7 najlepszych narzędzi i usług monitorowania witryny (bezpłatne i płatne)

monitorowanie wydajności strony internetowejCzy chcesz mieć oko na wydajność swojej witryny??


Może chcesz sprawdzić, czy naprawdę otrzymujesz 99,99% czasu pracy bez przestojów, jak obiecał Twój dostawca usług hostingowych?

A może martwisz się, że Twoja witryna nie jest wystarczająco szybka?

Cóż, poczekaj – mamy dla Ciebie rozwiązanie. Tutaj mogą się przydać usługi monitorowania stron internetowych. Dzięki tym narzędziom możesz sprawdzić, jakie są mocne i słabe strony Twojej witryny, co pomaga ulepszyć witrynę i zwiększyć współczynniki konwersji. Wspaniale, huh?

Poniżej przedstawiamy niektóre z najlepszych BEZPŁATNYCH i ZAPŁACONYCH serwisów monitorujących witryny, z których możesz od razu zacząć korzystać. Wzięliśmy dzień wolny i zdecydowaliśmy się na testowanie wszystkich.

Wejdźmy.

7 najlepszych usług monitorowania stron internetowych

1. StatusCake (dostępna wersja bezpłatna)

Interfejs StatusCake* Interfejs użytkownika StatusCake

 • Koszt: 0 $ / mc (w tym 10 monitorów, 5-minutowe interwały monitorowania)
 • Premia: 66,66 $ / m rocznie (w tym 300 monitorów, 30-sekundowe interwały monitorowania)

StatusCake ma również „Plan Superior” za 20,41 $ / mc i obejmuje 100 monitorów z 15-minutowymi odstępami między testami. Jeśli zarejestrujesz się z ich płatnymi planami rocznie, otrzymasz dwa miesiące za darmo (na całe życie!).

StatusCake to łatwe w użyciu narzędzie do monitorowania, które oferuje wiele wspaniałych funkcji, takich jak:

 • Test szybkości strony (bezpłatny plan obejmuje 1 test na każde 24 godziny)
 • Globalne lokalizacje testowe (mają 48 lokalizacji w 28 krajach)
 • Monitorowanie domen (tylko z płatnymi planami)
 • Monitorowanie serwera (tylko z płatnymi planami)
 • Monitorowanie certyfikatu SSL (tylko z płatnymi planami)

Możesz zarejestrować się przy użyciu bezpłatnego abonamentu (nie wymaga karty kredytowej) i natychmiast rozpocząć testowanie czasu działania i szybkości witryny.

StatusCake sprawdzi Twoją witrynę co 5 minut i powiadomi Cię o wszelkich przestojach przez e-mail lub integrację z aplikacją innej firmy, taką jak Zapier. StatusCake pomaga również w analizie przyczyn źródłowych, dzięki czemu dowiesz się, dlaczego problem został spowodowany. Co więcej, dzięki ich bezpłatnemu planowi, będziesz mógł przetestować czas ładowania strony internetowej (1 test co 24 godziny).

Ogólnie rzecz biorąc, płatne plany StatusCake zawierają więcej gadżetów, ale ich bezpłatna wersja jest zdecydowanie warta wypróbowania. A jeśli chcesz uaktualnić swój plan, jego płatne plany są dostarczane z 7-dniową wersją próbną.

2. DotCom-Monitor (30-dniowy bezpłatny okres próbny)

Pulpit nawigacyjny wydajności DotCom-Monitor* Interfejs użytkownika DotCom-Monitor

 • Koszt: 1,99 USD / m za cel (min. 10 celów, 30 lokalizacji monitorowania, 5-minutowa częstotliwość sprawdzania)
 • Premia: 19,99 USD / mc (10 zadań, 5-minutowa częstotliwość sprawdzania)

DotCom-Monitor ma cztery platformy, a każda z nich ma pakiety z kombinacjami różnych zadań monitorowania. Pakiety są podzielone na dwie części: częstotliwość monitorowania i liczbę zadań. Na przykład ich platforma usług internetowych, która zawiera co najmniej 10 celów, w tym 5-minutową częstotliwość testową, kosztuje 19,99 USD / mc (pakiet Premium), a 1-minutowa częstotliwość testowa z 10 zadaniami wynosi 39,98 USD / mc (pakiet Platinum ).

Możesz wypróbować całą platformę bezpłatnie przez 30 dni, aby zobaczyć, które funkcje i rozwiązania najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Po 30 dniach wszystkie plany można w pełni dostosować i płacisz tylko za to, czego używasz.

DotCom-Monitor został założony w 1998 roku i obecnie z jego usług korzysta ponad 25 000 klientów. Byli pierwszą firmą, która wprowadziła 1-minutowy monitoring.

Usługa monitorowania witryny DotCom-Monitor obejmuje wszystkie kluczowe funkcje (transakcje, FTP, monitorowanie serwera pocztowego, raport czasu pracy, pulpity nawigacyjne w czasie rzeczywistym itp.) Niezbędne do analizy wydajności strony internetowej. Używają prawdziwych przeglądarek z chmury do sprawdzania wydajności i powiadamiają cię, jeśli zostaną wykryte jakiekolwiek problemy przez e-mail, SMS i telefon.

Jest to łatwe w użyciu narzędzie do monitorowania, a na pewno otrzymasz najlepszy stosunek jakości do ceny.

3. Montastic (dostępna darmowa wersja)

Usługa monitorowania Montastic* Montastic interfejs użytkownika

 • Koszt: 0 USD (w tym 9 monitorów, 30-minutowe interwały monitorowania)
 • Premia: 49 USD / mies (w tym 500 monitorów, 5-minutowe interwały monitorowania)

Istnieje również wiele różnych planów między kontem darmowym a kontem 49 USD / mc. Możesz wybrać funkcje w zależności od wielkości firmy i potrzeb.

Montastic to kolejne narzędzie popularne wśród webmasterów poszukujących darmowego rozwiązania. Chociaż jest to dość podstawowe, jest przydatne dla osób prywatnych i mniejszych firm, które po prostu chcą być powiadamiane o awarii ich witryny. W przeciwieństwie do innych dostawców na liście, Monastic nie ma dokładnie deski rozdzielczej – utrzymują ją w bardzo prosty i prosty sposób, tylko z powiadomieniami, gdy coś pójdzie nie tak.

Montastic będzie meldował się w Twojej witrynie co 30 minut, co niekoniecznie jest świetne w porównaniu z pięciominutowymi interwałami oferowanymi przez inne bezpłatne usługi, ale możesz uaktualnić, aby uzyskać częstsze interwały i adresy URL do monitorowania.

Montastic wyśle ​​Ci wiadomość e-mail zarówno po awarii witryny, jak i po jej ponownym uruchomieniu. Będzie można także zobaczyć weryfikację obecności lub nieobecności słowa kluczowego na stronie internetowej; zapewnia obsługę dowolnego numeru portu; i zawiera widżety dla komputerów Mac, Windows i Androida.

Chociaż Montastic nie jest tak potężny, jak niektóre inne narzędzia do monitorowania witryn, oferuje wystarczającą liczbę funkcji, dzięki którym bezpłatna usługa jest tego warta w przypadku małych witryn, które mogą nie wymagać dodatkowych opcji.

Usługa monitorowania pingi* Interfejs użytkownika Pingdom

4. Pingdom (14-dniowy bezpłatny okres próbny)

 • Koszt: 42,12 USD / mc (w tym 50 monitorów, 1-minutowe interwały monitorowania, strona statusu publicznego)
 • Premia: 228,25 USD / mc (w tym 250 monitorów, nielimitowane miesiące rejestrów, 1-minutowe interwały monitorowania, dostęp dla wielu użytkowników i strona statusu publicznego)

Istnieje jeszcze jeden plan między kontami Standard i Premium (Professional). Cena planu zaawansowanego wynosi 82,45 USD / miesiąc i obejmuje 80 monitorów. Pingdom oferuje również plan Enterprise, który oferuje od 500 000 do 5 milionów odsłon miesięcznie.

Jeśli ludzie nie mają dostępu do Twojej witryny w określonych momentach w ciągu dnia, tracisz pozycję w rankingu sprzedaży i w wyszukiwarkach. Niestety nie możesz ręcznie monitorować czasu działania witryny o każdej porze, i tu przydają się narzędzia Pingdom.

Chociaż Pingdom oferuje kilka bezpłatnych narzędzi, takich jak test prędkości witryny, w którym naprawdę świeci, to jego funkcje premium. Pingdom może pomóc w analizie czasu pracy i wydajności Twojej witryny, testując ją z serwerów na całym świecie i powiadamiając Cię o problemie.

Pingdom pomaga również poprawić wrażenia użytkownika, dostarczając opinie od prawdziwych użytkowników i analizując czynniki wydajności, takie jak szybkość witryny. Pomogą Ci również zidentyfikować przyczyny problemów i pomóc w szybkim ich rozwiązaniu.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to potężne, niezawodne narzędzie dla mniejszych firm o ograniczonym budżecie, ale niektórzy użytkownicy narzekają, że kładzie niewielki nacisk na ruch mobilny, ma niewiarygodne funkcje SMS i brakuje serwerów monitorowania w Azji i Pacyfiku. Korzystamy również z Pingdom do monitorowania najlepszych dostawców hostingu.

5. Nowa relikwia (14-dniowy bezpłatny okres próbny)

Nowa strona konfiguracji Relic* Nowa strona konfiguracji Relic

 • Koszt: 12,50 USD / mc (dla firm o bardziej podstawowych potrzebach monitorowania)
 • Premia: 25 USD / mies (dla firm o bardziej zaawansowanych potrzebach monitorowania)

Monitory nie mają ograniczeń, a ceny zależą od liczby hostów lub wielkości środowiska.

New Relic to oparte na chmurze oprogramowanie, które pomaga użytkownikom śledzić wydajność witryn i aplikacji. Ich technologia jest dostarczana w modelu oprogramowania jako usługi (SaaS). Firma znana jest przede wszystkim z możliwości monitorowania wydajności aplikacji (APM), ale oferuje również inne usługi, takie jak monitorowanie infrastruktury, przeglądarki i syntetyki, które można łączyć z APM.

New Relic obsługuje 8 języków: Ruby, PHP, Java, Microsoft.NET, Python, Node.js, C SDK i Go. Aby rozpocząć monitorowanie aplikacji w jednym z tych języków, musisz zainstalować jednego z wyżej wymienionych agentów.

Ich monitorowanie APM analizuje wydajność aplikacji, takie jak czas działania i szybkość, i wysyła raporty błędów, jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy. New Relic obejmuje monitorowanie bazy danych w celu pomiaru, filtrowalną analizę błędów i ślady. Pochodzą również z czasem odpowiedzi, przepustowością (żądania na minutę przez aplikację) i wskaźnikami błędów (procent błędów w określonym czasie dla Twojej aplikacji).

New Relic jest zdecydowanie silnym narzędziem do monitorowania, ale nawigacja między różnymi usługami i ich współpracą może być trudna, szczególnie w porównaniu z innymi firmami monitorującymi, takimi jak StatusCake lub Montastic. Możesz jednak sprawdzić i wypróbować ich usługi za darmo 14 dni bez żadnych zobowiązań.

6. Uptime Robot (dostępna darmowa wersja)

uptime_robot* Interfejs użytkownika Uptime Robot

 • Koszt: 0 USD (w tym 50 monitorów, 2 miesiące dziennika, 5-minutowe interwały monitorowania)
 • Premia: 129 USD / mies (w tym 1000 monitorów, 24 miesiące dzienników, 1-minutowe interwały monitorowania i 160 kredytów SMS)

Możesz wybrać abonament premium, który jest dostępny w dowolnym miejscu od 50 do 20 000 monitorów. Każdy plan zawiera również większą liczbę SMS-ów. Im wyższa liczba monitorów, tym wyższy koszt.

Jeśli szukasz całkowicie darmowego rozwiązania, Uptime Robot to dobre miejsce na rozpoczęcie. Został uruchomiony w 2010 roku, kiedy jego twórcy postanowili stworzyć bezpłatne narzędzie dla wszystkich. Obiecują, że będzie nadal bezpłatny, a ceny będą dodawane tylko za funkcje premium, które opracują w przyszłości.

To narzędzie będzie sprawdzać Twoją witrynę co pięć minut i powiadamiać Cię o wszelkich przestojach. Chociaż działa dobrze, brakuje większych operacji, które zobaczysz dzięki opcjom premium. Na przykład Uptime Robot ma główny monitoring w Dallas, USA, z kilkoma innymi rozproszonymi po całym świecie, ale narzędzia do monitorowania premium zwykle mają 40-50 lokalizacji serwerów do monitorowania i weryfikacji przestojów witryny.

