Mikpritja më e lartë e biznesit të vogël 2020

Ndërsa dita ka të ngjarë të mos vijë kurrë kur blejmë gjithçka në internet (benzina dhe këlyshët mund të dëshmojnë veçanërisht problematikë), nuk ka asnjë mohim që eCommerce ka krijuar ndryshime të rëndësishme në zakonet tona të blerjes.


Tani duket se të gjithë dhe kushëriri i tyre Fredi ka një dyqan në internet. Mbase edhe ti. Nëse po, më shumë fuqi për ju.

A jeni i kënaqur me hostin tuaj të biznesit?

Ju duhet të bëni po aq kujdes në zgjedhjen e një hosti në internet për faqen tuaj të internetit, siç do të zgjidhni vendndodhjen për një dyqan me tulla dhe më shumë. Uebsajti juaj është pararoja juaj. Për të zhvilluar dhe mbajtur një prani të fortë në internet – dhe për të kapur një pjesë të asaj byrek që po zgjërohet gjithnjë – kërkon një zgjidhje të besueshme, me reputacion pritës.

Faktorët si shpejtësia e ngritjes dhe faqja e ngarkimit të faqeve bëjnë ndryshime te klientët e mundshëm. Një përvojë e keqe me një faqe në internet që funksionon dobët dhe nuk ka gjasë të kthehet.

Vazhdoni të lexoni për të parë se cilat nga këto shërbime kualifikohen si mbajtja më e mirë në internet për biznesin e vogël në Kanada në vitin 2020.

Si ta përdorni këtë udhëzues

Ne e dimë se jo të gjitha bizneset e vogla janë të njëjta. Kjo është arsyeja pse ne zgjodhi nikoqirin më të mirë për secilin lloj biznesi. Në atë mënyrë ju mund të gjeni një host që punon në mënyrë të saktë për qëllimet tuaja. Shpresoj se ndihmon!

Shërbimet më të mira të pritjes për bizneset e vogla

1. Kinsta

Opsioni më i mirë Premium për Hosting serioz

Logo Kinsta

Duke filluar nga 30 dollarë në muaj
Koha mesatare e 99.95%
Koha mesatare e ngarkesës së 475ms

Arkitektura Obsesive Shpejtësia
Rrjet me siguri të lartë
Infrastruktura e gjeneratës së ardhshme
Platforma Google Cloud
Migrimet falas në sit
Uptime kontrollon çdo dy minuta
Rezervime të plota ditore
Gatishmëria e ngritjes së trafikut
Garancia e hackit
24/7 Ndihma për klientin
20 Qendrat globale të të dhënave

Pro

Bizneset e vogla më të mira pritëse mund të blejnë

CONS

Do t’ju kushtojë

Kinsta është në kategorinë premium të pritjes, në thelb është Lamborghini e pritjes për bizneset e vogla. Kjo do të thotë të përdorësh Kinsta, duhet të shpenzosh pak më shumë para sesa do të bëje për zgjidhje të tjera pritëse. A parashikoni ta shndërroni faqen tuaj në një makinë trafiku apo jeni të interesuar për një zgjidhje më të menaxhuar e cila kujdeset për detyrat që do të duhet të bëni vetë ndryshe? Nëse po, Kinsta është zgjidhja më e mirë në dispozicion për ju për pritjen e biznesit të vogël.

Shumica e shërbimeve të pritjes për bizneset e vogla janë në një garë drejt fundit për sa i përket çmimeve. Nuk ka asgjë të keqe me këtë pasi ajo paraqet shumë vlerë për ju, konsumatorin pritës. Sidoqoftë, Në vitin 2013, një grup zhvilluesish vendosën që ata kishin mjaft industri ashtu siç ishte dhe u përcaktuan për të krijuar shërbimin më të mirë të primit të pritjes. Ky shërbim ofron mbështetje të mahnitshme, migrime falas, CDN falas, dhe pulte të përparuara.

Shumica e shërbimeve të pritjes përdorin Shërbimet Ueb Amazon si infrastrukturën e tyre, por Kinsta vendosi që nuk ishte aq e mirë dhe vendosi të përdorë Rrjetin Google Cloud në vend. Me këtë, ju merrni performancë shumë më të mirë dhe mund të zgjidhni saktësisht se cilën qendër të dhënash dëshironi të përdorni.

E vetmja negative që mund të tregojmë me sinqeritet me Kinsta është çmimi i shërbimit, është pa më shumë kosto se sa konkurrentët e tij. Ekziston një arsye për këtë, ju duhet të krijoni disa Loonies dhe Toonies shtesë për të hequr qafe negative të lidhura me përdorimin e një shërbimi të pritjes së konsumatorit.

Shërbimet e strehimit nën 5 dollarë në muaj secila do të ketë një grup unik të pikave të dhimbjes me të cilat do të duhet të merreni. Nëse jeni duke u pajtuar me një buxhet, ato pikë dhimbje mund të ia vlen të siguroheni që të mund të merrni faqen e internetit tuaj WordPress dhe të funksionojë sa më shpejt të jetë e mundur. Nëse keni para për të shpenzuar në Kinsta, atëherë mund të shihni që ato pika të dhimbjes zhduken pikërisht përpara syve tuaj ndërsa merrni sigurinë më të mirë të pritjes, shpejtësinë më të shpejtë, kohën më të shpejtë dhe karakteristikat më të mira.

2. HostPapa

HOSTING MBI MIR T GJITHA për Pricemimin, Shpejtësinë, Uptime dhe Mbështetjen e Klientit (2,95 $ / muaj)

logoja e hostpapaDuke filluar nga 2.95 dollarë në muaj
Koha mesatare e 99.95%
Koha mesatare e ngarkesës së 475ms

Ulje zbritje për pritjen e lexuesve të Kanadasë (Normalisht 13,95 $ kudo tjetër)
Fusha FALAS
Transferimi FALAS i domenit
Mbështetje 24/7
99.95% në kohën e duhur
Uebfaqe të pakufizuara
Magazinim i pakufizuar i SSD dhe bandës së pakufizuar

Pro

Shërbime pritëse të mbushura me karakteristika me një grup freebies dhe integrimesh që do ta bëjnë jetën shumë më të lehtë.

CONS

Pak e shtrenjtë pa zbritje

Pothuajse gjysma e çmimit të paketave të tyre të rregullta të pritjes së biznesit dhe azhurnimeve falas që përndryshe janë pak të kushtueshme. Zbritja që ata ofrojnë bën një zgjedhje premium si HostPapa aq e lirë sa disa nga planet më të lira.

Kur drejtoni biznesin tuaj të vogël, ju nuk dua të shpenzosh më shumë para nga sa duhet. Zakonisht gjetja e shërbimit të duhur në gamën e duhur të çmimeve është e vështirë. Nëse po e lexoni këtë dhe po kërkoni për mbajtjen në internet të biznesit, nuk është.

HostPapa është lehtësisht nikoqirët tanë të preferuar të uebit – dhe nuk është vetëm sepse ata janë një kompani kanadeze. Ne përdorim HostPapa për shumicën e faqeve tona të klientëve dhe të gjitha vetë. Përveç që nuk zhgënjen në asnjë nga kriteret tona dhe shkëlqen në pjesën më të madhe të tij, HostPapa është logjikisht zgjedhja më e mirë kanadeze.

që nga HostPapa e do Kanadanë po aq sa ne, ata po ofrojnë zbritje të mëdha për të gjithë lexuesit tanë.

Përdorni këtë lidhjeShigjeta që tregon lidhjen e zbritjes së hostpapa për lexuesit e hostcanada.orgpër të kërkuar zbritjen tuaj në paketat e reja të pritjes së biznesit, ose regjistrohu këtu për ta marrë atë tani.

Uebsajti i biznesit tuaj do të ngarkojë pak më shpejt sesa do të ishte i hostuar në host-et e tjerë të njohur sepse serverët e HostPapa janë të vendosur në të gjithë Kanada. Ato gjithashtu janë me seli në Kanada (në Burlington, ON).

HostPapa gjithashtu ka qenë mjaft i sjellshëm për t’iu ofruar lexuesve tanë të gjithë tipare thelbësore falas, përfshirë edhe të tyre Garanci 30-ditore, ndërtues falas në internet, SSL falas, trajnim falas 1-për-1, dhe regjistrim falas të domenitgjithsej një vlerë 50 $.

HostPapa gjithashtu ka mbështetje të shkëlqyeshme të klientëve 24/7. Nëse keni nevojë për ndihmë, në thelb është sikur të keni një punonjës tjetër të dalë nga askund për të zgjidhur nevojat e biznesit tuaj. Isshtë një perëndeshë virtuale kur një milion gjëra të tjera po ndodhin.

HostPapa gjithashtu ofron instalim me një klik, duke ju lejuar të instaloni WordPress me lehtësi. Ajo gjithashtu ka aftësi falas SSL me Le të Encrypt kështu që nëse përpunoni pagesa gjithçka do të jetë e sigurt.

Si pronar i një biznesi të vogël, pritja në HostPapa është po aq e thjeshtë sa çdo shërbim tjetër pritës që mund të përdorni tani. Nëse jeni i ri në botën e biznesit në internet dhe mbajtjen në internet, HostPapa është po aq miqësor sa ai. Mund të filloni me shpejtësi një blog ose faqe interneti biznesi – thjesht ndiqni hapat e paraqitur në shqyrtimin tonë të HostPapa.

3. SiteGround

Uptimes të shkëlqyera dhe koha e ngarkesës + Mbështetja e klientit 24/7 me 3,95 $ / muaj

siteground-logoDuke filluar nga 3,95 dollarë në muaj
Koha mesatare e 99.95%
Koha mesatare e ngarkesës së 475ms

Transferimi FALAS i faqes ose konfigurimi i ri me instalimin me 1 klik
FALAS rezervë automatike e përditshme, CDN, email, SSL
Mbështetje 24/7; nuk ka kohë pritjeje në telefon ose bisedë
Rekomanduar nga WordPress si nikoqir më i mirë
99.9% në kohën e duhur

Pro

 Rezervime jashtë raftit me përmirësime unike që përshpejtojnë në mënyrë të konsiderueshme faqen tuaj te internetit dhe kërkojnë më pak burime.

CONS

Kufizimet e planit të rastit të veçorive të kompanive të tjera përfshijnë falas.

Një host i mirë në internet është paraja në bankë dhe kjo është ajo që SiteGround përpiqet të jetë. një të gjithë për performues të mrekullueshëm në industrinë e pritjes me një grup karakteristikash të lehtë për t’u përdorur që ndërthurin me kohën e shkëlqyeshme dhe besueshmërinë për tu siguruar që kaloni më shumë kohë në rritjen e biznesit tuaj dhe më pak kohë të detajuar në detaje teknike.

ku SiteGround ndryshimet nga rrjedhja kryesore në filozofinë e biznesit janë në një përkushtim për kodimin e programeve tokësore që nuk mbështeten në punën e dikujt tjetër.

Keni nevojë për një zgjidhje me porosi që nuk është një kopje e saktë e asaj që kompanitë e tjera sillen para masave? SiteGround mund të jetë zgjidhja juaj më e mirë. Dhe rastësisht, gjërat nuk do të shkojnë në mënyrë të përsosur, prisni shërbim ndaj klientit të klasit botëror dhe mbështetje teknike.

4. iPage

Pritja më e përballueshme e biznesit të vogël

iPage-logo

Vendosja e lehtë dhe besueshmëria që nga viti 1998
Domain FALAS dhe kreditë e marketingut të Google janë të përfshira
Disk i pakufizuar, Bandwidth, dhe email
Ndërtues i faqes dhe karroca për blerje
75% zbritje sot (ishte 8,99 $ / muaj)

Pro

 Ofron një suitë të plotë sigurie dhe premton të përgjigjet në thirrjet mbështetëse në më pak se dy minuta.

