Recenze Namecheap – je to opravdu tak dobré?

Testujeme Namecheap již několik měsíců a věříme, že můžeme poskytnout čestnou a podrobnou recenzi o službě a srovnání jejích nástrojů s jinými možnostmi, které jsou podobné.


Kdo je Namecheap a o čem jsou?

Nejprve něco o tom, co je Namecheap a co dělá.

Namecheap začal v roce 2000 a ve svých dvou desetiletích v podnikání nahromadil miliony zákazníků. Namecheap je společnost zabývající se registrací webů a domén a má více než sedm milionů doménových jmen a uživatelů pod kontrolou.

Zdá se, že se zde Namecheap liší od některých jiných společností. Existuje spousta hostitelských společností, které jsou známé tím, že takové a podobné dělají, a využívají tuto známou značku a finanční svaly k provádění doplňkových služeb..

Ukazuje se však, že v této nové službě nejsou dobří a nemusí být ani skvělí ve svých původních nabídkách služeb – mají v oboru jen dobře známé jméno.

Jak se Namecheap liší?

V ideálním případě by Namecheap mohl mít úspěch, který měli s tím, co dělali s doménovými jmény, a přenášet jej do jiných oblastí, jako je hostování a registrace domény, by měl být hračkou. Zkusili jsme to zjistit.

Prostřednictvím registrace doménového jména jsme zakoupili jejich nejlevnější hostingový plán a vytvořili testovací web, abychom zjistili, jak to funguje.

Naše metriky byly založeny na dostupnosti a rychlosti. Popíšeme si, co jsme se do hloubky dozvěděli, ale začneme tím, co považujeme za nejlepší o hostingové schopnosti Namecheap.

Namecheap Hosting Pros

Namecheap nabízí celou řadu funkcí, včetně:

Doména a migrace zdarma

To je jejich chléb a máslo. Namecheap dělá svou nejlepší práci, pokud jde o názvy domén.

To je jeden z hlavních důvodů, proč je jeden při přihlášení k hostování zdarma. A pokud jste již vytvořili web jinde, Namecheap pomůže s migrací stávajícího webu zdarma.

Nemluvě o tom, že všechny domény Namecheap přicházejí s ochranou soukromí zdarma, což z něj dělá celkově jeden z mých oblíbených registrátorů domén.

Záruka vrácení peněz

30-denní záruka vrácení penězNamecheap nabízí 30denní záruku vrácení peněz. Tato záruka není vtip a získáte celý měsíc za použití služby a určení, zda je to nejlepší volba pro vás nebo vaši firmu. To znamená, že máte dostatek času na vyzkoušení a zpět ze situace, pokud se rozhodnete raději jít jiným směrem.

To je dobrá zpráva a znamená to, že byste si to měli vyzkoušet sami, bez ohledu na to, co o tom musel říci kdokoli jiný. Koneckonců, pokud se rozhodnete v rámci 30denního okna, nemáte co ztratit.

Plně nabitý hodnotový plán

Máme spoustu zkušeností se zkoušením a kontrolou plánů webhostingu. Víme, co je tam venku, a víme, co a co nabízí.

Ve většině případů jsme se zaregistrovali pro nejzákladnější plán a použili jsme testovací web, jako jsme to udělali tady s Namecheap. Děláme to proto, že většina plánů nabízí v podstatě totéž a chceme si být jisti, že naši analýzu založíme na podobných okolnostech. V zásadě se snažíme zajistit, abychom porovnávali jablka pouze s jablky.

Přestože jsme použili naše typická hodnotící kritéria pro Namecheap, byli jsme překvapeni tím, co jsme se o společnosti dozvěděli. Pro začátečníky nabízeli neměřenou šířku pásma ve svém nejméně nákladném plánu.

Poskytují také přístup ke standardním funkcím, včetně přístupu cPanel a aplikace WordPress a dalších. S nejméně nákladným tarifem získáte zdarma certifikát SSL na celý první rok. Poté zaplatíte, ale stále je to rok, který dostanete zdarma.

cpanel namecheap

Plán také obsahuje zálohy, které se objevují dvakrát týdně, což chrání váš web, pokud aktualizace nepůjde podle plánu.

Nakonec, a co si myslíme, že je velmi lákavé ohledně základní nabídky plánu, získáte 50 databází MySQL. Většina hostingových společností vám ve svém základním plánu nenabízí nic, co by jim bylo blízké.

Můžete také nastavit tři weby se základní možností. Většina hodnotových plánů vám nabízí možnost hostit pouze jeden jediný web. Pokud máte více než jeden web, například osobní a obchodní web nebo více obchodních webů, je tato možnost nepřekonatelná. Je toho víc.

Ihned po přihlášení získáte až 50 e-mailových adres. To vám dává možnost podnikat s komplexním webem a poskytovat zaměstnancům jejich vlastní e-mailové adresy spojené s obchodním webem.

Je to obrovská úspora nákladů, kterou u většiny hostingových společností nenajdete.

Recenze třetích stran jsou vynikající

Nejsme jediní, kdo si všimli, že Namecheap odvádí skvělou práci.

Součástí našeho procesu hodnocení je zjištění, co ostatní říkají o hostitelských společnostech, které hodnotíme. A v případě Namecheap je většina z toho, co říkají, opravdu dobrá. Tolik překvapení nás některé z pozitivních recenzí překvapily.

hodnocení hodnocení namecheap

Namecheap má 4,6 hvězdiček u Shopper Recenzováno, což je údajně založeno na téměř jednom milionu recenzí. Spárujte toto silné hodnocení s tím, co jsme již věděli o jejich základním plánu, a byli jsme nadšení Namecheapem. Teprve když jsme postavili náš testovací server, začali jsme vidět některé slabiny Namecheap.

Namecheap Hosting Nevýhody

Při hodnocení hostitele webu bereme v úvahu tři věci. Naše celkové hodnocení je založeno především na těchto třech věcech, s několika dalšími úvahami, které se v jednotlivých společnostech liší.

Tři hlavní kategorie jsou:

 • Uptime: Je můj web živý většinu času?
 • Rychlost: Nabízejí návštěvníkům webu pozitivní zážitek, takže se určitě chtějí vrátit?
 • Podpěra, podpora: Pomáhají mi, když se něco pokazí?

Namecheap nedodal žádnou z těchto tří oblastí.

Uvádíme několik příkladů:

Uptime byl špatný

Zpočátku jsme během prvního zkušebního měsíce zaznamenali 100% provozuschopnost (vzpomínáte na 30denní záruku vrácení peněz?). Naše naděje byly vysoké, ale v příštích několika měsících se doba provozu nezměřila ani do průměru průmyslu. Nakonec byla naše doba bezporuchovosti pouze kolem 99,876%, což je více než 60 minut, kdy je váš web každý měsíc mimo provoz.

Namecheap uptime test

I když si myslíte, že dokážete zvládnout hodinu prostojů za měsíc, není možné předvídat, kdy k tomu dojde. Co když je to v nejrušnější době v roce? Co když nastane váš nejdůležitější prodej? Neexistuje způsob, jak naplánovat tuto nepředvídatelnou prostoje, takže musíte trpět, kdykoli se to stane. To není dobré a znamená to pro vaši společnost ztracené příjmy.

Zde je konkrétní rozpis našich čísel za měsíc v průběhu 10 měsíců. Můžete vidět živé sledování zde. Přečtěte si více o našich 4-krokový výzkumný proces zde.

 • Prosinec 2017 prům. doba provozu: 99,83%
 • Prům. Ledna 2018 doba provozu: 99,85%
 • Prům. Únor 2018 prům. doba provozu: 99,78%
 • Prům. Březen 2018 doba provozu: 99,94%
 • V dubnu 2018 prům. doba provozu: 99,94%
 • Prům. Květen 2018 doba provozu: 99,94%
 • Červen 2018 prům. doba provozu: 99,89%
 • Průměrná červenec 2018 doba provozu: 99,84%
 • Průměrná srpen 2018 doba provozu: 99,80%
 • Září 2018 prům. doba provozu: 99,95%

Čas načítání byl pomalý

Nikdo nechce čekat na načtení stránky a toto tvrzení se stává každým rokem pravdivější a pravdivější. Lidé jsou netrpěliví a hlavním cílem každé hostingové společnosti by mělo být co nejrychlejší načítání času. Při hodnocení hostující společnosti považujeme dobu načítání za druhý nejdůležitější aspekt za uptime.

doba načítání namecheap

Majitelé webů chtějí návštěvníkům spokojit a pokud nedostanou požadované informace rychle, nebudou šťastní. Několik statistik Google, které ukazují důležitost doby načítání a jak rychlé doby načítání vytvářejí spokojené zákazníky:

 • Weby, které načítání trvá déle než 3 sekundy, mají průměrnou míru okamžitého opuštění 32%.
 • Když se doba načítání zvýší na pět sekund, míra okamžitého opuštění se zvýší na 90%.
 • Až 6 sekund se míra okamžitého opuštění zvyšuje na 106%.
 • A pokud návštěvníci čekají 10 sekund na načtení stránky, míra okamžitého opuštění je 123%.

Sečteno a podtrženo? Vytahujete lidi pryč, pokud se váš web načítá pomalu. Podívejte se na to tímto způsobem: Pokud je váš web příliš pomalý na načtení, může to být také špatné, protože tolik lidí zamíří jinam.

Podle údajů má Namecheap v posledních 10 měsících rychlostní hodiny v průměru 942 milisekund. To je dvakrát pomalejší než cloud HostGator a hosting A2.

Další věc, kterou jsme si všimli: nebyl to jediný špatný měsíc, který strhl průměr. Namecheap pro nás byl pomalý od prvních několika dnů, kdy jsme ho používali, a teprve nedávno se trochu zrychlil.

Zde jsou naše čísla pro naše testovací stránky za období 10 měsíců:

 • Prosinec 2017 prům. rychlost: 905 milisekund
 • Prům. Ledna 2018 rychlost: 1 127 milisekund
 • Prům. Únor 2018 prům. rychlost: 1 297 milisekund
 • Prům. Březen 2018 rychlost: 1 299 milisekund
 • V dubnu 2018 prům. rychlost: 1 303 milisekund
 • Prům. Květen 2018 rychlost: 1 117 milisekund
 • Červen 2018 prům. rychlost: 590 milisekund
 • Průměrná červenec 2018 rychlost: 559 milisekund
 • Průměrná srpen 2018 rychlost: 662 milisekund
 • Září 2018 prům. rychlost: 559 milisekund

Méně než hvězdná podpora zákazníků

Zákaznický servis je poslední oblastí, kde jsme hodnotili Namecheap. Zjistili jsme, že navzdory jejich silné platformě FAQ, která byla ve skutečnosti docela užitečná jako poskytovatelé hostingu, nebylo v cestě týmu podpory nic jiného..

Je pravda, že většina problémů, které by se objevily, lze vyřešit pomocí informací uvedených v nejčastějších dotazech. Rádi bychom ale také věděli, že v případě potřeby je k dispozici živý chat a další podpora.

Live chat je možnost s Namecheap. Rychle se připojil a zástupce podpory byl přátelský. Nebyla však schopna nám pomoci a musela nás přenést na recepci – zdá se, že je dostatečně nápomocná a přátelská. Nebylo to.

podpora chatu namecheap2

Namecheapův recepční v podstatě právě ořízl a vložil do chatovací schránky článek základních informací, který vůbec nepomohl. Nepotřebovali jsme někoho, kdo by vysvětlil tento proces, ale potřebovali jsme je, aby poskytovali službu – něco, co průměrná hostitelská společnost je více než ochotná udělat, a to i v rámci svého základního plánu. V podstatě jsme dostali několik dalších informací a bylo jim řečeno, abychom to udělali sami.

Navíc, jakmile jsme byli předáni od původního zástupce, proces se zpomalil. Mnoho. Trvalo několik minut a vše, co jsme odešli, byly informace, které bychom mohli najít sami, kdybychom se podívali, což ani nenabídlo řešení.

To jsou špatné zprávy. Pokud je váš web nefunkční a potřebujete pomoc, potřebujete jej rychle a je třeba, abyste mohli věřit týmu zákaznických služeb, který problém vyřeší..

Ceny Namecheap, plány hostování a fakta

Než zabalíme naši recenzi, podívejme se na informace o maticích a šroubech, které máme o hostingu Namecheap.

Hostingové plány zahrnují:

 • Hvězdná: neměřená šířka pásma až pro tři webové stránky za 2,88 $ měsíčně v prvním roce.
 • Stellar Plus: V prvním roce se zvýšil diskový prostor na Unmetered, za 4,88 $ měsíčně.
 • Business SSD: SSD diskový prostor 50 GB, což je dost pro deset webových stránek a vše, co přichází s pouze 8,88 $ měsíčně.

První rok získáte bezplatnou doménu a registrace je snadná. Přijímají platby kreditními kartami, stejně jako PayPal, Bitcoin a Dwolla.

Pokud jde o skryté poplatky, žádné oficiálně neexistují, ale musíte mít na paměti, že nabídky jsou k dispozici pouze pro nové nákupy hostingu. Cena je dobrá po dobu 12 měsíců, pokud platíte ročně a sazba se bude obnovovat obvyklou sazbou. Jakékoli upgrady nebo downgrades jsou prováděny za plnou cenu obnovy.

cenové plány namecheap

Zažijete nějaký vzestup, který není ohromující nebo nepříjemný. Aktivace účtu je rychlá a získáte přístup k ovládacímu panelu a ovládacímu panelu, kterým je cPanel.

A konečně budete moci instalovat aplikace a CMS, včetně aplikací od WordPress a Joomla, a dalších pomocí jejich instalačního nástroje na jedno kliknutí, které se snadno instaluje.

Sečteno a podtrženo

Sečteno a podtrženo? Myslíme si, že naše zkušenost s Namecheap byla zpočátku pozitivní, ale z dlouhodobého hlediska jsme nebyli šťastní.

Existuje spousta spokojených zákazníků a není možné popřít vše, co přichází s jejich základním plánem.

Bohužel tato velká hodnota zmizí po prvním roce a vaše míra obnovy vzroste o více než 300%. Není pochyb o tom, Namecheap je fantastický místo pro koupi nového názvu domény, ale není to skvělé, pokud chcete skutečně hostit svůj web.

Faktor nedostatečné dostupnosti, pomalých nízkých rychlostí a nedostatku zákaznické podpory, a to prostě nestojí za to.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector