5 VPN më të mira (pothuajse) falas për Kanadezët

Të gjithë na pëlqejnë gjërat falas. Por, ndonjëherë “falas” vjen me një kosto të fshehur.


Merrni për shembull rrjete private virtuale (VPN).

Ata premtojnë intimitet dhe anonimitet në internet, dhe shumica i sigurojnë asaj sa më mirë aftësive të tyre. Por VPN që janë 100 për qind falas ose ofrojnë shërbim të shkathët, jo të besueshëm ose i fitojnë paratë e tyre në mënyra të tjera, shpesh me shpenzimet tuaja.

Ne kemi gjetur një mënyrë që akoma të mund të keni shërbim falas nga disa nga më të mirat VPN Kanada, dhe kompanitë që e ofrojnë atë ndërsa vendosni privatësinë tuaj në një premium.

�� TDLR – Ndërsa ekzistojnë 100% shërbime VPN falas atje, këta djem prapë duhet të marrin me qira serverë të të dhënave dhe IP-të proxy, që do të thotë se ata kanë nevojë për një mënyrë për të fituar para. Ata kanë nevojë për një produkt i cili në këtë rast… a jeni ju. Ata shesin të dhënat tuaja, do të thotë se në thelb çdo gjë që shkarkoni ose ngarkoni përmes lidhjes tuaj në internet ndërsa jeni të lidhur me VPN falas është në shitje.

Vija e poshtme – përveç nëse nuk kujdeseni fare për identitetin / privatësinë tuaj në internet, unë do të qëndroja larg një VPN Falas. Unë kam hartuar disa zgjedh premium që janë tepër të lira dhe nuk sakrifikojnë cilësi për çmimin. SurfShark është një nga zgjedhjet e mia të rekomanduara, ju mund të vizitoni faqen e tyre ose lexoni rishikimin e tyre këtu.

Farë është një VPN dhe pse keni nevojë për një të tillë?

Rrjetet private virtuale janë domosdoshmëri në këtë ditë dhe epokë. Më shumë njerëz janë të lidhur me pajisje të shumta në shtëpi dhe punë, dhe krimi në internet po rritet çdo ditë. Vitet e kaluara kemi parë shkelje të të dhënave dhe sulme shpërblesh që rrezikojnë të gjithë ne. Si përgjigje, qeveritë kanë zbatuar rregullore të reja që kanë për qëllim mbrojtjen e konsumatorëve por kërcënojnë privatësinë tonë.

Që nga viti 2017, ofruesit e shërbimeve të internetit në Kanada lejohen të shesin informacionet tuaja personale palëve të treta. Disa madje janë të detyruar me ligj që të mbledhin metadata nga përdoruesit, duke përfshirë emrin, adresën, datën e lindjes dhe adresat e postës elektronike..

Ata madje do të lejohen të japin informacione për atë uebfaqe që vizitoni dhe me kë komunikoni në internet. Për shkak të pjesëmarrjes së tyre në Aleancën me pesë sy, përdoruesit kanadezë gjithashtu mund të jenë në rrezik.

Vitet e ardhshme premtojnë më shumë të njëjtën gjë. Këta faktorë kanë bërë që grupet e të drejtave civile dhe ekspertët e sigurisë të rekomandojnë instalimin e një VPN në të gjitha pajisjet dhe rrjetet.

Si përdoren dhe abuzohen të dhënat tuaja

vpns falas rrezikshme

Rrethanat e mësipërme do të jenë të vërteta, pa marrë parasysh nëse zgjidhni një VPN falas, një shërbim të lirë ose një rrjet premium të nivelit të lartë. Arsyeja për të shmangur një rrjet 100 për qind falas virtual virtual është ajo që ata bëjnë me të dhënat që pretendojnë të mbrojnë.

VPN-të funksionojnë në teknologji, dhe teknologjia kushton para. Nëse ata nuk do të fitojnë një përfitim nga pajtimtarët e paguar, do të duhet të gjejnë një mënyrë tjetër për të paguar faturat. Kjo mund të jetë në formën e një teknologjie të kufizuar ose të vjetëruar ose duke i shtyrë të gjithë klientët e tyre përmes një numri të kufizuar të adresave IP..

VPN plotësisht falas janë gjithashtu rreth 70 përqind më të ngadalta sesa shërbimet e paguara për shkak të gjithë trafikut në një rrjet të kufizuar. Ata gjithashtu fitojnë para duke gjeneruar të ardhura nga reklama.

�� Guess kush është produkti në atë skenar? Ka te drejte, je ti ��

Ofruesit e lirë VPN fitojnë para nga “klientët” e tyre në disa mënyra:

 • Ata gjurmojnë gjithçka që bëni dhe i shesin informacionet firmave kërkimore ose kompanive të marketingut të palëve të treta.
 • Ata mbledhin informacione duke filluar nga identifikuesit personalë deri tek të dhënat financiare dhe i ruajnë ose shesin ato.
 • Adresat IP janë të dukshme për njerëzit e tjerë në rrjet. Meqenëse këto shërbime janë përsëri të lira, ka pak kontroll të cilësisë se kush i përdor ato.
 • Ata shfaqin reklama nga palë të treta, e cila siguron një rrjedhë tjetër të të ardhurave

Një nga objektivat më të mëdhenj janë aplikacionet e lëvizshme. Nga aplikacionet VPN për pajisjet Android, studiuesit zbuluan se shtatëdhjetë e pesë përqind përdorin softuer ndjekjeje për të spiunuar klientët. Pas instalimit, 82 përqind e aplikacioneve të testuara kërkuan mundësinë e përdorimit të llogarive, listës së kontakteve dhe mesazheve me tekst.

Nëse vlerësoni të dhënat tuaja dhe identitetin tuaj në internet, duke kursyer disa dollarë në muaj nuk ia vlen.

Më poshtë kam përpiluar një listë të VPN më të lirë atje për t’ju ndihmuar të kurseni disa dollarë dhe të mos sakrifikoni cilësi.

Le të futemi në të!

Opsionet kryesore “Falas” për Shërbimin VPN në Kanada

Bazuar në kriteret tona, këto janë 10 VPN kryesore në dispozicion në Kanada. Zgjedhjet tona bazoheshin në veçoritë, shpejtësinë, sigurinë, çmimin dhe burimet e disponueshme.

1. SurfShark – Shpejtësi e Madhe dhe 60% Zbritje e mimeve të rregullta

Ky është serveri më i ri dhe shpejt bën një emër për vetë sa i përket shpejtësisë dhe sigurisë. Ata filluan me një pjesë të dobët të prishësve, por më shumë vijnë çdo ditë në internet.

Kapacitetet e burimeve: i pakufizuar
Serverat dhe vendndodhjet: 1040 serverë, më shumë se 60 vende
Speed: Shkarkimi / Ngarkimi: 82/75 Mbps
compatibility: Windows, macOS, Linux, iOS, Android, Fire TV, Apple TV, TV zgjuar, PS4 dhe XBOX

Features
 • Aplikacione të shkëlqyera
 • Mbrojtja e rrjedhjeve DNS dhe webRTC
 • Pajisjet, lidhjet dhe brezi i pakufizuar
 • 24/7 mbështetje chat live
 • 256 Kriptimi i AES
 • Asnjë politikë log
 • Zgjerimi i bazës së serverave
 • Protokolli IPv6
 • Mbështet protokollet OpenVPN dhe IKEv2
Pro
 • Zhbllokon Netflix dhe shërbime të tjera streaming
 • E shkëlqyeshme për përruajtjen dhe shkëmbimin e skedarëve P2P
 • Politikë e rreptë pa log
 • Nuk ka kapele në bandë ose lidhje
 • E vendosur në një vend pa ligje në lidhje me ruajtjen ose raportimin e të dhënave
 • Siguria dhe enkriptimi i nivelit të lartë
CONS
 • Më pak serverë sesa ofruesit e tjerë
 • Shpejtësitë janë të ndryshueshme nga serveri në server
 • Ndërfaqja e aplikacionit mund të optimizohet më mirë

Pse e bëri listën

Ky është një nga të paktat rrjete që ofrojnë protokollin IP IP6. Me këtë teknologji, kompania ka qasje në adresa IP praktikisht të pakufizuara. Standardi i vjetër i IPv4 do të thoshte që VPN-të duheshin për të ricikluar të njëjtat adresa IP për klientët e tyre. Pas një kohe, shërbimet e transmetimit të bllokuara me gjeo si Netflix do të vërenin një sasi të pazakontë trafiku që vinte nga të njëjtat IP. Ata do t’i shtonin këto IP të dyshimta në një listë të zezë dhe përdoruesit e VPN nuk mund të kishin më qasje në përmbajtjen e tyre,

Arsyet e tjera që duam SurfShark janë shpejtësia e rrufesë dhe siguria më e lartë. Everythingshtë gjithçka që një VPN ishte menduar të ishte dhe më shumë.

Prmimet dhe planet: Kjo kompani ofron një garanci 30-ditore për kthimin e parave dhe disa nga çmimet më të arsyeshme në industri. Ju mund të merrni një kontratë 27-mujore për vetëm 1,77 dollarë në muaj, që është marrëveshja më e mirë. Planet e tjera janë 5,99 dollarë në muaj në një kontratë një vjeçare ose 11,95 $ në muaj në planin e tyre të pagimit-si-ju-shkoni.

2. NordVPN – Shërbimi më i Sigurt për mimin

Ky është ndoshta shërbimi më i njohur VPN, dhe mbetet një nga më të mirët përsa i përket shpejtësisë dhe sigurisë.

Kapacitetet e burimeve: i pakufizuar
Serverat dhe vendndodhjet: Më shumë se 5200 serverë në 59 vende
Speed: Shkarkimi / Ngarkimi: 16.11 / 12.83 Mbps
compatibility: Windows, macOS, Linux, iOS, Android, routers dhe TV të mençur

Features
 • Suite encryption DHE-RSA-AES356-SHA
 • Shifrat IKE
 • aplikacioni iOS
 • Lojë e zgjuar
 • Double VPN
 • Tor-mbi-VPN
 • Gjykim falas dhe garanci për kthimin e parave
 • Prorape 5 proxies
 • Vrasin kaloni
 • 24/7 mbështetje live
Pro
 • Mbështet Netflix dhe më shumë se 150 shërbime të tjera streaming
 • Ideale për përruajtjen dhe shkëmbimin e skedarëve P2P
 • Politikë e rreptë pa log
 • Prove falas
 • Mbështet TOR-mbi-VPN
 • Double VPN dhe IP adresa të dedikuara
 • Ofron zgjedhjen e protokolleve IKEv2, OpenVPN, PPTP, L2TP, ose IPSec,
 • Ad-bllokues i përfshirë
 • CyberSec
CONS
 • Shpejtësi më të ngadaltë se pretendentët e tjerë
 • Pagesat drejtohen përmes CloudVPN, Inc një kompani me qendër në SHBA

Pse e bëri listën

Jo vetëm që kjo kompani ka qenë rreth e rrotull për një kohë, por ato gjithashtu ofrojnë shumë për një çmim relativisht të vogël. Ekzistojnë mijëra servera në rrjetin e tyre, ju gjithashtu mund të merrni një adresë IP të dedikuar, dhe siguria e tyre është shteti i industrisë. E vetmja pengesë është fakti që. megjithëse NordVPN është e vendosur në Panama, kompania me të cilën paguani është e vendosur në Shtetet e Bashkuara, që do të thotë se aktivitetet tuaja mund të tërheqin vëmendjen.

Prmimet dhe planet: Kjo kompani qëndron pas shërbimit të tyre me një provë falas dhe 30-ditë garanci për kthimin e parave. Pasi gjyqi të ketë mbaruar, do të shkoni në një plan afatgjatë prej tre vjetësh për 3,99 dollarë në muaj. Ky opsion ju jep tre muaj shtesë falas. Ju gjithashtu mund të zgjidhni një kontratë një vjeçare me 6,99 $ në muaj, kontrata dyvjeçare për 4,99 $ në muaj, ose të paguani-si-ju-shkoni për 11,99 $ në muaj. Ju madje mund të paguani me kripto ose Alipay, përveç kartave të kreditit ose debitit dhe alternativave të tjera.

3. ExpressVPN – Shërbimi Bet Premim

Një tjetër emër i njohur dhe shërbim i besueshëm, ExpressVPN ofron gjithçka dhe vendndodhje të pakufizuara në të gjithë botën. Kjo e bën të shkëlqyeshëm për transmetimin e përmbajtjeve të bllokuara gjeo-mbrojtëse dhe ruajtjen e intimitetit tuaj në shtëpi ose në rrugë.

Kapacitetet e burimeve: i pakufizuar
Serverat dhe vendndodhjet: Më shumë se 3000 servera në 94 vende
Speed: Shkarkim / Ngarkim: Pret shpejtësi të pakufizuar
compatibility: Windows, macOS, Linux, iOS, Android, routers dhe TV të mençur

Features
 • Zgjatjet e shfletuesit Chrome dhe Firefox
 • Aplikacionet iOS dhe Android
 • Mjetet për zbulimin e rrjedhjeve të DNS / webRTC dhe kontrollet e shpejtësisë
 • Politika pa log
 • 24/7 mbështetje chat
 • Qasje e pakufizuar në shërbimet e transmetimit
 • Ndarje tunele
Pro
 • Të dhëna dhe shpejtësi të pakufizuar, pa goditje
 • Siguria dhe kriptimi i shkallës ushtarake
 • Prove falas
 • Mijëra servera
 • E shkëlqyeshme për transmetim, P2P dhe përrua
 • Sistemi i pagave anonime për mbrojtje të vërtetë të intimitetit
CONS
 • Më të çmuar se shërbimet e tjera
 • Asnjë adresë të dedikuar IP
 • Përshtatje e kufizuar

Pse e bëri listën

Kjo kompani krenohet me më shumë se 10 milion klientë të kënaqur në të gjithë botën, dhe ka të bëjë me besueshmërinë e saj dhe shërbimin e shkëlqyeshëm të klientit përmes mbështetjes live 24/7. Ato janë plotësisht të pakufizuara për gjithçka, por lidhje, të cilat janë të kufizuara në gjashtë pajisje. Sidoqoftë, ai mbështet të gjitha pajisjet dhe sistemet operative ndërsa siguron sigurinë më të lartë. Mund ta provoni për 30 ditë, pa pagesë, dhe ato gjithashtu ofrojnë një garanci për kthimin e parave.

Prmimet dhe planet: Kjo kompani ofron një garanci 30-ditore falas dhe garanci për kthimin e parave. Pas kësaj, ju mund të vendosni për kontrata njëvjeçare me $ 8,99 në muaj me tre muaj kontrata falas, gjashtë-mujore me 9,99 $ në muaj, ose të paguani muajin me një normë prej 12,95 $ në muaj. Ju mund të paguani me kredi ose debitë, PayPal, Bitcoin dhe alternativa të tjera.

4. VyprVPN – Shërbim i shkëlqyeshëm, por i tepërt

Ky i porsaardhur relativ e faturon vetë si “VPN-ja më e fuqishme në botë”. Ajo ofron standarde të forta kriptimi dhe sigurie, duke përfshirë firewall-in e Natyrës dhe Protokollin e Kameleonit të pronave që ofrohen falas.

Kapacitetet e burimeve: 1G
Serverat dhe vendndodhjet: 7,000 serverë, 70 lokacione
Speed: Shkarkim / Ngarkim: Mesatarisht 40/32 Mbps
compatibility: Windows, macOS, Linux, iOS, Android, routers dhe TV të mençur

Features
 • VyprDNS dhe Chameleon
 • Vrasin kaloni
 • Zhbllokon Netflix (shumicën e kohës) dhe përmbajtje të tjera transmetuese
 • Zjarri natyral
 • Aplikacioni i mesazheve të koduara
Pro
 • Autokoncon kur përdorni një rrjet publik
 • Siguri superiore
 • Gjithmonë punon për avancimin e teknologjisë
 • Shumë serverë dhe vendndodhje
 • Asnjë përfaqësues i palëve të treta
 • Me seli në Zvicër
CONS
 • Gjykimi falas është i kufizuar në vetëm tre ditë
 • Garancia për kthimin e parave është në dispozicion vetëm pas pajtimit me pagesë
 • Kapak i të dhënave 1G
 • Disa çështje zhbllokimi
 • Vetëm dy lidhje të njëkohshme

Pse e bëri listën

Ata mund të vendosin kufij në të dhënat, lidhjet dhe burimet e tjera, por fuqia dhe siguria që qëndron pas kësaj marke janë të pamohueshme. Ata përdorin protokolle standarde të encryption, rrjedhje, dhe sigurie, por shtojnë dy pjesë të teknologjisë që i japin sende të gjitha steroideve. Do të jeni në gjendje të shijoni shërbimet tuaja të preferuara të transmetimit, megjithëse ka një rekord të vogël me Netflix. Ata madje kanë një aplikacion të mesazheve të koduara.

Prmimet dhe planet: Gjykim falas tre-ditor dhe 30 ditë garanci për kthimin e parave, por vetëm me një pajtim. Mundësitë e pajtimit janë për një kontratë dy-vjeçare me 2,50 dollarë në muaj, kushte njëvjecare në 3,75 $ në muaj dhe shërbim paguaj-si-ju-shkoni për 12,95 $ në muaj. Metodat e pagesës përfshijnë kartat e kreditit / debitit, PayPal dhe Alipay.

5. WindScrib – Opsioni i Lirë, por Shpejtësia e Kufizuar

Ky është një ofrues i ri i bazuar në Kanada, dhe ata kanë bërë shumë për të fituar një reputacion të qëndrueshëm në pak se pesë vjet në biznes. Modeli i tyre i biznesit është të përmbushë premtimin e një interneti të lirë dhe të pahijshëm pa sakrifikuar sigurinë ose intimitetin. Perks përfshijnë gjerësi bande dhe një 5G shtesë të të dhënave nëse i cicëroni ato në Twitter.

Kapacitetet e burimeve: 10G në muaj
Serverat dhe vendndodhjet: Vetëm 11 servera në 46 vende
Speed: Shkarkim / Ngarkim: 39.81 / 19.77 Mbps
compatibility: Windows, macOS, Linux, iOS, Android, routers dhe TV të mençur

Features
 • Bllokues reklamash
 • firewall
 • Politikë e rreptë pa log
 • Pagesa dhe regjistrimi anonim
 • Mbështet ndarjen e skedarëve P2P
 • Shpejtësia maksimale e lidhjes
Pro
 • 100 për qind shërbim falas
 • Shpejtësi të lartë lidhjeje
 • Absolutisht pa prerje
 • Bllok reklamash falas dhe firewall
 • Kapak i lartë i të dhënave
 • Mbështet përrua
CONS
 • Kthimi i parave garanton vetëm mirë për tre ditë
 • Gjykim falas i kufizuar në 10 vende; Sidoqoftë, SHBA dhe Kanada janë midis tyre
 • Përditësime ose zbritje të disponueshme vetëm përmes kriptominimit
 • Numri më i vogël i serverëve dhe vendndodhjeve
 • Pa OpenVPN
 • Vetëm një lidhje në një kohë

Pse e bëri listën

Pavarësisht se është e re dhe e kufizuar në arritje, kjo kompani tregon premtime. Ata kujdesen për klientët e tyre duke siguruar stimuj, dhe ata mbështesin një sërë pajisjesh. Ata do t’ju japin gjithashtu një bllokues falas të reklamave dhe një mur të integruar për mbrojtje shtesë. Ky është një nga VPN-të e pakta që ofrojnë një shërbim plotësisht falas pa rënë në shpejtësi, siguri ose shërbim. Ju madje mund të regjistroheni pa një email dhe të paguani në mënyrë anonime.

Prmimet dhe planet: Opsionet e tyre inovative “Build-a-Plan” thonë “0” në faqen e tyre të internetit, por arrin në 1 $ në muaj, për vendndodhjen. Ju merrni shumë për atë investim. Sidoqoftë, nëse doni më shumë veçori dhe funksione, WindScrib ofron dy plane premium. Ekziston një kontratë vjetore për 4.08 dollarë në muaj ose një shërbim mujor i paguar-si-ju-shkoni për vetëm 9,00 $.

VPN falas kundrejt paguar: Cili është ndryshimi?

VPN-të tona janë teknikisht të lira pasi mund t’i provoni ato për një mesatare prej 30 ditësh para se të lidheni me një kontratë. Shërbimet Premium janë më të mirat nëse mund t’i përballoni ato, por shumica prej nesh nuk kanë buxhet për të akomoduar një faturë tjetër mujore.

Ne jemi munduar t’ju sigurojmë një listë që është objektive dhe e mbushur me ofrues që ofrojnë prova falas dhe shërbime gati falas, por t’ju japin shumë në kthim. Perks përfshijnë më shumë koncerte, gjerësi më të lartë të bandës dhe karakteristika të përparuara si zbulimi dhe parandalimi i ndërhyrjes / rrjedhjeve.

Asnjë VPN nuk është 100 përqind i sigurt dhe anonim. Por ne mendojmë se pagimi pak për të rritur shanset që ju dhe informacioni juaj të mbroheni ia vlen çmimi.

VPN të besueshme me pagesë do t’ju lejojnë të shijoni lidhje të shpejta dhe të shpejta të shkarkimit, mbështetje 24/7/365, politika të rrepta të mos-logjikës që mbështeten me shkrim dhe karakteristika të përparuara. Kjo perfshin:

 • Testet e shpejtësisë
 • Bllokuesit e reklamave
 • Filtrimi i URL-së
 • Mbrojtje nga ndërhyrja

Sipas hulumtimit tonë, ofruesit më të besueshëm dhe të besueshëm të VPN janë NordVPN dhe SurfShark. Të dy këto shërbime janë të sigurta dhe të lehtë për t’u përdorur. Ato janë relativisht të lira dhe të pajtueshme me të gjitha platformat kryesore.

Kjo do të thuhet, ka shumë ofrues të VPN me kosto të ulët që ofrojnë shpejtësi të mjaftueshme dhe karakteristika adekuate. Kjo do të thotë që nuk duhet të paguani për shërbimet që nuk dëshironi përtej transmetimit bazë dhe shfletimit.

Pyetjet më të mira falas për VPN

Nëse thjesht kërkoni disa këshilla të shpejta në lidhje me VPN falas sesa të kaloni të gjitha vlerësimet, këtu është një seksion i shkurtër FAQ për lehtësinë tuaj..

Cili është VPN më i mirë falas për Android?

A: Sipas mendimit tonë, ExpressVPN është zgjidhja më e mirë falas për pajisjet me energji Android. Kompania ofron një provë falas 30-ditore që ju lejon ta provoni para se ta blini.

Cili është VPN më i mirë falas për përrua?

A: Anydo prej VPN-ve në listën tonë do të ishte e përshtatshme për shkak të funksionimit të VPN-ve. Sidoqoftë, shërbimet plotësisht të lira nuk janë të mira për torrenting sepse teknologjia dhe pajisjet kushtojnë para. Kjo do të thotë që shërbimet “falas” drejtojnë këdo që regjistrohet përmes të njëjtës adresë IP, gjë që do ta bëjë atë t’i nënshtrohet flamuritjes dhe një listë të zezë eventuale.

Janë VPN falas të rrezikshme?

A: Përgjigja e shkurtër është po. Përdorimi i një VPN falas është i njëjtë me përdorimin e një rrjeti publik të pasigurt, Ju nuk do të merrni intimitetin ose sigurinë që do të kënaqeni me një shërbim të paguar dhe kompania ka të ngjarë të fitojë paratë e tyre duke shitur informacionin tuaj.

Cili VPN falas është më i miri?

A: Siç thamë edhe më parë, shërbimet plotësisht falas nuk ia vlen. Ato nuk janë të sigurta dhe ndarja / shitja e palëve të treta mposhtin qëllimin për të pasur një VPN në radhë të parë.

Cili është VPN më i shpejtë falas?

A: Ata kanë tendencë që të gjithë të kryejnë me shumë vonesë sepse shumica e trafikut kalohet përmes të njëjtës adresë IP. Në vend të kësaj, shkoni për të lira, të sigurt dhe të besueshme.

Cili është VPN më i mirë falas për iPhone?

A: Asnjë nga ata që provuam nga iStore nuk ishte veçanërisht mbresëlënëse. Në fakt, 80 përqind doli të ishin mashtrime.

Mendimet përfundimtare

Qëllimi ynë është t’ju ofrojmë informatat më të azhurnuara të mundshme, në mënyrë që të merrni vendime të mençura në lidhje me shërbimet tuaja. Nëse ende nuk e dini pse keni nevojë për një VPN ose cila është më e mira, më lejoni t’ju ofroj një përmbledhje të shpejtë. Ju gjithashtu mund të shikoni rishikimet tona të plota VPN për Kanada për detaje të plota në lidhje me secilin ofrues.

Qytetarët kanadezë dhe vizitorët njësoj duhet të jenë të vetëdijshëm se Kanada është pjesë e disa aleancave që lejojnë spiunimin e qeverisë dhe shkëmbimin e informacionit mes njëri-tjetrit. Njëra është Aleanca Pesë Sytë e vendeve amtare që flasin anglisht, Kanada, SH.B.A., Mbretëria e Bashkuar, Zelanda e Re dhe Australia. Kanadaja është gjithashtu pjesë e Aleancës 14 Sytë që përfshin vendet e pesë syve plus disa vende evropiane.

Për t’i bllokuar ato nga mbledhja e të dhënave tuaja personale të ndjeshme dhe për të parandaluar sulmet me qëllim të keq në internet, duhet të përdorni një VPN. VPN-të e kësaj liste janë të njohura për aftësinë e tyre për të bllokuar reklama, zhbllokuar përmbajtjen e censuruar dhe për të siguruar sigurinë maksimale kur jeni aktiv në internet.

Për këto arsye, keni nevojë për teknologji për të mbrojtur identitetin, vendndodhjen dhe aktivitetin tuaj. Jo sepse planifikoni ndonjë gjë të gabuar, por sepse jeni një qytetar privat dhe meritoni të shfletoni në intimitet dhe siguri.

Nga zgjedhjet tona, unë personalisht do të zgjidhja SurfShark. Pas një sekondi të ngushtë do të ishte NordVPN. Edhe në rastet kur ka pasur disa vështrime, ato marrin vazhdimisht reagime nga klientët për të përmirësuar shërbimet e tyre. Të dyja janë të lehta për t’u përdorur përfshijnë standarde të forta të kriptimit, kanë lidhjen më të shpejtë dhe shpejtësinë e shkarkimit, dhe të dy janë me çmim të duhur.

Një zgjedhje tjetër e shkëlqyeshme është VyprVPN. Shtë i katërti në listën tonë, por ata janë duke përmirësuar teknologjinë e tyre për t’u dhënë të tjerëve një para për paratë e tyre. Shërbimi është veçanërisht i dukshëm për ato që po bëjnë me aplikacione celulare. VyprVPN është e shkëlqyeshme për shikimin e përmbajtjes së bllokuar gjeo-bllok dhe një ndërfaqe unike të përdoruesit.

Meqenëse shumë nga këto ofrojnë një provë falas, pse të mos provoni disa nga zgjedhjet tona kryesore dhe të vendosni vetë? Cilat kanë qenë përvojat tuaja me këto apo VPN të tjera? Shtoni rishikimin tuaj në faqen tonë.

Më shumë udhëzues të lidhur:

 • Si ndjehen kanadezët në lidhje me transformimin dixhital
 • Rritja dhe Tendencat e Industrisë Kanadeze
 • Nëse duhet të përdorni një Web Hosting Falas për faqen tuaj personale?
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector