Recenze hostingu IONOS – dobrá, ale ne pro každého …

Recenze IonosDomovská stránka webhostingu IONOS


IONOS (dříve znám jako 1&1) je webhostingová služba, která zahrnuje několik webových nástrojů.

Pokrývají většinu dostupných možností hostingu, jako je sdílený hosting, hosting VPS, hosting WordPress, cloud hosting a další.

To spolu s některými vynikajícími možnostmi zákaznické podpory a slušnými cenami učinilo IONOS oblíbeným ve světě hostingových služeb.

Jak dobrý je IONOS Hosting? Pro účely této kontroly se většinou zabýváme sdílenými hostitelskými službami IONOS.

Testovali jsme řadu faktorů, včetně zákaznického servisu, celkové použitelnosti, dostupnosti služby a dalších, abychom vám poskytli co nejúplnější možnou recenzi.

Obecné informace & Přehled hostingu

NAŠE VERDICT: Doporučeno
RYCHLOST: 649 ms (Březen 2020 až duben 2020)
UPTIME: 100% (Březen 2020 až duben 2020)
PODPĚRA, PODPORA: Živý chat 24/7, Knowledgebase
APPS: WordPress, Duda, Drupal, phpBB, Joomla
FUNKCE: Dedikovaný certifikát SSL, řídicí panel, webový tvůrce
HOSTINGOVÉ PLÁNY: Sdílený, VPS, WordPress, Cloud, dedikovaný server
PŘEVOD STRÁNKY: Není zdarma
CENY: Počínaje 1,00 $ / měsíc (obnovuje se 8,00 $ / měsíc)

Výhody používání IONOS Hosting

1. Responzivní zákaznická podpora

První věcí, kterou jsme si všimli o IONOSu, byly možnosti zákaznické podpory.

Zákaznická podpora je obrovská nabídka téměř v každém odvětví.

Pokud si ze svého webu vyděláte život (což je případ mnoha moderních podnikatelů), musíte věřit, že váš web bude vždy funkční. Pokud se však vyskytne problém, musíte také důvěřovat, že společnost zabývající se hostingem může být okamžitě kontaktována, aby problém vyřešila.

IONOS nabízí nepřetržitý živý chat a online centrum nápovědy, které obsahuje spoustu článků o všech jejich klíčových službách.

Díky jejich live chatu vás požádají, abyste nastínili svou otázku, než se připojíte. Poté jste okamžitě spárováni s agentem.

Za necelou minutu jsme se bavili s Jeanem F.

Ionos live chat podporu

Jeanovy odpovědi byly okamžité a úplné. Nikdy se necítilo, že bychom jednali s někým, kdo nemluvil plynně anglicky nebo s nějakým automatizovaným robotem. To byla skutečná osoba poskytující reakce v reálném čase.

Celkově vzato byla úroveň služeb fantastická. Kdybychom měli nitpick, mohli bychom říci, že její odpovědi mohly být srdečnější, ale celkově jsme byli s komunikací velmi spokojeni.

2. Silný provoz – 100%

Jednou z nejdůležitějších metrik, které měříme, pokud jde o poskytovatele hostingu, je dostupnost.

Platíte za to, že máte web online. Pokud vám chybí provozuschopnost a vaše stránky běžně klesají, pak vám vaše hostingová služba selhala ve své nejdůležitější oblasti.

IONOS tvrdí, že má 99,9% dostupnosti. Podle jejich oddělení služeb zákazníkům jediný důvod, proč si nevyžadují 100% dostupnost, je to, že nejsou schopni odpovídat za přírodní katastrofy..

Ionos uptime a rychlost statistikyPrůměrná doba provozu IONOS | Zobrazit statistiky

A tak daleko od dat, že jsme je shromáždili uptime byl perfektní 100%. Nezapomeňte, že se jedná pouze o údaje za dva měsíce, takže zatím nemůžeme učinit žádné závěry, ale začátek byl slibný. Budeme průběžně aktualizovat své statistiky.

3. Dobrá rychlost načítání stránky

Pomalý web není jen otravný: když načtení stránky trvá déle než 5 sekund, více než 25% vašich potenciálních návštěvníků už bude hledat jinde

Proč??

Výkon Google je velký problém, když Google váš web prozkoumá. Vaše důležité skóre SEO, které určuje vaše umístění v nejoblíbenějším vyhledávači na světě, se na něj silně spoléhá.

Rychlost webu je čtvrtým nejdůležitějším faktorem SEO, a to za bezpečností stránek, procházením a přívětivostí pro mobilní zařízení.

Pomalý web je tedy okamžitým odtokem pro návštěvníky Googlu a webu.

Žijeme ve věku okamžité komunikace a okamžitých informací. Pokud zaostáváte, je pravděpodobné, že uživatel může najít další web s podobnými informacemi, které se více zajímají o jejich zkušenosti.

Když se rychlost vaší stránky snižuje, stoupají míry okamžitého opuštění.

Míra okamžitého opuštění načítání stránky

Proto je skvělé vidět, že IONOS produkuje dobrou průměrnou rychlost načítání stránky 649 ms (0,65 s). Je ještě brzy učinit jakékoli závěry nebo určitá tvrzení, ale je to dobrý začátek. Tuto sbírku budeme průběžně aktualizovat, protože shromažďujeme další data.

Ionos podrobně uptime a rychlostPrůměrná rychlost IONOSu březen 2020 – duben 2020 | Zobrazit statistiky

4. Zabezpečení SSL zdarma

Zabezpečení je dalším důležitým aspektem hostitelské služby. Naštěstí je to oblast, kde IONOS vyniká.

Služba používá certifikát GeoTrust Dedicated SSL a Wildcard SSL certifikát. Toto šifruje váš web pro pokročilé zabezpečení, což je něco, co by vám mělo pomoci dýchat úlevou, když podnikáte online..

Chcete-li mít web HTTPS, potřebujete certifikát SSL. Pokud vaše URL začíná HTTP, Google váš web skutečně označí jako nezabezpečený. SSL certifikáty navíc chrání data, která jsou vyměňována mezi uživateli a webem. To pomáhá vašim zákazníkům více věřit, což je páteř jakéhokoli obchodního vztahu

Certifikát GeoTrust Dedicated SSL je součástí balení serveru, sdíleného hostingu pro vývojáře a eShopu pro vývojáře. Certifikát Wildcard SSL je standardně součástí všech sdílených hostingových plánů pro systémy Linux a Windows.

5. Bezplatná doména a e-mail s některými balíčky

Extra jsou vždy pěkné. Rádi vidíme, jak hostingové balíčky házejí některé bonusové funkce bez nákladů, když se přihlásíte k odběru jedné z jejich placených možností.

IONOS nabízí dvě nejběžnější bezplatné funkce, registraci domény a e-mailové adresy.

U doménových jmen Essential, Business a Expert Shared Hosting Package je doménové jméno na jeden rok zdarma.

Pokud jde o značkový e-mailový účet (další nutnost, pokud chcete být lidmi, se kterými obchodujete, bere vážně), balíčky Linux i Windows přicházejí s e-mailovými účty na všech úrovních. Odběratelé systému Windows mohou přijímat 25 až 500 e-mailových účtů, zatímco zákazníci systému Linux získají 10 až 100 účtů. Vše záleží na balíčku, který jste si vybrali.

6. Vylepšené uživatelské rozhraní

IONOS klasický cPanel nepoužívá, místo toho si vyvinul vlastní backend. Pro ty, kteří jsou zvyklí na cPanel, to může být matoucí a může to chvíli trvat, než si na začátek zvyknout, ale celkově je poměrně snadné používat.

Uživatelské rozhraní Iono

Na hlavním panelu můžete spravovat domény, certifikáty SSL, e-mailové adresy, kontrolovat statistiky svého webu atd.

IONOS také přidal vylepšený vyhledávací panel, kde můžete rychleji najít nastavení a přepínat mezi produkty.

O rozhraní IONOSu došlo od ostatních uživatelů spousty smíšených pocitů, zejména ve srovnání s cPanel to nebylo příliš intuitivní. Zdá se však, že IONOS vynaložil úsilí na zlepšení použitelnosti řídicího panelu a jeho použití bylo logičtější.

Nevýhody používání IONOS Hosting

1. Registrace účtu je možná pouze v omezeném počtu zemí

Jednou z věcí, které si o IONOSu vůbec nevšimnete, je to, že si u nich můžete zaregistrovat svůj účet pouze v omezeném počtu zemí. Je zastoupena většina zemí, ale například pokud se nacházíte v Číně a chcete se přihlásit k IONOS, není to možné, protože není na jejich seznamu.

Totéž platí pro většinu evropských zemí. Přestože společnost IONOS byla založena v Německu a její sídlo se tam stále nachází, na seznamu jsou zastoupeny pouze některé evropské země..

Několik příkladů, kde se nemůžete přihlásit k IONOS:

 • Čína
 • Írán
 • Egypt
 • Maroko
 • Myanmar
 • Evropa (Polsko, Rumunsko, Nizozemsko, Portugalsko, Švédsko, Finsko, Belgie, Česká republika atd.)

Takže byste se měli lépe přihlásit před registrací, pokud můžete pokračovat v registraci ve vaší zemi.

2. Žádné bezplatné převody webových stránek

Pokud provádíte migraci svého webu na nového webového hostitele, skvělým způsobem, jak sladit banku, je nabídnout bezplatný převod.

Umožňuje novému zákazníkovi zbavit se tohoto stresu a finanční zátěže.

To není něco, co IONOS nabízí.

Ujistili jsme se, že se můžeme obrátit na jejich zákaznický servis prostřednictvím živého chatu. Podle Jean z zákaznické podpory nenabízejí bezplatné převody a nemohla dát solidní odpověď, když byla požádána o stanovení ceny.

Podle Jean musí být proces převodu individuálně nabídnut klientům, protože je účtován každou hodinu.

Náklady, plány a způsoby platby IONOS

IONOS má dvě různé varianty sdílených hostingových služeb, z nichž každá má tři balíčky webhostingu, z nichž si můžete vybrat.

Nejprve nabízejí Linux hosting – který se na oficiálním webu nazývá jen Web Hosting.

Nabízejí také Windows hosting. Je zřejmé, že tyto různé varianty sdíleného hostingu probíhají v různých operačních systémech.

Oba jsou cenově dostupné, ale s možností Windows získáte mnohem více funkcí. Každý prohlížeč má na výběr tři různé úrovně.

Začněme Linuxem:

 • Základní plán systému Linux je měsíční balíček bez rizika. Stojí to 4 $ měsíčně. Tato úroveň funguje nejlépe pro jeden web a nabízí 10 GB úložiště. Každý, kdo si zakoupí tuto úroveň, získá také na jeden rok 10 e-mailových účtů a bezplatnou doménu. Má úroveň výkonu, která umožňuje až 50 návštěvníků za minutu na vašem webu.
 • Obchodní úroveň začíná na 1 $ za první měsíc a poté stoupá až na 8 $ za měsíc bez závazku. Uživatelé v této úrovni mohou mít neomezené množství webů s neomezeným úložištěm. Rovněž získají až 50 e-mailových účtů a bezplatnou doménu po dobu jednoho roku. Weby na této úrovni jsou optimalizovány až pro 200 návštěvníků za minutu.
 • Úroveň expertů stojí 14 $ měsíčně a lze jej kdykoli zrušit. Zahrnuje také neomezené weby, úložiště a databáze s jednou roční doménou a až 100 e-mailovými účty. Stránky podle plánu expertů jsou optimalizovány až pro 500 návštěvníků za minutu. Součástí je také ochrana před malwarem SiteScan a síť pro doručování obsahu.

Ionos sdílel linuxové hostingové ceny

Na straně Windows věcí máte řadu větších plánů, které přicházejí s obdobím závazku.

 • Obchodní plán funguje pro jeden web nebo projekt. Je to $ 1 za měsíc po dobu 12 měsíců a pak se obnovuje na $ 8 za měsíc. Získáte 100 GB úložného prostoru, 25 e-mailových účtů a bezplatnou doménu.
 • Plán Pro je také cena za $ 1 za měsíc po dobu šesti měsíců a poté se obnovuje za $ 10 za měsíc. Je to dobré nebo až pět webových stránek a nabízí úložiště 250 GB. Odběratelé obdrží 100 e-mailových účtů a bezplatnou doménu.
 • Expertní plán je nejvyšší ze tří úrovní Windows. Stejně jako ostatní, začíná na 1 $ měsíčně a jako takový pokračuje po dobu šesti měsíců. Poté je to 14 $ měsíčně. IONOS říká, že je nejlepší pro až 50 webů a má úložiště 500 GB. Tento plán zahrnuje bezplatnou doménu a 500 e-mailových účtů a síť pro doručování obsahu.

Ionos sdílel okna hosting cen

IONOS přijímá platby PayPal a kreditní karty.

Doporučujeme IONOS?

Ano, ano.

Jejich flexibilní plány pro Linux i Windows jsou cenově dostupné a obsahují mnoho užitečných funkcí. Bleskově rychlá zákaznická podpora, kterou jsme zažili, byla také velkým peřím v její čepici.

Ale existují i ​​nevýhody, nemůžete se s nimi zaregistrovat ve většině evropských zemí a propagovaná cena $ 1,00 / měsíc se obnovuje za mnohem vyšší $ 8,00 / měsíc.

Zabezpečení SSL z něj dělá velmi zabezpečenou službu a opravdu se nám líbilo, že přichází s bezplatnou doménou. I když to nezatrhne tolik výher, jako řekněme, něco jako Bluehost, stále je to spolehlivý poskytovatel hostingu, který svou práci dokončí, přímo tam s GoDaddy.

P.S. Už jste použili IONOS dříve? Zvažte prosím zanechání recenze níže – dobré nebo špatné – nezáleží na tom, jak dlouho to bude užitečné pro naše návštěvníky. Děkuji za vaši podporu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector