Recenze HostMonster: Důležité nevýhody a výhody, které je třeba zvážit před nákupem

Recenze HostMonster


S věkem se některé věci zlepšují. To je stejně staré pořekadlo.

Bohužel to tak není vždy.

HostMonster byl založen již v roce 1996 a stal se tak jedním z nejstarších webových hostitelů v oboru (před sloučením s EIG v roce 2015).

V červnu 2015 jsme zakoupili „základní plán“ společnosti HostMonster, abychom mohli zahájit podrobné testy výkonu za účelem vyhodnocení jejich výkonu. Vytvořili jsme základní web WordPress a sledovali jsme statistiku stránek, jako je rychlost & uptime (mimo jiné důležitá kritéria) po dobu několika měsíců, aby určily, kde se hromadí proti jiným webovým hostitelům v oboru.

Poskytuje jim zkušenosti HostMonster konkurenční výhodu? Nebo jejich výkon poklesl, jako mnoho jiných nedávno získaných značek EIG?

Pojďme se podívat na to, co jsme našli!

Výhody používání hostmonster hostingu

Přiznáváme: měli jsme velké naděje pro tyto průmyslové veterány.

Několikrát byli kolem bloku a nyní jsou vlastnictvím jednoho z největších průmyslových konglomerátů. Takže byste si mysleli, že by měli mít své věci spolu.

HostMonster přináší některé slušné věci (házení do několika pěkných dalších funkcí, jako je okamžité zajištění).

Zde je stručné shrnutí největších pozitivních aspektů, které jsme našli:

1. Během průměrné doby provozu (99,96%)

Na základě naší analýzy je průměrná doba provozu v provozu přibližně 99,93%.

HostMonster je nad průmyslovým standardem, s průměrem dostupnost 99,96 procent za posledních 24 měsíců. To je docela dobré.

Průměrná doba provozu za posledních 12 měsíců:

 • Průměrná doba provozu v lednu 2020: 99,99%
 • Průměrná doba provozu v prosinci 2019: 99,98%
 • Průměrná doba provozu v listopadu 2019: 99,96%
 • Průměrná doba provozu v říjnu 2019: 99,85%
 • Průměrná doba provozu v září 2019: 99,96%
 • Průměrná doba provozu v srpnu 2019: 99,96%
 • Průměrná doba provozu v červenci 2019: 99,93%
 • Průměrná doba provozu v červnu 2019: 99,98%
 • Průměrná doba provozu v květnu 2019: 99,97%
 • Průměrná doba provozu v dubnu 2019: 99,98%
 • Průměrná doba provozu v březnu 2019: 99,96%
 • Průměrná doba provozu v únoru 2019: 100%

HostMonster za posledních 24 měsícůPrůměrná doba upgradu HostMonster | Zobrazit statistiky

2. Slušná (přesto nekonzistentní) podpora

Během naší osobní recenze HostMonster se jejich živý agent podpory chatu spojil do čtyř minut a na většinu našich otázek odpověděl do 2 minut. Neodfoukli jsme se tím podporou, ale bylo to dost dobré na to, abychom tu práci v té době dokončili.

I když nabízejí telefonickou, e-mailovou a živou podporu chatu, existuje zdlouhavý proces ověřování, který může být pro některé uživatele nepohodlný.

Kontrola na pozadí však odhalila divoce nekonzistentní recenze od ostatních zákazníků. Takže šlapejte opatrně.

Podpora HostMonster

Slušná podpora zákazníků od společnosti HostMonster

3. Dobré možnosti zabezpečení

HostMonster poskytuje několik různých možností zabezpečení, ze kterých si můžete vybrat, aby vám pomohl chránit váš web a chránit škodlivé lidi (nebo programy) na uzdě.

Je neuvěřitelné, že hlavní způsob, jak se weby WordPress hacknout, je zranitelnost jejich hostitelské společnosti (až 41% v jedné studii)!

Důsledně následují „nezabezpečená témata“ a „zranitelné pluginy“, což je přirozený výsledek tolika různých nástrojů třetích stran, které se snaží spolupracovat v rychle se vyvíjejícím prostředí.

HostMonster odvádí dobrou práci, včetně různých bezpečnostních funkcí, jako je ochrana Hotlink, SSH Access, podpora SSL, pravidelné zálohy stránek a ochrana proti spamu.

4. Okamžité zajištění & Rychlé nastavení

Pokud se rozhodnete pro jejich vyhrazený nebo VPS hosting, slibují okamžité zajištění svých serverů.

To je dobrá zpráva pro lidi, kteří chtěli začít rychle (nebo pro ty, kteří se nacházejí v zahraničí mimo USA), protože nemusíte procházet dlouhým, nataženým ověřovacím hovorem ani tak. Místo toho byste měli očekávat, že vaše servery budou připraveny během několika sekund.

Stejně jako mnoho jiných poskytovatelů webhostingu budou také na jeden rok vrhat bezplatné doménové jméno se všemi novými plány. hurá!

5. Docela dobrá hodnota (50 GB úložiště, neměřená šířka pásma, SSL zdarma)

Základní plán HostMonster není nejlevnější za 4,95 $ / měsíc, ale dostáváte docela dobrou hodnotu s ohledem na některá omezení a doplňky.

Pro začátečníky získáte až 50 GB úložného prostoru a neměřenou šířku pásma přímo z bran. Kromě toho získáváte také bezplatný certifikát SSL.

Vzhledem k tomu, že se GoDaddy snaží tuto nabídku rozšířit o dalších 100 $ / rok a uvědomíte si, že počáteční cena je docela slušná hodnota.

Nevýhody použití HostMonster Hosting

Dosud byly naše zkušenosti s podporou dobré. Našli jsme však několik smíšených recenzí od ostatních.

Ocenili jsme zvláštní pozornost věnovanou podrobnostem o bezpečnostních otázkách a pomohli jsme zajistit, že stránky jejich zákazníků jsou bezpečné a zabezpečené.

Ale tady jsou věci zajímavé.

Podívejme se, jaké negativní aspekty byste měli mít na paměti, než se rozhodnete pro svého dalšího webového hostitele.

1. Průměrná doba načítání stránky za posledních 24 měsíců

HostMonster za posledních 24 měsíců dosáhl průměrné rychlosti stránky 936 ms.

To rozhodně není nejlepší, ale nejhorší, co jsme kdy viděli.

To je kritické, vzhledem k tomu, že skupina Aberdeen zjistila, že pouze malé, malé sekundové zpoždění způsobí zásah přes palubu:

 • 7% pokles konverzí
 • 11% pokles zobrazení stránek
 • 16% snížení spokojenosti zákazníků

Průměrná doba načítání HostMonster:

HostMonster za posledních 16 měsíců podrobné statistikyPrůměrná rychlost hostmonsterů 2019-2020 | Zobrazit statistiky

2. Zavádějící ceny s vyžadováním dlouhého závazku

HostMonster nenabízí skutečný „meziměsíční“ plán s minimálním požadavkem začínajícím na 12 měsíců.

A co je ještě horší – cena je pro tuto možnost dražší.

Pokud byste například chtěli levnější „propagační“ sazbu, kterou se na webu zobrazují, musíte se zavázat k třem rokům (zaplaceno v plné výši předem).

To je velký závazek učinit, když nemáte doslova tušení, jestli se vám ještě budou líbit.

Tato technika je bohužel také standardní praxí v hostitelské aréně.

HostMonster podrobné ceny

3. Skryté náklady & Poplatky

Bohužel, existuje také několik skrytých nákladů podél cesty, které by vás mohly překvapit.

Nejprve – vaše „nízká“ propagační sazba je k dispozici pouze pro nové plány. Když se váš plán obnoví, cena skočí zpět na běžnou (nafouknutou) sazbu.

Jejich „bezplatné doménové jméno“ není zdarma. Pokud se rozhodnete zrušit svůj účet, bude vám účtován poplatek, který je nevratný.

30denní vrácení peněz

4. Účtují se za zálohy

Když už mluvíme o zvláštních poplatcích, za zálohování se platí také měsíční poplatek ve výši 1,99 $ (pokud chcete). Mnoho dalších webhostingových společností, které jsme dosud zkontrolovali, tuto funkci hodí jako freebie, takže je to jen další poplatek z dlouhého seznamu, který se nyní sčítá.

5. Drahé náklady na migraci

Přesun stávajícího webu z jedné hostitelské společnosti do druhé není nejnáročnější věcí na světě. Technicky je tento proces docela jednoduchý, pokud víte, co děláte.

Ale to je přesně ten problém:

Pokud již nejste technologicky důvtipný webmaster, nestojí se za tuto manuální práci opravdu čas.

Proto mnoho webů, které jsme zkontrolovali, vám poskytne migraci stránek bez dalších nákladů. Dává to smysl pro ně, když vidíme, že v podstatě získávají nového zákazníka, zatímco jejich konkurent ztrácí jednoho současně. Je tedy snadné „freebie“ nabídnout lidem, aby získali svou dobrou vůli.

HostMonster bohužel s tímto přijetím zcela nesouhlasí. Místo toho ji využívají jako další příležitost k vydělávání peněz.

Umožní vám bezplatnou migraci vlastního webu prostřednictvím FTP (což znamená „File Transfer Protocol“). Ale jak jsme již probrali, pravděpodobně to nestojí za váš čas.

HostMonster to tedy může udělat za vás, ale na oplátku za skvělý $ 149,99. Udělá to až pro pět webů a 20 e-mailových účtů. Ve velkém schématu věcí je však stále dost drahý, když vás hostingový plán, který kupujete, asi nestojí ani tolik.

Alespoň ne během prvního funkčního období. Což nás přivádí k dalšímu vydání…

6. Vysoké náklady na obnovu plánu

Webhostingové weby samy o sobě nelhají. Jen trochu natáhnou pravdu.

Jako příklad si vezměte cenovou stránku. Tyto sazby na nejnižší úrovni vypadají skvěle při prvním průchodu, že? Několik babek za měsíc pravděpodobně ani dnes nekryje váš účet za kávu.

Je to však pouze tehdy, když prohledáváte často kladené otázky nebo smluvní podmínky, které začnou odlupovat vrstvy podvodů.

První běžnou chybou je obvykle to, že ty nízké inzerované ceny můžete získat, pouze pokud platíte předem po dobu minimálně tří let. Jdeme však od špatného k horšímu, když začnete zkoumat, kolik budou tyto plány stát, když je čas na obnovu po prvních několika letech.

Ceny za obnovení HostMonster se po prvním období zdvojnásobí.

„Levné“ měsíční sazby společnosti HostMonster se za jeden okamžik zdvojnásobí, a to od 4,95 $ / měsíc na dolním konci až po téměř deset dolarů za stejnou přesnou službu. Větší plány Plus, Choice a Plus Pro rostou ještě dramatičtěji a na konci dne vás stojí prémiové ceny za relativně základní nabídku.

Pokud tedy nevidíte, že se za několik let nebudete chtít pohybovat hostiteli, pravděpodobně stojí za to sehnat pár dolarů navíc a získat z dlouhodobého hlediska nejlepší hodnotu..

Ceny HostMonster, plány hostingu & Rychlá fakta

Zde je rychlý přehled hostingových plánů HostMonster:

Sdílený hosting: Mají tři společné plány hostování:

 • Základní plán: Tento plán stojí 4,95 $ měsíčně. Podporuje 1 web a přichází s úložištěm 50 GB, neomezenou šířkou pásma, podporou pro 5 e-mailových účtů a 25 subdomén.
 • Plus plán: Tento plán stojí 6,95 $ měsíčně. Podporuje neomezené weby a přichází s neměřeným úložištěm, neomezenou šířkou pásma, neomezeným subdoménami a e-mailovými účty.
 • Prvotní plán: Tento plán stojí $ 14,99 za měsíc, ale je často v prodeji za 6,95 $ za měsíc. Podporuje neomezené weby, úložiště, e-mailové účty, subdomény a šířku pásma

Upozorňujeme, že tato cena je k dispozici, pouze pokud se zaregistrujete na období tří let.

HostMonster ceny a plány

 • Snadnost registrace: Jednostránkové přihlášení. Registraci velmi usnadňují.
 • platební metody: Kreditní karta, PayPal.
 • Skryté poplatky a doložky: Přihlášením souhlasíte, že jim udělíte nevýhradní licenci bez licenčních poplatků k používání obsahu, který je na vašem účtu k dispozici, jak pokládají za vhodné. Všechny sdílené účty hostingu mají limit 1 000 celkových databázových tabulek, celkovou velikost databáze 3 GB a 200 000 inodů.
 • Upsells: Několik upells.
 • Aktivace účtu: Okamžitá aktivace.
 • Zkušenosti z ovládacího panelu a řídicího panelu: cPanel.
 • Instalace aplikací a CMS (WordPress, Joomla atd.): Mojo Marketplace pro snadnou instalaci populárních aplikací a CMS.

Doporučujeme HostMonster?

Ne, ne.

Výkon HostMonsteru je celkem průměrný, abych byl upřímný.

Jejich zákaznická podpora je slušná, ale nekonzistentní.

HostMonster selhal v našich rychlostních testech, a to je obrovský problém, když vidíme, že „fungující“ web je zde určitým předpokladem.

Pak máte problém s příliš běžnými cenovými triky, které nejsou tak dobré, jak se inzerují, když začnete sčítat všechny dodatečné poplatky a poplatky v průběhu času.

Jednoduše řečeno – za vaše peníze jsou lepší hostitelé.

Naše recenze například ukázaly, že A2 Hosting i SiteGround jsou nadřazené téměř ve všech kategoriích. Doporučujeme zkusit jeden z těchto dvou pohledů před vyzkoušením HostMonster.

Máte nějaké zkušenosti s HostMonsterem? Rádi bychom viděli recenzi níže! Vítáme všechny recenze – kladné i záporné – pokud jsou čestné a transparentní.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map