średni czas pracy w sierpniu 2018 r .: 100%
 • Średni czas pracy w lipcu 2018 r .: 99,94%
 • Średni czas pracy w czerwcu 2018 r .: 100%
 • Średni czas pracy w maju 2018 r .: 100%
 • Średni czas pracy w kwietniu 2018 r .: 100%

Jak widać, latem następuje niewielki spadek, a najniższy zanotowany odsetek przestojów wynosi 99,94% w lipcu. Ale system zbiera się ponownie w sierpniu, bez żadnych awarii w całym wrześniu, październiku, listopadzie lub grudniu.

To poprawa we właściwym kierunku. Strzała ciągle przesuwa się w górę, pokazuje, że DigitalOcean jest na szczycie swoich problemów.

2. Błyskawiczne czasy ładowania

Uptime to statystyka numer jeden, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze hosta.

W końcu – każdy dzwonek i gwizd na naszej planecie nie będą stanowiły wzniesienia fasoli, jeśli Twoja witryna spędza długie okresy offline.

Szybkość zbliża się bardzo szybko.

Opóźnione witryny mogą równie dobrze „spadać” wbrew wszystkim celom i celom. Powolne strony są praktycznie bezużyteczne. Twój ruch nie waha się odbić. Dosłownie Różnica zaledwie kilku sekund może kosztować prawie trzy czwarte potencjalnego ruchu w witrynie.

Brzmi szalenie? Niestety tak nie jest.

Badania rynku wskazują, że witryny, które nie mogą się załadować w ciągu pięciu sekund, mogą stracić ponad 74% ruchu w witrynie mobilnej.

I odwrotnie, wykazano, że zmniejszające się czasy ładowania zwiększają ruch i konwersje sprzedaży o ponad 74%. Nazywamy to 74% saw. Kiedy pochyla się w jednym kierunku, zyskujesz, a w drugim tracisz.

Co to oznacza dla naszego przyjaciela DigitalOcean?

Dobre rzeczy. Naprawdę dobre rzeczy.

DigitalOcean to nie tylko szybki… to najszybszy produkt, jaki kiedykolwiek oceniliśmy. Poważnie, pozostawia w tyle inne najlepsze programy hostingowe, które sprawdziliśmy.

Średnia prędkość ładowania w branży wynosi 890 ms.

Najszybciej DigitalOcean poruszał się z niesamowitą prędkością 218 ms. W najwolniejszym czasie było to 496 ms. Nawet przy najniższej wydajności wciąż był prawie o 50% szybszy niż średnia w branży.

Spójrzmy więc z miesiąca na miesiąc, aby zobaczyć, jak radził sobie DigitalOcean:

DigitalOcean z ostatnich 12 miesięcy szczegółowych statystykŚrednia prędkość DigitalOcean 2018-2019 | Zobacz statystyki

Jest to szybki hosting z ogólną średnią prędkością 357ms.

Ostatnie miesiące są względnie jednymi z najszybszych, jakie kiedykolwiek widzieliśmy, co czyni DigitalOcean konkurentem na pierwszym miejscu pod względem ogólnej szybkości witryny. Obecnie najszybsza prędkość należy do hostingu A2.

3. Ekosystem produktów przyjazny dla programistów

DigitalOcean to nie tylko jeden kucyk.

W rzeczywistości ich pakiet produktów oferuje mnóstwo możliwości dla programistów.

Jakie są różne opcje oferowane przez DigitalOcean? Cieszę się, że zapytałeś!

✅ Kropelki

Droplety to skalowalna platforma komputerowa, którą można dostosować do wszystkich potrzeb aplikacji biznesowych. Obejmuje to także przechowywanie dodatków, monitorowanie i zaawansowane zabezpieczenia.

Kropelki DigitalOcean

Możesz wybierać między standardowymi lub zoptymalizowanymi kroplami, a następnie dostosowywać do treści swojego serca. Kropelki pozwalają twórcom pominąć czasochłonną instalację i konfigurację, aby przejść od razu do wdrożenia kodu.

✅ Przestrzenie

Podczas gdy Droplety są przeznaczone do wdrażania aplikacji, Spaces dotyczy prostego przechowywania obiektów.

Mówimy o systemie bezpieczeństwa, który umożliwia przechowywanie i dostarczanie danych do aplikacji i użytkowników końcowych. Miejsca działają w prostym procesie, tworząc niezawodne miejsce do przechowywania danych z interfejsem użytkownika i interfejsem API typu przeciągnij i upuść.

Przestrzenie DigitalOcean

Miejsca mogą służyć do przechowywania plików kopii zapasowych, blogów, analizy danych i wielu innych.

Usługa jest również skalowalna, dzięki czemu Twoje przestrzenie mogą rosnąć wraz z Twoją firmą. Co więcej – spacje można łączyć z innymi funkcjami DigitalOcean lub można z nich korzystać samodzielnie.

✅ Kubernetes

Kubernetes to nadchodzący produkt wprowadzony przez DigitalOcean pod koniec 2018 roku.

Nie ma na ten temat wielu informacji, ale firma podaje na swojej oficjalnej stronie internetowej, że Kubernetes: „Zaprojektowany dla programistów i firm, które chcą prostego sposobu wdrażania i zarządzania obciążeniami kontenerowymi w chmurze”.

Obecnie oferują wczesny dostęp do produktu, który jest oferowany z bezpłatnym klastrem Kubernetes do września 2018 r.

4. Dostosowywalne ceny

Chociaż mamy to również pod naszymi minusami, uważamy, że to niesamowite, że możesz dostosować wszystko, za co płacisz – miejsce w witrynie, użycie procesora, przepustowość, bazę danych, pamięć itp. To naprawdę wielka zaleta, jeśli jesteś zaawansowany użytkownik, który już zna dokładnie to, czego potrzebujesz, jakie są Twoje cele, czego nie potrzebujesz itp.

5. Codzienne kopie zapasowe

DigitalOcean wykonuje kopie zapasowe codziennie i zawsze możesz przywrócić dane do 7 dni wcześniej. Mimo że DigitalOcean ma lepszy czas pracy, zawsze lepiej być bezpiecznym niż żałować!

6. Dobre bezpieczeństwo

Twoje dane i ruch są zawsze zabezpieczone. Jest to coś, czego wielu innych gospodarzy nie kładzie dużego nacisku lub nawet nie zapewnia. DigitalOcean zapewnia, że ​​Twoje dane są chronione od końca do końca. Ogromną zaletą jest utrzymywanie niepożądanych połączeń i wirusów poza systemem witryny.

Domyślnie DigitalOcean dodał szyfrowanie do swoich woluminów. Jeśli chcesz dodać dodatkową warstwę zabezpieczeń, tak jak w przypadku większości ich funkcji, musisz przejść samouczek, postępować zgodnie z instrukcjami i znać kodowanie, aby odnieść sukces.

Wady korzystania z hostingu DigitalOcean

1. Dla zaawansowanych użytkowników (żargon + kompleks)

Znakiem naprawdę świetnego produktu jest jego zdolność do podsumowywania swoich usług w kategoriach laika.

Jest to coś, w szczególności firmom technologicznym, które z trudem gromadzą swoje kolektywne głowy.

W związku z tym większość witryn i platform technicznych jest pełna żargonu. Jak w „specjalnych słowach lub wyrażeniach używanych przez określony zawód lub grupę i trudnych do zrozumienia dla innych”.

Kiedy patrzy się na produkty techniczne, takie jak DigitalOcean, staje się oczywista pokusa, by użyć języka opartego na żargonie. Masz do czynienia z wieloma danymi technicznymi – ekspert w tej dziedzinie byłby zmuszony do napisania tego, co znają, a nie w jaki sposób przeciętny człowiek może to zrozumieć.

Opcje skalowania DigitalOcean

To nie jest wielka sprawa dla zaawansowanych, zaawansowanych użytkowników. Oni to zrozumieją. To wszystko ma sens.

Ale dla początkujących? Nie ma szansy.

Jest to obszar, w którym DigitalOcean dramatycznie zawodzi. Kopia witryny jest wypełniona warunkami technicznymi i akronimami bez wyjaśnień. Wyraźnie reklamują swój produkt specjalnie dla programistów.

Dlatego inni będą mieli trudności z ustaleniem, jak przenieść witrynę, uruchomić ją, utrzymywać, a nawet rozbudowywać.

Dla porównania, HostGator wykonuje niesamowitą robotę, upraszczając język swojej witryny w kategoriach zrozumiałych dla przeciętnej Jane lub Joe. Jest to przyjazny dla użytkownika produkt zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

W przypadku DigitalOcean tak nie jest.

2. Brak podstawowych funkcji, które zapewniają inne hosty konsumenckie

Większość sprawdzonych przez nas hostów internetowych oferuje te same „dodatki”. Rzeczy takie jak kopie zapasowe, być może dobry CDN, a nawet certyfikat SSL.

W przeciwieństwie do innych, ponieważ DigitalOcean jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanego tłumu, nie udostępniają wielu podstawowych funkcji, które zapewni wiele innych hostów lub zaopiekuje się nimi po rejestracji..

Rzeczy jak:

 • ❌ Darmowa nazwa domeny z hostingiem
 • Ability Możliwość nawet zakupu nazwy domeny
 • ❌ Darmowe migracje stron

Mam na myśli – mogą ci pomóc z niektórymi z tych rzeczy. Ale nie powinieneś oczekiwać wielu usług związanych z trzymaniem ręki podczas rejestracji.

Co właściwie prowadzi nas do następnego punktu:

3. Ograniczona obsługa klienta

Większość firm hostingowych oferuje pewne odmiany wsparcia 24/7.

Nie zawsze może być bardzo dobrze, ale przynajmniej coś.

Niestety DigitalOcean nie ma czegoś takiego. Jeśli Twoja witryna ulegnie awarii w środku nocy (co może być katastrofalne, jeśli masz do czynienia z zagranicznymi rynkami), nie ma z kim porozmawiać. Musisz wejść na ich stronę internetową i otworzyć zgłoszenie do pomocy technicznej za pomocą formularza online.

Obsługa klienta DigitalOcean

Jeśli mamy problem, lubimy pokładać zaufanie w firmie, która będzie miała do dyspozycji chatbota, z którym możemy porozmawiać (lub przynajmniej infolinię wsparcia).

Nawet jeśli nie jest to 24 godziny, zdolność do rozmowy z prawdziwym żywym człowiekiem w czasie rzeczywistym w godzinach pracy jest lepsza niż formularz kontaktowy z niejasnymi obietnicami „Wrócimy do ciebie wkrótce”.

Co więcej, ich formularz kontaktowy nawet nie działał!

Próbowaliśmy wypełnić to pytanie dotyczące ich produktu Kubernetes, ponieważ strona wydawała się nieco niejasna w kwestii tego, co mogłaby zrobić.

Zostaliśmy powitani z komunikatem o błędzie.

Obsługa klienta DigitalOcean nie odpowiada

W związku z tym musieliśmy wysłać do nich wiadomość e-mail bezpośrednio, wysyłając to samo dokładne pytanie, i jeszcze nie otrzymaliśmy odpowiedzi, ponad dzień później.

Nie tylko powinieneś być zaawansowanym użytkownikiem, aby dowiedzieć się o ich produkcie, ale najwyraźniej musisz też być tym, który rozwiąże twoje własne problemy,.

4. Skomplikowane cPanel

Jak już wspomniano, DigitalOcean zdecydowanie nie jest dla początkujących. Zasadniczo cPanel jest tym, czego potrzebujesz obecnie, aby zbudować swoją stronę internetową (chyba że znasz dobre języki programowania).

DigitalOcean cPanel

Aby zacząć od DigitalOcean, musisz skonfigurować wybraną Droplet (serwery DigitalOcean). Następnie musisz zainstalować cPanel, postępując zgodnie ze szczegółowym przewodnikiem obejmującym wstawianie kilku poleceń kodu (tak, musisz znać kodowanie), rejestrację konta, instalację pliku wykonawczego itp..

Oprócz wszystkich innych rzeczy musisz kupić prawo od strony trzeciej, aby korzystać z cPanel. Jest to miesięczna płatność w wysokości 20 USD lub 15 USD, jeśli wiesz, gdzie szukać.

Jeśli nie masz doświadczenia w programowaniu i samemu zostać programistą, zalecamy zatrudnienie programisty (dobrego) lub uniknięcie DigitalOcean i znalezienie rozwiązań bardziej odpowiadających Twoim potrzebom i umiejętnościom. Więcej.

Użyteczność cPanel jest względnie intuicyjna, ale z drugiej strony – istnieje krzywa uczenia się i na pewno nie jest to dla początkujących.

5. Ceny są drogie (porównawczo)

Jest takie stare powiedzenie, że dostajesz to, za co płacisz. To powiedzenie jest zwykle używane do omawiania tanich produktów, które tak naprawdę nie działają. Wręcz przeciwnie.

DigitalOcean to wysoce funkcjonalny produkt, który kosztuje dość grosza.

Po pierwsze, spójrzmy na Kropelki:

Ceny DigitalOcean

Jak widać, standardowe kropelki zaczynamy od 5 USD miesięcznie. Teraz ma tylko 1 GB pamięci. Ceny rosną stamtąd, coraz wyżej, aż do momentu, gdy będziesz płacić 80 USD miesięcznie za więcej zaawansowanych usług.

Gdy spojrzysz na Zoptymalizowane Procesory Kropelki, zaczynają się one od 20 USD i sięgają aż aż 920 USD miesięcznie.

Patrząc na ceny przechowywania, nie jest znacznie lepiej.

Ceny pamięci masowej DigitalOcean

Miejsca, które zaczynają się od 250 GB przestrzeni dyskowej, zaczynają się od 5 USD miesięcznie, co – w połączeniu z pierwszym poziomem standardowych kropelek – wyniesie 10 USD miesięcznie.

Mają mnóstwo innych usług dodatkowych. Każdy z nich będzie cię kosztował całkiem grosza.

Są to wysokie ceny, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że wiele z naszych najwyżej ocenianych usług kosztuje 3 USD miesięcznie lub mniej.

Należy jednak pamiętać, że dzięki DigitalOcean zyskujesz niezrównaną szybkość i wydajność w wyższej cenie. To z pewnością coś do rozważenia.

Tutaj nie tylko płacisz za podstawowy hosting lub przepustowość. Jeśli potrzebujesz tego, to prawdopodobnie przesada.

Tylko jeśli masz witrynę o dużym natężeniu ruchu (lub kilka z nich), byłoby to coś, czego chcesz. I potrzebujesz.

6. Ceny są również skomplikowane

Gdy przejdziesz do planów cenowych, oszalejesz od wszystkich opcji i możliwości, których możesz użyć i uaktualnić. Istnieją różne kategorie przepustowości, miejsca, serwerów (różne prędkości), procesora, opcji bezpieczeństwa itp.

Mówiąc najprościej – dzięki DigitalOcean istnieje wiele sposobów, aby miesięczna opłata była naprawdę bardzo droga. Większość innych dostawców oferuje 2-5 różnych planów, które dają dobry przegląd tego, co otrzymujesz. Dzięki DigitalOcean możesz samodzielnie wszystko dostosować. Może to być dobra rzecz, ale jeśli nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem (jak wspomniano powyżej), jest to raczej skomplikowane i czasochłonne. Ponadto, jak stwierdzono w poprzedniej sekcji, ceny są dość wysokie w porównaniu do innych dostawców.

Czy zalecamy DigitalOcean?

Tak…

… Dopóki jesteś programistą.

Jeśli jesteś zwykłą osobą, która chce wprowadzić swoją obecność w Internecie, jest o wiele więcej przyjaznych dla użytkownika produktów, które będą cię kosztować znacznie mniej.

Dla kogoś, kto zna się na świecie technologii, wydaje się, że nie ma szybszego lub bardziej wydajnego produktu niż DigitalOcean.

Problem obsługi klienta i cena nie są łatwe do zniesienia.

Jeśli czas pracy i szybkość są najważniejszymi czynnikami, DigitalOcean jest jednym z najlepszych wyborów na rynku.

Czy masz jakieś pozytywne lub negatywne doświadczenia z hostingiem DigitalOcean? Jeśli tak, zostaw przejrzystą i uczciwą recenzję!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map