Průvodce pro začátečníky k optimalizaci souborů webových stránek (70% rychlejší načítání)

Abychom urychlili váš web a ušetřili šířku pásma, je komprese jedním z nejúčinnějších (a nejjednodušších) způsobů, jak toho dosáhnout..


… Přesto mnoho majitelů webových stránek v roce 2020 své soubory optimalizovat ještě ne, buď proto, že nevědí, jak je to důležité, nebo nevědí, jak.

Chcete-li zkrátit dlouhý příběh, jedním z nejdůležitějších způsobů, jak zrychlit rychlost načítání stránky, je zrychlit načítání souborů JavaScriptu (JS) … A JavaScript můžete zrychlit pomocí komprese GZIP..

Nyní je to ideální pouze pro moderní prohlížeče, ale většina lidí na internetu používá nejnovější zařízení a prohlížeč. Yahoo i Google využívají kompresi GZIP.

Nejprve si ale vytvoříme trochu kontextu.

Krok č. 1: Co je kódování obsahu?

Abychom mohli vaše webové stránky efektivně optimalizovat, je důležité porozumět konceptu známému jako kódování obsahu.

Jednoduše řečeno, to se používá k tomu, aby bylo možné dokument komprimovat bez rizika ztráty jeho základní identity typu média. Váš prohlížeč bude hovořit s webovým serverem, když požádáte o soubor.

HTTP požadavek

Prohlížeč v podstatě řekne serveru, co chce. Server ji vyhledá a najde ji. Prohlížeč ji poté načte. Čím větší je soubor, tím déle trvá načtení prohlížeče.

Co dělat, když je soubor příliš velký?

Budete to zipovat. Když odešlete soubor, který je zazipovaný do prohlížeče, ušetříte čas na stahování i šířku pásma.

Se serverem a prohlížečem jsou spojeny dva prvky, které vědí, že odeslání souboru ZIP je v pořádku:

 • Prohlížeč informuje server, že je v pořádku poslat komprimovaný obsah odesláním záhlaví
 • Pokud je obsah komprimovaný, server odešle odpověď

Pokud není soubor komprimován, server neodešle přes záhlaví odpovědi kódující obsah. Záhlaví kódování přijetí není požadavek, ale pouze požadavek prohlížeče.

Prohlížeč se bude muset vypořádat s běžnou těžkou verzí, kterou server neposílá přes komprimovaný obsah.

Nastavení serveru

Nemáte kontrolu nad prohlížečem. Buď odešle záhlaví, nebo jej neodešle. Můžete však nakonfigurovat server, který používáte, aby bylo zajištěno, že se obsah zipu vrátí, pokud jej prohlížeč dokáže zpracovat. To má za následek značné úspory šířky pásma.

výkon webu po kompresi

Chcete-li to provést, jednoduše povolte nastavení komprese pro IIS. Pokud používáte Apache, je relativně snadné povolit kompresi výstupu. Stačí otevřít svůj soubor .htaccess a přidat správný kód.

Apache nabízí dvě možnosti komprese:

 • mod_deflate je standardní a je snazší jej nastavit
 • mod_gzip vám umožňuje předkomprimovat obsah a zdá se být výkonnější

snadné vyfukování apache

Bez ohledu na to, kterou možnost zvolíte, Apache bude hledat, zda prohlížeč odeslal záhlaví pro přijetí kódování, a pak vrátí soubor v jeho pravidelné nebo komprimované verzi.

Pokud starší prohlížeč způsobuje problémy, můžete udělat několik kroků, abyste jej napravili přidáním určitých zvláštních směrnic.

Chcete-li vrátit komprimovaný obsah, můžete použít PHP, pokud nemůžete provést změny v souboru .htaccess. V PHP:

<?php if (subst_count ($ _ SERVER [‘HTTP_ACCEPT_ENCODING’], „gzip“)) ob_start („ob_gzhandler“); else ob_start (); ?>

Gzipovaná verze souboru je vrácena po kontrole záhlaví pro přijetí kódování. Je to podobné jako vytváření vlastního webového serveru. Komprimovat výstup, Apache to usnadňuje.

Důležité upozornění: většina softwaru pro vytváření webových stránek neumožňuje úpravy na úrovni kódu (s několika výjimkami). Pokud jde o hostování Kanady, jsme silní zastánci vlastního hostování vašich stránek, ale uvědomujeme si, že to není pro každého. Pokud používáte tvůrce webových stránek, jako je Squarespace, Wix nebo Weebly, je tento druh serverového zabezpečení na úrovni serveru pravděpodobně mimo váš dosah..

Ověřte svou kompresi

Je důležité zajistit, že po dokončení konfigurace serveru dodáváte komprimovaný obsah. Chcete-li zjistit, zda je vaše stránka komprimována online, můžete použít online test GZIP.

V prohlížeči vám s tím mohou pomoci vývojářské nástroje. Budete chtít přejít na kartu sítě, aktualizovat stránku a poté kliknout na řádek sítě konkrétní stránky.

Pokud byl obsah odeslán komprimovaný, zobrazí se záhlaví „kódování obsahu: GZIP“.

google chrome gzip header

Chcete-li získat další podrobnosti, klikněte na ikonu „použít velké řádky“. Poskytuje také informace o skutečné velikosti obsahu a velikosti komprimovaného přenosu.

Upozornění je třeba zvážit

Komprese poskytuje řadu výhod, ale vše má své nevýhody. Chcete znát následující:

 • Graf kompresního poměruObsah, který je již komprimován: Většina hudby, videa a obrázků je již komprimována. Pokud se je pokusíte znovu komprimovat, to je do značné míry jen ztráta času. Ve většině případů se musíte obávat pouze komprese CSS, HTML a JavaScript.
 • Starší prohlížeče: Komprimovaný obsah není kompatibilní se všemi prohlížeči. To platí zejména pro starší prohlížeče. Například se můžete vyhnout komprese HTTP, pokud musíte pracovat v systému Windows 95 nebo Netscape 1.0. Existuje několik pravidel a pokynů, jak se vyhnout kompresi pro starší prohlížeče s Apache mod-deflate.
 • Zatížení CPU: Ušetřete šířku pásma a využijte čas procesoru, když komprimujete obsah za běhu. Vzhledem k rychlosti komprese je kompromis obvykle považován za spravedlivý. Existují způsoby, jak odesílat komprimované verze a předkomprimovat statický obsah. To obecně vyžaduje více konfigurace. Nezapomeňte, že lidé na internetu mají krátkou dobu pozornosti, takže zvyšování rychlosti pro lepší uživatelský dojem pomocí cyklů CPU je obvykle vždy dobrý nápad.

Proč byste měli používat kompresi GZIP

http kompresní konzoleKomprese GZIP nabízí řadu výhod. Je důležité vědět, co to je, abyste si byli plně vědomi toho, proč byste ho měli začít používat.

V průměru, Použití GZIP ke kompresi souborů CSS a HTML vám ušetří 50 až 70 procent celkové velikosti souboru. Tato významná úspora velikosti souboru má za následek mnohem lepší a efektivnější uživatelský dojem na vašem webu.

Tato technika také hraje důležitou roli v celkovém SEO vašeho webu. Vyhledávače používají složité algoritmy k určení, kde weby a webové stránky spadají do výsledků vyhledávání.

Jedním z prvků, který je při každé aktualizaci algoritmu důležitější, je doba načítání webové stránky. Vyhledávače používají tyto informace k určení celkové optimalizace webových stránek.

Test rychlosti komprese gzipKdyž se webové stránky načítají rychle, nemusí návštěvníci webu čekat na přístup k hledanému obsahu. Pamatujte, že uživatelé internetu mají krátkou dobu pozornosti.

Pokud načítání webové stránky trvá příliš dlouho, pravděpodobně uživatel klikne a najde rychlejší web s podobnými informacemi. Vyhledávače chtějí odměnit rychlejší načítání webových stránek, takže jim poskytují vyšší umístění výsledků vyhledávání.

Rychlejší web také zvyšuje konverze. To znamená, že pokud máte webové stránky elektronického obchodu, čím rychleji se načítá, tím vyšší je váš prodej. Ve skutečnosti přibližně 51 procent Američanů říká, že důvod číslo jedna, který opustí nákup, je pomalý web.

Případové studie ukazují, že můžete zvýšit svůj konverzní poměr o více než 15 procent zkrácením doby načítání svého webu pouze o 2,2 sekundy.

Odstraňování problémů s kompresí GZIP

Stejně jako všechny technologické prvky může komprese GZIP selhat z nejmenších důvodů. Dobrou zprávou je, že většina důvodů selhání je opravitelná.

Prvním prvkem, na který se musíme podívat, je, zda váš webový hostitel podporuje kompresi GZIP. Zatímco většina to podporuje kvůli jeho důležitosti pro načítání stránky, existuje několik vybraných, kteří se neobtěžovali zajistit kompatibilitu. Chcete-li zjistit, zda je kompatibilita GZIP problémem, můžete kontaktovat svého hostitele.

Dalším prvkem k prozkoumání je váš kód. Problémy může způsobit i jedna špatná postava. Vyhledejte zmeškaný znak, chybu syntaxe nebo chybný kód. Aby vaše komprese byla úspěšná, musí veškeré vaše kódování spolupracovat s vaší architekturou.

Můžete jen zkontrolovat svůj kód, který zadáte pomocí PHP nebo .htaccess (to bylo diskutováno výše). Pokud nemůžete najít problém, ale domníváte se, že tento kód je na vině, zvažte to, že jej jednoduše vyměníte za jiný kód, který bude s větší pravděpodobností fungovat..

V některých případech má váš webový hostitel přístup ke správným souborům, které umožňují kompresi GZIP, ale nemáte. V takovém případě stačí zavolat na hostitele a požádat ho, aby je aktivoval.

V tomto článku jste se dozvěděli o kontrole komprese GZIP dříve. Toto je rychlá a snadná možnost řešení problémů. Obecně se doporučuje, abyste to udělali jako první. Pokud je něco stále v pořádku, obraťte se na svého hostitele a vyhodnoťte použitý kód.

Pokud je váš prohlížeč zastaralý, to také může způsobit problémy s kompresí GZIP. To je běžné zejména u starých verzí aplikace Internet Explorer. Pokud mnoho lidí, kteří navštíví váš web, používá starý prohlížeč, je problém, který budete muset vyřešit.

Pokud jsou soubory na vašem webu extrémně velké, může to také způsobit problémy týkající se komprese GZIP. Pokud používáte starší verzi GZIP, mohou být limity velikosti souborů relativně malé, například dva gigabajty nebo méně. Z tohoto důvodu chcete zjistit, jaké jsou limity vaší verze GZIP.

Jeden z nejlepších způsobů, jak zlepšit výkon a rychlost vašeho webu je povolením komprese. Nyní, když víte, jak to udělat, můžete začít plně využívat výhod.

Buďte si vědomi těchto námitek a při práci je zvažte. Dalším krokem je nastavení tak, aby vaši návštěvníci mohli těžit z výhod.

Často přehlížený faktor rychlosti webových stránek má co do činění s vaším výběrem webhostingové společnosti. Ano, je to rozdíl, který si vyberete, protože některé prostě fungují lépe, když si uděláte čas, abyste data rozbili.

Pro více informací se podívejte na můj průvodce, jak zvýšit rychlost vašeho webu.

Reference a obrazové kredity:

 • BetterExplained.com
 • OpenSourceVarsity.com
 • Geekeasier.com
 • WebPerformance.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map