Podrobný přehled nákladů na vývoj webových stránek

vývojář webových stránekV dnešní době a téměř každý potřebuje web. Pokud jste firma, potřebujete web, který se spojí se svými zákazníky; nezáleží na tom, zda jste stejně velký jako Walmart, nebo zda jste podnikatel, který zakládá vlastní živnost.


Můžete také použít web k propojení s fanoušky svého koníčka nebo předvést obsah vašeho koníčka online. Mnohem více používají své vlastní webové stránky jako blogy a přitahují následky, zejména pokud jsou nezávislí nebo umělci nějakého druhu.

Spousta lidí však úplně nevědí, co je zapotřebí nebo kolik stojí, než se staví web od začátku. Přestože osobní webové stránky jsou běžnější než kdy jindy, je obtížné vidět všechny náklady na vývoj webových stránek předem, protože je tento proces opravdu složitý.

V této příručce se podrobně podíváme na celkové náklady na vývoj webových stránek od začátku do konce a poskytneme obecný odhad, takže víte, co můžete očekávat, když se rozhodnete vytvořit nebo objednat svůj vlastní digitální prostor. Začněme!

Co ovlivňuje náklady na vývoj webových stránek?

Existuje mnoho faktorů, které mohou ovlivnit, kolik se vaše webové stránky celkově vyvinou. Existují však také čtyři osobní aspekty, díky nimž může být vývoj vašeho webu levnější nebo dražší.

Moneys

Je zřejmé, že kolik peněz máte po ruce na vytvoření a fungování vašeho webu, určuje nástroje, které můžete použít k jeho vytvoření, typ webu, který můžete vytvořit, a jaké typy zdrojů jsou k dispozici. Více peněz znamená, že si můžete vytvořit dražší web s potenciálně vyššími výnosy a méně peněz znamená, že jste v nástrojích omezeni budete mít vše k dispozici.

S peněžním faktorem je však ve většině situací snadnější pracovat, protože je nejflexibilnější. Vždy můžete vydělat více peněz nebo odložit stavbu svého webu, dokud nebudete mít větší rozpočet. Ostatní potenciálně ovlivňující faktory nejsou zdaleka tak flexibilní.

Čas

čas na vývoj webových stránekČas, který musíte vytvořit, také ovlivňuje celkové náklady na vývoj. Delší časové rámce vám poskytnou více času, abyste se ujistili, že web je správně vytvořen a nemá žádné velké chyby ani nedostatky.

Kratší časový rámec může znamenat, že budete muset utratit další peníze za drahou pomoc nebo nástroje, nebo že nemáte dostatek času na řádné ladění svého webu a ujistěte se, že je to pro návštěvníky příjemný zážitek..

Jakákoli vnější pomoc, kterou si najmete za vytvoření nebo naplnění vašeho webu, bude navíc pravděpodobně účtovat vyšší poplatek, pokud jste v časové krizi. Vyplatit webový vývojáře za více než dva týdny je dražší než najmout webový server za dva měsíce.

V jednom případě mohou muset odložit další projekty a upřednostnit své vlastní a stát jim příjmy od ostatních klientů. Na druhé straně je dostatek času na vyvážení vašeho webu s jinými projekty a může vám účtovat nižší sazbu.

Tech know-how

Máte-li technické know-how k vybudování většiny architektury nebo hardwaru pro váš web, můžete ušetřit tisíce dolarů namísto nákupu těchto aspektů sebe sama. Technické know-how stojí čas a možná i peníze, v závislosti na tom, zda máte titul v oboru tvorby webových stránek. Později by vám to však mohlo nepřímo ušetřit peníze na vašem projektu.

Poznámka: Pokud se rozhodnete pro známého tvůrce webových stránek, bude nákladný proces mnohem levnější, než by tomu bylo v případě najímání profesionálního návrháře.

Samozřejmě se můžete vždy naučit, jak vytvořit mnoho aspektů svého webu, i když tak již neučiníte. To vyžaduje, abyste měli spoustu času na ruce, abyste pochopili jak základní, tak složité téma, než začnete seriózně budovat svůj web. Jak vidíte, kompromis je v čase, pokud chcete ušetřit peníze prostřednictvím svého vlastního technického know-how.

Designové dovednosti

dovednosti pro webový designMůžete také ušetřit peníze nebo platit více peněz v závislosti na vlastních designérských dovednostech. Pokud nemáte možnosti designu, aby byl váš web atraktivní a vizuálně efektivní pro vaše návštěvníky, musíte si najmout někoho, kdo to dělá, a zvýšit tak celkový rozpočet vašeho webu.

Opak je také pravdou; můžete ušetřit peníze, pokud si sami uděláte všechny designové prvky, i když to vás stojí víc času.

Celkově vzato, snížení nákladů na vývoj celého webu na jediné číslo je frustrující cvičení. Existuje příliš mnoho proměnných, které by mohly zohlednit konečné náklady. Pojďme tedy rozebrat každou část projektu vývoje webových stránek a pojdeme s obecnými náklady na každý.

Plánování

proces plánováníFáze plánování vašeho webu vás nemusí nutně stát jediný dolar. Ale stojí vás to časem a čím déle utratíte za plánování svého webu, tím více času budete muset strávit na projektu jako celku nebo více peněz, které budete muset utratit, abyste nahradili ztracený čas..

Výhodou toho, že trávíte spoustu času plánováním svých webových stránek, je to, že je méně pravděpodobné, že narazíte na problémy později na silnici nebo při navrhování.

Pokud máte v plánu najmout si pomoc mimo domov, je vždy vhodné pečlivě naplánovat váš web shora dolů. Budete moci dát svým zaměstnancům podrobné pokyny a minimalizovat tak šanci, že postaví něco, co nefunguje pro vaše potřeby..

Dále, důkladné plánování vašeho webu vám umožní přesně rozpočet na celkové náklady na vývoj webu. Je to jako stavět různé typy domů; levnější domy jsou obvykle menší a nemají tolik pokojů nebo vybavení, zatímco větší domy s více z nich nutně stojí více.

Budete také potřebovat plán pro celkový počet návštěvníků, kteří mohou na svém webu očekávat, protože to ovlivňuje množství serverového prostoru a zdrojů, které potřebujete k spolehlivému hostování webu.

Celkově vzato, ačkoli plánovací fáze vývoje vašich webových stránek vás nestojí žádné peníze, nepřemýšlejte o časových nákladech. Je to pravděpodobně nejdůležitější část celého procesu.

Celkové náklady: 0 $, ale významný čas.

Design

Další fází vývoje webových stránek je design. V této fázi si vyberete prvky, které tvoří váš skutečný interiér webových stránek, jeho rozvržení a využití pro vaše návštěvníky. Existuje mnoho aspektů, které mohou ovlivnit konečné náklady.

Velikost

Pro začátečníky většina větších webů také stojí dražší jak kvůli serverovým prostředkům, tak kvůli prodloužení času potřebného k navrhování více stránek a ujistěte se, že vzájemně správně spolupracují, i když několik stránek je v podstatě kopií. Menší webové stránky jsou rychlejší a levnější v mnoha případech, i když náklady na stránku mohou značně kolísat v závislosti na konstrukčních prvcích na těchto stránkách a jejich celkové funkčnosti.

Například základní blog s pěti stránkami vás může stát jen 1000 dolarů, zatímco složitější stránka s 12 stránkami vás může stát několik tisíc dolarů.

Typ

e-commerce podnikáníTyp vytvořeného webu nutně určuje typy funkcí a funkcí, které musíte zahrnout do architektury webu, abyste mohli sloužit svým návštěvníkům nebo potřebám. Například webové stránky elektronického obchodu potřebují nákupní stránky, digitální nákupní vozíky a další ochranu vašich zákazníků.

Můžete platit za čtyři široké kategorie webových stránek

 • Informační, malý podnik nebo blog: tyto weby jsou nejmenší v okolí a obvykle slouží specializovaným účelům pro jednotlivce nebo malé skupiny návštěvníků nebo zákazníků. Obvykle se pohybují mezi třemi a 16 stranami v závislosti na jejich přesném použití. Můžete očekávat, že vám tyto typy webových stránek povedou několik tisíc dolarů, pokud je chcete do značné míry nezávisle navrhnout dodavatelem nebo agenturou.
 • Firemní: tyto webové stránky jsou určeny pro společnost a mohou obsahovat až 25 až 75 stránek v závislosti na velikosti společnosti a poskytnutých informacích. Obvykle se pohybují mezi 10 000 a 40 000 $ v závislosti na složitosti.
 • Elektronický obchod: webové stránky elektronického obchodu nebo internetové obchody, které mohou obsahovat stovky nebo tisíce produktů, což vyžaduje vývoj několika nákupních stránek, stránek služeb zákazníkům, nákupních vozíků a dalších. Ty mohou stát kdekoli mezi několika tisíci a 50 000 $ v závislosti na jejich velikosti. Většina těchto nákladů je způsobena vývojovými požadavky, aby se web stal především bezpečným obchodem s elektronickým obchodem.
 • Databázově řízená webová aplikace / webová aplikace: tyto weby jsou informační zdroje, z nichž těží jiné weby a jednotliví uživatelé. Proto potřebují dobré serverové zdroje a zabezpečení, protože se primárně používají ke shromažďování, shromažďování, organizování a rozdávání dat ostatním uživatelům. Mohou snadno stát desítky tisíc dolarů.

Média

Jakýkoli web, který obsahuje multimédia, jako jsou videa, funkce chatu nebo interaktivní prezentace, bude nákladnější než weby bez těchto typů rozhraní. Celkové náklady se mohou výrazně lišit. Některé multimediální funkce mají kvůli své velikosti celkem jen několik stovek dolarů, zatímco jiné vás mohou spouštět až do 10 000 $, zejména pokud potřebujete nové multimediální pole na každé stránce.

Celkové náklady: 300–15 000 $

Konstrukce

Poté, co navrhnete všechny aspekty svého webu, můžete přejít do fáze výstavby procesu. V této fázi budete muset utratit peníze za skutečnou stavbu svého webu na přední i zadní straně a také navrhnout efektivní uživatelská rozhraní.

Konstrukce UI

Musíte navrhnout a zkonstruovat uživatelsky přívětivé rozhraní, a také celkové téma, které lidi přivádí na váš web a upoutá jejich pozornost, takže neodcházejí okamžitě. Konstrukce uživatelského rozhraní je stejně důležitá jako ostatní prvky stavby stránek; zahrnuje podrobný výzkum pro vaše cílové publikum a hloubkovou analýzu vašich konkurentů, takže nestavíte něco, co je přímým kopií jiného webu. Místo toho chcete využít silných stránek svých konkurentů a vytvořit z nich své vlastní.

Pak budete muset přijít s „wireframe“ a obecným prototypem svého uživatelského rozhraní a ukázat to několika lidem, abyste věděli, zda byste měli pokračovat. Vytvoření celkového uživatelského rozhraní vám může v závislosti na velikosti a době poskytnuté vývojáři nebo agentuře vést až 500 až několik tisíc dolarů..

Front-end vývoj

front-end vývoj webových aplikacíPo uživatelském rozhraní budete muset vytvořit front-end svého webu. Front-end vašeho webu je vše, co návštěvník může vidět a komunikovat s, což je důvod, proč přichází po uživatelském rozhraní. Zahrnuje vše od obrázků a multimédií přes styl kurzoru po registrační tlačítka až po přihlašovací pole a procesy.

Budete chtít vytvořit něco, co je citlivé a uživatelsky přívětivé, stejně jako něco, co je příjemné pro oko. Tato část konstrukce vám může snadno stát několik tisíc dolarů, pokud nemáte dovednosti ani čas to udělat sami.

Back-end vývoj

Po front-endu je samozřejmě back-end vývoj. To zahrnuje psaní veškerého softwaru a dalšího kódu nezbytného pro zajištění správného fungování webu. Když někdo vloží své přihlašovací údaje, musíte mít zavedenou architekturu webových stránek back-end, abyste zajistili hladký průběh procesu. To také zahrnuje integraci vašeho webu se službami třetích stran a nástroji pro zpracování dat.

Je to jedna z nejsložitějších částí fáze výstavby a může vás stát více než 3 000 až 15 000 $.

Funkce

Funkce, které na svůj web uvedete, nutně ovlivňují jeho celkové náklady. Interaktivní média jsou jednou z nejdůležitějších a poutavých funkcí, které můžete pro svůj web poskytnout, a mnoho společností je zahrnuto jako výchozí možnost, protože je tak dobré udržet lidi na webu déle.

Interaktivními médii mohou být malé videohry, vizuální prvky, které umožňují návštěvníkům kliknout na různé možnosti, nebo dokonce interaktivní chatovací systémy. Interaktivní média jsou však časově a zdrojově náročná, takže mohou snadno stát až 10 000 $.

Pravděpodobně budete také chtít investovat do systému pro správu obsahu, pokud nezveřejňujete příspěvky na předem navržené platformě, jako je WordPress. Systémy pro správu obsahu umožňují vám a vašemu týmu přidávat nebo upravovat informace, které již na vašem webu existují, aniž byste museli měnit kód. To může také způsobit několik tisíc dolarů.

Každá stránka, kterou přidáte na svůj web, navíc zvyšuje celkové náklady projektu. Není neobvyklé, že cena stránky sama stojí 100 a více $ v závislosti na obsahu, který ji vyplní.

Již dříve jsme zmínili elektronický obchod, ale ještě jednou přidáním této funkce na váš web vážně zvýšíte celkovou cenu. Mezi funkce elektronického obchodování patří systémy zpracování plateb, nákupní vozíky, možnosti platby, stránky produktů a také stránky s recenzemi, na kterých mohou zákazníci zanechat zpětnou vazbu. Možná budete potřebovat hodně obsahu elektronického obchodování na základě toho, kolik produktů chcete prodat nebo zobrazit. V důsledku toho může funkce elektronického obchodování dosáhnout až 20 000 $ nebo více v závislosti na velikosti firmy.

Konečně, mnoho webových stránek také využívá nástroje nebo služby pro integraci databáze. Stručně řečeno, zkompilují data, která shromáždíte o svých návštěvnících nebo klientech, a vloží je do jediného zdroje, který můžete získat vy nebo jiní lidé ve vašem týmu nebo ve vašem podnikání. Je to nezbytná funkce pro mnoho společností a seriózních online značek, takže většina společností nakonec přidá ke svým nákladům několik tisíc dolarů, aby si zajistily integraci databáze.

Pomocí nástroje pro tvorbu webových stránek

logo wix vs. wordpressPři vytváření nového webu existují dvě základní možnosti: můžete použít tvůrce webových stránek, jako je WordPress nebo Wix, a sestavit své stránky pomocí svých předpřipravených prvků a zařízení, nebo můžete přijít s vlastním webem vytvořeným vámi nebo jiným osoba nebo tým zkušený v tomto oboru.

Použití webového tvůrce je zdaleka levnější možnost a přístup k webovému tvůrci je často součástí mnoha balíčků webhostingu.

Stavitelé webových stránek vám to umožňují „Drag and drop“ různé prvky webové stránky, jako jsou dialogová okna nebo obsahová pole, na místo pomocí systému premade nebo visícího systému. V podstatě vytvářejí drátový model pro váš web a umožňují vám vyplnit obsah nebo upravit různé widgety nebo obsahová pole, jak uznáte za vhodné..

Je to relativně intuitivní a může vás stát jen několik set dolarů. Možná budete muset zaplatit několik dalších poplatků na základě témat nebo sdělovacích prostředků; každý tvůrce webových stránek je jemně odlišný a některé jsou určitě lepší než jiné.

Poznámka: Existují kvalitní tvůrci webových stránek zdarma, ale prémiové jsou většinou užitečnější

Použití vlastního webu / vytvořeného vývojářem

Alternativně je mnohem dražší vytvořit vlastní web vytvořený vývojářem nebo agenturou pro webový design.

Vývojáři webových stránek na volné noze lze najít poměrně snadno díky velkému množství webů a obsahových sítí na volné noze, které jsou dnes k dispozici. Na volné noze jsou nezávislí dodavatelé, kteří vytvářejí vaše webové stránky poté, co dostali pracovní nabídku, a částka, kterou mohou za své služby požadovat, se může velmi lišit. Není neobvyklé, že si nezávislí účtují několik tisíc dolarů za vybudování plného webu od nuly, s ještě vyššími cenami, pokud musí také web naplánovat a navrhnout..

Obecně je lepší platit za dražší freelancery, kteří mají pod pásem nebo v portfoliu dobrou práci, než je to levně a najmout si levného freelancera, který neví, co dělají.

Můžete si také najmout agenturu pro webový design. Jedná se o profesionální společnosti zabývající se vytvářením webových stránek, které fungují podobně jako OSVČ; dáte jim návrh a jakmile budete spokojeni, budou s vámi spolupracovat na vytyčení detailů a vytvoření vašeho webu. Výhoda jejich použití nad nezávislými osobami je vidět v čas a detail. Protože provozují tým několika desítek nebo stovek lidí, mohou chrlit větší a složitější webové stránky mnohem rychleji a efektivněji, než může nezávislá osoba pracující samostatně..

Nevýhodou je, že jsou mnohem dražší. Mnoho agentur pro webový design vyšší úrovně se účtuje do desítek tisíc nebo stovek tisíc dolarů za vytvoření webové stránky od nuly.

Poslední možností je samozřejmě vývoj vlastního webu bez použití tvůrce webových stránek. To je teoreticky zcela zdarma, ale stále musíte platit za hosting serveru a další prvky. Také vás to stojí hodně času a nemusí vám to stát za to, pokud nemáte dovednosti a odborné znalosti k tomu, abyste vytvořili vynikající web..

Celkové náklady: nahoru o 10 000 $, v závislosti na použitém pracovníkovi a implementovaných funkcích.

Hosting / jiné náklady

Pokud máte svůj vlastní web, musíte mít své vlastní servery, které se připojují k internetu, nebo, běžněji, používat webhostingovou službu. To umožňuje ostatním uživatelům internetu přístup na váš web ukládáním dat na servery, které jsou neustále připojeny k webu.

Hostingová služba

web hostingPlatíte za webhostingové služby tím, že v podstatě pronajímáte serverový prostor za měsíční nebo roční poplatek. Typ a kvalita hostování vašich webových stránek může ovlivnit mnoho věcí, včetně:

 • prostředky serveru, například úložný prostor nebo šířku pásma
 • vaše doby načítání pro vaše návštěvníky; lepší hostingové služby umožňují citlivější načítání stránky
 • widgety nebo doplňky, které zvyšují nebo rozšiřují funkčnost vašeho webu

Celkově vzato, váš webhostingový poskytovatel záleží na celkovém úspěchu a kvalitě vašeho webu. Hosting webových stránek může stát kdekoli od 20 do několika tisíc dolarů ročně v závislosti na potřebách serverových zdrojů. Existuje několik základních typů webhostingových služeb, které můžeme rozebrat:

Sdílený hosting

Jedná se o nejzákladnější typ webhostingu a umožňuje vám pronajmout si prostor, který sdílíte s ostatními lidmi na stejném serveru. Na serverové prostředky nemáte dostatek šířky pásma, ale jejich předplatné balíčky jsou obvykle velmi cenově dostupné a často přicházejí s tvůrci webových stránek nebo jinými výhodami.

Mezi ně patří nejlepší hostingové balíčky pro malé blogy nebo jiné weby, které nepotřebují neustále poskytovat špičkový výkon tisícům návštěvníků. Sdílené hostingové služby stojí kdekoli mezi 20 a 300 $ za rok

Hosting WordPress

Často uvidíte určený hosting „WordPress“; to je to samé jako sdílený hosting, ale s nainstalovaným WordPress. Tyto hostingové balíčky často zahrnují zvláštní výhody nebo funkce pro uživatele WordPress konkrétně a stojí přibližně stejnou cenu jako sdílené hostingové plány.

VPS-hosting-ca

Hosting VPS (virtuální soukromý server)

Tento typ hostingu sdílíte serverový prostor s ostatními klienty, ale poskytuje vám další zdroje z tohoto serveru kvůli softwarové magii – server se pro každého uživatele rozdělí na „virtuální“ servery.

Je to v podstatě dobré prostřední místo mezi tím, že máte vlastní server a udržujete nižší náklady, jako je tomu u sdílené hostingové služby. Tyto balíčky mohou stát 200 až 700 dolarů ročně.

Vyhrazený hosting

Kvalitní dedikovaný serverový hosting je nejnákladnější ze všech možností, ale dává vašemu webu nebo společnosti vlastní server a všechny zdroje, které s ním přicházejí. Jedná se tedy o jedinou skutečnou možnost pro velké online podniky nebo multimediální webové stránky, které denně přijaly tisíce návštěvníků. Vyhrazené servery mohou stát cenu mezi 1 000 a 25 000 $ ročně.

Doména

Kromě webhostingu budete muset zvážit i relativně nižší poplatky za název vaší domény. Stručně řečeno, vaše doména je online identita vašeho webu, která je specifická pouze pro vás a vaši značku. Vaše doména zůstává jedinečná, i když jiné weby mohou mít jména podobná té vaší.

Chcete-li získat tuto výhodu, musíte si zakoupit doménové jméno a každoročně se zaregistrovat. Pro udržení pevné značky na internetu je důležité mít doménové jméno a získejte důvěryhodnost jak u návštěvníků, tak u společnosti Google; řadí webové stránky s jejich vlastními doménovými jmény konkurenceschopnější, takže je to nezbytná funkce pro seriózní online podniky nebo webové stránky, které se chtějí rozrůst.

To taky hraje velkou roli, pokud jde o online reklamu. Název vaší domény určuje, kam jsou návštěvníci přesměrováni, když kliknou na vaše reklamy. Pokud nezajistíte svou individuální doménu, mohou jít někam jinam a plýtvat těmito reklamními dolary.

Můžete si zakoupit a zaregistrovat doménové jméno od mnoha stejných hostingových společností, které poskytují hostingové služby, jak jsme popsali výše. Názvy domén stojí kdekoli od 1 do 15 USD v závislosti na popularitě názvu nebo službě, kterou používáte.

Příbuzný: Jak koupit doménové jméno

SSL

SSL nebo Layer Secure Sockets Layer, certifikace je jednou z nejdůležitějších částí webových stránek puzzle. SSL certifikace chrání váš web a vaše návštěvníky tím, že chrání jejich citlivá data. Jedná se o takové běžné a běžné bezpečnostní opatření, které se dokonce zobrazí v adrese URL vašeho webu, což znamená, že každý návštěvník, který váš web zastavil, může vidět, zda je váš web WordPress zabezpečený.

To je také důležité, protože GDPR nedávno zavedl několik omezení na weby, které provozují mezinárodní obchod, ale kteří nepřijímají účinná opatření k ochraně dat svých uživatelů. Prakticky musíte mít certifikaci SSL, pokud chcete obchodovat se zákazníky v EU i mimo tyto dny. Majitelé webových stránek elektronického obchodování musí zvážit náklady na certifikaci SSL za nutnost podnikání.

I když nejste vlastníkem stránek elektronického obchodování, budete mít prospěch ze zvýšené bezpečnosti, kterou taková certifikace přináší.

SSL certifikáty mohou pocházet od webhostingových společností nebo od jiných prodejců nebo služeb; je také možné získat certifikaci SSL zdarma, i když placené certifikáty SSL jsou obvykle lepší pro celkovou bezpečnost, jako jsou pokročilé šifrovací modely. SSL certifikáty proto mohou stát 0 $ nebo až 1 000 $ ročně, přičemž větší weby s vyššími bezpečnostními potřebami vyžadují vyšší náklady.

Poznámka: Pokud je bezpečnost hlavním problémem (jak by měl být), kvalitní pluginy zabezpečení usnadní váš život

Celkové náklady: 100 USD za měsíc, až 1 000 $ za měsíc.

SEO / Obsah

I když si vytvoříte web, nebude pro nikoho užitečný, pokud jej nenaplníte obsahem a neprovedete optimalizaci tohoto obsahu pro návštěvníky vyhledávače. To je místo, kde SEO, nebo optimalizace pro vyhledávače, přichází do hry.

Písemný obsah

Když naplníte svůj web obsahem, mohou se náklady za to lišit v závislosti na množství obsahu, které potřebujete, a také na kvalitě a typu obsahu..

Například většina webových stránek obsahuje buď jejich vlastní tvůrce, nebo tvůrci, nebo psaná profesionálními copywritery na volné noze. Psaní vlastního obsahu je zjevně zdarma, ale může zabrat značné množství času, zejména pokud uvažujete o výzkumu, formátování a úpravách..

Na druhou stranu, profesionální copywritery lze nalézt buď na volné noze, nebo jako součást specializované copywriting agentury. Copywriting dodávaný od nezávislého pracovníka může být extrémně levný nebo mnohem dražší v závislosti na požadované kvalitě.

Na volné noze copywriting placené s dolní části barel ceny mohou být vyplněny překlepy nebo chyby. Mezitím si nejlepší nezávislí copywriterové účtují více za každou stránku, kterou vytvářejí, ale obvykle přicházejí s přidanými odkazy, optimalizací vyhledávače a inteligentním šněrováním klíčových slov v celém obsahu. To vše může tento obsah zatraktivnit pro vyhledávací algoritmy vyhledávání Google a zefektivnit získávání návštěvníků pro váš web.

Agentury copywritingu mají týmy autorů, kteří společně pracují na obsahu webových stránek. Díky tomu jsou mnohem lepší volbou, pokud potřebujete zaplnit větší web desítkami stránek v mnohem kratším časovém rámci.

Celkově vzato, profesionální copywriting od nezávislého pracovníka nebo od copywritingové agentury vás bude stát kdekoli mezi 20 – 500 $ na stránku v závislosti na typu a množství obsahu. Nezapomeňte to vzít v úvahu při výpočtu konečných nákladů na webové stránky.

Další obsah

Kromě toho, pokud potřebujete pro svůj web vytvořit videa, hudbu nebo jiný obsah, musíte tyto náklady také zohlednit. Náklady na vytvoření videa jsou v zásadě nepočítatelné kvůli nesčetným faktorům, které vedou k tvorbě videí.

SEO

optimalizace vyhledávačeOptimalizace vyhledávače znamená přijít s obsahem, který inteligentně používá vyhledávaná klíčová slova, aniž by narazil na robotiku; tato praxe se často nazývá „plnění klíčových slov“.

Působivé psaní vašeho obsahu a šněrování odkazů na vaše vlastní stránky a produkty a na jiné weby, s nimiž jste ve formě návštěvnické sítě, může pomoci vašemu webu vypadat atraktivnějším pro algoritmy výsledků vyhledávání Google a pomoci tak získat návštěvníky tímto způsobem..

Optimalizace vyhledávače také rozšiřuje umístění stránek a vývoj webových stránek. Jako takové existují textaři nebo jiní vývojáři webových stránek, kteří mají sady dovedností pro optimalizaci vyhledávacích strojů a mohou vám za jejich použití na vašem webu účtovat poplatky. Například optimalizace obrazu nebo komprese souboru.

To může stát kdekoli mezi 700 do několika tisíc dolarů za měsíc; je to dražší, pokud neustále přidáváte nový obsah a chcete zůstat relevantní a je to levnější, pokud svůj web neaktualizujete tak často.

Optimalizaci vyhledávače můžete samozřejmě provést sami. Ale mějte na paměti, že to může trvat značné množství času, zejména pokud tak učiníte ve spojení s napsáním vlastní kopie.

Celkové náklady: 100 $ za stránku až 500 $ za stránku při faktoringu obsahu, SEO, propojení atd.

Marketing

Až budete mít svůj web v provozu a naplníte jej obsahem, je dobré, že budete muset strávit nějaký čas marketingem svého webu, abyste získali dostatek návštěvníků, aby prošli vyhledávacími algoritmy Google a posunuli váš web na přední stránku. . To zahrnuje marketing obsahu, marketing sociálních médií a e-mailový marketing.

Obsahový marketing

marketing obsahu

Propagace vašich blogových příspěvků nebo jiného obsahu přímo cílovému publiku prostřednictvím propojení s podobnými weby nebo propagace vašeho obsahu jinými prostředky, například bannerovými reklamami.

Můžete si najmout službu marketingu obsahu nebo utratit své vlastní reklamní dolary za to, že své stránky vyrazíte na širší internet za několik tisíc dolarů měsíčně, až do 10 000 $, pokud provozujete opravdu velký web s tunami obsahu.

Marketing sociálních médií

Jednodušší a dostupnější; zahrnuje to buď najmout někoho, kdo pro vás provede marketing, nebo to udělat sám.

Ať tak či onak, vy nebo váš prodejce sociálních médií budete trávit čas na platformách, jako je Facebook, Twitter, a více se zapojit se svými sledujícími a přivést nové sledující, abyste dosáhli návštěv na vašem webu a vytvořili vyšší míru konverze. Pokud se rozhodnete najmout někoho, kdo to udělá za vás, marketing sociálních médií může stát několik set až 2000 dolarů měsíčně.

Emailový marketing

Nejlevnější možnost, i když to často vyžaduje, aby váš web měl funkci zpravodaje nebo seznamu e-mailů. S e-mailovým marketingem rozesíláte týdenní nebo měsíční zpravodaj nebo e-mail představující nový obsah nebo reklamu na svůj web. To může způsobit jen pár babek za měsíc až do 1000 $ za měsíc, pokud se chystáte do opravdu masivní e-mailové marketingové kampaně.

Celkové náklady: 300–1 000 dolarů v závislosti na marketingovém dosahu.

Údržba

údržba webových stránekVytvoření webu a jeho naplnění kvalitním obsahem je pouze součástí bitvy. Musíte také udržovat svůj web po dlouhou dobu, což zahrnuje udržení jejich funkčnosti a udržení spokojenosti vašich návštěvníků, aniž byste se vyhnuli co možná nejvíce prostojům..

Pamatujte, že pokud váš web klesne, je to cenný čas, kdy byste mohli získat návštěvníky a konverzi!

Dobrou zprávou je, že údržba webových stránek je jedním z nižších nákladů ve srovnání se všemi ostatními faktory, které se podílejí na vývoji webu. Údržba webových stránek se může rozšířit na:

 • získávání nových serverových zdrojů, jak vaše dopravní špičky
 • přepínání serverů na server s vyšší kapacitou, pokud váš web úspěšně roste
 • provádění pravidelných ladění nebo aktualizací zabezpečení
 • zálohování webu v případě selhání serveru
 • vyřizování rušných prací nebo stížností zákazníků

Všichni řekli, že vy nebo váš tým můžete očekávat, že za všechny vaše potřeby údržby webových stránek zaplatíte několik set dolarů až 1500 dolarů ročně. Vaše celkové náklady na údržbu se mohou dramaticky zvýšit, pokud potřebujete rychle a během nouze přepnout servery pro poskytovatele hostingu nebo pokud vaše servery nebo webové stránky vyžadují okamžité opravy kvůli kybernetickému útoku.

Náklady mohou být ještě vyšší, pokud se hackerovi podaří zachytit citlivá uživatelská data a způsobí vážné poškození vašeho webu, což vyžaduje rekonstrukci.

Celkové náklady: 200–1 500 $ ročně v závislosti na velikosti webových stránek, potřebách serveru atd.

souhrn

Jak vidíte, snižování nákladů, které byste měli očekávat, že zaplatíte za stavbu a údržbu webových stránek, je neuvěřitelně komplikované. Závisí to na nesčetných faktorech, včetně:

 • vaše osobní úroveň dovedností
 • typ webu, který chcete vytvořit
 • množství obsahu, který chcete na web vložit
 • prostředky serveru, které potřebujete pro web
 • kolik návštěvníků web získá
 • kolik údržby stránky vyžaduje

Pokud například váš web nebude tak velký, můžete se zbavit nějakého prvotřídního levného hostingu a výrazně snížit náklady. Za tímto účelem je často chytřejší vypočítat průměry nákladů na vašem webu na základě jejich velikosti a typu. Níže jsme pro vás provedli rozpis.

Web pro malé firmy / blog

 • Očekávejte, že zpočátku zaplatíte alespoň 500–10 000 $. To zahrnuje účtování za to, že některé věci sami provedete pro nižší odhad.
 • Očekávejte, že za roční náklady na údržbu zaplatíte mezi 200 a 1 000 USD ročně.

Webové stránky elektronického obchodu

 • Očekávejte, že zaplatíte až 3 000 USD za obchody s přibližně 100 produkty a více než 20 000 až 30 000 USD za obchody s více než 500 až 1 000 produkty.
 • Očekávejte, že za roční náklady na údržbu zaplatíte 5 000 až 20 000 USD.

Firemní / velký obchodní web

 • Očekávejte, že zaplatíte za vysoce kvalitní weby mezi 10 000 a 40 000 USD, které povedou ke zvýšení obchodní a konverzní míry, včetně marketingu na vyšší úrovni.
 • Očekávejte, že za roční náklady na údržbu zaplatíte 2000 až 20 000 USD.

Webové stránky řízené databází

 • Očekávejte, že za počáteční stavbu webu a kompilaci / shromažďování dat zaplatíte 5 000 až 50 000 USD.
 • Očekávejte, že za roční náklady na údržbu zaplatíte mezi 10 000 a 60 000 USD, včetně další bezpečnosti a údržby serveru, která chrání data uživatelů.

Náklady na váš web budou v konečném důsledku silně záviset na typu pomoci, kterou si najmete, na kvalitě, kterou chcete pro svůj web, a na tom, kolik času jste ochotni se v sobě ponořit, pokud jde o design, plánování a kódování..

Vždy můžete snižovat cenu o to více práce s vlastním úsilím nebo hledáním skvělých obchodů na věcech, jako jsou hostingové služby nebo pomocí tvůrce webových stránek. Výše uvedené částky používejte spíše jako obecné pokyny a rozsahy než tvrdá a rychlá pravidla, zejména proto, že se vývoj webových stránek neustále mění.

Díky za čtení a hodně štěstí!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map