Po założeniu bezpłatnego konta otrzymasz także dwa miesiące dzienników, dzięki czemu będziesz mieć oko na to, jak zmieniła się Twoja witryna w czasie. Możesz również monitorować do 50 stron internetowych za darmo.

Uptime Robot to dobre narzędzie dostępne bezpłatnie, nawet jeśli niektórzy użytkownicy narzekają na ograniczone funkcje, takie jak brak ręcznego testowania alertów. Nie uzyskasz również informacji o szybkości strony, jak w przypadku niektórych płatnych narzędzi do monitorowania witryn.

7. Monitis (15-dniowy bezpłatny okres próbny)

Interfejs użytkownika Monitis.com* Interfejs użytkownika Monitis.com

 • Koszt: 1,20 USD (w tym 1 monitor, 24 godziny dziennika, 1-minutowe interwały monitorowania)
 • Premia: 120 USD / mies (w tym 100 monitorów, 3 lokalizacje monitorowania, 1-minutowe interwały monitorowania)

Jeśli zarejestrujesz się z abonamentem rocznym, otrzymasz 20% zniżki.

Możesz dostosować własny plan, wybierając jedną z poniższych funkcji. Dlatego plany mogą wynosić od centów do setek $$$ miesięcznie. To naprawdę zależy od twoich potrzeb, tego, co chcesz osiągnąć oraz twojej wiedzy i umiejętności.

Monitis.com to kompleksowe rozwiązanie informatyczne oparte na chmurze, które będzie się sprawdzać w Twojej witrynie co pięć minut. Oferuje najlepszą obsługę dla użytkowników i oferuje szereg narzędzi do monitorowania witryn internetowych dostępnych na jednym pulpicie. To narzędzie jest wyposażone w wiele funkcji, które ułatwiają przewidywanie problemów przed ich wystąpieniem i łatwe ich rozwiązywanie, jeśli to nastąpi. Dzięki niemu możesz monitorować:

 • Czas pracy strony: Śledź czas pracy, czas reakcji i wydajność z wielu lokalizacji na całym świecie.
 • Zdrowie serwera: Wykryj wąskie gardła, zanim się pojawią.
 • Wydajność sieci: Monitoruj sieci wielu witryn i otrzymuj powiadomienia o wszelkich awariach.
 • Niestandardowe dane: Dostosuj swoje unikalne potrzeby w zakresie monitorowania.

Monitis.com reklamuje, że korzystając z jego usług, możesz poprawić czas pracy, wyeliminować problemy, zoptymalizować wrażenia użytkownika i powiększyć bazę klientów. Ponadto jest dostępny w języku angielskim, portugalskim, hiszpańskim i niemieckim.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to świetne narzędzie wyposażone w wiele funkcji.

Jaki jest werdykt? Który wybrać??

Naprawdę nie ma sposobu, aby powiedzieć, która usługa monitorowania witryny jest lepsza od innych, ponieważ wszystko zależy od twoich celów związanych z witryną.

Z naszego doświadczenia wynika, że ​​najlepszymi darmowymi opcjami byłyby prawdopodobnie StatusCake i Uptime Robot. Mają wystarczającą elastyczność / funkcje i mogą monitorować Twoją witrynę w 5-minutowych odstępach. Więc jeśli tylko testujesz wody i nie masz pewności, czy naprawdę potrzebujesz takiej wody, wypróbuj ją.

Największą korzyścią, jaką prawdopodobnie uzyskasz od DotCom-Monitor, ale bardziej podoba nam się interfejs użytkownika Pingdom, więc to zależy od Ciebie.

Jedno jest pewne – narzędzia do monitorowania witryny Premium będą oferować więcej funkcji i wiarygodnych danych, które pomogą Ci ulepszyć witrynę. Jeśli poważnie podchodzisz do monitorowania witryny, ustal budżet, aby móc skorzystać z tych narzędzi.

Nie twierdzimy jednak, że darmowe narzędzia są złe. W rzeczywistości są świetne, jeśli nie potrzebujesz wszystkich dzwonków i gwizdków. Możesz zacząć od jednego z darmowych narzędzi wymienionych tutaj, a jeśli uważasz, że potrzebujesz spojrzeć na „większy obraz”, rozważ plan premium do monitorowania wydajności witryny.

Czy używałeś któregoś z powyższych narzędzi? Daj nam znać, zostawiając komentarz ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map