Shërbimet më të mira të mbajtjes në internet për Singaporin

Si një agjenci dixhitale, ne e njohim mjaft mirë industrinë e pritjes së faqeve në internet (pasi ne po presim klientët tanë dhe projektet personale ��). Ne kemi bërë analizat, rishikimet e hosteve në internet dhe krahasimet për Singaporin.


Pritja më e mirë në internet për Singaporin:

 1. Hostinger – Më së miri në Web Hosting
 2. SiteGround – Kontrollues i përgjithshëm i Web Hosting
 3. A2 hosting – Pritës i Shitësit më të Mirë
 4. Vodien – host i besueshëm lokal në internet
 5. GreenGeeks – Pritësi më i gjelbër në ueb
 6. CloudWays – Hosting më i mirë në Cloud në Singapor
 7. Bluehost – host me vlera të mira
 8. WP Engine – host i shkëlqyer i menaxhuar i WordPress

Hostable i besueshëm në ueb është i rëndësishëm!

Cilësia e ofruesit tuaj të web hosting mund të ketë një ndikim masiv në suksesin e mundshëm të faqes tuaj.

Le të marrim shpejtësinë e faqes në internet  për shembull, a e dini se një vonesë 1 sekondë do të thotë që shikimet e faqeve të ulen me 11%, kjo do të thotë se 1/10 e vizitorëve thjesht do të largohen për çdo sekondë që faqja juaj akoma po ngarkon … kjo është arsyeja pse një ofrues i mirë i pritjes së faqeve në internet është jetik!

Zgjedhja e një shërbimi të mbajtjes së faqeve në internet për faqen tuaj të internetit në Singapor është për fat shumë e lehtë, pasi shumë nga lojtarët e mëdhenj kanë qendra të të dhënave në Singapor. Përveç tabelës më poshtë, ne gjithashtu hyjmë në më shumë detaje me vlerësime individuale për mbajtjen në internet.

Disa nga faqet që na janë shfaqur në:

E preferuar në faqet e internetit

Kompania e Web-Hosting Vlerësimi i Përgjithshëm rmimi / mo.Disk HapësirëForativaVendetNe Uebfaqe
Logoja e hostingerit 2.89 dollarë amerikanë (74% zbritje) 20 GB

 • Shumë e përballueshme
 • Vendosje super e lehtë
 • Performancë dhe shpejtësi e shkëlqyeshme
 • Serverat e Singaporit
 • Mbështetje e përgjegjshme
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave!

Rishikimi i hostingerit
siteground2 3,95 USD (Zbritje vetëm në faturën e parë) 10 GB
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore
 • Performancë e shkëlqyer
 • Serverë në Singapor
 • Vendosja e shpejtë & shumë miqësor
Rishikimi i sitit rrethues
A2HostingLogo 3.92 dollarë amerikanë i pakufizuar
 • E shkëlqyeshme me WordPress
 • Hapësirë ​​e Pafund Disk!
Rishikimi i Hosting A2

Hosting Best Web në Singapor 2020

Këtu janë 8 vlerësimet më të mira për mbajtjen në internet për Singaporin, renditet duke parë hapësirën e diskut, koston dhe mbështetjen:

1. Hostinger – Më së miri në Web Hosting

Logoja e hostingerit

Hostinger ofron vlerën më të mirë absolute kur bëhet fjalë për pritjen. Sasia e karakteristikave, mbështetja dhe performanca që merrni vetëm 2.89 $ / muaj me të vërtetë është mbresëlënëse, kjo është arsyeja pse ata janë # 1 tonë në listë.

Shënim: Ata gjithashtu kanë një plan fillestar me 0,99 $ / muaj, i cili lejon 1 site dhe 10 GB hapësirë ​​në disk.

Hostinger filloi në 2004 dhe tani ka 25+ milion përdorues, dhe me arsye të mirë, pasi ata vazhdimisht arrijnë të sigurojnë një pritje cilësore me një kosto më të ulët në krahasim me konkurrencën.

Ata kanë një qendër të të dhënave pikërisht këtu në Singapor, gjë që e bën shpejtësinë e faqes të mos lëshohet (padyshim pasi ata përdorin SSD-të, dhe madje kanë një shtojcë memorie memorie të krijuar për faqet e WordPress).

Dhe vetëm në qoftë se tregu juaj i synuar është diku tjetër, ata gjithashtu kanë serverë në Shtetet e Bashkuara, Mbretërinë e Bashkuar, Hollanda, Lituania, Brazili dhe Indonezia.

Sa i përket mbështetjes, ata ofrojnë bisedë live 24/7/365. Ata janë shumë të përgjegjshëm dhe të dobishëm.

Ajo që i ndan vërtet nga konkurrenca, është procesi i tyre i bordit. Vendosja e një faqe në internet është e përsosur, me çdo hap që rrjedh pa probleme në tjetrën, e cila është fantastike për njerëzit jo-teknikë.

Ata kanë 3 plane pritjeje të përbashkëta, me planin më të njohur vetëm 2.89 USD / muaj (74% zbritje).

Oh, dhe ata gjithashtu kanë një garanci 30-ditore për kthimin e parave, një mosbërës i qartë në librin tonë!

rekuizitë

 • Shumë e thjeshtë për tu vendosur
 • Performancë e shkëlqyer
 • Super e përballueshme
 • Server i shpejtë në rrjetin global Singapor +

Cons

 • N / A

Faqja e internetit: www.hostinger.com
çmim: 2.89 dollarë (USD)
Hapësira e diskut: 20 GB
mbështetur: Biseda live
Arritja globale: po

2. SiteGround – Kontrollues i përgjithshëm i Web Hosting

Logoja e sitit

SiteGround është një host tjetër i shkëlqyeshëm në internet, ata janë akoma mjaft të përballueshëm, kanë serverë të fuqishëm (gjithashtu në Singapor), dhe më e rëndësishmja, mbështetja është e nivelit të lartë.

Ata kanë 3 plane pritjeje, plani i tyre më i përballueshëm fillon vetëm 3,95 $ / muaj (67% zbritje nga çmimi i zakonshëm)! 

Sa i përket mbështetjes, SiteGround ka një nga sistemet më të mira të mbështetjes në mbajtjen në internet, dhe të gjitha opsionet e tyre të mbështetjes ofrohen 24/7. Nëse keni nevojë për ndihmë, mund të kontaktoni shërbimin e tyre të klientit përmes telefonit, bisedës live ose postës elektronike (sistemi i biletave).

Do të merrni përgjigje të menjëhershme me opsionet e telefonit dhe bisedave të tyre ndërsa përgjigjja e tyre e-mail zakonisht merret brenda 10 minutave nga paraqitja e një bilete.

Kur bëhet fjalë për shpejtësinë, sepse ata kanë një qendër të të dhënave në Singapor (vetëm një nga shumë qendrat e tyre të të dhënave), mund të siguroheni që audienca juaj lokale do të gjejë kohën e ngarkimit të faqes tuaj me të vërtetë të shpejtë, padyshim pasi përdor SSD.

Për faqet e WordPress, ata madje kanë një shtojcë të ndërtuar me porosi të quajtur SuperCacher për të optimizuar më tej shpejtësinë e ngarkimit të faqes suaj të internetit, është shumë mbresëlënëse

Thjesht duhet ta aktivizoni këtë opsion në panelin tuaj të kontrollit – është shumë e thjeshtë për ta bërë (dhe mos harroni, gjithmonë mund të kërkoni ndihmë nga ekipi i tyre i ndihmës).

Pra, nëse jeni duke kërkuar për një pritje të biznesit, doni të konfiguroni një blog personal, apo edhe një dyqan të tregtisë elektronike, SiteGround nuk do t’ju lejojë!

rekuizitë

 • Affordable
 • Shumë miqësore për përdoruesit
 • Konfigurimi i ngurtë i sigurisë
 • Performancë e shkëlqyer

Cons

 • N / A

Faqja e internetit: www.siteground.com
Çmimi: $ 3.95 (USD)
Hapësira e diskut: 10 GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta
Arritja globale: po

3. A2 Hosting – Pritësi më i mirë i Rishitësit

Logoja e hostimit A2

A2 Hosting është në të njëjtën kohë me SiteGround, ata gjithashtu kanë një shumëllojshmëri të serverëve të shpejtë flakërues në të gjithë botën (sigurisht përfshirë Singaporin) + kanë një mbështetje të madhe. Ndërsa ata nuk kanë rekomandimin zyrtar të WordPress, performanca e tyre me faqet WP është e mahnitshme. + Hapësirë ​​e pakufizuar në disk!!

Ata gjithashtu ofrojnë 3 plane pritëse, plani i tyre më i lirë fillon vetëm $ 3.92 / muaj (fillimisht ishte 7,99 $ / muaj).

A2 Hosting ka një koleksion të gjerë të artikujve dhe ndihmave të vetë-ndihmës në Bazën e Njohurisë në faqen e tyre zyrtare. Sidoqoftë, nëse doni të flisni me dikë, ekipi i tyre për mbështetjen e klientëve është në dispozicion 24/7 për t’ju ndihmuar.

Ju keni mundësinë të paraqisni një biletë në lidhje me produktin e tyre, faturimin dhe më shumë. Ju gjithashtu mund të merrni mbështetje të menjëhershme duke i thirrur ata në telefon ose duke hapur një kuti live chat.

Vetëm e dini se gjithmonë do të ketë dikë nga A2 Hosting për t’ju ndihmuar me ndonjë gjë në çdo kohë të ditës.

Pasja e serverëve në vend do të sigurojë shpejtësinë e faqes tuaj midis përdoruesve të Singaporit. Por vini re se ato gjithashtu kanë qendra të të dhënave në të gjithë botën – gjë që e bën faqen tuaj të arritshme (me shpejtësi të madhe) në të gjithë botën.

A2 Hosting është ndërtuar me shpejtësi duke përdorur SSD. Dhe siç mund të tregoni tashmë, planet e tyre të pritjes (Lite, Swift, Turbo) vijnë me shpejtësi të ndryshme. Prandaj, nëse shpejtësia është me shumë rëndësi për ju, mund të shkoni për planet e tyre më të çmuara që përfshijnë veçorinë e tyre Turbo, e cila ju jep më shumë burime, dhe ka më pak përdorues për server.

rekuizitë

 • Serverat në të gjithë botën
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • Garanci kthyese e parave

Cons

 • N / A

Faqja e internetit: www.a2hosting.com
Çmimi: 3,92 dollarë (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta
Arritja globale: po

4. Vodien – host i besueshëm lokal në internet

Logoja e Vodienit

Vodien është një kompani me bazë në Singapor që ka qenë rreth e rrotull për mjaft kohë tani, dhe kjo tregon! Mbështetje e shkëlqyeshme 24/7, mbështetje javore e automatizuar, një garanci për 30 ditë kthim të parave… Nëse doni të shkoni në lokal, Vodien është një inteligjent.

Ata ofrojnë gjithçka, nga pritja themelore e përbashkët, deri tek pritja në cloud, serverët e dedikuar dhe madje edhe menaxhimi i hostuar i WordPress. Një pikë e merituar 2 në listën tonë.

Plani i tyre më i lirë fillon me S $ 10 / muaj.

Vodien ka një ekip të përkushtuar për përkrahjen e klientëve, të cilit mund të mbështeteni në 24/7. Ata kryesisht njihen për profesionalizmin e tyre në trajtimin e çështjeve dhe përgjigjeve të menjëhershme.

Nëse hasni një problem me pritjen e tyre, mund t’i kontaktoni përmes telefonit (numri fiks i Singaporit), biseda dhe posta elektronike. Shumë njerëz thonë se koha e përgjigjes së shërbimit të tyre në postën elektronike nuk është aq e mirë, por do të merrni një përgjigje brenda 24 orësh.

Tani, nëse jeni duke hulumtuar dhe zbuluar gjëra vetë, do të jeni të lumtur të dini se ata gjithashtu kanë një bazë të njohurive plot artikuj në faqen e tyre zyrtare. Gjërat e tyre janë vërtet të dobishme nëse përpiqeni të mësoni diçka ose të zgjidhni ndonjë problem.

Meqenëse Vodien është me qendër në Singapor, nuk do të keni asnjë problem për të shërbyer vizitorët në Singapor. Kohët e ngarkimit të tyre dhe shpejtësia e faqeve janë sigurisht të duhura.

Vodien definitivisht bën një mundësi të mirë për një kompani pritëse me bazë në Singapor.

rekuizitë

 • Lehtë për t’u përdorur
 • Performancë e mirë
 • Larmia e opsioneve të pritjes

Cons

 • Pak e shtrenjtë

Faqja e internetit: www.vodien.com
Çmimi: $ 10
Hapësira e diskut: 5 GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta
Arritja globale: jo

5. GreenGeeks – Pritësi më i gjelbër në ueb

Logo GreenGeeks

GreenGeeks është një nga ato kompani që ju thjesht e dini se do të vazhdojë të rritet, dhe fakti që ata po kthejnë 300% të energjisë që përdorin përsëri në rrjet është vetëm një bonus epik i shtuar. Mbështetja e tyre është gjithashtu shumë mbresëlënëse, ata e ofrojnë atë 24/7 dhe kanë mundësi për telefon, mbështetje biletash dhe mbështetje për biseda live.

Për më tepër, vetë serverët janë të pajisur me SSD, PHP7 dhe PowerCacher për të marrë shpejtësinë maksimale të mundshme për faqet e internetit tuaj. Ata madje ofrojnë një garanci të kthimit të parave 30-ditore nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimet e tyre.

Plani i tyre më i lirë fillon me 2,95 $ / muaj.

GreenGeeks ka qenë rreth e rrotull për më shumë se 10 vjet dhe shërbimi i tyre për klientët ka ruajtur një reputacion të mirë edhe sot e kësaj dite.

Siç e përmendëm më parë, telefoni i tyre, biseda e drejtpërdrejtë dhe mbështetja e postës elektronike mund të arrihen të gjitha 24/7 – kështu që kurrë nuk do të mbeteni vetë kur hasni probleme me faqen tuaj të internetit.

Ne gjithashtu rekomandojmë të shikoni në bazë të njohurive të artikujve, pasi do të gjeni shumë materiale të dobishme atje. Ju mund të shkoni atje për qëllime informative ose për gjëra të zgjidhjes së problemeve kur ndiheni sikur të zbuloni gjëra për veten tuaj.

Sigurisht, nuk ka asgjë si të dish që ndihma njerëzore të jetë e disponueshme kur të jetë e nevojshme (dhe mund të mbështetesh në to për këtë).

Ndërsa GreenGeeks nuk ka serverë në Singapor, siç kemi vërejtur në rishikimin tonë të GreenGeeks, serverët e tyre në SHBA dhe Evropë ende mund të japin përmbajtjen tuaj për vizitorët lokalë me shpejtësi të madhe.

Nëse dëshironi, mund të vendosni të aktivizoni shërbimin e tyre të përfshirë në CDN (CloudFlare). Kjo do të sigurojë që faqja juaj gjithmonë të jetë në shpejtësi perfekte jo vetëm në Singapor, por edhe në të gjithë botën.

Dhe vetëm në rast se ju nevojitet, ata gjithashtu mund të ofrojnë regjistrimin e domain-it për krijimin e një uebsajti krejt të ri.

rekuizitë

 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • Super eko-miqësore
 • Performancë e shkëlqyer

Cons

 • Asnjë server në Singapor

Faqja e internetit: www.greengeeks.com
Çmimi: 2,95 $ (USD)
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta
Arritja globale: po

6. Rrugicë

Logoja e cloud

Cloudways merr host cloud në nivelin tjetër!

Me 25+ qendra të të dhënave (gjithashtu në Singapor), hostimi i bazuar në SSD, një zonë me skenë, performanca epike përmes serverëve të Amazon, DigitalOcean, Google, Vultr, dhe KYUP … këta djem po ripërcaktojnë industrinë e pritjes së cloud.

Plani i tyre më i lirë i pritjes fillon me vetëm $ 7 / muaj.

Me CloudWays, gjithmonë mund të jeni i sigurt se ka ndihmë në dispozicion për ju 24/7 – dhe kjo është nga një ekip ekspertësh.

Nëse dëshironi, mund të shkoni në faqen e tyre zyrtare dhe të hyni në Baza e tyre të Dijes. ’Shtë përplot artikuj, udhëzues, tutorialë dhe FAQ që sigurisht do t’ju ndihmojnë nëse po hulumtoni diçka. Problemet e zakonshme zakonisht mund të zgjidhen nga artikujt e tyre të vetë-ndihmës atje.

Sigurisht, mbështetja njerëzore është gjithashtu në dispozicion. Ata kanë një sistem biletash, chat live dhe mbështetje telefonike.

Ju jeni të garantuara për ngarkimin e shpejtë të faqes dhe faqeve me CloudWays pasi ato janë në pritje të cloud. Me grupet e tyre të serverëve që gjenden në vendet kryesore në të gjithë botën, audienca juaj në Singapor me siguri do të jetë në gjendje të hyjë shpejt në faqen tuaj. ’Shtë gjithashtu për audiencën tuaj në mbarë botën, natyrisht.

Përveç shpejtësisë së madhe, vini re se pritja në re është gjithashtu shumë e besueshme në lidhje me kohën e duhur. Arsyeja për këtë është se sistemi i tyre gjithmonë mund të marrë burime nga grupimet e disponueshme të serverave kur është e nevojshme.

rekuizitë

 • Ekstremisht i shkallëzueshëm
 • Ngrihet shpejt
 • Qendrat e të dhënave në Singapor

Cons

 • Kurba e të mësuarit pak më e vështirë

Faqja e internetit: www.cloudways.com
Çmimi: 10 dollarë (USD)
Hapësira e diskut: 25 GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta
Arritja globale: po

7. Bluehost

Logo Bluehost

Bluehost ishte mbret i ushtrive një herë e një herë, së bashku me HostGator. Të dy u përvetësuan nga EIG, mbështetja dhe cilësia shkuan në tatëpjetë, shpejt! Vetëm në 2 vitet e fundit apo më shumë ata janë zvarritur nga kjo. Me mbështetje më të mirë, shërbime të mira pritëse dhe performanca, tani mund t’i rekomandojmë ato përsëri. Ato ofrojnë një pritje të përbashkët, programe të pritjes në internet, WP hosting, VPS dhe pritje të dedikuar.

Sa i përket mbështetjes, ata kanë gjithçka nga një bazë e madhe e njohurive, bileta mbështetëse, chat live, mbështetje telefonike dhe mësime video. Ata nuk kanë asnjë server në Singapor, kështu që do të duhet të aktivizoni CloudFlare nëse dëshironi shpejtësi të mirë.

Planet e tyre fillojnë me 3,95 dollarë, që është në të njëjtën kohë me shumicën e kompanive të tjera pritëse.

Bluehost ka qenë rreth e rrotull për një kohë të gjatë dhe ata kanë një ekip të trajnuar mirë për mbështetjen e klientëve. Përvoja juaj do të jetë pak a shumë e këndshme kur kërkoni ndihmën ose ndihmën e tyre.

Shërbimi i tyre për klientët është gjithashtu i disponueshëm 24/7, kështu që tashmë do t’ju heqë mendjen (nuk ka asgjë si të kesh ndihmë në dispozicion dhe paqe mendore kur merresh me çështje të presjes).

Ata kanë aktivizuar telefonin, bisedën live dhe sistemin e biletave. Ata gjithashtu kanë një qendër ndihme në faqen e tyre zyrtare e cila përmban shumë artikuj ndihmës.

Serverat e Bluehost janë të gjithë të vendosur në SH.B.A. Nëse vërtet dëshironi shpejtësi të përshtatshme, ju rekomandojmë të aktivizoni veçorinë e tyre të integruar CDN (dhe përdorni CloudFlare, partnerin e tyre CDN).

Me CloudFlare të aktivizuar, faqja juaj do të jetë në gjendje të hyjë në një grup të serverëve të vendosur strategjikisht në të gjithë botën. Vizitorët e faqes suaj do të gëzojnë më pas faqe të ngarkimit të shpejtë nëse janë në Singapor ose pjesë të tjera të botës.

rekuizitë

 • Shumë hapësirë ​​në disk
 • Një shumë e opsioneve mbështetëse

Cons

 • Vetëm serverë me bazë në SHBA
 • Shqyrtime të përziera

Faqja e internetit: www.bluehost.com
Çmimi: 3,95 $ (USD)
Hapësira e diskut: 50 GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta
Arritja globale: po

8. Motori WP

logoja wpengine

Nëse jeni duke kërkuar për një shërbim të menaxhuar me cilësi të lartë të menaxhuar WordPress për Singapor, WP Engine është ajo që ju nevojitet! Ata janë udhëheqësi i tregut kur bëhet fjalë për pritjen e faqeve të WordPress, dhe me një arsye të mirë (megjithëse janë shumë të shtrenjta). Ata kanë një sistem të fshehtë të fshehtë të ndërtuar në shtëpi për t’i shërbyer faqeve super të shpejtë (të quajtur EverCache), dhe të kombinuara me CDN-në e tyre, ato janë ndërmarrja më e shpejtë e WordPress hosting rreth e rrotull!

Mbështetja e tyre 24/7 padyshim e specializuar në WordPress, duke u mundësuar atyre të rregullojnë çdo problem pa vështirësi. Për më tepër, ata gjithashtu kujdesen për çdo azhurnim thelbësor të WordPress, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për këtë. Dhe kur është një azhurnim i madh, ata në të vërtetë e testojnë faqen e parë para se të azhurnojnë për t’u siguruar që asgjë nuk prishet, shërbim i nivelit të lartë. Ata gjithashtu kanë një zbulim të drejtpërdrejtë të kërcënimit në kohë reale, bllokojnë në mënyrë aktive sulmet DDOS, dhe madje do të rregullojnë faqen tuaj falas nëse do të hakohet …

Të gjitha këto më lart sesa justifikojnë vlerën e çmimit! Të interesuar për paqen e mendjes dhe mund të kursejnë buxhetin?

Plani i tyre më i lirë fillon me 35 dollarë në muaj.

Meqenëse WP Engine është bërë posaçërisht për faqet e WordPress, ju mund të jeni i sigurt që ekipi i tyre për mbështetjen e klientëve përbëhet nga ekspertë / teknikë të WordPress. Kjo është sigurisht e rëndësishme për ju pasi nuk do të dëshironit asgjë më pak për një pritje mjaft të shtrenjtë.

Shërbimi i tyre për klientët ia vlen të gjitha, megjithëse mund të kontaktoni me ta 24/7. Thjesht duhet të regjistroheni së pari në llogarinë tuaj, në mënyrë që ata të kontrollojnë detajet tuaja dhe t’ju ofrojnë mbështetjen e nevojshme.

Gjëja e bukur në lidhje me shërbimin e klientit të WP Engine është se ata janë të shpejtë për t’u përgjigjur, profesional dhe të besueshëm. Ju gjithmonë do të keni paqe mendore me një përbërje të tillë në ofruesin tuaj të pritjes.

Ato gjithashtu kanë një koleksion të gjerë artikujsh të dobishëm në Garazhin e tyre Mbështetës. Ju mund të gjeni zgjidhje për problemet e zakonshme në këtë pjesë të faqes së tyre të internetit.

WP Engine është ndërtuar për të trajtuar faqet e WordPress me lehtësi – dhe shpejtësia është një nga karakteristikat e tyre më të mira.

Përveç teknologjisë së tyre EverCache që e bën pritjen e tyre të shpejtë (madje edhe për përdoruesit e Singaporit), ju gjithashtu mund të aktivizoni veçorinë CDN. Duke vepruar kështu, do të dërgojë përmbajtjen tuaj në serverat cloud të vendosura në pjesë të ndryshme të botës për të bërë përmbajtjen tuaj të disponueshme (me shpejtësi të madhe) për përdoruesit në të gjithë botën.

Sinqerisht, kur bëhet fjalë për pritjen e një cilësie biznesi, është e vështirë të gjesh dikë më mirë … nëse mund ta përballosh.

rekuizitë

 • Performancë e shkëlqyer
 • Mbështetje 24/7
 • Siguri e mirë

Cons

 • i shtrenjtë

Faqja e internetit: www.wpengine.com
Çmimi: 35 dollarë (USD)
Hapësira e diskut: Kufiri i vizitorëve 25k
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta
Arritja globale: po

Si të gjeni hostin më të mirë të faqes në Singapor

PC hosting në Singapor

Sido që të jetë qëllimi juaj për faqen tuaj në Singapor, dhe pavarësisht nëse prisni që ajo të tërheqë një audiencë të madhe apo jo – do të duhet të merrni ndonjë faqe në internet që po zhvilloni drejtpërdrejt në internet (btw, ne kemi shkruar një udhëzues mjaft i mirë se si të krijoni një faqe në internet për t’ju ndihmuar). Dhe kur të vijë koha, ju do të duhet të zgjidhni midis opsioneve të ndryshme të mbajtjes në internet në dispozicion për të zgjedhur hostin që është i duhuri për nevojat tuaja. Përzgjedhja e web hosting-it më të mirë në Singapor është thelbësore për suksesin dhe funksionalitetin e faqes tuaj. Nëse dëshironi që faqja juaj të performojë në mënyrë optimale dhe të sigurojë përvojën më të mirë të përdoruesit të mundshëm për të gjithë vizitorët e faqes suaj të internetit, është një ide e mirë të merrni kohë për të kuptuar ndryshimin midis opsioneve të ndryshme të mbajtjes në internet të disponueshme për ju dhe të bëni thirrjen e duhur.

Llojet e Web Hosting për Singaporin

Ndarja e përbashkët

Pritja e përbashkët është një nga metodat më të lira të pritjes, dhe është ideal për projekte më të vogla dhe faqet e internetit që nuk kërkojnë shumë burime për të qenë të suksesshëm ose ofrojnë një përvojë shembullore të përdoruesit. Faqet e internetit më të vogla nuk kanë prirje të gjenerojnë shumë trafik ose kanë nevojë për shumë bandwidth ose hapësirë ​​ruajtjeje, kështu që megjithëse pritja e përbashkët nuk vjen me të metat dhe kufizimet e saj, është diçka që nuk duhet të përfundojë duke qenë problem për faqet si kjo. Sidoqoftë, për faqet e internetit që kërkojnë të gjenerojnë vëllime të mëdha të përdoruesve, është e mençur të konsideroni opsione të tjera të mbajtjes në internet më të përshtatshme për atë.

grafikë të përbashkët të pritjes

Kjo është thënë, shumëllojshmëria e opsioneve të pritjes që shumica e kompanive ofrojnë është mbresëlënëse. Nga opsione si PHP hosting, Linux ose Windows hosting, Java, etj… tek instaluesit e dobishëm për CMS si WordPress Joomla, Drupal, dhe më shumë.

VPS Hosting

VPS Hosting, i cili ka të bëjë me pritjen virtuale të serverit privat, është një zgjidhje e shkëlqyeshme nëse po kërkoni të vendoseni diku në mes në mes të pritjes së përbashkët dhe pritjes së dedikuar të serverëve. VPS hostimi është shumë i ngjashëm me hostimin e përbashkët sepse serveri akoma ndahet midis përdoruesve të shumtë që ofruesi i shet atij, por në këtë rast, hapësira që po përdorni është e ndarë plotësisht nga pjesa tjetër e përdoruesve nga një ndarje, kështu që aktiviteti juaj , hapësira e magazinimit dhe përdorimi i gjerësisë së bandës janë plotësisht të pa ndikuar nga veprimet e tyre. E përkryer për faqet e internetit të mesme të vogla dhe të mesme, mbajtja e VPS është një mundësi e përballueshme për zhvilluesit e uebit që kërkojnë një zgjidhje për mbajtjen në internet në Singapor.

Server i përkushtuar i serverëve

Serveri i përkushtuar i serverëve është vetëm ajo që tingëllon si of një lloj web hosting ku përdoruesi ka të gjithë hapësirën e serverit të gjithë për veten e tyre. Kjo është me të vërtetë e nevojshme vetëm për projekte shumë më të mëdha, siç janë faqet e mëdha të tregtisë elektronike dhe forume masive. Projekte të tilla kërkojnë një zgjidhje të performancës së lartë të pritjes në internet, dhe pritja e dedikuar e serverëve përshtatet në faturë në këto skenarë. Sidoqoftë, përveç nëse prisni që faqja juaj e internetit të tërheqë qindra apo edhe mijëra përdorues në ditë, fuqia e shtuar që ju vihet në dispozicion nga serveri i dedikuar i hosteve nuk është i nevojshëm.

Rezervimi në re

Cloud hosting është një preferuar kur bëhet fjalë për opsionet e mbajtjes së faqes në internet për shkak të shkathtësisë dhe besueshmërisë së saj. Pritja në cloud, për një gjë, mbështetet në disa makina në vend të vetëm njërës, si hostimi i përbashkët, pritja e dedikuar dhe hosting VPS. Me përdorimin e më shumë se një makine, kjo do të thotë që nëse dikush shkon poshtë, ka akoma të tjerë në vend për të kapur paketën dhe për të siguruar që uebfaqja vazhdon të funksionojë ashtu siç supozohet dhe që të dhënat janë ruajtur në mënyrë të sigurt.

Reseller Hosting

Reseller hosting hosting është një lloj i zakonshëm i web hosting që zhvilluesit e internetit blejnë me shumicë për të shitur nga ana e tyre për klientët e tyre që ata janë duke krijuar faqet e internetit për të. Kjo është shumë më e lehtë për zhvilluesin e uebit sesa klienti i tyre të zgjedhë një lloj web hosting dhe vetë ofruesin, pasi i jep zhvilluesit shumë më tepër liri që të jetë në gjendje të punojë në sit dhe të sigurojë që po funksionon siç duhet për të mbrojtur përvojën ideale të përdoruesit. Për më tepër, është një metodë shumë më e mirë për zhvilluesit e uebit të jenë në gjendje të kenë kontroll të ngritur mbi faqet e internetit që po shfaqen në portofolet e tyre. Nëse keni një projektues të internetit që menaxhon faqen tuaj të internetit, ata mund të kenë një paketë hostesh të shitësit për t’ju ofruar që do ta bëjë procesin shumë më të lehtë, pasi zhvilluesi juaj i uebit do të dijë saktësisht se cilat burime do t’ju duhet faqja juaj për të funksionuar pa probleme.

Menaxhuar WordPress Hosting

Vetë mjaft sqarues, është host, por i përqendruar në WordPress, me serverë plotësisht të optimizuar WP & mbështetur. Ne shkojmë në më shumë detaje në faqen tonë të menaxhimit të WP të Menaxhuar.

Singapor Web Hosting: Karakteristika për kërkime.

Pasi të keni vendosur për llojin e duhur të web hosting që është i duhuri për ju, ju jeni në gjysmë të rrugës për të marrë faqen tuaj të internetit live në internet. Hapi tjetër për të filluar faqen tuaj të internetit është të vendosni në lidhje me faqen e duhur të pritjes së ofruesit të Singaporit që do t’i japë faqes tuaj mundësinë më të mirë të suksesit. Kur është fjala për zgjedhjen e ofruesit të mbajtjes së faqes në internet që mund t’i besoni me faqen tuaj të internetit, këtu janë disa cilësi që duhet të shikoni (këto janë të njëjtat kualifikues që përdorim për listat tona të tjera më të mira të pritjes si Australi, UK hosting, Irlandë hosting, Kanadez , pritja më e mirë në Indi, pritja më e mirë në internet (globalisht), faqja e internetit të hebergement në Francë, Pritja më e mirë në internet për Malajzia & NZ hosting):

Vendndodhja e serverit

Vendndodhja e serverit do të ketë një ndikim të rëndësishëm në kohën e ngarkimit të përvojës së vizitorëve të faqes suaj.

harta e vendndodhjes së serverit

Për këtë arsye, vendndodhja e serverëve që ofron ofruesi juaj i web hosting-it do të jetë një gjë e rëndësishme për t’u parë — gjithashtu kontrolloni se sa të fuqishëm janë ata serverë, pasi është më mirë të keni një server të fuqishëm pak më larg sesa një i afërt me atë Nuk është i përshtatshëm për nevojat tuaja (të dy SiteGround dhe A2 Hosting kanë serverë në Singapor, por për të parë se si ndryshojnë në performanca, kontrolloni krahasimin tonë të A2 Hosting vs SiteGround).

ruajtje

Ky është një problem të cilin me siguri nuk do ta përdorni me një faqe në internet më të vogël, por nëse po krijoni një medium të një uebsajti të madh, sigurisht që do të dëshironi të shikoni se sa ruajtje do të keni me paketën që po shikoni me ndonjë ueb duke pritur ofruesin e Singaporit. Gjëja e fundit që ju dëshironi është të regjistroheni për një shërbim dhe të zbuloni se nuk ju jep burimet që ju nevojiten për sitin tuaj për të pasur sukses.

uptime

Nuk ka kuptim që të keni një faqe në internet të drejtuar në internet, nëse nuk është kurrë në dispozicion për përdoruesit tuaj të përjetojnë. Ofruesi i web hosting-it me të cilin jeni regjistruar duhet të ofrojë maksimumin e mundshëm të kohës, në mënyrë që faqja juaj të jetë e arritshme në të gjitha orët e ditës. Ne filluam të gjurmojmë të dy kohëzgjatjen e përgjithshme, dhe kohën e përgjigjes për kompanitë më të mëdha të mbajtjes në internet në faqen tonë të statusit të pritjes. Lexoni disa rekomandime të klientit për të marrë një ide se cila ishte përvoja e tyre me kohën e duhur me atë ofrues.

siguri

Pasja e masave të duhura të sigurisë do t’ju shpëtojë shumë probleme në rrugë. Si parazgjedhje, duhet të kontrolloni nëse hosti i uebit ofron çertifikata falas SSL (https), pasi është mjaft e domosdoshme këto ditë, edhe për faqet që nuk kanë asnjë lloj përpunimi të kartave të kreditit në vend. Google gjithashtu dëshiron të shohë faqet që kanë një certifikatë SSL të instaluar dhe do t’i rendisin ato më lart në rezultatet e kërkimit.

Sertifikatat SSL

Disa hostë në internet ngarkojnë për çertifikatat SSL, dhe ka kuptim për ato më komplekse (ka 3 lloje: Validimi i Zgjatur (EV), Validimi i Organizatës (OV), dhe Certifikimi i Domain Validation (DV) SSL), por ato themelore duhet të patjetër të jesh i lirë. Nëse nuk janë kështu, mund të merrni falas në letsencrypt.org.

mbështetje

Pritja e një uebsajti nuk është e lehtë dhe shpejt mund të bëhet e ndërlikuar nëse nuk dini se çfarë po bëni. Edhe disa përdorues me përvojë mund të ngatërrohen herë pas here me aspekte të caktuara të sistemit. Kjo është arsyeja pse është mirë të sigurohet që ofruesi që pret faqen tuaj të internetit ofron mbështetje adekuate; në një minimum të zhveshur, ata duhet të kenë në dispozicion chat-live dhe mbështetje telefonike.

backups

Ju nuk dëshironi të humbni ndonjë nga informacionet tuaja të vlefshme në rast të një tragjedie. Sigurohuni që punoni me një ofrues që kopjon rregullisht informacionin në faqen tuaj të internetit, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për humbjen e ndonjë gjëje të rëndësishme. Shtë gjithashtu e zgjuar të kërkoni metodat e tyre të rikthimit nëse humbni informacionin në faqen tuaj. Të kesh një shërbim ditor rezervë është ideal, por edhe javore duhet të jetë në rregull.

Bandwidth

Bandwidth është një aspekt thelbësor i performancës së faqes suaj të internetit, dhe nëse nuk keni akses në gjerësinë e bandës që ju nevojitet që faqja juaj të funksionojë mirë, përvoja e përdoruesit në faqen tuaj të internetit do të vuajë. Shikoni gjerësinë e brezit që do të ndaheni me ndonjë ofrues përpara se të regjistroheni me ta për të shmangur përvojat negative.

Numri i fushave / vendeve të lejuara

Shtë gjithmonë mirë të gjesh një ofrues në Singapor që do t’ju lejojë të presni domene të shumta në hapësirën e serverit që po blini prej tyre. Asnjëherë nuk e dini se sa faqe në internet do të përfundoni duke dashur të presin, kështu që shikoni se sa domene ofruesi që po konsideroni do të lejojë përpara se të regjistroheni me ta.

përfundim

Dhe kjo është, mund të duket e madhe për të mbuluar të gjitha pikat dhe hulumtimin vetë, por thjesht bëni atë një hap në një kohë. Ndoshta edhe të krijoni një spreadsheet dhe të regjistroni të gjitha specifikimet për ofruesit më të mirë të mbajtjes së faqes në Singapor, kështu që ju keni një përmbledhje të lehtë.

OR

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector