Srovnání cPanel vs. Plesk pro hosting webových stránek v roce 2020

cpanel vs pleskPokud jste jako většina majitelů firem online, chcete absolutně nejjednodušší metodu správy webových stránek … něco vám pomůže zvládnout věci s minimálními potížemi.


Naštěstí dva nejlépe hodnocené ovládací panely, cPanel a Plesk, nabízejí funkce, které činí správu webu neuvěřitelně jednoduchou.

Pokud jste někdy přemýšleli, jak se hromadí proti sobě, pak je toto srovnání cPanel vs. Plesk pro vás.

Jste připraveni vidět, koho korunujeme jako krále ovládacího panelu? ��

Pojďme se ponořit.

Společné funkce ovládacího panelu

Většina ovládacích panelů webhostingu by měla poskytovat následující funkce:

 • Správa databází, často MySQL nebo PostgreQSL
 • Správa systému doménových jmen. To by zahrnovalo poštovní domény a webové domény
 • Správa FTP
 • Správa zálohování
 • Správa e-mailových systémů. To by zahrnovalo e-mailové kvóty, e-mailové adresy a prevenci nevyžádané pošty
 • Přístup k souboru protokolu a hlášení
 • Správa uživatelských klíčů SSH

Stejně jako u většiny produktů webhostingu na trhu existují i ​​upgrady a produkty prémiové úrovně pro ovládací panely webu.

Mnoho z těchto produktů je skvělé pro expanzi podniků. Nyní se podívejme, co cPanel a Plesk nabízejí svým klientům.

cPanel

cPanel-logocPanel je dosud nejpoužívanějším ovládacím panelem. Může se pochlubit intuitivním uživatelským rozhraním a funkčním rozhraním pro správu serveru.

Obě rozhraní pracují hladce a nabízejí plynulý hosting, ať už jste správce webu, koncový uživatel nebo prodejce. cPanel je důvěryhodná pro největší hráče v hostitelském průmyslu, včetně HostGator, Bluehost a GoDaddy.

Ačkoli cPanel je podporován pouze Linuxem, můžete získat podporu Windows pomocí virtualizace nastavené od předních hostitelů cPanel.

Klíčové vlastnosti zahrnují:

 • Schopnost nastavit většinu CMS pomocí intuitivních instalačních programů
 • Velké množství užitečných nástrojů, včetně databázových a záložních nástrojů
 • Ovládací panel je založen na Linuxu
 • Lze použít spolu s WHM k napájení hostitelské platformy

přehled cpanel

cPanel se zavazuje vzdělávat své klienty s cílem zmocnit poskytovatele hostingu bez ohledu na velikost jejich provozu.

Nabízejí dokumentaci, videonávody a znalostní báze. cPanel má specializované trenéry spravující bezplatné online vzdělávací programy. Univerzitu cPanel má přístup kdokoli.

cPanel a WHM

Často uvidíte cPanel zmíněný u WHM. cPanel je klientská stránka produktu. To znamená, že budete moci provádět úpravy, jako jsou úpravy webových stránek, správa databází a vytváření nových e-mailových účtů.

WHM – který si můžete vyzkoušet zde – je administrativní nástroj, který vám umožní spravovat několik účtů cPanel současně. To je skvělé pro každého, kdo má více než jeden web (tj. Téměř každý), protože pravděpodobně má více než jeden cPanel.

whm dashboard

Speciální funkce

Rychlé PHP a Ruby webové stránky

PHP7 používané ve spojení s PHP – FPM a HTTP / 2 znamená, že budete mít rychlý web. Multi-PHP usnadňuje majitelům stránek lepší správu PHP – FPM a PHP a konfiguraci možností virtuálních hostitelů. cPanel & WHM pracuje o 90 procent rychleji. Požadované prostředky serveru jsou nyní o 30 procent nižší.

Každý web získá certifikát SSL

Díky AutoSSL byl každý web hostován na cPanel & WHM může být vydán automatický certifikát SSL zdarma. Tento proces trvá jen několik minut. Protože uživatelé mohou instalovat certifikáty pomocí rozhraní cPanel, poskytovatelé hostingu nebudou potřebovat SSL služeb.

Jednoduchá shoda s PCI

CPanel & WHM server může být kompatibilní s PCI během několika minut. To je díky přátelskému uživatelskému rozhraní, které WHM nabízí.

Automaticky blokovat škodlivé návštěvníky

cPHulk umožňuje majitelům stránek chránit své weby před útočníky a současně umožňuje legitimním návštěvníkům přístup k webu.

Jste schopni čerpat seznam celých zemí, účtů nebo IP adres. Rovněž můžete povolit použití stejných parametrů. Jste schopni monitorovat i blokovat pokusy o přihlášení do cPanel, SSH, WHM, e-mailu a FTP.

Take Away

cPanel je postaven pro každého. Jejich celosvětové uspořádání je robustní. Mají infrastrukturu, zákaznický servis a kvalitní produkty, které svým zákazníkům poskytují to, co potřebují.

Ať už se chystáte provést menší změnu ve 3 hodiny ráno nebo chcete na svém webu provést zásadní opravu, je vám k dispozici cPanel, který vám pomůže.

Plesk

logo pleskPlesk je ovládací panel, který je navržen tak, aby vám pomohl zabezpečit, vytvořit a provozovat vaše aplikace a webové stránky. Zaměřuje se na jednoduchost a snadné použití. Plesk je o něco mladší než cPanel. cPanel byl uveden na trh v roce 1996 a Plesk se dostal na trh v roce 2001.

Plesk sdílí s cPanel řadu podobností & WHM. Zatímco cPanel je omezen na Linux, Plesk je multiplatformní služba.

Může fungovat na Linuxu, Windows a dalších obslužných platformách. Plesk nabízí klientské i administrativní funkce. Tohle znamená tamto Plesk nabízí silný zážitek, flexibilitu a kontrolu.

Plesk je používán vůdci v oblasti hostování, včetně Go Daddy, Amazon Web Services, Google a Docker.

Klíčové vlastnosti zahrnují:

 • Podpora serverů Linux a Windows
 • Podporuje a poskytuje instalátory pro většinu populárních CMS
 • Poskytuje funkce pro správu účtů a funkce pro správu serveru již po vybalení

palubní deska plesk

Plesk nabízí uživatelské rozhraní, které je o něco čistší než to, co získáte s cPanel. Funkce, které nabízí Plesk, se však příliš neliší od toho, co nabízí cPanel.

Plesk se nedávno stal samostatnou společností. Jsou odhodláni držet krok s neustálými změnami, které jsou vidět na webu.

Jejich cílem je zaměřit se na jednotlivce, kteří jsou nováčci v oblasti hostování, jakož i na vývojáře, kteří jsou stěžejní. Jejich myšlenkou je zefektivnit správu serverů, ale zároveň je snadná.

Používají marketing obsahu jako výukový nástroj, který pomáhá webovým designérům pochopit důležitost vyprávění příběhů, jak podnikat online a marketingu..

WebOps

Plesk se pyšní tím, že je kompletní ovládací panel serveru Webops. To znamená, že nabízejí silnou bezpečnost webových stránek a serverů a také možnost spravovat více než jeden server pomocí jednoho ovládacího panelu.

Flexibilita, rozšiřitelnost a kontrola znamenají, že můžete Pleska přimět, aby udělal přesně to, co potřebujete.

Speciální funkce

Zabezpečení SSL jedním kliknutím

I když jste novým hostitelem, chápete, proč je zabezpečení SSL tak důležité. Bohužel to může být výzva pro nastavení a udržování aktuálnosti.

Díky novým službám na trhu není důvod, proč by měl být váš web nezajištěn. Plesk automaticky získá certifikát a konfiguruje databázové soubory tak, aby vyhovovaly pouze HTTPS přístupu.

To znamená, že váš webový panel a všechny vaše stránky jsou zabezpečené. Podrobnosti o zabezpečení získáte také při útoku na váš server a certifikáty budou automaticky obnoveny.

Zabezpečte WordPress jedním kliknutím

Plesk umožní zákazníkům hostujícím WordPress svěřit jejich správu zabezpečení. Jediným kliknutím bude Plesk moci sledovat aktualizace plug-in, instalovat bezpečnostní záplaty a zpracovávat opravy chyb za vás.

Integrace Git

Mnozí si stěžovali, že webové panely nenabízejí podporu Git. Plesk odpověděl přidáním jejich rozšíření Gitman. Rozšíření lze použít s Plesk 12.5 a vyšší.

katalog rozšíření plesk

Integrace doku

Od října 2016 zahrnuje Plesk podporu Docker. K dispozici je katalog více než 200 000 obrázků Docker. Docker lze spustit přímo z Plesku bez použití příkazového řádku.

OS / Host Agnostic

Plesk může běžet na většině operačních systémů a je prakticky hostitelem agnostickým. Plesk lze dokonce spustit v kontejneru Docker na Docker Hub. To je jeden z největších rozdílů mezi Pleskem a cPanelem.

cPanel versus Plesk

Jak vidíte, existuje řada podobností mezi cPanelem a Pleskem. Jak tedy rozhodnete, který z nich je pro vás ten pravý? Je třeba zvážit několik faktorů:

 • Kompatibilita
 • Sada funkcí
 • Uživatelská zkušenost
 • Cena a licenční možnosti
 • Podpěra, podpora

Srovnávací tabulka cPanel vs. Plesk

Kompatibilita

CPanel funguje pouze s Linuxem. Pokud tedy používáte cPanel, musíte použít jeden z následujících podporovaných operačních systémů:

 • CenOS
 • CloudLinux
 • Red Hat Enterprise Linux
 • Amazon Linux

Plesk je program napříč platformami, který lze spustit pomocí několika operačních systémů, včetně:

 • Debian
 • Ubuntu
 • CentOS
 • Red Hat Enterprise Linux
 • CloudLinux
 • Virtuozzo Linux
 • Windows Server

Je důležité si uvědomit, že budete muset zakoupit volbu Plesk pro konkrétní operační systém, který používáte. Nemůžete zakoupit pouze jednu softwarovou sadu a poté ji použít na více počítačích, které mají různé operační systémy.

Sada funkcí

Jak jsme již zmínili, oba produkty mají základní funkce potřebné pro správu vašeho webu a serveru. Rozšiřitelnost je hlavním rozdílem mezi těmito dvěma produkty.

Například s Pleskem můžete snadno integrovat Git nebo Docker. Pokud však hledáte nástroje, které jsou běžně spojeny s WordPress nebo Virtualmin, fungují jak Plesk, tak cPanel.

Uživatelská zkušenost

CPanel i Plesk mají atraktivní, moderní a uživatelsky přívětivá rozhraní. Jak již bylo řečeno, nováčci ve správě serverů považují zjednodušený přístup, který nabízí Plesk, za snadnější. To však neznamená, že použití cPanelu je obtížné.

Plesk seskupuje funkce dohromady, takže nemusíte hledat spoustu možností, než najdete to, co hledáte.

plesk Webové stránky a stránky domén

Plesk i cPanel umožňují přístup k ovládacímu panelu pro mobilní zařízení, ať už používáte Android nebo IOS.

cpanel obrazovky na mobilních zařízeních

Ceny a licence

cPanel nabízí tři možnosti, od 15 do 45 $ měsíčně. Můžete platit měsíčně nebo ročně, nebo můžete platit až tři roky najednou. Čím delší je časové období, které platíte předem, tím nižší bude vaše průměrná měsíční platba.

cpanel cenová tabulka

Plesk nabízí tři možnosti, které začínají na 4,17 USD měsíčně a v závislosti na vybraných možnostech se zvyšují až na 29,17 USD. Udělejte si čas na přezkoumání popisů toho, co kupujete, abyste se ujistili, že pro vás máte správnou možnost.

plesk cenový stůl

Podpěra, podpora

Obě společnosti nabízejí ohromnou podporu. Plesk má helpdesk, který je k dispozici 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.

cPanel má help desk k dispozici od pondělí do pátku od 6:00 do 18:00 CST a v sobotu a neděli od 6:00 do 16:00 CST.

Volba mezi Pleskem a cPanelem

Ovládací panel webového hostingu, který vyberete, bude hrát velkou roli při interakci se serverem. Panel vám poskytuje funkce, které budete potřebovat ke správě svého projektu. Většina lidí si přečte tuto příručku, doporučujeme cPanel jako možnost pro správu plánu hostování vašeho webu.

Upozornění: Všechny naše nejlepší možnosti pro webhosting v Kanadě se při správě databází spoléhají na cPanel, takže vám doporučujeme jít s nimi. Naproti tomu Wix a Squarespace – často považované za dva z nejlepších tvůrců webových stránek dnes – nepřicházejí s ovládacím panelem, jako je Plesk nebo cPanel. Jedná se spíše o vlastní ovládací panel navržený speciálně pro jejich webové služby, a nabízí tak málo možností přizpůsobení.

cPanel je velmi populární, protože se snadno používá a pracuje se servery založenými na Linuxu, které využívají většinu webu. Plesk naproti tomu pracuje na Linuxu i Windows. Toto je dobrá volba, pokud chcete zůstat na podobném ovládacím panelu, když používáte více serverů.

Doufáme, že tento průvodce byl užitečný v tom, aby vám poskytl přehled o tom, co Plesk a cPanel přinášejí ke stolu. Který z nich je podle vás lepší? Prosím, podělte se s námi o své komentáře níže.

Více průvodců

 • Apache vs Nginx
 • Co jsou to uživatelští agenti
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map