Pritja më e mirë e Magentos

Si një agjenci në internet me shumë llogari pritëse (ne kemi projekte të panumërta anësore dhe dëshirojmë të eksperimentojmë), kemi një ide mjaft të mirë të asaj që përcakton një host të shkëlqyeshëm në internet. Këto janë ofruesit tanë më të mirë të hostimit Magento.


Kompania e Web-Hosting Vlerësimi i përgjithshëm Pmimi / mo.Disk Hapësirë ​​Hapësinat në Uebfaqe
siteground29.3 / 10$ 3,95 (Ulje e përkohshme 67%)10 GBMbështetje e fuqishme, e shpejtë, epike, + 30-ditë garanci për kthimin e parave! = Fito!
Hostgator8.7 / 10$ 2.78i pakufizuarHapësirë ​​e lirë + e pakufizuar në diskut!
A2HostingLogo8.5 / 10$ 3,92 (nga 7,99 $)i pakufizuarHapësirë ​​e Pafund Disk!
në lëvizje8.3 / 104,19 $ (40% zbritje)i pakufizuarMe përvojë, të besueshëm, pak më të shtrenjtë.
Dreamhost8/10$ 7.95i pakufizuarPerformancë e shkëlqyer & mbështetje

Shqyrtime më të mira për Magento Hosting 2020

1. SiteGround

Logoja e SiteGround

Faqja e internetit: www.siteground.com
Çmimi: $ 3.95
Hapësira e diskut: 10 GB

Ne mendojmë se pritja më e mirë e Magento është Siteground, për disa arsye. Le të fillojmë me planet e pritjes, ato kanë 3 për momentin.

Plani i tyre i StartUp është i shkëlqyeshëm për fillestarët dhe ata me një buxhet të kufizuar. Ajo vjen vetëm me 1 faqe interneti dhe 10 GB hapësirë ​​ruajtjeje por gjithmonë mund të përmirësoni një plan më të lartë kur të keni nevojë.

Zgjidhni planin GrowBig nëse dëshironi të organizoni një numër të pakufizuar faqesh në internet (ky është gjithashtu plani më i popullarizuar i Siteground). Ju merrni dyfish hapësirën e ruajtjes (20 GB) sesa Plani i Fillimit plus më shumë karakteristika.

GoGeek është plani përfundimtar i SiteGround pasi vjen me më shumë karakteristika. Për një, ju do të merrni hapësirë ​​ruajtje prej 30 GB. Dhe sigurisht, ju gjithashtu mund të strehoni një numër të pakufizuar faqesh kur të merrni këtë plan.

Vini re se të gjitha planet e pritjes së përbashkët të SiteGrounds ‘vijnë me integrimin e Git për kontroll të thjeshtë të versionit Magento dhe instalim falas Magento 2.

Një tjetër nga karakteristikat më të mira të SiteGround është mbështetja e tij ndaj klientit. Duhet ta pranoni – do t’ju duhet ndihmë çdo herë e më pas me faqen tuaj. Epo, me SiteGround, ju garantohet mbështetja 24/7 përmes bisedës live, mbështetjes në telefon dhe email. Ata gjithashtu kanë një bazë të dhënash pyetjesh dhe përgjigjesh që mund të shikoni gjatë zgjidhjes së problemeve tuaja.

rekuizitë

 • Shërbim i shkëlqyeshëm për klientët
 • Certifikatë falas SSL
 • Garanci e besueshme në kohë 99,99%

2. HostGator

Logoja e HostGatorit

Faqja e internetit: www.hostgator.com
Çmimi: $ 2.75
Hapësira e diskut: i pakufizuar

HostGator është një nga ofruesit e sotëm më të njohur të pritjes së Ndarë. Ata kanë tre plane nga të cilat mund të zgjidhni (siç renditen më poshtë). Vini re se të tre planet e HostGator vijnë me hapësirë ​​të pakufizuar të ruajtjes dhe bandës së bandës. Dallimi kryesor i tyre është numri i vendeve që mund të strehoni dhe tiparet e përgjithshme të një plani të caktuar.

 • Hatchling – Ky konsiderohet të jetë plani fillestar i HostGator. Përveç të qenit shumë i përballueshëm, ai gjithashtu vjen me një veçori shumë të kufizuar – mund të presësh vetëm një faqe në internet kur të shkosh për këtë plan. ’Shtë akoma mirë për fillestarët, (dhe për ata që sapo janë duke filluar me biznesin e tyre).
 • Plani i Foshnjës – HostGator është ndoshta plani i tyre më i njohur. Shumë njerëz shkojnë për këtë plan të veçantë sepse mund të presë një numër të pakufizuar faqesh në internet. Prandaj, nëse vendosni të mbani disa site në të ardhmen e afërt, ju e dini që ky plan është më shumë se i duhuri për të.
 • Biznes – Shkoni në planin e biznesit të HostGator, nëse tashmë e dini se ku jeni në biznesin tuaj. Ky është gjithashtu plani më i mirë për të marrë nëse po shkoni në tregti elektronike.

rekuizitë

 • Ndërtues falas i faqes në internet
 • Të gjitha planet vijnë me ruajtje të pakufizuar dhe gjerësi bandë
 • CPanel miqësor për përdoruesit

Cons

 • Ju do të duhet të blini një emër domaini pasi nuk përfshihet në asnjë paketë
 • Plani i tyre më i lirë mund të strehojë vetëm 1 faqe në internet
 • Shumë shërbime të para-përzgjedhura gjatë regjistrimit (thjesht zgjidhni ato që nuk ju duhen)

3. A2 Hosting

Logoja e hostimit A2

Faqja e internetit: www.a2hosting.com
Çmimi: $ 3.92
Hapësira e diskut: i pakufizuar

Nëse jeni duke kërkuar një plan të përbashkët të pritjes së pritjes, konsideroni të shikoni A2 Hosting pasi ato po ofrojnë tre mundësi për ju që të zgjidhni:

 • Plani Lite – Shkoni për planin e tyre Lite nëse keni ndërmend të krijoni 1 faqe interneti. Ky plan tashmë vjen me ruajtje të pakufizuar dhe bandë të pakufizuar. Prandaj, ju mund të krijoni një faqe interneti me të vërtetë të madhe me këtë plan.
 • Plani Swift – Plani Swift i A2 i Hosting vjen me të gjitha tiparet e planit Lite dhe më shumë. Prandaj, do të merrni gjithashtu një ruajtje të pakufizuar dhe gjerësi bande, plus një numër të pakufizuar faqesh në internet gjithashtu. Lessshtë e panevojshme të thuhet, është gjithashtu shumë më shpejt se plani i Lite.
 • Plani Turbo – Plani i tyre Turbo është plani më i shpejtë i Hosting A2. Do të merrni të gjitha tiparet e përfshira në planin Swift plus shumë më tepër. Pra, po, ju mund të organizoni një numër të pakufizuar faqesh në internet me këtë plan dhe të merrni ruajtje të pakufizuar dhe gjerësi bande gjithashtu.

Vini re se A2 Hosting u ofron klientëve të tij garanci 30-ditore të kthimit të parave, kështu që nuk ka asgjë nga frika. Ju mund të blini ndonjë nga planet e tyre të pritjes me paqe e mendjes se nëse nuk jeni të kënaqur me të, gjithmonë mund të kërkoni rimbursim.

rekuizitë

 • Opsione fleksibël pagese (1, 12, 24, 36 muaj)
 • Migrim falas
 • Mbështetje e mirë për klientët (chat live, telefon, biletat, etj)

Cons

 • Nëse do të anuloni planin tuaj, do t’ju duhet të paraqisni një kërkesë për anulim 15 ditë para datës së rinovimit (nëse jo, do t’ju paguhet akoma dhe nuk do të keni të drejtë për rimbursim)
 • Shkalla e rinovimit është shumë e lartë
 • Migrimi falas i tyre është i mirë vetëm për një faqe në internet

4. Pritja për lëvizje

Logoja e Hosting InMotion

Faqja e internetit: www.inmotionhosting.com
Çmimi: $ 6.39
Hapësira e diskut: i pakufizuar

Me InMotion Hosting, ju jepen tre mundësi kur zgjidhni një plan të përbashkët të pritjes:

 • Plani i nisjes – Ky është plani më i lirë i hostimit i InMotion. Ajo vjen me 1 domain falas, 2 faqe interneti, dhe ruajtje dhe bandë të pakufizuar.
 • Plani i energjisë – Bizneset në rritje zakonisht shkojnë për këtë plan pasi ju mund të strehoni deri në 6 faqe në internet me të. Ashtu si plani i Nisjes, do të merrni gjithashtu 1 domen falas, si dhe një ruajtje të pakufizuar dhe bandën e tij.
 • Plani Pro – Nëse planifikoni të krijoni shumë faqe në internet (më shumë se 6), atëherë ky do të ishte një opsion i mirë për ju pasi mund të organizoni një numër të pakufizuar faqesh në internet me të. Sigurisht, do të merrni gjithashtu një domen falas, ruajtje të pakufizuar dhe një bandë të pakufizuar.

Vini re se planet e pritjes me çmime më të larta gjithmonë mbajnë më shumë karakteristika dhe janë më të shpejtë se ato me çmim më të ulët.

Kur e konsideroni InMotion Hosting për shërbimet tuaja të mbajtjes në internet, dijeni se ata po u japin klientëve të tyre një garanci të kthimit të parave 30-ditore. Kjo është pothuajse e barabartë me provimin e planeve të tyre falas (për 30 ditë).

Të gjitha planet e pritjes së InMotion gjithashtu vijnë me kopje rezervë të të dhënave falas. Sidoqoftë, kjo ka një kufi deri në 10 GB vetëm. Kur të tejkalohet ky kufi, rezerva e faqes tuaj do të dështojë – kështu, ju do të duhet të kopjoni manualisht faqen tuaj të internetit (ata kanë një mjet falas për këtë).

rekuizitë

 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore
 • Mbështetja e aplikacioneve me burim të hapur (p.sh. WordPress, Drupal, etj.)
 • Mbështetje e mirë për klientët

Cons

 • Rikthimi i të dhënave është i kufizuar në 10 GB
 • Rreziku i joproduktive gjatë migrimit në sit
 • Ka raporte për dështime të postës elektronike në masë

5. DreamHost

Logoja e DreamHost

Faqja e internetit: www.dreamhost.com
Çmimi: $ 2.95
Hapësira e diskut: i pakufizuar

Ju do të gjeni planet e përbashkëta të hostimit të DreamHost të pakomplikuara pasi ekzistojnë vetëm dy mundësi për të zgjedhur (shiko më poshtë):

Plani fillestar – Nëse ju duhet vetëm 1 faqe në internet, plani i Starter i DreamHost ndoshta mund të sigurojë për të gjitha nevojat tuaja. E shihni, ajo vjen me ruajtje të pakufizuar dhe gjerësi të pakufizuar gjithashtu. Disa nga gjërat shtesë që ju do të merrni falas përfshijnë domain falas dhe certifikatë falas SSL.

Plani i Pafund – Tani, nëse keni ndërmend të krijoni disa faqe në internet, plani i Pafund i DreamHost do të ishte një mundësi më e mirë. Përveç lejimit të lejimit të një numri të pakufizuar faqesh në internet, ai gjithashtu vjen me ruajtje të pakufizuar dhe bandwidth. Gjithashtu, si plani i Starter-it, ai gjithashtu vjen me burime shtesë siç është një domen i lirë, SSL falas, dhe më shumë. Indshtë me të vërtetë më e fuqishme se plani i Starter, për të thënë më së paku (pra, kjo është arsyeja pse është gjithashtu më e kushtueshme).

Nëse jeni të shqetësuar për mënyrat e pagesës, dijeni që DreamHost pranon kartën e kreditit, PayPal, çeqe dhe urdhra parash. Ata gjithashtu kanë një garanci të kthimit të parave 97-ditore (por kjo nuk është e zbatueshme për të kontrolluar pagesat dhe porosinë e parave).

rekuizitë

 • Shumë opsione pagese
 • Garanci bujare e kthimit të parave (97 ditë)

Cons

 • Procesi i regjistrimit është shumë i gjatë dhe pak i ndërlikuar
 • Transferimi i sitit nuk është falas
 • Emaili ka kufi 2 GB

Magento hosting: Si ta gjesh një më të mirën!

Cila është paketa më e mirë për të kërkuar në një host Magento? Epo, ka shumë karakteristika për tu kërkuar për të siguruar që faqja juaj e internetit gjithmonë do të funksionojë pa probleme dhe është e lehtë për tu menaxhuar. Ne jemi këtu për t’ju treguar se çfarë të kërkoni dhe më shumë. Do të mësoni gjithashtu për terminologjinë e përdorur në këto cilësime për të kuptuar më mirë të gjithë skenarin.

Vendndodhja e serverit

harta e vendndodhjes së serveritVendndodhja e serverit është e rëndësishme për të siguruar ngarkimin e shpejtë të faqeve tuaja në internet. Ta themi thjesht, ne ju këshillojmë të shkoni në një shërbim hosting Magento që ka serverë të vendosur në (ose afër) vendndodhjen tuaj. Pra, le të themi që jetoni në Amerikë – do të ishte e mençur të zgjidhni një kompani pritëse me serverë në vendin e përmendur. E njëjta gjë vlen edhe për Kanada, në atë rast që ju kërkoni një host në uebfaqe në Kanada. Dhe për Australinë, do të kërkonit një shërbim të mbajtjes së uebit në Australi.

Epo, pasi përdoruesit mund të gjenden në të gjithë botën, ekziston një mundësi tjetër për të cilën mund të kërkoni – dhe quhet CDN (Rrjeti i Shpërndarjes së Përmbajtjes). Në thelb funksionon si një proxy server midis vizitorëve të faqes suaj dhe hostit tuaj Magento – në mënyrë që të mundësojë akoma ngarkimin e shpejtë të faqeve edhe nëse lokacionet e serverit janë larg nga përdoruesit fundorë.

Tani shihni se sa të rëndësishëm janë lokacionet e serverit, apo jo? Për fat të mirë, shumë prej hosteve Magento tani përfshijnë një shërbim të CDN të quajtur CloudFlare. Veryshtë shumë e thjeshtë për tu vendosur dhe zakonisht vjen falas me paketat e pritjes. Pra, bëni kujdes kur kërkoni për një ofrues pritës.

Uptime serveri

Kohëzgjatja e serverit është një tjetër veçori e rëndësishme për t’u kujdesur sepse mishëron besueshmërinë e një Kompanie pritëse. Ne sugjerojmë të zgjidhni një host Magento që mund të sigurojë rreth 99.9% në kohën e duhur – çdo gjë nën këtë përqindje nuk është aq e mirë sa joproduktive (madje vetëm për disa minuta) mund të rezultojë në humbje.

Certifikata SSL

Këto ditë, siguria e sitit është shumë e rëndësishme – dhe të kesh një çertifikatë SSL është mënyra më e mirë për ta bërë atë dhe për t’u treguar vizitorëve të faqes suaj se ata mund t’i besojnë faqes tuaj. SSL (Secure Sockets Layer) mundëson kriptimin e të dhënave midis serverit të hostit tuaj dhe përdoruesve të fundit (në mënyrë që të mbrojë informacionin e tyre personal).

Kur një faqe në internet ka një çertifikatë SSL, URL-ja e saj do të përfshijë një “s”. Pra, në vend që të shihni vetëm http://www.website.com, do të shihni https://www.website.com. Gjithnjë e më shumë përdorues tani janë të vetëdijshëm për rëndësinë e shikimit të “s” në faqet që ata vizitojnë – kështu, sigurohuni që i juaji të ketë edhe një.

Në zgjedhjen e një ofruesi të hostimit Magento, ju inkurajojmë të merrni një që mbart këtë funksion. Shumë ndërmarrje kanë shërbimin Encrypt të Le (për çertifikatat SSL falas) dhe thjesht mund ta aktivizoni atë në cPanel tuaj.

shpejtësi

Siç u përmend më lart, vendndodhja e serverit dhe CDN janë të gjitha të rëndësishme për të siguruar shpejtësinë e faqes tuaj. Më tej mund të siguroheni që faqja juaj e internetit gjithmonë ngarkohet shpejt duke kërkuar karakteristika shtesë në hostin tuaj Magento.

Nëse ofruesi juaj i pritjes po jep burime shtesë të CPU, kjo me siguri do të kontribuojë në shpejtësinë e faqes tuaj. Ju madje mund të gjeni ofrues të pritjes që ofrojnë skriptet me porosi posaçërisht për faqet Magento (ky është një tjetër forcues i shpejtësisë).

Hapësira e diskut

Përderisa është e rëndësishme, ju nevojitet shumë hapësirë ​​ruajtjeje nëse keni një sit të tregtisë elektronike (kjo kërkon shumë hapësirë). Sidoqoftë, bloget standarde dhe bizneset në të vërtetë mund të bëjnë shumë mirë me vetëm 1 GB hapësirë ​​në disk.

Farë është e rëndësishme është që ju të jeni të vetëdijshëm për këto gjëra pasi disa ndërmarrje pritëse ofrojnë plane të lira me hapësirë ​​të pakufizuar vetëm për të joshur njerëzit në blerjen e tyre. Përsëri, ndërsa hapësirat e mëdha në disk janë të mira, ato nuk janë indikacioni i vetëm i një shërbimi të mirë pritës. Në fakt, tipare të tilla zakonisht mund të jenë treguese e mangësive të tjera nga ana e host-it në internet.

Prandaj, në zgjedhjen e një pritjeje të mirë Magento për faqen tuaj, shikoni të gjitha tiparet e listuara në këtë artikull (jo vetëm në hapësirën e diskut).

Bandwidth dhe Transferimi i të Dhënave

Gjerësia e bandës dhe transferimi i të dhënave janë karakteristika të rëndësishme në një ofrues pritës. Bandwidth përfaqëson shkallën e transferimit të të dhënave përmes një rrjeti të caktuar ndërsa transferimi i të dhënave mund të shihet si rrjedhë e informacionit përmes faqes tuaj.

Nëse po planifikoni të keni shumë shkarkime në faqen tuaj Magento (p.sh. muzikë, filma, etj.), Gjerësia e bandës dhe transferimi i të dhënave janë disa nga nevojat tuaja më të rëndësishme. Nëse ky është rasti, të shkoni për një kompani pritëse që ofron bandë të pakufizuar ose të lartë dhe transferimi i të dhënave do të ishte opsioni juaj më i mirë.

Ndihma për klientët

Ne ju rekomandojmë të shkoni në një kompani Magento që ofron mbështetje 24/7 të klientit. Na besoni kur ne ju themi se do të keni nevojë për atë herët a vonë. Ata që kanë bisedë të drejtpërdrejtë dhe mbështetje telefonike janë më të mirat – gjithmonë do të merrni zgjidhje të shpejta dhe do të minimizoni humbjet tuaja.

Magento: Detajet

Hulumtim për strehimin drupal

Magento është një platformë e preferuar e tregtisë elektronike. Nga mbështetja për transaksione të sigurta deri tek ndërfaqet miqësore për përdoruesit, Magento lehtëson ndërtimin dhe krijimin e faqeve të internetit të përshtatura për tregtinë elektronike..

Farë është Magento?

Magento është një platformë me burim të hapur që është krijuar posaçërisht me tregti elektronike në mendje. Writtenshtë shkruar në PHP. Aktualisht, ekzistojnë tre platforma të veçanta Magento: Edicioni i Komunitetit, Ndërmarrja dhe Ndërmarrja Cloud Edition.

Logoja e MagentosEdicioni i KomunitetitHKjo platformë është me burim të hapur, që do të thotë se është në dispozicion falas për ta shkarkuar, përdorur dhe shpërndarë. Duhet të theksohet se kjo është një platformë e plotë, sesa një version provë falas por i kufizuar. Skedarët bazë mund të modifikohen me shtesa. Aftësitë e shumta të disponueshme përmes botimit të komunitetit janë diskutuar në detaje më poshtë. Nuk ka asnjë host të përfshirë në Edicionin e Komunitetit, kështu që për mbajtjen më të mirë për Magento, shikoni rekomandimet tona.

NdërmarrjaHKjo platformë është zhvilluar bazuar në Edicionin e Komunitetit, por për shkak se ka më shumë karakteristika dhe funksionalitete, si dhe tarifa vjetore të mirëmbajtjes, Ndërmarrja nuk është falas. Ndërmarrja është ideale për bizneset më të mëdha që do të kërkojnë mbështetje teknike të vazhdueshme përveç shërbimeve profesionale për instalimin, përdorimin dhe zgjidhjen e problemeve. Ndërmarrja gjithashtu nuk ka një zgjidhje pritëse.

Edition Enterprise Cloud (ECE)EleNdëshiruar në vitin 2016, platforma ECE përdor përdorimin e teknologjisë së cloud për një përvojë më të fuqishme të zhvillimit të internetit dhe menaxhimit. Nga funksionalitete plotësisht të personalizueshme deri tek shkallueshmëria, karakteristikat e përmirësuara të sigurisë, pritja dhe infrastruktura e menaxhuar, platforma ECE është optimale për bizneset globale dhe faqet e internetit me sasi masive të përmbajtjes dhe vëllim të lartë trafiku. Disa e konsiderojnë atë si nikoqirën më të mirë të Magentos.

Zgjidhja Premium për E-Commerce

Përshtatshmëria e Magento për tregtinë elektronike është e qartë nga shoqata e tij me disa nga shitësit me pakicë më të mëdhenj në të gjithë botën. Kompania u ble nga eBay në 2011 përpara se të bëhej një kompani e pavarur në 2015. Shitësit me pakicë dhe markat globale – të tilla si Coca-Cola, Nestle, Burger King dhe BevMo — përdorin platformën për nevojat e tyre për tregti elektronike..

Pikat kryesore të tipareve më të mira nga Edicioni i Komunitetit Magento

Si një platformë e plotë e-tregtisë, Magento u siguron bizneseve të gjitha tiparet e nevojshme për të pasur sukses në botën e e-tregtisë.

Faqet e produkteve

Karakteristika të shumta mund të përfshihen në faqet e produkteve për tregtueshmërinë më të mirë dhe shfaqjen e produkteve:

 • Galeria e imazheve për imazhe të shumta të një produkti
 • Zmadhimi i figurës
 • Opsione për produktin (p.sh. ngjyrat, madhësitë)
 • Ekran i disponueshëm / i disponueshëm
 • Eredmimet e nivelit
 • Produkte të ngjashme grupohen së bashku
 • Shto në listën e dëshirave opsion
 • Ndani përmes mediave sociale, SMS, postë elektronike

Funksionet e Shfletimit

Shfletimi i katalogut në platformën Magento është i aftë për shkallë të lartë të organizimit, kështu që klientët mund të identifikojnë me lehtësi kategoritë që dëshirojnë të blenë dhe të gjejnë produktet që po kërkojnë pa telashet e siftingut përmes informacioneve të panevojshme.

 • Kategoritë e lundrimit me shtresa
 • Filtra për çmimin, rëndësinë, datën, etj
 • Krahasimet e produkteve
 • Sugjeroni automatikisht për kërkimin e katalogut
 • Navigacion i lidhur me bukë (në mënyrë që klientët të kthehen në faqet e shikuara më parë)
 • Dizajne dhe shabllone të përshtatur për produkte ose kategori specifike

Nga arka deri tek pagesa deri tek transportimi

Nga një ndërfaqe miqësore për përdoruesin për arka të shpejtë dhe të thjeshtë, për të siguruar metodat e pagesës dhe përcjelljen e porosive në kohë reale, platforma Magento ofron një përvojë të qetë të arka.

 • Rishikimi i rendit dhe arka
 • Artikujt e ruajtur në karrocat e blerjeve
 • Pagesë me llogari ose vazhdoni si mysafir
 • Sendet e transportit me qëllim që të adresohen në shumë adresa
 • Mesazhe për dhurata (për porosi të tëra ose produkte individuale)
 • Vlerësimet për tarifat dhe taksat e transportit
 • Detajet e faturimit dhe faturës
 • Shkalla e sheshtë ose opsionet e transportit falas
 • Tarifat e transportit në bazë të madhësisë, peshës dhe sasisë
 • Opsionet e pagesës me porta të shumta, përfshirë PayPal
 • Opsioni për të pranuar urdhra parash, çeqe ose PO
 • Opsioni për të “më faturuar më vonë”
 • Rendit numrin e konfirmimit dhe ndjekjen

Llogaritë e klientit

Konsumatorët mund të menaxhojnë me lehtësi llogaritë e tyre, porositë, opsionet e pagesës dhe më shumë me funksionalitetet e llogarisë së klientit Magento:

 • Shqyrtime dhe historia e etiketimeve të produkteve
 • Kontrollimi i statusit të porosisë
 • Histori blerëse
 • Menaxhimi i pajtimit
 • Lista e dëshirave me shënime
 • Adresa e paravendosur dhe e faturimit
 • Lojëra elektronike të pakufizuara të adresave për dërgesat dhe faturat në
 • Opsioni i blerjes përsëri

Siguroni një shërbim të jashtëzakonshëm të klientit

Sigurimi dhe zbatimi i shërbimit të besueshëm dhe profesional të klientit është i lehtë me karakteristikat e shërbimit të klientit Magento:

 • Forma e thjeshtë e kontaktit dhe komentit
 • Porositni redaktimin dhe gjurmimin për administratorët
 • Rivendosni fjalëkalimin ose mbani mend emrin e përdoruesit për të dy përdoruesit dhe administratorët
 • E-mail automatik konfirmimi

Menaxhimi i urdhrave

Platforma Magento është krijuar për të lehtësuar menaxhimin e porosive për administratorët dhe përfaqësuesit e shërbimit të klientit. Aftësitë për administrimin e urdhrave përfshijnë:

 • Krijoni, modifikoni dhe shikoni urdhërat për administratorët
 • Ndihma për blerje dhe porositja e qendrave telefonike
 • Transporti dhe etiketimi i integruar me transportuesit kryesorë përfshirë FedEx, UPS, USPS dhe DHL
 • Njoftimet për konfirmimet e porosive dhe gjurmimin përmes RSS ose e-mail

Menaxhimi i Katalogjeve

Me platformën më të mirë të hostimit Magento, zhvilluesit dhe administratorët e uebfaqeve do të zbulojnë që organizimi, shfaqja dhe administrimi i katalogjeve është përsosur në një shkencë:

 • Konfigurimi i produkteve sipas grupeve dhe variacioneve
 • Produkte të shkarkueshme (p.sh. MP3, e-libra)
 • Shembuj ose fragmente
 • Cilësitë e produkteve (për kërkimin, shfletimin ose lidhjen e produkteve)
 • Shkalla e çmimeve të veçanta dhe të ndryshueshme sipas grupit (p.sh. mbajtësit e llogarive përkundrejt mysafirëve, shitja me pakicë kundrejt shitjes me shumicë)
 • Rregullat e çmimeve me cilësimet për kushtet dhe kushtet e shërbimit
 • Përditësime në tufa ose grupe produktesh
 • Grupimi i produkteve sipas atributeve ose produkteve të personalizuara në të njëjtin grup
 • Menaxhimi i inventarit me mjete të tilla si sinjalizimet RSS
 • Filigranë të gjeneruar automatikisht
 • Ndryshimi automatik i figurës (figurat, faqet e ekranit të produktit, etj)
 • Kërkoni sugjerime dhe / ose korrigjime
 • Etiketat dhe vlerësimet e krijuara nga përdoruesit

Uebfaqja dhe Menaxhimi i Përmbajtjes

Nga tema dhe shabllone plotësisht të personalizueshme deri tek privilegjet administrative, Magento vendos fuqinë në duart tuaja për menaxhimin e pjesës së parë të faqes në internet dhe ndërfaqes së përdoruesit.

 • Privilegjet e personalizuara të administratorit dhe llogari të ndryshme të përdoruesve të administratorit
 • Një hyrje për t’u lidhur me shumë site
 • Rregulloni temat dhe shabllonet
 • Sistemi i menaxhimit të përmbajtjes në pronësi (CMS) për dizajn të gjerë, paraqitjen dhe aftësitë e paraqitjes së përmbajtjes
 • Importi dhe eksporti i të dhënave në tufa (për administrimin e porosive, llogarive, produkteve, etj)
 • Lokalizimi i integruar në një shkallë globale (përfshirë mbështetjen e shumë gjuhëve, konvertimin e monedhës)
 • Llogaritjet e taksave të lokalizuara për zona të ndryshme dhe llojet e klientëve (p.sh. mysafirë kundrejt mbajtësit të llogarisë)
 • Funksionalitete anti-robot dhe / ose spam me CAPTCHA
 • Aplikime të shërbimit API për integrimin e komponentëve të softuerit të palëve të treta

Projektuar për Optimizimin e Motorit të Kërkimit

Dizajni i platformës Magento është optimizimi i motorit të kërkimit (SEO) miqësor, kështu që motorët e kërkimit mund të zvarriten përmes faqes së internetit të përmbajtjes me lehtësi dhe të sigurohen që klientët të shohin faqet tuaja të përmbajtjes.

 • Harta e integruar e faqes në XML
 • URL të shkurtuara dhe cilësimet e personalizueshme të URL-së
 • Të dhënat meta në HTML të përmbajtjes, produkteve, kategorive
 • Faqja e kërkimeve në trend dhe popullore
 • API për përmbajtjen e Google

Analitika dhe Raportimi i të Dhënave

Përveç bërjes më të lehtë për klientët që të gjejnë faqen tuaj përmes zgjidhjeve SEO, pajtueshmëria e Magento me Google analytics bën më të lehtë për të zbuluar se cilat lloje të klientëve po shikojnë faqe ose produkte të caktuara, identifikojnë tendencat në sjelljen e klientit dhe vlerësojnë se çfarë çon në sukses normat e klikimit.

 • Kombinues dhe i thjeshtë për t’u integruar me Google analytics
 • Raportimi i thelluar dhe ndarja e të dhënave
 • Raportimi për të gjitha aspektet e veprimtarisë së klientit dhe performancës së faqes në internet, përfshirë braktisjen e karrocave, produktet më të njohura, artikujt e shikuar shpesh, fjalët kyçe dhe termat më të kërkuar, inventarin, të ardhurat, faturat, rimbursimet, kuponat, etj..

Promovimet dhe Strategjitë e marketingut

Si një platformë e-tregtie elektronike, Magento vjen e mbushur me strategji të shumta, me shumë nivele të marketingut që nxisin angazhimin e klientëve dhe përmirësojnë dukshmërinë në internet të internetit nga shumë këndvështrime.

 • Artikuj të ngjashëm shfaqen në secilën faqe të produktit
 • Sugjerime ndër-promovuese për artikujt që shpesh blihen së bashku
 • Blerje të blerjeve të klientëve (p.sh. “klientët që e kanë blerë këtë gjithashtu kanë blerë …”)
 • Njoftime për artikuj të rinj
 • Zbritje të personalizueshme, kuponë dhe çmime të veçanta
 • Zbritje për blerjet me shumicë
 • Faqet e ndalimit për kategoritë
 • Afishimi i produkteve të shikuara së fundmi
 • Sondazhet dhe sondazhet (p.sh. kënaqësia e klientit)
 • Abonimet me postë elektronike dhe gazetat
 • Urimet dhe listat e kujtimeve
 • Ndani me një veçori mikeshë

Karakteristikat e Edicionit të Ndërmarrjes

Edicioni Magento Enterprise ofron të gjitha tiparet e njëjta si Edicioni i Komunitetit dhe më shumë. Ndërsa Ndërmarrja nuk ka problem të jetë një platformë falas, me burim të hapur, ajo ofron mbështetjen teknike dhe karakteristikat shtesë të marketingut që mungojnë në Edicionin e Komunitetit. Enterprise Edition është zgjedhja e preferuar e bizneseve në shkallë të gjerë që kërkojnë asistencë teknike, si dhe ndihmë për instalimin dhe përdorimin. Karakteristikat kryesore që dallojnë Ndërmarrjen nga Edicioni i Komunitetit përfshijnë

 • Marketingu i synuar bazuar në grupet e klientëve (grupe të bazuara në demografinë, aktivitetet e blerjeve, etj)
 • Kujtime të braktisura të postës elektronike
 • Shitje me ofertë të kufizuar
 • Opsione të gatshme për dhurata (përfshirë regjistrime, ambalazhe dhuratash, shënime të personalizuara)
 • Programet e besnikërisë dhe shpërblimit të klientit
 • Kredia e dyqanit
 • Qëndroni në cilësimet e cookie-ve të regjistruara (të zbatueshme gjatë shumë seancave të shumta, në mënyrë që klientët të mos kenë nevojë të regjistroheni çdo herë)

Kërkesat e sistemit

Meqenëse si Komuniteti ashtu edhe Enterprise Edition nuk kanë plane pritëse, është më mirë të zgjidhni një plan pritës që tashmë është vërtetuar se është në përputhje me platformat Magento. Platformat Magento funksionojnë në rafte LAMP, të cilat janë një koleksion i komponentëve të serverëve të internetit që punojnë së bashku. Pirg LAMP përbëhet nga Linux x86-64, Apache 2.x, MySQL 5.6+ dhe PHP 5.4+. Shtë gjithashtu e mundur të përdorni një Nginx1.7x për një server në internet.

FAQs

Cilat janë aftësitë e opsionit të burimit të hapur Magento (Edicioni i Komunitetit)?

Edicioni i Komunitetit është falas për përdorim, por kjo nuk do të thotë se është një version i kufizuar, i provuar. Edicioni i Komunitetit është një platformë e zhvilluar plotësisht.

Farë është më mirë, Edicioni i Komunitetit ose Ndërmarrja?

Kjo varet nga ajo që prisni nga platforma. Edicioni i Komunitetit është falas, kështu që për sa i përket buxhetit, ai është nikoqira më e mirë Magento pasi që gjithashtu vjen i ngarkuar me veçori të gjera të tregtisë elektronike. Edicioni i Ndërmarrjes është më i mirë për sa i përket ofrimit të mbështetjes teknike dhe funksionimit të më shumë funksioneve që synojnë të mbështesin bizneset në shkallë më të madhe.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map