CONS

Ka pasur thashetheme nga klientët që iPage ndonjëherë vuan nga faqet e internetit të ngadalta dhe shumë joproduktive – ka të ngjarë një produkt i një hosti shumë të përbashkët.

Sigurisht që ju doni një pritje falas. Të gjithë duam pritje falas.

… Por ajo që duhet të kuptoni është se një host plotësisht falas i internetit ose do të jetë jashtë veprimtarisë nesër ose do t’ju ​​dalë nikeli dhe do t’ju heqë vdekjen me pasuri të mëdha. Në vend të kësaj, ajo që duhet të kërkoni, është një host ultra i lirë që ia vlen një investim i vogël – i tillë është rasti me iPage, që kushton më pak se 2 $ / muaj.

Farë mund të presësh për atë shpenzim modest? Si për një domeni falas, krijuesi i faqes në internet, opsionet e e-commerce, dhe mbështetje teknike kur ju nevojitet?

Newbies dhe veteranët në internet ashtu do të gjejnë shumë për të dashur për vlerën që iPage sjell në tryezë. Ndërsa detyra e renditjes së pritësve të uebit është nganjëherë një proces zhgënjyes me mollë-portokall, një gjë është e qartë. iPages është ndër opsionet më të mira të buxhetit për tu gjetur.

5. Wix

Pritja më e përballueshme e biznesit të vogël

logo wix

Asnjë kodim nuk kishte nevojë për ndërtues të plotë të sofistikuar të faqeve
Shumë shabllone me cilësi të lartë
Lulëzon tregu i aplikacioneve për funksionalitetin e zgjeruar të faqes në internet
Tregtia elektronike është e vdekur e thjeshtë
Fjalë për fjalë ndërtoni një faqe në internet me kosto zero

Pro

 Ndoshta mënyra më e lirë për të marrë një prani cilësore në internet – shpejt.

CONS

Disa besojnë se ekosistemi i mbyllur i SEO nuk është i preferuari me Google. Vetëm ofron një periudhë të rimbursimit 14-ditor.

Platforma Wix ka bërë një rrugë të gjatë brenda një kohe të shkurtër…

Nëse nuk i keni kontrolluar ato brenda një kohe, prisni të gjeni një ndërtues të rafinuar të faqeve që ua bën të lehtë edhe zhvilluesve të papërvojë të ri-madhësojnë dhe saktësisht pozicionojnë imazhet, tekstin, videon dhe më shumë. Më e mira nga të gjitha, gjithçka qëndron ashtu siç e vendosët dhe – oh, nga rruga – e përmendëm nuk duhet të prekni një copë kod të vetëm?

Nëse qëllimi juaj përfundimtar është një faqe në internet e thjeshtë apo një dyqan online plotësisht funksional, Wix mund t’ju sjellë atje. Si një të vërtetë pritës falas në internet, me siguri nuk ju befason që plani themelor vjen me reklama, por ju mund të azhurnoni për t’i hequr ato për 10 $ / muaj dhe që përfshin regjistrimin e domenit të një viti falas.

Wix është gjithashtu një zgjedhje e shkëlqyeshme për këdo që kërkon ndërtuesi më i mirë i faqes në internet, dhe është favorizimi ynë personal më pas testimin dhe rishikimin e tij për më shumë se 14 muaj.

6. Pritja për lëvizje

Pritja më e përballueshme e biznesit të vogël

Logoja e lëvizjes

Fusha FALAS, transferimi i faqes, WordPress i instaluar
Faqet e pakufizuara të WordPress në një llogari
Bandwidth i pakufizuar, rezervë FALAS, SSL
Magjistar i thjeshtë për integrimin e aplikacioneve të Google
SPAM Mbrojtje e sigurt e postës elektronike

Pro

 A e kemi përmendur mjaft? WordPress është para-instaluar. Procesi i jashtëzakonshëm i bordit për klientët e rinj.

CONS

Për të marrë çmimin më të mirë, duhet të paguani për një vit më parë.

Blogjet vazhdojnë të jenë një nga përsëritjet më të njohura të faqeve të internetit, dhe pritja e këtyre mjeteve të komunikimit është ku veçohet InMotion.

Ndërsa dyqanet në internet janë të shkëlqyera, ato shpesh bien mjaft të shkurtra kur është koha për të ndërtoni faqen tuaj te internetit dhe markë personale. Shumica e blogeve nuk kanë nevojë për pritje të detyrave të rënda, por duhet të ofrojnë mjaft veçori për t’u siguruar që të dukeni profesional.

Për të parë se sa serioze ka të bëjë me Blogging, shikoni përsëri në atë listë të veçorive. WordPress vjen PREINSTALLED, i cili, nëse po mban rezultatin në shtëpi, është një hap më pak se të gjithë të tjerët që mburren me instalimin me 1 klik. Thjesht duke thënë, nëse është një blog i WordPress që ju kërkoni, kjo kompani do t’ju marrë një pronto.

7. Web i lëngshëm

Server i përkushtuar i biznesit të vogël

liquidweb-logo

Gjerësia e bandës hyrëse; zgjedhja e sistemit operativ
Migrimet automatike, rezervimet, Monitorimi 24/7 Sonar
Konfigurimet e personalizuara me SSD; provizion i menjëhershëm
Load Balancer, Blloku i Stuhisë, shtesat Ruajtja e Objektit
Prmimi tani me 96.75 $ / muaj (normalisht 129 $)

Pro

 Garantohet 100% me kohë.

CONS

Rritja e shpejtë e kompanisë duket se e ka shtrirë stafin e asistencës teknike pak më të hollë, duke rezultuar që disa të vihen në punë përpara se të marrin trajnime adekuate.

Përfundimisht, kërkesat e burimeve (trafiku) të faqes suaj të internetit mund të tejkalojnë madje edhe hosting VPS dhe të kërkojnë një azhurnim në një server i dedikuar.

Siç mund ta prisni, ky lloj organizimi pritës vjen në një pikë çmimi edhe më të lartë se sa pritësi më i mirë i VPS, por ju mund të pushoni lehtë gjatë natës duke e ditur që keni bërë pjesën tuaj për të siguruar infrastrukturën më të mirë të mundshme për faqen tuaj të internetit.

Kur është fjala për një host të dedikuar të menaxhuar, ne nuk hezitojmë t’ju sugjerojmë të hidhni një sy Rrjeti i lëngshëm. Këta djem dhe gals mbajnë tre të dhëna të bazuara në SH.B.A., punësojnë më shumë se 50 zhvillues dhe ofrojnë tre nivele të planeve të pritjes – plotësisht, thelbësore ose të vetë-menaxhuar.

Kur jeni partner me Liquid Web për një server të dedikuar, ju e dini që po merrni në krye të pajisjeve të linjës, programit kompjuterik, dhe sa më shumë ose aq pak mbështetje teknike sa ju nevojitet.

Në fund të fundit

Urime për lexuesit që e bënë atë deri në fund të artikullit dhe kudos për hostet në internet në listën tonë!

Pavarësisht se ku jeni në ciklin e rritjes së biznesit, ka të paktën një pritës këtu që duhet t’i përshtatet nevojave tuaja. Sekreti i suksesit në internet është shkallueshmëria.

Ndoshta më shumë se gjithçka tjetër, keni nevojë për një host në internet i cili mund të përshtatet lehtësisht me nevojën tuaj të shtuar për burime dhe veçori.

Nëse ju na mbajtët poshtë dhe do të na gudulisnin derisa të rrëfenim, ne do ta thonim atë SiteGround thjesht mund të jetë hosti i vetëm më i mirë në internet për të trajtuar një biznes në çdo fazë të rritjes, nga rishtar i rangut deri tek manjati i biznesit i ngurtësuar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector