Rishikimi i Hosting më të mirë në WordPress në Mbretërinë e Bashkuar!

Si një agjenci dixhitale me shumë llogari për mbajtjen e WordPress (ne kemi shumë projekte anësore ��), kemi një ide mjaft të mirë se kush janë shërbimet më të mira të pritjes së WordPress-it për Mbretërinë e Bashkuar.


Ndërsa ne kemi një tabelë të dobishme të krahasimit të pritjes më poshtë, dhe madje kemi shkruar edhe vlerësime individuale të hostimit të WordPress më poshtë në faqe, ne jemi të vetëdijshëm që jo të gjithë kanë kohën për të lexuar të gjitha … Pra, le të shkojmë drejt pikës.

12 shërbime më të mira për mbajtjen e WordPress në Mbretërinë e Bashkuar janë:

 1. Hostinger – Hosting më i mirë i përgjithshëm i WordPress
 2. Kinsta – Pritësi më i mirë i Menaxhuar i WordPress-it
 3. SiteGround – Hosting i shkëlqyeshëm i WordPress
 4. A2 Hosting – Hosting më i mirë i WordPress për Rishites
 5. WP Engine – Pritëse e menaxhuar e WordPress e Menaxhuar nga Runner
 6. GreenGeeks – Pritja më e mirë e gjelbër
 7. eUKhost
 8. Zemër në internet
 9. Hostgator
 10. Pritja për lëvizje
 11. Bluehost
 12. Dreamhost

Contents

Pse Hosting WordPress Solid është i Rëndësishëm!

Cilësia e ofruesit tuaj të hostit WP mund të ketë një ndikim masiv në suksesin e mundshëm të faqes tuaj.

Le të marrim shpejtësinë e faqes në internet për shembull, a e dini se një vonesë 1 sekondë do të thotë që shikimet e faqeve të ulen me 11%, kjo do të thotë që mbi 1/10 e vizitorëve thjesht do të largohen për çdo sekondë faqja juaj akoma po ngarkon … kjo është arsyeja pse një host i mirë i WordPress është jetik!

Disa nga markat që lidhen me përmbajtjen tonë:

E preferuar në faqet e internetit

Tabela më poshtë ju jep një përmbledhje të shpejtë të 3 kryesuesve tanë personal WordPress për në Mbretërinë e Bashkuar.

Më tej poshtë faqes ne hyjmë në më shumë detaje me gjithsej 12 vlerësime të hostimit të WordPress. Ne ju rekomandojmë të përmbaheni me një nga 3 kryesorët tanë për vlerën më të mirë!

Kompania e hostimit të WordPress Vlerësimi i përgjithshëm rmimi / mo.Disk HapësirëFeteritëVëzhgimeHebsite
Logoja e hostingerit £ 0.80 (Shitje e madhe në një plan 4-vjeçar) 10 GB

 • Shumë e përballueshme
 • Vendosje super e lehtë
 • Performancë dhe shpejtësi e shkëlqyeshme
 • Mbështetje e përgjegjshme
 • Serverët në Mbretërinë e Bashkuar + Rrjeti global = Fituesi!

Rishikimi i hostingerit
Kinsta $ 30 10 GB
 • Performanca e lartë
 • Serveri në Londër
 • përdor Google Cloud Platform
 • CDN përfshirë
Rishikimi Kinsta
siteground2 2.95 ((nga 8,95 £, vetëm në faturën e parë) 10 GB
 • Shumë miqësore për përdoruesit
 • Qendra e të dhënave në Londër
 • Rrufeja e shpejtë
 • Mbështetje e shkëlqyeshme
Rishikimi i sitit rrethues

Shqyrtimet tona më të mira të mbajtjes së 12 WordPress për vitin 2020

1. Hostinger – Hosting më i mirë i përgjithshëm i WordPress

Logoja e hostingerit

Faqja e internetit: www.hostinger.co.uk
Çmimi:
£ 0.80
Hapësira e diskut: 10 GB
mbështetur: Biseda live

Hostinger është pritësi ynë absolut i preferuar i WordPress për momentin, vlera që merrni vetëm 0.80 £ është shumë mbresëlënëse!

Ata po rriten si të çmendur për momentin (mbi 29 milion përdorues), dhe me arsye të mirë! Planet e tyre të hostimit të WordPress ofrojnë të gjitha tiparet që ofrojnë shumica e konkurrentëve të tyre, por Hostinger e bën atë për një pjesë të kostos… pa kompromentuar cilësinë.

Por gjëja që e veçon Hostingerin nga pjesa tjetër, është procesi i tyre i bordit për faqet e WordPress. Përvoja e përdoruesit për regjistrimin, lidhjen e një emri domaini, instalimin e WordPress … është e thjeshtë.

’Shtë shpejt, është jashtëzakonisht e lehtë dhe funksionon thjesht. Gjëra mbresëlënëse!

Kur bëhet fjalë për veçoritë e pritjes së WordPress, ato kanë të gjitha kambanat dhe bilbilat si PHP-ja e fundit, një shtojcë memorie e krijuar me porosi për të rritur performancën, tipare shumë të forta të sigurisë përmes partneritetit të tyre me BitNinja, garantojnë 99.9% në kohë, 24/7 klient WordPress mbështetje … dhe ata kanë një garanci të kthimit të parave 30-ditore!

Dhe vetëm në rast se ju nevojitet, të gjitha planet vijnë me integrimin Github (për devot / teknikët më teknikë atje).

Sa i përket vendndodhjeve të qendrave të të dhënave, ato jo vetëm që kanë një në Mbretërinë e Bashkuar, por edhe në Shtetet e Bashkuara, Hollandën, Lituaninë, Singaporin, Brazilin dhe Indonezinë. Pra, nëse tregu juaj i synuar është në një vend tjetër, apo jashtë shtetit, ata do t’ju mbulojnë.

Plani i tyre më i lirë i WordPress është vetëm 0.80 £ (shitja e madhe në) dhe lejon 1 site, perfekt për të filluar.

Nuk mund të shkojë keq me Hostinger!

rekuizitë

 • Shumë e përballueshme
 • Serverat në MB
 • Mbështetje e ekspertëve për WordPress
 • Përvojë e shkëlqyeshme e përdoruesit

Cons

 • N / A

2. Kinsta – Pritësi më i mirë i Menaxhuar i WordPress-it

Logoja e hostit Kinsta WordPress

Faqja e internetit: kinsta.com
Çmimi:
$ 30
Hapësira e diskut: 10 GB
mbështetur: Chat Live, Biletat

Kinsta bie nën kategorinë e ofruesve të hostimit të WordPress plotësisht të menaxhuar. Kjo do të thotë që ju keni një ekip njerëzish dhe aplikacione të ndërtuara me porosi vazhdimisht monitorimin dhe rregullimin e cilësimeve aty ku është e nevojshme për të maksimizuar performancën e faqes tuaj të WordPress.

Për të pritur faqet e tyre, ata përdorin Google Cloud Platform dhe kanë mbi 15 lokacione të qendrave të të dhënave në të gjithë botën për të zgjedhur. Veryshtë shumë e ndryshme nga sistemet e zakonshme të pritjes së përbashkët, Kinsta i jep çdo faqe burimet e tyre të serverit privat, kështu që ju jeni plotësisht të mbrojtur nga faqet e tjera potencialisht problematike … pasi faqja juaj është e vetmja “në shtëpi”.

Për më tepër, ju keni caching të nivelit të serverit, CDN të integruar, SSL falas, rikthen rezervën me një klik, rivendosjen e mjediseve dhe shumë më tepër.

Të gjitha sa më sipër janë gjithashtu arsyeja e kostos shtesë … Ne do të rekomandojmë Kinsta për faqet më të mëdha, më të burimeve të mëdha që kujdesen për një audiencë globale, atëherë kostoja shtesë është plotësisht e justifikuar. Nëse dëshironi të pritni faqen tuaj të biznesit të mesme të vogël, ose një blog, ose ndonjë gjë tjetër që nuk është një dyqan masiv i tregtisë elektronike, një faqe e përgjithshme super e trafikut të lartë ose një forum, SiteGround do t’ju jepte vlerën më të mirë.

Planet e tyre fillojnë me 30 dollarë në muaj.

Karakteristikat e hostimit të WordPress: Kufizimet e bazuara në punëtorët e PHP, 30-ditë garanci për kthimin e parave, SSL Falas, CDN falas, sigurinë epike, analizat e performancës, monitorimin në kohë, zbulimin e DDOS, etj..

rekuizitë

 • Platforma Google Cloud
 • Siguri super e lartë
 • Shumë me përvojë
 • Migrime falas në sit
 • Super e shkallëzueshme

Cons

 • Pak më e kushtueshme

3. SiteGround – Hosting i shkëlqyer i WordPress

siteground2

Faqja e internetit: www.siteground.com
Çmimi:
£ 2.95
Hapësira e diskut: 10 GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

SiteGround është një tjetër host i shkëlqyeshëm i WordPress. Planet e tyre të specializuara për WordPress janë të optimizuara mirë dhe të mbushura me karakteristika specifike të WP. Ato kanë qendra të shpejta të të dhënave në të gjithë botën, përfshirë në Londër, dhe më e rëndësishmja, mbështetja është e nivelit të lartë.

Sa për furnizim ushqimi dhe përshtatje me WordPress, ata kanë bërë një punë fenomenale me një sistem të ruajtjes me porosi (të quajtur SuperCacher), një shtojcë me porosi që bën shtimin e SSL dhe caching një punë me një klikim, azhurnime të automatizuara dhe shumë më tepër.

Për më tepër, ata madje ofrojnë një garanci të kthimit të parave 30-ditore … gjë që i bën ata një inteligjent absolut!

Ata kanë 3 plane pritëse të WordPress, plani i tyre më i përballueshëm fillon vetëm 2 £.95 / muaj (69% zbritje nga çmimi i zakonshëm)!

Karakteristikat e hostimit të WordPress: SSL falas, mbështetje e specializuar për CDN, WP, e rekomanduar nga WordPress, shtojcë me porosi për caching dhe opsione ssl, azhurnime automatike, migrim automatik WP, dhe më shumë.

rekuizitë

 • SSL + CDN falas
 • Serverat në Londër
 • Mbështetje e ekspertëve për WordPress
 • I lehtë në përdorim

Cons

 • Kostot e rinovimit janë pak të larta

4. A2 Hosting – Hosting më i mirë i WordPress për Rishites

Logoja e pritjes A2

Faqja e internetit: www.a2hosting.com
Çmimi:
$ 3.92
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

A2 Hosting ka të dy hostet e përbashkëta që mbështesin WordPress dhe kanë menaxhuar planet e mbajtjes së WP për atë paqe shtesë të mendjes. Serverët e tyre janë optimizuar shumë mirë për një varg CMS, megjithëse, përfshirë WP, kështu që nuk ju nevojitet plan i menaxhuar, përveç nëse dëshironi të keni veçoritë specifike specifike të WordPress (të cilat mund t’i gjeni më poshtë). Ata gjithashtu kanë qendra të shumta të të dhënave në të gjithë botën (Amsterdam për në Mbretërinë e Bashkuar), dhe kanë mbështetje fantastike.

Të gjitha planet e tyre të përbashkëta të pritjes së pritjes vijnë me hapësirë ​​të pakufizuar në disk, SSL falas, në çdo kohë garanci për kthimin e parave (e cila është mjaft e rregullt) dhe migrime falas.

Ata ofrojnë 3 pako pritjeje, plani i tyre më i lirë fillon vetëm $ 3.92 / muaj (fillimisht ishte 7,99 $ / muaj). Pritja e menaxhuar e WordPress fillon me 12,97 dollarë.

Karakteristikat e hostimit të WordPress: SSL, CDN, SSH Falas, skenë në sit, rezervime të lehta WP, cache LiteSpeed.

rekuizitë

 • Performancë e shkëlqyer
 • Mirë për shitësit
 • Shumë e përballueshme

Cons

 • Asnjë rekomandim zyrtar i WordPress (kjo është arsyeja pse SiteGround është më i lartë në listën tonë)

5. Motori WP – Pritëse e Menaxhuar e WordPress-it të Menaxhuar nga Runner-up

logoja e motorit wp

Faqja e internetit: wpengine.com
Çmimi:
 $ 35
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

WP Engine është një host i menaxhuar WP përmes dhe përmes, në fakt, është e vetmja gjë që ata bëjnë, dhe ata e bëjnë atë mirë! Ashtu si disa nga hostet e tjerë që ne shqyrtuam, ata gjithashtu ndërtuan një shtojcë të memorimit të fshehtë të quajtur EverCache, dhe kanë CDN për të minimizuar kohën e ngarkimit. Ata janë një nga hostet më të shpejtë të WordPress përreth.

Mimi i tyre bazohet në sasinë e vizitorëve mujorë, sesa në hapësirën e diskut. Plani fillestar ju merr rreth një kufiri prej 25k, pastaj shkon lart prej andej.

Mbështetja e tyre 24/7 padyshim e specializuar në WordPress, duke u mundësuar atyre të rregullojnë çdo problem pa vështirësi. Ata gjithashtu kanë një proces shumë mbresëlënës të azhurnimit ku ata provojnë çdo azhurnim kryesor WP së pari para se ta shtyjnë atë live. Ata gjithashtu ofrojnë zhvillime, skenë, dhe mjedise prodhimi dhe freeSSL.

Plani i tyre më i lirë fillon me 35 dollarë në muaj.

Karakteristikat e hostimit të WordPress: Mbrojtja DDOS, zbulimi i kërcënimit, dev / mjedisi prodhues / mjedisi i prodhimit, CDN globale, caching me porosi.

rekuizitë

 • Mbështetje e shkëlqyeshme
 • Shumë i besueshëm dhe me përvojë
 • Drejtuesi i tregut për hostet e WP

Cons

 • Pak më e shtrenjtë

6. GreenGeeks – Pritja më e mirë e gjelbër

Logo GreenGeeks

Faqja e internetit: www.greengeeks.com
Çmimi:
$ 2.95
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

GreenGeeks është një nga ato kompani që thjesht e dinë se do ta bëjë atë të madh. Ndërsa goditja kryesore e tyre është sa eko-miqësore janë (ato që janë në të vërtetë, duke e rikthyer konsumin e tyre të energjisë 3 herë në rrjet). Performanca e tyre e hostimit në WordPress është mjaft mbresëlënëse.

Ata ofrojnë hapësirë ​​të pakufizuar në disk për çdo plan, kanë qendra të shumta të të dhënave në Kanada dhe SH.B.A., SSL falas, migrim falas, dhe shumë më tepër. Ata gjithashtu kanë një mbështetje 24/7 dhe një garanci të kthimit të parave 30-ditore në rast se nuk jeni të kënaqur me shërbimet e tyre.

Plani i tyre më i lirë fillon me 2,95 USD / muaj.

Karakteristikat e hostimit të WordPress: WordPress Enhanced Security, migracioni WP, integrimi CDN, azhurnimet automatike të WP.

rekuizitë

 • Affordable
 • Super jeshile
 • Siguri e mirë

Cons

 • Konkurrenca ka karakteristika më të forta WP (por ato janë me çmim më të lartë)

7. eUKhost

logoja eUKhost

Faqja e internetit: www.eukhost.com
Çmimi:
£ 3,99
Hapësira e diskut: 5 GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

eUKhost është një tjetër host i shkëlqyeshëm lokal WordPress me 4 qendra të të dhënave në MB. Të gjitha planet e tyre vijnë me një domen të lirë, mbështetje 24/7, rezervë automatik, dhe të mbyllur në çmime në rast se ato rritin kostot në të ardhmen.

Ata gjithashtu ofrojnë WordPress hosting optimizuar, duke filluar nga 5 GB hapësirë ​​në disk dhe deri në 5 site në planin themelor. Planet WP vijnë me skanime automatike të malware që skanojnë skedarët tuaj për malware, injeksione skripti, sulme të faqeve të fshehta (XSS) dhe më shumë. Ata gjithashtu kanë mbrojtje DDOS, mbështetje ekspertësh, një firewall të shkëlqyeshëm dhe atë që ata e quajnë Vegël WordPress Toolkit. Paketa e veglave përfshin skenë, klon & sinkronizimi, forcimi me 1 klik, migrimi i lehtë WP, hyrja me 1 klikim WP, dhe më shumë.

Planet e tyre fillojnë në 3.99 £.

Karakteristikat e hostimit të WordPress: Paketë mjetesh për WordPress, mbështetje e specializuar, cache totale W3, menaxhim i versionit WordPress, menaxhim plugin, mbrojtje DDOS, zjarri WP.

rekuizitë

 • Affordable
 • Pritëse lokale në Mbretërinë e Bashkuar
 • Siguri e mirë

Cons

 • 5 GB nuk është aq shumë hapësirë ​​në disk

8. Internet zemre

Logoja e zemrës në internet

Faqja e internetit: www.heartinternet.uk
Çmimi:
£ 9.49
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Zemra e Internetit është e njohur për kthimin e komunitetit, pasi ato sponsorizojnë ngjarje dhe konferenca të ndryshme. Si një host i WordPress, ato janë gjithashtu mjaft të qëndrueshme. Me mbështetje të specializuar në shtëpi WP, gjerësi të pakufizuar të bandës dhe hapësirë ​​në disk, migrim falas dhe një vendosje super të shpejtë, ato janë një zgjedhje e mirë.

Kjo do të thuhet, çmimi është pak më i lartë se konkurrenca, dhe mbani në mend se ata nuk kanë asnjë qendër të të dhënave jashtë MB … kështu që ju do të duhet një CDN për të arritur një audiencë në SHBA për shembull.

Planet e tyre fillojnë në 9,49 / / muaj

Karakteristikat e hostimit të WordPress: Mbështetje e specializuar, migracioni WP, hapësirë ​​e pakufizuar në disk.

rekuizitë

 • Shërbim lokal pritës
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk

Cons

 • i shtrenjtë

9. HostGator

Logoja e hostgatorit

Faqja e internetit: www.hostgator.com
Çmimi:
 $ 5.95
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Ndërsa HostGator është një veteran në industrinë e pritjes, planet e tyre të WordPress janë në të vërtetë mjaft të reja dhe performojnë shumë më mirë në krahasim me planet e tyre super të lirë të përbashkët të mbajtjes në internet. Pritja e tyre WP përdor arkitekturën cloud, e cila lejon aftësitë e shkallëzimit me 1 klik. Ato gjithashtu ofrojnë kopje rezervë automatike dhe rikthen një klikim, migrime falas, dhe siguri të përparuar përsëri sulme specifike të WP.

Sidoqoftë, ata nuk kanë asnjë server në Mbretërinë e Bashkuar, kështu që përsëri do t’ju duhet një CDN për të marrë kohë të mirë ngarkimi në vende të tjera.

Planet e tyre të hostimit të WordPress fillojnë nga $ 5,95 / muaj.

Karakteristikat e hostimit të WordPress: SSL Falas, mbajtja e cloud, mbështetja e ekspertëve, intimiteti i domain, heqja automatike e malware.

rekuizitë

 • Mbështetje e ekspertëve të WP
 • Scalable
 • Affordable

Cons

 • Asnjë CDN falas

10. Pritja për lëvizje

Logoja e Hosting InMotion

Faqja e internetit: www.inmotionhosting.com
Çmimi:
$ 7.26
Hapësira e diskut: 40 GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

InMotion Hosting është i njohur për zgjidhjet e biznesit të tyre dhe shërbimet e tyre të një cilësie shumë të lartë të mbajtjes në internet. Por ajo që shumica e njerëzve nuk e dinë është se ata gjithashtu ofrojnë zgjidhje WordPress. Ata janë pak më të shtrenjtë, por ofrojnë performancë të shkëlqyeshme!

Le të fillojmë me sigurinë, pasi është një temë mjaft e rëndësishme. InMotion ofron mbrojtje DDOS, mbrojtje nga kolltukët dhe një firewall personal, i cili është i mjaftueshëm edhe për sulmet më agresive. Sa i përket karakteristikave të tjera, të gjitha planet vijnë me një garanci të kthimit të parave 90-ditore, mjedisi në skenë, ndërtues faqesh zvarritës dhe shumë më tepër.

Ata gjithashtu kanë një ekip të shkëlqyeshëm mbështetës në rast se e rrëmbejnë faqen tuaj dhe keni nevojë për ndihmë. Ata nuk kanë ndonjë server në Mbretërinë e Bashkuar, sidoqoftë, që është pak më shumë parakolp.

Planet e tyre fillojnë me 7.26 dollarë në muaj.

Karakteristikat e hostimit të WordPress: Përditësime të menaxhuara, siguri të përparuar, mjedisi në skenë, WordPress para-instaluar, domain falas, ndërtues faqesh drag and drop.

rekuizitë

 • Emri i domain falas
 • i besueshëm
 • Garanci e kthimit të parave 90-ditore
 • Siguri e mirë

Cons

 • Serverët amerikanë kështu mund të ngadalësojnë performancën

11. Bluehost

Logo Bluehost

Faqja e internetit: www.bluehost.com
Çmimi:
$ 19,99
Hapësira e diskut: 30 GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Bluehost është më së shumti i njohur për paketën e tyre të lirë të përbashkët të pritjes prej 3,95 $, por ato gjithashtu ofrojnë WordPress hosting në serverët e tyre VPS. Mimi është pak më i lartë, por rritja e performancës është e dukshme. Planet e tyre WP përfshijnë SSL falas, SiteLock Security, Advanced CDN, dhe SiteLock WAF.

Plani themelor i tyre është i mirë për deri në 100 milion vizita / muaj, i cili është absurdisht i lartë (nëse e dini se si të ndërtoni një sit si ai, na goditi).

Për Mbretërinë e Bashkuar, me siguri nuk është një zgjedhje e shkëlqyeshme pasi ata nuk kanë asnjë server në vend. Gjithashtu, reputacioni i tyre ka qenë pak më shumë vitet e fundit pasi ata u blenë nga EIG dhe cilësia e mbështetjes / e përgjithshme shkoi drejt greminës … ata po rigjenerohen tani, por do të duhet ca kohë para se të rikthehen në lavdinë e tyre të mëparshme.

Planet e tyre të pritjes fillojnë nga 19,99 $ / muaj.

Karakteristikat e hostimit të WordPress: CDN, firewall i WAF nga SiteLock, siguri e përparuar, vizita të larta / limit.

rekuizitë

 • Siguria e denjë
 • CDN përfshirë

Cons

 • Reputacioni shkëmbor

12. Dreamhost

Logoja e DreamHost

Faqja e internetit: www.dreamhost.com
Çmimi:
$ 7.95
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

DreamHost është i njohur për zgjidhjet e tyre të cilësisë së lartë të pritjes. Dhe planet e tyre të hostimit të WordPress nuk janë të ndryshme, ato gjithashtu rekomandohen nga WordPress (ashtu si SiteGround), e cila në vetvete është shumë mbresëlënëse.

Plani i tyre themelor vjen me një garanci të mahnitshme të kthimit të parave 97-ditore, SSL falas, privacy falas të Whois, dhe mbështetje 24/7 ekspertësh të WordPress. Ata në të vërtetë kanë dy lloje të planeve të pritjes së WordPress, njëra është në pritje të përbashkët, të tjerat janë në servera cloud (të quajtur DreamPress), të cilat japin një rritje të konsiderueshme të performancës. Ata janë padyshim një hap përpara nga plani themelor, dhe ofron një mori karakteristikash shtesë të WP si memorie të nivelit të serverit dhe përmirësime të menjëhershme.

Nuk ka serverë në Mbretërinë e Bashkuar megjithëse…

Planet e tyre fillojnë me 7,95 $ / muaj.

Karakteristikat e hostimit të WordPress: Përditësime automatike, WAF, WP të parafabrikuara, SSL falas, privacy domain.

rekuizitë

 • SSL falas
 • Garanci e kthimit të parave 97-ditore

Cons

 • Asnjë server në Mbretërinë e Bashkuar

Hosting WordPress në Mbretërinë e Bashkuar: Si të zgjidhni një më të mirën?

Individët dhe bizneset njësoj kanë zbuluar lehtësinë dhe bukurinë e përdorimit të WordPress për faqet e internetit dhe bloget e tyre. Shkathtësia dhe cilësia e saj e kanë bërë atë ideal, qoftë për individë që thjesht duan të mbajnë blogun e tyre dhe të përmirësojnë markën e tyre personale ose edhe për bizneset e mesme që bëjnë tregti elektronike..

Nëse jeni një individ ose biznes që kërkon të krijoni faqen tuaj të internetit, aktualisht mund të mërziteni nga të gjitha opsionet atje dhe mund të mos kuptoni ndryshimin midis një mjeti të projektimit të internetit (ose CMS) dhe një pritës të faqes në internet. Shtë mjaft e rëndësishme të kuptoni jo vetëm ndryshimin, por të dini se çfarë të kërkoni në një host të mirë, pasi që një pritje e dobët në internet mund të shfuqizojë më të mirën e faqeve të internetit.

Këtu, ne do ta rishikojmë vetë WordPress-in, dhe hostimin e WordPress, në fund të fundit me qëllimin t’ju ndihmojmë të gjeni web-in më të mirë për WP. Ne kemi bërë gjithashtu këto krahasime WP për vendet e tjera, si WordPress që pret Australinë dhe WordPress që pret Kanada.

duke punuar me WordPress

Farë është WordPress?

Logoja e WordPressPara së gjithash, nëse jeni me të vërtetë të rinj për sistemet e menaxhimit të përmbajtjes, do të ishte e dobishme të shpjegoni se çfarë është WordPress.

WordPress është një softuer me burim të hapur (falas) të Sistemit të Menaxhimit të Përmbajtjes (CMS) që mund të përdorni për të krijuar faqe interneti. Thënë thjesht – është një mjet që ju ndihmon të bëni vetë faqen tuaj në internet ose blog.

Pavarësisht nëse geek teknik apo jo, është një nga CMS-të më të mira që mund të zgjidhni të përdorni për të krijuar faqen tuaj të internetit. Dihet që është më e lehta për t’u përdorur, duke e bërë atë perfekt për fillestarët, por gjithashtu ka fuqinë dhe fleksibilitetin për t’i shërbyer dikujt që është më teknik dhe / ose që ka një biznes më të komplikuar për të drejtuar përmes faqes në internet.

Nëse jeni duke kërkuar të filloni një uebfaqe ose blog, nuk mund të gaboni vërtet duke zgjedhur të përdorni WordPress. Raportohet se CMS më e përdorur atje me mbi 60,000 milion faqe interneti. Alsoshtë gjithashtu zgjedhja e më shumë se 25% të dhjetë milion faqeve të internetit të dalura në internet aktualisht.

Por, siç u la në dukje më sipër, thjesht zgjedhja e CMS tuaj dhe bërja e një faqe në internet tërheqëse dhe efikase nuk është e mjaftueshme. Ju duhet të zgjidhni gjithashtu se si dëshironi të strehoni faqen tuaj të internetit. Ky vendim duhet të edukohet, pasi një zgjedhje e keqe pritëse mund të bëjë që faqja juaj e bukur e internetit të funksionojë dobët dhe të shkaktojë çështje.

Pra, në atë shënim…

Farë është WordPress Hosting?

Së pari, ato që nuk nënkuptojmë nga WordPress Hosting: WordPress.com u ofron përdoruesve një pritje falas në faqet e internetit të WordPress jashtëzakonisht të thjeshta. Kjo nuk rekomandohet, pasi nuk ofron veçoritë ose ekspertizën që ju nevojitet për të patur një uebsajt profesional që ofron shërbim të shkëlqyeshëm dhe prani të fortë në internet. Pra, nëse nuk jeni thjesht duke bërë Blogging për shkelma dhe giggles, mos përdorni wordpress.com për pritje.

Whatfarë kuptojmë nga mbajtja e WordPress është mjaft e thjeshtë: do të thotë të gjesh shërbimin tënd të pritjes dhe t’i presësh faqet e WordPress-it për ju. Në të vërtetë, të gjitha shërbimet e pritjes janë të afta të presin një uebfaqe të WordPress, kështu që ju nuk do të gjeni domosdoshmërisht shërbime pritëse duke thënë se ata vetëm hostojnë WordPress, ose shërbime duke thënë se nuk kanë aftësi për WordPress.

Sidoqoftë, ndërsa të gjitha shërbimet mund të presin goxha një faqe në WordPress, disa me siguri janë më të mirë se të tjerët. Kur kërkoni një shërbim pritës, sigurisht që ia vlen koha dhe përpjekja juaj për të gjetur një nga këto, pasi ata do të kenë ndihmë specifike të WordPress që mund të bëjë me të vërtetë një ndryshim. Ato mund të ofrojnë ndonjë gjë nga instalimi super i lehtë deri tek mbështetja specifike e teknologjisë, mjetet, etj. Por më shumë për këtë më vonë.

Një shënim i fundit për atë që është WordPress hosting: ndërsa ju mund të merrni hosting për WordPress në serverë të përbashkët, të dedikuar dhe / ose VPS (gjithashtu mos harroni për mbajtjen më të shtrenjtë të menaxhuar të WordPress), për qëllimet tona aktuale, ne do t’i përmbahemi duke diskutuar rreth informacionit dhe shërbimeve të mira të përbashkëta pritëse për WordPress.

Pritja e përbashkët është përgjithësisht më e zakonshme për njerëzit që përdorin WordPress, dhe diçka aq komplekse dhe e kushtueshme sa një server i dedikuar apo edhe serverët VPS janë më të rëndësishmit për ata me korporata të mëdha. Ndarja e përbashkët thjesht do të thotë që po ndani një server me uebfaqe të tjera, të cilat do të zvogëlojnë koston.

Një shërbim i mirë pritës do të dijë se si të kufizojë numrin e faqeve në një server në mënyrë që të mos përjetoni ndonjë pasojë negative për përdorimin e një serveri të përbashkët.

Pse keni nevojë për WordPress Hosting?

Prandaj, nëse me të vërtetë të gjitha shërbimet e pritjes janë të afta të presin një WordPress, a është e rëndësishme të gjesh një shërbim që specializohet në WordPress ose është më shumë “miqësor” i WordPress? Disa nga arsyet pse janë përmendur më lart, por ne do t’i shtjellojmë ato pak më shumë.

Pa anashkaluar shumë përpara dhe diskutuar mbi veçoritë kryesore për të kërkuar, në përgjithësi, mbajtja e WordPress do të thotë një host i cili do të bëjë instalimin e WordPress jashtëzakonisht të lehtë ose kush do ta bëjë atë për ju kur blini shërbimet e tyre. Ata gjithashtu bëjnë transferimin e faqes tuaj WordPress nga një host në tjetrin shumë më lehtë me një tranzicion më të këndshëm dhe pa probleme.

Për më tepër, paneli i kontrollit që ju merrni ka më shumë të ngjarë të përfshijë mjete dhe metoda për të përmirësuar shpejtësinë dhe funksionalitetin e faqes tuaj WordPress nëse hosti kontrollon vetë si një host WordPress. Më në fund, do të keni shumë më shumë të ngjarë të keni mbështetje teknike të cilët janë ekspertë të aftë në trajtimin e platformës WordPress në mënyrë specifike, e cila ju garantojmë se do të jeni mirënjohës për herë të parë që ju duhet t’i telefononi (dhe kjo do të ndodhë).

Atëherë, pse të gjeni një shërbim hosting WordPress? Për ta bërë përvojën një tërësi shumë më të lehtë, kënaqëse dhe më pak konfuze. Kjo, sigurisht, do të nënkuptojë gjithashtu që faqja juaj është më e shpejtë dhe funksionon më mirë sesa ndryshe, gjë që natyrisht do të sjellë vetëm mirë për biznesin tuaj.

rekuizitë & Kundërvajtjet e mbajtjes së përbashkët të WordPress Hosting

Kur peshoni opsionet tuaja për llojin e hostimit për të ndjekur, ju, natyrisht, doni të dini se cilat janë të mirat dhe të këqijat. Siç u përmend më lart, ne kemi vendosur të përqëndrohemi në pritjen e përbashkët për WordPress këtu, por sigurisht që ekzistojnë një larmi llojesh të tjera.

Pra, cilat janë të mirat dhe të mirat konkretisht të hostimit të përbashkët të WordPress?

rekuizitë                                                                            

 • Shumë e përballueshme / e lirë
 • E përkryer për bizneset e vogla dhe të mesme
 • E përkryer për ata të rinj për krijimin dhe menaxhimin e një faqe në internet
 • Një host i përbashkët nuk është i kufizuar vetëm në WordPress
 • Shtojca të pakufizuara
 • Instalim dhe personalizim super i thjeshtë me cPanel

Cons

 • Një server i përbashkët nënkupton ndarjen e burimeve me faqet e internetit të tjera në atë server
 • Nëse faqet e internetit të tjera në server hanë të gjitha burimet, kjo mund ta bëjë faqen tuaj të ngadaltë
 • Ju mund të keni më pak mbështetje teknike të specializuar (megjithatë, siç nënvizohet më lart, nëse kërkoni mirë, kjo nuk do të jetë problem)

Të gjitha këto thanë, nëse e dini se si të kërkoni dhe identifikoni një host cilësor, atëherë edhe një plan i përbashkët pritës mund të jetë pa disa nga të mirat e listuara më lart.

hulumtimi i ofruesve të pritjes së WP

Pra, si e identifikoni më të mirë të WordPress hosting në Mbretërinë e Bashkuar? Well …

Karakteristikat e hostimit të WordPress për të rishikuar

Nëse insistoni të prisni të gjeni një shërbim pritës me karakteristikat e mëposhtme kryesore, atëherë duhet të jeni në rrugën e duhur për një përvojë shumë të kënaqshme me një shërbim të përbashkët pritës për WordPress.

Ndërsa duhet të mbahet mend se ju do të merrni atë që paguani, ne gjithashtu dëshirojmë t’ju inkurajojmë që akoma mund të gjeni një pritje cilësore me këto karakteristika, pa u prishur banka. Në atë shënim, këtu janë tiparet që absolutisht duhet të shikoni për të gjetur hostin e duhur:

Me një klik të vetëm ose para-instaloni opsionin WordPress

Shërbimet më të mira të hostimit të WordPress do të kenë absolutisht instalim me një klik të WordPress në dispozicion përmes cPanel ose do të ofrojnë para instalimin e WordPress kur blini shërbimet e tyre, disa madje kanë një bibliotekë ekzistuese të temave të biznesit të WordPress, tema WP të pasurive të patundshme, WordPress tema për fotografët, dhe më shumë.

Ka shumë shërbime të shkëlqyera pritjeje atje që ofrojnë këtë mundësi, kështu që ju absolutisht nuk duhet të vendosni për asgjë më pak se instalimi me një klik të vetëm. Kjo do ta bëjë procesin shumë më të lehtë për ju, dhe do të thotë se jeni gati shumë të filloni të bëni faqen tuaj të internetit menjëherë pas blerjes së shërbimit.

Ndihma për klientët

mundësitë e mbështetjesShpesh është shumë e thjeshtë për tu anashkaluar, por me rëndësi jetike është mbështetja e klientit. Sidomos nëse kjo është hera juaj e parë që bëni një faqe në internet, do t’ju duhet mbështetje. Edhe nëse nuk është hera juaj e parë, sepse gabimet dhe joproduktive mund të nënkuptojnë humbjen e klientëve (dhe kështu të ardhurat), ju nuk dëshironi të lihet të kuptoni ngërçet vetë.

Shërbimet e mira të pritjes do të ofrojnë mbështetje 24/7, shpesh përmes rrugëve të shumta si chat online, si dhe mbështetje telefonike. Mos u zgjidh për asgjë më pak. Do të dëshironi, natyrisht, të gjeni një shërbim pritës që përmend se ofron ekspertizë specifike për WordPress. Shikoni vlerësimet e shërbimeve që po vlerësoni për t’u siguruar që klientët e tyre mund të dëshmojnë për cilësinë e tyre të mbështetjes së klientit.

Vendndodhja e serverit

Importantshtë e rëndësishme për shpejtësinë dhe cilësinë e faqes tuaj që serveri juaj pritës të jetë i vendosur diku afër vendndodhjes tuaj. Ne nuk nënkuptojmë në të njëjtin qytet apo edhe në Mbretërinë e Bashkuar, domosdoshmërisht, por duhet të jetë në këtë anë të botës, dhe sa më afër, aq më mirë do të funksionojë faqja juaj e WordPress. Kështu që shmangni pritjen e shërbimeve që janë përtej oqeanit, të tilla si Shtetet e Bashkuara, për shembull.

Sidoqoftë, duhet të gjeni një shërbim pritës që ka qendra të shumta të të dhënave në të gjithë vendin dhe / ose globin. Nëse ky është rasti, kontrolloni për të siguruar që ju mund të zgjidhni qendrën e të dhënave më të afërta me ju.

shpejtësi

Shpejtësia e serveritShpejtësia (ose mungesa e saj) do të luajë një rol të madh në kënaqësinë e përdoruesve tuaj me faqen dhe mund të ndikojë se sa mirë bën faqja juaj dhe kështu të ardhurat që ju bëni. Pra, shpejtësia është padyshim e rëndësishme. Shumë shërbime pritëse ofrojnë gjëra të tilla si SSD (disqe të ngurta të gjendjes) dhe / ose CDN (rrjet i shpërndarjes së përmbajtjes), të cilat mund të përmirësojnë ndjeshëm shpejtësinë e ngarkimit, falas. Vlen të kërkoni një shërbim që ofron këto.

Uptime serveri

Nuk ka asnjë arsye për të zgjidhur një shërbim pritës me një rekord të ngritur në server të më pak se 99.9%. Të gjitha ato më të mirat mund të ofrojnë atë ndërsa ende janë tepër ekonomike. Mënyra më e mirë për të kontrolluar vërtet rekordin e tyre është përmes Google për të kërkuar statistikat në kompani; jo vetëm të marrësh fjalën e tyre për të.

Bandwidth & Transferimi i të dhënave

Shumë shërbime pritëse do të pretendojnë të ofrojnë një bandë të pakufizuar ose ruajtje. Ndërsa kjo është tërheqëse, mund të nënkuptojë që ata po mbingarkojnë serverat e tyre, kështu që cilësia dhe shpejtësia mund të jenë të dobët. Në të vërtetë, 2Gb duhet të jetë i mjaftueshëm për shumicën, dhe shumica e serverëve do të jenë në gjendje të ofrojnë më shumë sesa do të dëshironit. Përsëri, kjo do të ishte një gjë e mirë për t’u përqendruar kur lexoni vlerësimet e klientëve. Për më tepër, nëse planifikoni të keni shumë shkarkime të faqeve për vizitorët e faqes suaj (mp3, pdfs, etj), është e rëndësishme që ju të mbani një sy në kufijtë e transferimit të të dhënave gjithashtu.

Regjistrime falas të domenit + Domainë me shtesa

Të gjitha shërbimet e mira të pritjes do t’ju ofrojnë një domain falas si pjesë e paketës tuaj, kështu që patjetër mos u vendosni për më pak. Për më tepër, megjithëse nuk do të keni nevojë për të ndërsa filloni biznesin tuaj ose faqen e internetit, në të ardhmen ju mund të dëshironi fusha dhe faqe të shumta. Shtë mirë të kontrolloni për të parë nëse ju lejohet të keni më shumë se një faqe WordPress për një llogari. Shumë ofrojnë fusha të shumta dhe madje të pakufizuara.

backups

Rezervat rezervë janë jashtëzakonisht të rëndësishme dhe do t’ju kursejnë shumë dhembje (askush nuk dëshiron të humbasë përpjekjet për orë të tëra). Kontrolloni për të parë nëse shërbimi ofron kopje rezervë automatike dhe sa shpesh (ditore, javore, mujore, etj).

siguri

Më në fund, pavarësisht nëse bëni blogerë ose bëni një dyqan online, ju dëshironi një faqe të sigurt WordPress. Për ta siguruar këtë, shikoni për shërbime që premtojnë azhurnime të shpeshta të softuerëve dhe të cilët mund të ofrojnë madje edhe monitorim sigurie 24/7. Disa hoste përfshijnë nivele të mëdha sigurie ndërsa të tjerët ju lejojnë të zgjidhni nivele të ndryshme.

OR

FAQ

Cili host është më i miri për WordPress, Linux ose Windows?

Ne rekomandojmë Linux hosting që të ekzekutojë WordPress, për shumicën dërrmuese të rasteve. Ndërsa mund të ekzekutoni WordPress në Windows hosting, pritja në Windows është më e kushtueshme në përgjithësi.

A mund ta përdor WordPress pa pritur?

Teknikisht jo, WordPress duhet të pritet diku, por nëse nuk dëshironi të vendosni vetë hostin tuaj, ose të regjistroheni me një ofrues pritës, mund të shkoni te wordpress.com dhe të filloni me një llogari falas. Në atë mënyrë ju mund të përdorni WordPress falas pa pasur nevojë të shqetësoheni për ta pritur atë, ata bëjnë gjithçka për ju.

A ka WordPress një pritje falas?

Po, WordPress ka një pritje të lirë nëse përdorni WordPress.com (për të mos u ngatërruar me versionin wordpress.org për të cilin duhet të gjeni hostin tuaj dhe ta instaloni). Nëse regjistroheni për një llogari falas me wordpress.com, mund të përdorni një version të kufizuar të wordpress në një nënfushë.

Cili është ndryshimi midis WordPress.com dhe WordPress.org?

Dallimi kryesor midis WordPress.com dhe WordPress.org është kush është duke pritur në internet. Nëse përdorni wordpress.org, duhet të shkarkoni dhe instaloni WordPress në hostin e wordpress sipas zgjedhjes tuaj. Nëse përdorni wordpress.com, ata organizojnë instalimin për ju, dhe madje mund t’i bëni të gjitha falas, megjithëse versioni i WP me të cilin po punoni është i kufizuar kur bëhet fjalë për dizajnin dhe veçoritë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector