Pritja më e mirë e menaxhuar e WP

Si një agjenci në internet me shumë llogari pritëse (ne kemi projekte të panumërta anësore dhe dëshirojmë të eksperimentojmë), ne e dimë të presim brenda-jashtë. Një nga krahasimet tona më të kërkuara është për ofruesit e menaxhuar të hostimit të WordPress, kështu që ne jemi rrumbullakuar & rishikoi të preferuarat tona. gëzojnë!


Pritja më e mirë e menaxhuar me WordPress: Top 5 – maji i vitit 2020

Kompania e Hosting WordPress Vlerësimi i përgjithshëm Pmimi / muaji. (Në dispozicionin më të lirë) Hapësira në disk DiskRishikimeWebsite
Kinsta 30 dollarë amerikanë 3GB SSL dhe CDN falas, duke përdorur Google Cloud Platformën Lexo më shumë
wpengine 29 dollarë amerikanë 10GB Një drejtues tregu në WordPress hosting! (nëse e keni buxhetin) Lexo më shumë
pressidium 21 dollarë amerikanë 5GB SSL Falas, Migrim falas, shumë e shkallëzueshme = kjo po rritet shpejt. Lexo më shumë
volant 15 dollarë amerikanë 5GB SSL Falas + lehtësisht e shkallëzueshme (karakteristika shtesë për projektuesit / agjensitë në internet)! Lexo më shumë
siteground2 3,95 dollarë dollarë (67% zbritje) 10GB I fuqishëm, i shpejtë, i rekomanduar zyrtarisht nga WordPress! + Shumë e përballueshme = Fito! Lexo më shumë

Nuk është e thjeshtë të gjesh një host të mirë të WordPress që është në të vërtetë gjysmë i përballueshëm, dhe nëse nuk jeni një magjistar i Excel, mund të marrë pak më tepër duke krahasuar të gjitha tiparet e ndryshme të pritjes (si kosto vs bandwidth, hapësira në disk, përdorshmëria, mbështetja, rishikimet, etj).

Në përgjithësi, host-et e menaxhuara të WordPress janë padyshim më të shtrenjta se hostet e zakonshëm tuaj të përbashkët (me përjashtim të SiteGround), por niveli i mbështetjes dhe performancës që merrni si kthim është shumë i mrekullueshëm! 

5 në vijim janë të preferuarat tona personale. Ne kemi përdorur kriteret e mëposhtme për të renditur hostet kryesorë të menaxhuar WP: Lehtësia e përdorimit, përballueshmëria dhe performanca / fuqia. gëzojnë!

Matthew Rogers
Redaktori pritës

Krahasimi i menaxhimit të hosteve të WP: 5 top detajet tona

1. SiteGround

Kjo është ndërmarrja jonë e preferuar gjithëpërfshirëse e pritjes, ato janë të lira, kanë serverë shumë të fuqishëm (në të gjithë botën), dhe më e rëndësishmja, mbështetja është e nivelit të lartë.

Sa i përket tipareve të WordPress, plani i tyre i GrowBig vjen me SuperCacher – sistemi i mbajtjes në shtëpi të SiteGround që shpejtëson masivisht performancën e çdo faqe WordPress. Ata gjithashtu kanë auto-azhurnues të WP, SSL falas, migrime falas të WordPress, etj.

SiteGround gjithashtu vjen shumë i rekomanduar nga WordPress (shumë pak kompani pritëse mund ta pretendojnë këtë!), ky është një inteligjent absolut! oh, + ata kanë një garanci të kthimit të parave 30-ditore!

Ata kanë 3 plane pritjeje, plani i tyre më i përballueshëm fillon vetëm 3,95 $ / muaj (67% zbritje nga çmimi i zakonshëm)! 

siteground2

  Fituesi – 9.6 / 10

Lehtësinë e përdorimit

95%

përballueshmërinë

92%

Performanca / Fuqia

90%

2. Fluturues

Flywheel është – për mendimin tonë – zgjidhja më e mirë për agjensitë në internet dhe shitësit! Ju me të vërtetë duhet të shikoni vendosjen e tyre tipare në faqen e tyre, por këtu janë disa nga pikat kryesore të preferuara.

Ata kanë një përqëndrim të fortë në përmirësimin e rrjedhës tuaj të punës me klientët tuaj pritës, kështu që ato përfshijnë gjëra të tilla si Projektet (Paketimi i temave të zakonshme dhe shtojcave si grupe fillestare për projektet e ardhshme.), Staging (Bëni ndryshime në faqet & provë përpara se t’i shtyni ndryshimet drejtpërdrejt), Klonimin e sitit, transferimin e faturimit te klientët tuaj, bashkëpunimin me ndarjen e fjalëkalimeve dhe shumë më tepër.

Ata ofrojnë një shumëllojshmëri të paketave pritëse për individë dhe agjensi, plani i tyre më i lirë fillon vetëm $ 14 / mo

Lehtësinë e përdorimit

95%

përballueshmërinë

85%

Performanca / Fuqia

93%

3. Pressidium

Jo aq i njohur por shumë shumë mirë! Kjo faqe në internet tani funksionon në Pressidium në fakt. Ndërsa ata janë më të shtrenjtë se disa nga të tjerët, ata e përbëjnë atë me konfigurimin e serverëve të tyre të çmendur.

Karakteristikat përfshijnë shkallëzimin automatik (p.sh. thurjet në komunikacion nuk janë çështje, shkallët e arkitekturës në përputhje me rrethanat), kopjet rezervë jashtë faqes (dashurojeni këtë), faqet e skenimit, azhurnimet automatike, balancimi dinamik i ngarkesës, caching shumë agresive, një CDN awesome, lista vazhdon & në. Seriozisht, nëse keni buxhet, regjistrohuni!

Plani i tyre më i lirë fillon me 21 dollarë në muaj

Lehtësinë e përdorimit

95%

përballueshmërinë

80%

Performanca / Fuqia

93%

4. Motori WP

WP Engine është akoma udhëheqësi aktual i tregut kur bëhet fjalë për hostet kryesorë të menaxhuar të WP, dhe me arsye të mirë. Ata kanë një sistem të fshehtë të fshehtë të ndërtuar në shtëpi për të shërbyer faqet super të shpejtë (të quajtur EverCache), dhe të kombinuara me CDN e tyre, ato janë një nga kompanitë më të shpejta të pritjes së WP përreth!

Ata kanë marrë të gjitha bazat si azhurnimet automatike, mbështetje të specializuar 24/7 WP, skenë, etj … por ata gjithashtu kanë zbulim të kërcënimit në kohë reale, bllokojnë në mënyrë aktive sulmet DDOS, dhe madje ata do të rregullojnë faqen tuaj falas nëse ajo bëhet e hakuar … mjaft e zoti.

Të gjitha këto më lart sesa justifikojnë vlerën e çmimit! Të interesuar për paqe mendore dhe mund të kursejnë buxhetin?

Plani i tyre më i lirë fillon me 29 dollarë në muaj

Lehtësinë e përdorimit

95%

përballueshmërinë

75%

Performanca / Fuqia

93%

5. Kinsta

Kinsta kohët e fundit rindërtoi planet e tyre, ata kanë të gjitha tiparet që ka çdo host tjetër WP, dhe ofron ssl falas dhe një CDN falas përmes KeyCDN!

Plani i tyre më i lirë fillon me 30 dollarë në muaj

Lehtësinë e përdorimit

92%

përballueshmërinë

75%

Performanca / Fuqia

95%

Menaxhuar WordPress Hosting: Detajet

Popullariteti në rritje i WordPress ka çuar në rritjen e specializimit të WordPress. Shumë ofrues të ndryshëm të pritësve në internet kohët e fundit kanë zgjedhur të përqëndrohen në WordPress. Kjo do të thotë që këta ofrues kanë krijuar platformat më optimale për faqet e WordPress. Këto platforma ju ndihmojnë të menaxhoni më shumë aspekte teknike dhe funksione të WordPress, në mënyrë që të merrni një ngarkesë nga pllaka juaj. Ata e bëjnë vendosjen e faqes tuaj një fllad!

Rezervat e përditshme, azhurnimet e WordPress, shkallëzueshmëria dhe siguria janë të gjitha funksionalitete që mbulohen nga ofruesit e menaxhuar të hostuar të WordPress. Ndërsa ata veprojnë si një portier për grimin teknik, ju jeni më të lirë të vazhdoni atë që bëni më mirë; ndarjen dhe krijimin e përmbajtjes fantastike. Në varësi të kompanisë (zakonisht me bazë në SHBA) ato gjithashtu mund të ofrojnë mundësi për pritje të përbashkët, pritjen e dedikuar, mbajtjen e cloud dhe ndoshta madje edhe mbajtësin e shitësit.

Pritësit e menaxhuar janë krijuar gjithashtu për të trajtuar sitin me kohën dhe shpejtësinë. Shumë nga këto kompani përfitojnë nga caching në nivelin e serverit dhe posedojnë një CDN për lehtësi. Kjo do të thotë që nuk do të duhet të mbështeteni në shtojcat e cache. Platformat si këto lejojnë ato me shumë pak kohë ose pa sfond teknik që akoma të menaxhojnë faqen e tyre ashtu si dëshirojnë pa shqetësime.

Pse keni nevojë për Hosted WordPress të Menaxhuar?

Drejtimi i një faqe apo blogu të WordPress i angazhuar me kohë të plotë, nuk është një punë e lehtë. Isshtë kohë dhe kërkon shumë vëmendje. Shtë një ngarkesë e mjaftueshme për të trajtuar mediat sociale, hartimin e faqes në internet, përmbajtjen dhe marketingun, duke u përpjekur të merrni aspektet teknike të drejtimit të një siti thjesht mund të jenë shumë. Ju mund të keni filluar tashmë të shqetësohen pasi faqja juaj ka filluar të marr më shumë trafik.

Si pronar i një biznesi, ju keni vetëm dy zgjedhje kur bëhet fjalë për vazhdimin e një faqe në rritje. Ose kërkoni një zgjidhje të vetë-kontrolluar ose punësoni një anëtar tjetër të ekipit për të menaxhuar aspektet teknike për ju. Ndërsa kërkoni zgjidhje, hulumtimi juaj mund t’ju ketë sjellë në pritjen e menaxhuar. Ky lloj i mbajtjes së faqes në internet zakonisht rekomandohet sepse kujdesi shtesë largon shumë dhimbje koke të mundshme në lidhje me rezervat, azhurnimet dhe sigurinë.

Në ditët e sotme, shumica e këtyre kompanive në internet janë në dispozicion me çmime mjaft të përballueshme, megjithëse ato mund të ndryshojnë në varësi të tipareve, kujdesit dhe burimeve të serverëve të papërpunuar që secila faqe merr. Kjo shkon njësoj për një dore të punësuar, dhe këta ekspertë gjithmonë do të kushtojnë më shumë sesa pritësi juaj mesatar në internet. Nëse kostoja është një nga përparësitë tuaja kryesore, ju mund të dëshironi të merrni në konsideratë një llogari të përbashkët të pritjes në vend të pritjes së menaxhuar.

Si shumë të tjerë, ju ndoshta keni konsideruar të gjitha më lart dhe i keni bërë vetes shumë nga pyetjet e mëposhtme; me duhet vertet kjo? Pse disa site janë kaq të shtrenjta ndërsa të tjerët janë kaq të lirë? A ja vlen sherri për tu regjistruar? Këto platforma janë zgjidhje të mira për pronarë të rinj ose individë që tashmë menaxhojnë bizneset e mesme të mëdha ose të mesme. Pasi faqja juaj të fillojë të kapë më shumë trafik, mund të jetë e vështirë të vazhdoni.

Nëse keni probleme për të vendosur nëse keni nevojë për këtë shërbim, ju lutemi rishikoni dhe përdorni studimin tonë të gjerë mbi përfitimet dhe disavantazhet e mbajtjes së WordPress, si dhe çfarë të presin nga një host i mirë i WordPress.

Të mirat dhe të mirat e hostimit të menaxhuar të WordPress-it

Edhe pse pritja e menaxhuar duket si një marrëveshje e përsosur, me të vërtetë nuk është për të gjithë. Ato ndryshojnë midis kompanive, por në një nivel shumë themelor, një host duhet të sigurojë lehtësinë e përdorimit, fuqinë, përballueshmërinë dhe performancën. Ideja kryesore pas pritjes së menaxhuar është që pronari i faqes në internet mund të përqendrohet në marketing dhe krijimin e përmbajtjes sesa në aspekte të tjera që kërkojnë kohë. Shtë një ide e mirë të njiheni me ndryshimet në paketat që secila prej këtyre hosteve ofron.

përfitimet

Shpejtësi e pabesueshme

Shpejtësia e faqes në internet luan një rol të madh në suksesin dhe renditjen e faqeve. Nëse shpejtësia juaj është e ngadaltë ka shumë gjëra të ndryshme që mund të bëni për të ndihmuar në përmirësimin e shpejtësisë, të tilla si zbatimi i një shtojcë memorie mbajtëse ose përdorimi i një rrjeti shpërndarës për përmbajtje si MaxCDN. Edhe zvogëlimi i madhësive të skedarëve të figurave është një mundësi e zbatueshme. Por për ata prej jush që nuk kanë kohë për të bërë këto modifikime, nikoqirët e menaxhuar të WP kujdesen për të gjithë optimizimin e shpejtësisë për ju, që është shumë i dobishëm nëse drejtoni tema të rënda si një temë e pasurive të patundshme WordPress, ose një temë WP për fotografët që ruajnë shumë fotografi.

Ato mundësojnë ruajtjen e drejtpërdrejtë në nivelin e serverit, në mënyrë që të mos keni nevojë të varen nga asnjë shtesë e palëve të treta për caching. Serverët e tyre janë gjithashtu konfiguruar posaçërisht për WordPress. Kjo lejon që faqja juaj të vazhdojë me funksionalitetin, pavarësisht se sa i çmendur bëhet trafiku. Pra, pa marrë parasysh nëse trafiku juaj vjen nga Nju Jorku, Houston, apo Chicikago, shpejtësia e ngarkimit do të jetë jo-çështje.

siguri

Njerëzit e rinj në menaxhimin e faqeve shpesh harrojnë se duhet të mbrojnë pasuritë e tyre. Në këtë ditë dhe moshë, siguria është gjithçka. Nëse po merreni vetëm me faqen tuaj dhe nuk keni ndonjë përvojë të sigurisë, faqja juaj dhe informacioni juaj mund të jenë të prekshëm nga sulmet. Faqet e WordPress shpesh janë në shënjestër të hakerave dhe botëve (për shkak të sa faqeve përdorin platformën). Këto rreziqe mund të vijnë në çfarëdo forme siç janë malware, viruse dhe përpjekje për hakmarrje.

Ky rrezik prek ju si pronar por ndikon gjithashtu në vizitorët e faqes tuaj. Këto sulme mund të çojnë në një sistem ose sit plotësisht të kompromentuar. Një përfitim i madh për të punuar me një host WordPress do të thotë që ju jeni i mbrojtur nga këto mundësi. Ju madje jeni të mbrojtur nga mohimi i shërbimit ose sulmet DDoS. Këto site sigurojnë që të keni një nivel tepër të ngushtë të sigurisë që mbetet aktiv dhe i angazhuar, duke skanuar në mënyrë aktive faqen tuaj për skedarë të modifikuar çdo ditë.

Përditësime automatike

Përpjekja për të vazhduar punën me marketingun dhe menaxhimin mund të jetë e përditshme. Kur nuk përdorni një host të menaxhuar, ju jeni përgjegjës për azhurnimin e faqes tuaj. Përditësimet janë thelbësore për të ruajtur një sit të shpejtë dhe për të mbajtur gjithçka të sigurt. Pritësit e menaxhuar të uebit i keni mbuluar, ato azhurnojnë të gjitha shtojcat kryesore dhe vetë WordPress sa herë që lëshohet një version i ri (i qëndrueshëm).

Më tej se kjo, host WordPress gjithashtu aktualizon automatikisht skedarët tuaj bazë në versionin më të fundit. Kjo është jashtëzakonisht e dobishme sepse koha e pritjes hiqet. Skedarët azhurnohen në momentin e saktë të lëshimit. Kjo ndihmon në eliminimin e një azhurnimi të palëve të treta dhe çdo kosto shtesë të përfshirë.

Jo joproduktive

Pritësit e menaxhuar zakonisht kanë një infrastrukturë më të mirë në rast se një server amerikan shkon poshtë (rezervimi shërben thjesht të marrë përsipër), do të thotë që ato promovohen në kohën e duhur prej 99.9% në të vërtetë janë atje.

Mbeshtetje teknike

Të shkosh vetëm është një përvojë rrënqethëse kur gjërat shkojnë keq. Nëse menaxhoni vetëm faqen tuaj dhe faqja zvogëlohet, ju duhet shumë kohë për të buffer ose filloni të mosfunksiononi në mënyra të tjera, ju jeni burimi i vetëm që keni. Të paktën, faqja juaj mund të përjetojë kohë të keqe, të humbasë informacionin ose edhe të humbasë renditjen për shkak të problemeve. Vizitorët e sitit presin një nivel të caktuar të cilësisë kur lundrojnë. Ata kanë më pak të ngjarë të kthehen nëse pësojnë vështirësi teknike.

Një përfitim i punës me një host të menaxhuar të WordPress është mbështetja teknike e integruar që vjen me shumicën e paketave (me pritësit më të lartë që ofrojnë staf mbështetës në SH.B.A.). Ata shpesh punojnë rreth orës, 24/7, në mënyrë që çdo problem të trajtohet me shpejtësi dhe shkathtësi. Të gjitha pyetjet në lidhje me zhvillimin, shkuljet, shpejtësinë ose azhurnimet mund të përgjigjen ashtu si dhe çështjet.

Rezervime ditore

Ashtu si azhurnimet, kopjet rezervë mund të jenë po aq kohë. Përpjekja për të vazhduar me çdo aspekt teknik të vetëm është një lojë sfiduese dhe kopjet rezervë janë thelbësore për të siguruar shmangien e një humbjeje të plotë në sit. Ashtu si rezervimi i një telefoni, kopjet rezervë sigurojnë që nëse diçka ndodh, ekziston një pikë fillestare e duhur për të marr.

Me një host të menaxhuar të WordPress, kurrë nuk do të keni nevojë të ngrini një gisht për t’u shqetësuar për këtë. Pritini faqet rezervë çdo ditë në mënyrë që të gjitha të dhënat të jenë plotësisht dhe gjithmonë të sigurta. Me hostë me të vërtetë të mirë, shpesh ekziston një ambient për të rikthyer lehtësisht faqen tuaj të WordPress në kopjimin e një dite mëparshme duke e bërë atë tepër miqësore për përdoruesit.

Mjete zhvillimi ose “dev”

Pasi të keni krijuar një sit, shtytja e tij drejt cilësisë më të lartë dhe funksionalitetit të saj është qëllimi për shumicën e pronarëve të faqeve. Sitet më të menduara dhe të planifikuara mirë për përmbajtjen miqësore dhe të drejtuara renditen më të lartat. Shtë e lehtë për të sjellë faqen tuaj në këtë nivel të suksesit me mjetet e duhura të zhvillimit.

Mjetet e zhvillimit janë thelbësore për ndërtimin dhe rafinimin e duhur të siteve. Këto mjete ju ndihmojnë të hartoni dhe debugoni në faqen tuaj të internetit. Korrigjimi i gabimeve është një aspekt i rëndësishëm i drejtimit të një siti, sepse nëse vizitorët tuaj përjetojnë doreza, ata kanë më pak të ngjarë të kthehen ose t’i besojnë faqes tuaj. Me një host WordPress, të gjitha mjetet janë në duart tuaja për lehtësinë e aksesit.

Mjetet e vënies në skenë

Ky mjet, si mjetet e zhvillimit, ju ndihmon të provoni faqen tuaj së pari përpara se të ngarkoni përmbajtje live. Mjetet e vënies në skenë ju ndihmojnë të shmangni një ngarkim të keq sepse mund të shihni se si zhvillimet e reja, dizajni ose funksionalitetet luajnë në jetën reale. Sa herë që dëshironi të provoni një plugin, temë apo dizajn krejt të ri, ju lehtë mund ta jepni atë përpara se ta vendosni në gur.

Mjetet e vënies në skenë janë gjithashtu të dobishme për të bërë ndryshime të shpejta dhe të lehta. Këto funksionalitete gjithashtu sigurojnë një fshirje të sigurt dhe ju ndihmojnë të shmangni çdo ngarkim aksidental. E gjithë kjo është në favor të përmirësimit të renditjes dhe trafikut për faqen tuaj.

disavantazhet

Çmimeve  

Kostoja e ofruesve të menaxhuar të mbajtjes së faqeve në internet definitivisht ndryshon shumë, nga SiteGround me fund të ulët në SHBA, në Kinsta me 100 $ / muaj

Disa kompani pritëse me të vërtetë mund të kapin një grusht me rreth $ 80 – $ 120 / muaj. Kjo mund të jetë një peshë anësore për të punuar me një host. Sidoqoftë, zgjedhja gjithmonë varet në mënyrë specifike për nevojat tuaja. Mund të jetë plotësisht e vlefshme për investimin.

kufijtë

Edhe pse hostet e WordPress mendohet të jenë të pakufishëm, ekzistojnë disa kufizime në përdorimin e shtojcave. Shumica e hosteve nuk lejojnë shtojcat që konsumojnë shumë burime. Këto janë shtojca si W3 Total Cache ose WP Super Cache. Kjo është konsideruar një çështje për shumë përdorues që preferojnë të përdorin ato shtojca.

Dallimet në ndërfaqe

Një tjetër gjë për tu kujdesur janë çështjet që mund të ndodhin kur ndërrohen llojet e hostit.

Ndonjëherë kur ndryshoni nga pritja e menaxhuar në pritje të përbashkët, ose anasjelltas, disa portale të përdoruesve nuk funksionojnë në të njëjtën mënyrë. Vizitorët dhe pronarët e faqeve mund ta shohin këtë të vështirë dhe një sfidë të padëshiruar. 

Karakteristikat për tu kontrolluar kur kërkoni për hostin më të mirë të menaxhuar të WordPress

Web hosting sjell shumë vendime të rëndësishme. Ka shumë faktorë që duhet të merren parasysh kur rinovoni faqen tuaj ose krijoni një për herë të parë. Të ngrihet dhe të funksionojë do të thotë të konsideroni çdo përgjegjësi teknike të vetme dhe të mos lini asnjë gur të pa ndotur. Pasi të keni kuptuar plotësisht se çfarë doni që faqja juaj të përfshijë, si dhe metodën tuaj të mbajtjes në internet, duhet të ngushtoni ofruesin e duhur. Këto duhet të jenë kompani që mund t’i besoni plotësisht me faqen tuaj dhe mirëqenien e saj. Këtu janë disa faktorë që mund t’ju duhet të merrni parasysh përpara se të merrni një vendim përfundimtar:

Vendndodhja e serverit

Vendndodhjet e serverëve fizikë mund të ndikojnë drejtpërdrejt në kohën e ngarkesës së faqeve tuaja. Nëse serveri është në SH.B.A., dhe po kështu ju jeni vizitorë, ka të ngjarë që ata të kenë mundësi të hyjnë në faqe më shpejt. Kur serveri është dukshëm larg, vizitorët mund të pësojnë vështirësi gjatë ngarkimit të cilat mund të çojnë në ulje të renditjes dhe angazhimit. Sigurohuni që kompania me të cilën hyni të ketë vendosur servera të arsyeshëm (p.sh. zgjedhni atë më të afërt me tregun tuaj të synuar), dhe në mënyrë ideale një CDN, e cila zgjidh këtë çështje duke shpërndarë faqen tuaj në një rrjet të nyjeve globale nga e cila një kopje e faqja mund të shërbehet.

Kufizimet e ruajtjes

Pritësit e faqes në internet nganjëherë përpiqen t’ju mashtrojnë në më pak hapësirë ​​ruajtjeje sesa premtimi. Hapësira është e rëndësishme për të pritur faqen tuaj të internetit, nëse nuk ka hapësirë ​​të mjaftueshme, faqja nuk do të pritet siç duhet. Sigurohuni që të kontrolloni dyfish nëse hapësira e caktuar e ruajtjes funksionon me faqen tuaj të internetit në planin tuaj të zgjedhur përpara se të lidhni ndonjë kontratë.

Shtrirja e mbështetjes

Edhe pse ofruesi juaj i zgjedhur mund të mburret me mbështetjen e tyre teknike të klientit të bazuar në SH.B.A., ata mund të kenë orë ose kërkesa kufizuese. Në disa raste, tarifa shtesë janë të nevojshme për të hyrë në mbështetje. Ofruesit më të mirë të menaxhimit të WordPress kanë mbështetje 24/7, kështu që ju të mund të përdorni ndihmë në çdo kohë. Sigurohuni që të kujdeseni për ofruesit që kanë ndihmë rreth orës.

Investoni në Hosted WordPress të Menaxhuar Sot!

Ju mund ta bëni vetë hulumtimin duke përdorur kriteret e mësipërme ose të kurseni kohë dhe të zgjidhni një nga tonat !

Fondacioni dhe Evolucioni i Hosted WordPress i Menaxhuar

Në fund të viteve 2000 dhe në fillim të vitit 2010, ekonomia ishte në mesin e rritjes, WordPress ishte në prag të shndërrimit në një superfuqi të internetit, dhe kompanitë po përpiqeshin të kuptojnë se si t’i varin klientët dhe të vazhdojnë rritjen e të ardhurave . Pastaj, në vitin 2009, menaxhimi i WordPress mbajti pritje në skenë dhe krijoi një pjesë të një miliardë dollarëve nga një industri 10-15 miliardë dollarë. Për të akomoduar turmën me burim, plugins nganjëherë dërrmuese që kërkohej nga WordPress, kompanitë pritëse filluan të përdorin kod për të automatizuar azhurnimet, për të siguruar sigurinë e faqes në internet dhe për të thjeshtuar tiparet e mirëmbajtjes së faqes në internet. Nuk ishte shumë kohë më parë kur shumë ofrues të pritjes po ofronin llojin e tyre të sistemit të menaxhimit të WordPress me veçoritë dhe çmimet e tyre unike.

Shërbimi i ri i hostimit të menaxhuar të WordPress komandoi një çmim më të lartë se sa standardet e vjetra të planeve të përbashkët të pritjes. Që nga fillimi, të gjitha kompanitë pritëse priteshin të ofrojnë një seri standarde të karakteristikave: rritje të shpejtësisë në faqet e internetit, sigurinë gjatë gjithë kohës, zgjerimin e brezit për faqet e trafikut më të lartë, mbështetjen e klientit dhe azhurnimet e përditshme. Por, për shkak se këto shërbime ishin një duzinë, një numër i kompanive kopjimi të maceve u shfaqën dhe ishte e vështirë për klientët të përcaktonin se cila markë ishte më e mira. Kompanitë pritëse duhej të fillonin duke përfshirë veçori, shërbime dhe nike që i dallonin ato në mënyrë unike nga njëri-tjetri.

Disa nga ofruesit e mëdhenj të Hosting WP Hosted të Menaxhuar:

Pagely është krijuesi i vërtetë i hostimit të menaxhuar të WordPress. Ata shkruajtën kod të automatizuar që do të përditësonte automatikisht shtojcat WordPress dhe do të funksiononte brenda thelbit WordPress. Ata gjithashtu krijuan kornizën për të siguruar faqet e internetit nga sulmet kibernetike dhe sqaruan cilësimet për të rritur shpejtësinë e faqes në internet. Sot, Pagely përpiqet të vazhdojë të përmirësojë sigurinë e tyre përgjatë vijave të rritjes së WordPress. Ata përpiqen të konsolidojnë shërbimet e tyre, të qëndrojnë në përputhje me shijet e tregjeve kryesore dhe t’u shërbejnë kompanive të niveleve të larta. Deri më sot Pagely ka punuar me kompani të mëdha si Disney dhe Facebook. Qëllimi i tyre është që gjithmonë të qëndrojnë të përqendruar tek klientët.

WP Engine vlerësohet shumë si një nga hostet më të mirë të menaxhimit të WordPress për shkak të shërbimit të tyre të shkëlqyeshëm të klientit, shpejtësisë së shpejtë të ngarkimit të tyre, lehtësirave të tyre rezervë dhe memorie, dhe mirëdashësisë së tyre për përdoruesit për zhvilluesit e uebit. Shërbimet e WP Engine mund të trajtojnë sasi të mëdha të trafikut në një faqe në internet dhe fokusi i tyre varion nga kujdesi për nevojat e pronarëve të faqeve të internetit personale deri tek bizneset. Pricemimi i tyre fillestar është në anën më pak të shtrenjtë me 29 dollarë në muaj, por ato ofrojnë shumë më tepër sesa një platformë e përbashkët pritjeje.

Megjithëse është një opsion popullor dhe shpesh grupohet së bashku me kompanitë e tjera të menaxhuara të WordPress hosting, SiteGround në të vërtetë nuk është e njëjta gjë. Isshtë e njohur teknikisht si një kompani pritjeje e përbashkët e fundme. Që nga fillimi, ata kanë ofruar shpejtësi dhe performancë të mirë, rezervë rezervë të ruajtjes, qasje CDN, një cPanel të plotë dhe menaxhim të postës elektronike. Problemi që ata nuk e ofrojnë është siguria e fortë kur bëhet fjalë për uebfaqen tuaj. Pra, nëse rrezikoni të hakoheni, do të duhet t’i shihni një palë të tretë që të sigurojë vërtet faqen tuaj të internetit. Prmimet e SiteGround fillon me 3,95 $ në muaj dhe qëndron nën 20 dollarë në muaj për një sasi të mirë të hapësirës ruajtëse dhe mbështetje të fortë për faqet e internetit të trafikut të lartë.

Flywheel qoshe në pjesën e tyre të ngrohtë të tregut duke synuar dizajnerët në internet dhe zhvilluesit e uebit me paketa hostesh të shitësit. Disa nga veçoritë që ato përfshijnë posaçërisht për këtë janë: bashkëpunim i thjeshtë, në mënyrë që njerëz të ndryshëm të mund të vendosin emrin e tyre të përdoruesit dhe fjalëkalimin për projekte specifike, planifikimi që lejon klientët e tyre të krijojnë më shumë se një faqe WordPress me tema specifike, shtojca dhe cilësime, dhe klient transferimet lejojnë zhvilluesit dhe projektuesit e Flywheel që të ndërtojnë faqe interneti falas për t’u dhënë klientëve të tyre. Flymimet e Flywheel sillen nga 15 dollarë në muaj në 250 dollarë dhe mund të mbulojnë deri në 600000 vizitorë mujorë për planin më të madh.

Kinsta është një platformë më e re e menaxhimit të WordPress, e themeluar në vitin 2013. Shërbimet e tyre të specialitetit u ofrojnë biznese dhe ato mbështeten në Google Cloud për shpejtësinë dhe shkallëzimin e tyre në internet. Ata ofrojnë standardet e tjera tipare të menaxhuara të WordPress; si shërbimi i shkëlqyer i klientit, garantimi i sigurisë dhe mbështetja e rrjetit CDN. Kinsta vlerësohet shumë sepse vjen me një infrastrukturë të plotë të WordPress fund, duke ju lënë të lirë të trajtoni modelin dhe ndjenjën e faqes tuaj. Mimet e tyre fillojnë nga 100 dollarë në muaj dhe me çdo plan rritet me 100 dollarë.

Menaxhimi i menaxhuar i WordPress-it ka bërë një rrugë të gjatë që nga koha kur shpërtheu në industrinë 2009. companydo kompani ka bërë punën e tyre për të siguruar që gjurmët e tyre në skenën e pritjes të jenë unike. Karakteristikat që ofron secila kompani janë krijuar për të rezonuar me industri të ndryshme dhe shijen e klientëve. Duke ditur nga kanë ardhur këto kompani, si kanë evoluar që të përshtaten me ndikimin gjithnjë në rritje dhe gjithnjë në ndryshim të WordPress, dhe ofertat unike që specializohen në do t’ju ndihmojnë të përcaktoni programin më të mirë të pritjes për nevojat tuaja.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector