Nejlepší Linux hosting

Jako webová agentura s velkým počtem hostitelských účtů (máme nespočet vedlejších projektů a rádi experimentujeme) máme docela dobrou představu o tom, co definuje skvělého webového hostitele. Toto jsou naši nejlepší poskytovatelé hostingu Linuxu, skvělý hosting bez rozbití banky.


Web Hosting CompanyOverall RatingCena / mo.Disk SpaceFeaturesWebsite
siteground2 9,3 / 10 3,95 $ (dočasná sleva 67%) 10 GB Výkonná, rychlá, epická podpora, + 30denní záruka vrácení peněz! = Win!
hostgator 8,7/10 2,78 $ Neomezený Levné + neomezené místo na disku!
A2HostingLogo 8,5 / 10 3,92 $ (dolů z 7,99 $) Neomezený Neomezené místo na disku!
v pohybu 8,3 / 10 4,19 $ (40% sleva) Neomezený Zkušený, spolehlivý, o něco dražší.
Dreamhost 8/10 7,95 $ Neomezený Skvělý výkon & Podpěra, podpora

Nejlepší Linux Hosting 2020 – recenze

1. SiteGround

Logo SiteGround

Webová stránka: www.siteground.com
Cena: 3,95 $
Místo na disku: 10 GB

Podle našeho názoru, nejlepší Linux hosting společnost je SiteGround. Mají na výběr tři plány:

 • Startup – Tento plán doporučujeme, pokud právě začínáte a nejste si jisti, jak jít o své online přítomnosti. S tímto plánem máte povolen pouze jeden web (vezměte na vědomí, že).
 • GrowBig – Toto je nejoblíbenější plán SiteGround. Mnoho lidí dává přednost tomuto plánu z toho důvodu, že s ním můžete hostit neomezený počet webů. V zásadě máte při výběru tohoto plánu více prostoru (ve srovnání s plánem spuštění)..
 • GoGeek – Pokud chcete s předplatným získat prémiové funkce, přejděte na GoGeekův plán SiteGround. Netřeba dodávat, že s tímto plánem můžete hostit neomezený počet webů. Je také větší a rychlejší než první dva plány, které jsme zmínili výše.

Pokud si nejste jisti, který plán se přihlásit k odběru, doporučujeme zvolit jejich možnost GrowBig (hlavně kvůli jeho neomezené funkci webů). Nebo, pokud chcete, můžete také začít s jejich plánem spuštění, protože přesto můžete přesto upgradovat na vyšší plán.

Nezáleží na tom, jaký typ plánu si vyberete, mějte na paměti, že vždy můžete použít vestavěný webový nástroj SiteGround k rychlému umístění vašich stránek. A pokud byste s tím potřebovali pomoc, jejich tým zákaznické podpory je vám vždy k dispozici.

Klady

 • Skvělá podpora zákazníků
 • Flexibilní cenové plány
 • Snadná správa stránek

2. HostGator

Logo HostGator

Webová stránka: www.hostgator.com
Cena: 2,75 $
Místo na disku: Neomezený

Pokud považujete hostitele za svého poskytovatele hostingu, víte, že máte na výběr ze tří možností – Hatchling, Baby a Business.

Hatchling je jejich nejlevnější plán a je opravdu velmi cenově dostupný. Mějte však na paměti, že s ním můžete mít pouze jeden web.

Miláčku, jejich cenově výhodný plán je ve skutečnosti nejoblíbenějším plánem společnosti. Vlastně to doporučujeme nad plánem šrafování, protože s ním získáte mnohem více (přidáním jen pár dolarů k levnějšímu plánu). A co víc, můžete s ním hostovat neomezené weby.

Samozřejmě, pokud si to můžete dovolit (a pokud chcete všechny nejlepší funkce hostGator), nejlepší možností je jít za svým obchodním plánem. Tento typ hostingu zvládne náročné podniky i internetové obchody.

HostGator také poskytuje svým zákazníkům 45denní záruku vrácení peněz, aby zajistil, že jsou skutečně spokojeni s vybranými plány. Doporučujeme tedy pracovat na vašem webu ihned po registraci, abyste neztráceli těchto 45 dní (jsou rozhodujícím bodem, pokud se chcete spokojit s hostgatorem nebo ne).

Vezměte na vědomí, že HostGator má také uživatelsky přívětivý cPanel – naučíte se to rychle. A pokud ne, můžete se vždy spolehnout na jejich zákaznickou podporu. Mají dobrý.

Klady

 • Stabilní provozuschopnost
 • Instalace aplikací jedním kliknutím
 • Dobrá doba odezvy

Nevýhody

 • Nízké ceny platí pouze pro první roky.
 • Drahý prémiový plán
 • Žádné certifikáty SSL zdarma

3. A2 Hosting

Logo hostování A2

Webová stránka: www.a2hosting.com
Cena: 3,92 $
Místo na disku: Neomezený

Na rozdíl od většiny poskytovatelů webhostingu poskytuje A2 Hosting neomezené úložiště a neomezenou šířku pásma pro všechny své plány. Jejich nejlevnější plán je plán Lite, který skutečně nese neomezené úložiště a šířku pásma, ale pouze pro jeden web. Vlastně to považujeme za trochu neobvyklé, protože většina firem s jedním webem obvykle stejně nevyžaduje neomezené úložiště a šířku pásma.

Cenově výhodnější je tarif A2 Hosting se středními cenami nazvaný Swift. Kromě neomezeného úložiště a šířky pásma přichází také s neomezeným počtem webů a neomezenými přenosy.

Turbo plán (nejdražší plán A2 Hosting) je také dobrým rysem. Je dodáván se všemi funkcemi nalezenými v plánu Swift, ale je mnohem rychlejší. A2 Hosting skutečně používá integraci Cloudfare (v celém svém systému) – a to vysvětluje jejich rychle se načítající stránky.

Také se nám líbí záruka vrácení peněz A2 Hosting. Kromě toho, že vám poskytnou 30 dní na vyzkoušení svých stránek, v některých případech také refundují nevyužité služby.

A2 Hosting vám také nabízí mnoho platebních možností, jako jsou kreditní karty, PayPal a bankovní převody.

A samozřejmě podporují mnoho aplikací, jako jsou WordPress, Joomla, Drupal, Magento a další.

Pokud jde o zákaznickou podporu, dodávají se také v této oblasti. Mají live chat, telefonickou podporu, e-mail atd.

Klady

 • Neomezené vše ve svých plánech
 • 30denní záruka vrácení peněz nebo poměrná náhrada
 • Podporuje mnoho aplikací CMS

Nevýhody

 • Zvýšení ceny při obnovení je opravdu vysoké
 • S jejich nejlevnějším plánem je povolen pouze 1 web
 • Neexistují žádné automatické zálohy na jejich nejlevnější plán

4. InMotion Hosting

Logo InMotion Hosting

Webová stránka: www.inmotionhosting.com
Cena: 6,39 $
Místo na disku: Neomezený

InMotion Hosting dlouhodobě poskytuje svým zákazníkům dobré služby webhostingu. Pokud uvažujete o získání plánu hostingu u této společnosti, víme, že si mohou vybrat ze tří plánů – Spuštění, Power a Pro.

Vězte, že všechny jejich plány přicházejí s bezplatnou doménou, neomezeným úložištěm a neomezenou šířkou pásma. Hlavním rozdílem mezi plány je počet webových stránek povolených pro každý plán.

Pokud se rozhodnete pro nejlevnější plán (Spuštění), můžete během svého plánu hostit maximálně 2 weby (mějte na paměti, že můžete vždy upgradovat).

Pokud nyní plánujete pouze asi 6 webů, může být pro vás plán napájení vhodnější, protože umožňuje až 6 webů.

Pokud máte pocit, že budete po silnici potřebovat více než 6 webových stránek, jděte na plán Pro. Díky tomuto plánu to umožňuje nejen neomezené množství webových stránek, ale také poskytuje vašim webům největší výkon (ve srovnání s ostatními dvěma levnějšími).

Pokud je zabezpečení jednou z hlavních priorit vašich webů, uvědomte si, že hosting InMotion je vybaven systémem ochrany před hrozbami (je vysoce účinný proti různým útokům).

Klady

 • Skvělý obranný systém proti škodlivým útokům
 • Neomezený prostor a šířka pásma u všech plánů
 • Zdarma přenos stránek

Nevýhody

 • Žádný okamžitý přístup k účtu, protože proces ověření může chvíli trvat
 • Pokud žijete mimo USA, proces ověření se může ukázat jako problematický
 • Můžete ušetřit spoustu peněz, pouze pokud zaplatíte předem za prvních 24 měsíců.

5. Dreamhost

Logo DreamHost

Webová stránka: www.dreamhost.com
Cena: 2,95 $
Místo na disku: Neomezený

Pokud plánujete zvolit DreamHost jako svého poskytovatele hostingu, uvědomte si, že je to vlastně jedna z nejpopulárnějších webhostingových společností v dnešní době. To nemusí nutně znamenat, že je to dobré, ale ve skutečnosti přichází s mnoha funkcemi, jako jsou následující:

 • Instalační program na 1 kliknutí pro aplikace CMS
 • Má tvůrce webových stránek s názvem Remixer
 • 97denní pravidla pro vrácení peněz (což je o mnoho delší než většina poskytovatelů hostingu)
 • Zákaznická podpora 24/7 prostřednictvím interního týmu (plus e-mail, znalostní báze článků, fóra atd.)
 • Přijaté způsoby platby zahrnují hlavní kreditní karty, šeky, peněžní poukázky, PayPal atd.

Pokud jste se rozhodli získat hostitele z DreamHost, mají na výběr dva společné plány hostování – Starter a Unlimited.

Zatímco plány Starter i Unlimited přicházejí s neomezeným úložištěm a šířkou pásma, v plánu Starter máte povolen pouze jeden web. Takže, pokud je to pro vás velký problém, jděte místo toho na Neomezený plán, protože přichází s neomezeným počtem webů.

Pokud jde o spolehlivost společnosti, pokud jde o výkon, vězte, že DreamHost se zavazuje na 99,96% dostupnosti – a splňují ji většinou. Jejich rychlost webu je také známa jako dobrá.

Klady

 • Jasné cenové plány
 • Obnovovací ceny nejsou příliš vysoké
 • Aktivace účtu je rychlá

Nevýhody

 • Příliš mnoho kroků v procesu registrace
 • Ovládací panel se může ukázat jako docela matoucí (zejména pro začátečníky)
 • Přenos webu není zdarma

Linux hosting: Jak najít nejlepší!

Pokud hledáte dobrého hostitele Linuxu, měli byste nejprve vědět, co hledat. V tomto příspěvku definujeme některé z nejpoužívanějších terminologií souvisejících s hostingem, abyste lépe porozuměli, jaké funkce hledat. Postupujte podle našeho průvodce níže, abyste skončili s opravdu dobrou hostingovou společností.

Umístění serveru

mapa umístění serveruDoporučujeme zkontrolovat umístění vašeho hostujícího serveru Linux, abyste zjistili, zda je blízko vás, můžete se ujistit, že tomu tak je hledáním poskytovatelů webhostingu ve vaší zemi. Pokud například žijete v Kanadě, měli byste hledat kanadské webové hostitele, ale pokud žijete v Austrálii, měli byste hledat australské služby hostování webových stránek. Chcete-li zajistit rychlost, v ideálním případě si vyberte poskytovatele hostingu, který má servery ve vaší zemi. Víme však, že to není vždy možné, protože servery od renomovaných hostitelů mohou být umístěny v různých částech světa.

Pokud zjistíte, že společnost, o kterou se zajímáte, nemá servery poblíž, prozatím ji nezavrhujte. Pokud poskytovatel hostingu používá síť CDN (Content Distribution Network), je stejně dobré jako mít servery ve vaší zemi.

Uvidíte, že sítě CDN mají sítě po celém světě a ukládají verzi vašeho webu v mezipaměti pro distribuci (pokud je to potřeba). Návštěvníci vašeho webu pak budou mít přístup k vašemu webu kdekoli na světě.

CloudFlare je obzvláště populární typ CDN. A naštěstí mnoho společností poskytujících hostování Linuxu toto zahrnuje ve svých balíčcích zdarma.

Uptime serveru

Při hledání konkrétní hostitelské společnosti zkontrolujte nejprve její čísla dostupnosti v Google a podívejte se, jak si vede. Důrazně doporučujeme zvolit poskytovatele hostingu s přibližně 99,9% provozuschopností, abyste zajistili minimální prostoje. Přestoje mohou znamenat ztráty v podnikání – a my se tomu chceme za každou cenu vyhnout.

SSL certifikáty

Ne všichni poskytovatelé hostingu zahrnují bezplatné certifikáty SSL – ale víme, že tuto funkci zabezpečení potřebujete. SSL (Secure Sockets Layer) certifikáty je protokol vytvořený pro šifrování dat (mezi návštěvníky vašeho webu a servery), aby se zabránilo zneužití ukradených informací.

Je snadné zjistit, zda web má certifikát SSL. Pokud jeho adresa URL obsahuje „s“ (https: //), znamená to, že je zabezpečená. Pokud nemá „s“ (http: //), znamená to, že web nemá certifikát SSL, a proto není zabezpečený.

Uvědomte si, že certifikáty SSL jsou nyní dobré i pro SEO (je to jeden z faktorů, které společnost Google při hodnocení webu zvažuje). Uživatelé, kteří si dávají pozor na své soukromé informace, mají také větší sklon používat zabezpečené weby (zejména pokud jsou vyžadovány údaje o kreditní kartě).

Hostitelské společnosti, které používají službu nazvanou Pojďme šifrovat, nabízejí zdarma základní certifikáty SSL. Ostatní poskytovatelé hostingu také do svých plánů zahrnují bezplatné certifikáty SSL. Pokud ne, doporučujeme tuto službu zakoupit za poplatek (přibližně 10 $ ročně), abyste měli zabezpečený web (a pro účely SEO).

Rychlost

Rychlost je také faktorem hodnocení v SEO. A samozřejmě, návštěvníci vašeho webu to také ocení, pokud se vaše stránky načítají rychle. Tím, že sledujete naše předchozí rady ohledně umístění serveru a CDN, máte v podstatě pokrytou funkci rychlosti. Pokud však zjistíte, že hostitelská společnost v Linuxu nabízí více prostředků CPU, uvědomte si, že to přináší další rychlost pro celý scénář.

Místo na disku

Úložný prostor je skutečně důležitou funkcí, kterou je třeba při výběru poskytovatele hostingu dávat pozor. Nepotřebujete však vždy velký (nebo neomezený) prostor, protože to závisí na typu vašeho webu. Většina blogů a firemních webů dokáže skutečně velmi dobře s pouhým 1 GB místa na disku (s Gmailem jako e-mailovým účtem na vašem webu). Pokud tedy nepostavíte web pro elektronický obchod nebo opravdu obrovský web na fóru, můžete se na svém linuxovém webu spokojit s několika GB úložného prostoru..

Šířka pásma a přenos dat

sdílená grafika hostováníŠířka pásma a přenos dat souvisejí v tom smyslu, že oba umožňují rychlý tok informací na vašich serverech. Tyto funkce potřebujete, pokud váš web zahrnuje stahování velkých souborů, jako jsou videa, hudba a soubory PDF (mimo jiné). V takovém případě doporučujeme jít na plán s velkou (nebo neomezenou) šířkou pásma, protože takové soubory mohou snadno využít vaši šířku pásma a data.

Zákaznická podpora

Bez ohledu na to, co říkají ostatní, věřte nám, když říkáme, že mít 24/7 zákazníka je velmi, velmi důležité. Občas budete potřebovat rychlé odpovědi (a řešení) – a je důležité vědět, že vždy existuje pomoc (zejména prostřednictvím živého chatu nebo telefonu).

Linux: Podrobnosti

Linux hosting výzkum

Vzhledem k tomu, že tolik různých poskytovatelů nabízejících Linux hosting nabízí, můžete si vybrat z nejlepších plánů na trhu. Při výběru poskytovatele hostingu v Linuxu je klíčové najít plán, který je bohatý na funkce, a maximalizuje vaši schopnost snadno spravovat server a snadno vytvářet návrhy webových stránek. Kromě základů jednoduchého přidělování zdrojů, záruk dostupnosti a nepřetržité podpory zákazníků můžete také vybrat plán založený na dalších důležitých faktorech, jako je místo na disku, šířka pásma, e-mailové adresy, databáze a další..

Abychom vám pomohli najít nejlepší Linux hosting pro vaše potřeby, sestavili jsme naše nejlepší doporučení.

Co je Linux?

Logo systému LinuxLinux je pro poskytovatele hostování webů nejčastěji používaným operačním systémem na světě. Kromě vysoké popularity je Linux také nejlevnější dostupnou webhostingovou možností, přičemž některé dokonce nabízejí bezplatné nebo „freemiové“ balíčky..

Několik hostitelů ve skutečnosti výchozí pro Linux, protože je považován za lídra trhu zdaleka, zejména pro sdílený hosting. Ve skutečnosti Google operuje na Linuxu se svými neustále rostoucími bankami serverů, které se dosud zvýšily na více než 15 000.

Dějiny Linuxu

Linux byl vytvořen v roce 1991 finským systémovým inženýrem, Linusem Torvaldsem, který vytvořil operační systém jako součást svého titulu počítačové vědy. Linux, který byl pojmenován po svém tvůrci, se stal v následujících letech v komunitě vývojářů nesmírně populární, protože získával obrovské fanoušky fanoušků, kteří jej stále vylepšují a udržují dodnes. V roce 1996 byl Linux označen svým slavným logem, které obsahuje tučňáka – což, zábavné, bylo inspirováno tučňákem v australské národní zoo, který kousal Trovalds.

V průběhu let byla značka operačního systému rozdělena, sloučena, rebrandingována, reimaginována a prošla neustálými změnami a vylepšeními. V současné době existuje několik různých distributorů Linuxu, a proto je můžete nazvat několika různými jmény, včetně Red Hat Linux, Fedora, CentOS, Ubuntu a dalších. Navzdory velké komunitě, která Linux neustále podporuje, ne každý je fanouškem tohoto operačního systému. Například Steve Ballmer (bývalý výkonný pracovník společnosti Microsoft) notoricky poznamenal, že Linux má „charakteristiku komunismu“ na 2000 události v Seattlu ve Washingtonu.

Jedna věc, o Linuxu, je, že může být přijata společnostmi a použita k vytvoření jedinečných operačních systémů. Například operační systém Google Chrome je v podstatě verzí systému Linux a operační systém Android také upravil operační systém. A navzdory dřívějším stížnostem Steve Ballmera Microsoft také ovládal Linux a používal jej pro telefony řady Nokia X. Společnost Dell také prodává notebooky, které jsou předinstalovány s Ubuntu, a tvůrci Ubuntu, Caconical, prodávají Linuxový smartphone.

Výhody hostování Linuxu

Mnoho lidí volí webhosting, aniž by si to uvědomovali. Je to proto, že se jedná o nejdostupnější typ hostingu, takže je to skvělá volba pro ty, kteří pracují s rozpočtem nebo nemusí mít technické zkušenosti se správou serveru..

Mezi největší výhody nejlepších hostingových plánů pro Linux patří:

 • Dokud je server neustále aktuální, Linux hosting je velmi bezpečný a má méně hackerů.
 • Mnoho zvažuje migraci hostitelů s Linuxem mnohem jednodušší než Windows, protože Linux je kompatibilní s cPanel a jiným populárním webhostingovým softwarem.
 • Je to jedna z nejdostupnějších možností hostování, v některých případech i bezplatná
 • Mezi hostiteli existuje obecná standardizace

Moderní servery Linux jsou konfigurovány podle standardu LAMP, což je zkratka pro:

L – Linux (operační systém)

A – Apache (serverová aplikace)

M – MySQL (Structure Query Language)

P – PHP (hypertextový procesor)

S tímto standardem můžete vytvořit moderní web s malými problémy. I když existuje něco, co se budete muset naučit, abyste se stali pokročilejšími, jako jsou oprávnění k souborům v systému Linux, je k dispozici mnoho zdrojů pro podporu hostování Linuxu.

Proč je Linux mezi webovými hostiteli populární??

Existuje několik důvodů, proč si hostitelé vybírají Linux, z nichž některé zahrnují:

 • Je to výkonný hostingový systém
 • Je snadné škálovat, jak vaše hostingové potřeby rostou
 • Je cenově dostupný, často dokonce zdarma
 • Má velkou komunitu uživatelů a příznivců
 • Je kompatibilní se staršími servery
 • Je snadno přizpůsobitelný
 • cPanel a další ovládací panely umožňují hostiteli zabezpečit server tak, aby zákazníci náhodně překonfigurovali operační systém

Mnoho webhostingových společností významně investovalo do Linuxu, takže seznámení s jeho operačním systémem je pro technické techniky a vývojáře žádoucí technickou dovedností. Ve skutečnosti existuje několik různých typů certifikačních programů, jako je RedHat Certified Engineering Program, který umožňuje uchazečům prokázat svou odbornost s Linuxem a společnosti mohou školit svůj tým technické podpory o nejnovějších inovacích a aktualizacích.

Windows Vs Linux

Linux a Windows jsou dva nejoblíbenější typy hostingu a podle vašich potřeb může být jeden lepší než druhý. Zatímco Linux je celosvětově nejoblíbenější volbou, na Windows lze použít i mnoho jazyků a skriptů. Například WordPress, PHP a Perl lze provozovat na serveru Windows, ale tyto aplikace na Linuxu fungují mnohem plynuleji. Zejména pro WordPress je k dispozici mnohem více zdrojů pro ty, kteří hostují přes Linux, než Windows.

Existují však i některé aplikace a skripty, které Linux nepodporuje. Například IIS a ASP nelze v systému Linux spustit, ale jsou kompatibilní se systémem Windows. Pro ty, kteří chtějí používat tyto konkrétní aplikace a skripty, může být Windows praktičtější volbou.

Linux Hosting FAQ

Je Linux hosting uživatelsky přívětivý?

Mnozí považují Linux za snadné řešení hostování pro správu a používání. Linux může být dobrou volbou pro začátečníky, protože s nejlepším hostingem Linuxu lze většinu správy serveru dokončit pomocí snadno ovladatelné cPanel.

Co je součástí hostovacího balíčku pro Linux?

Specifické vlastnosti hostitelského balíčku pro Linux se budou mezi poskytovateli lišit, existují však určité standardní společné rysy. Například při sdíleném hostování systému Linux obvykle získáte na serveru omezené množství místa a šířky pásma. Ve většině případů budete mít také možnost instalovat další skripty, jako jsou wiki, fóra a CMS.

Jaký programovací jazyk Linux používá??

Každý hostitel používá jiný programovací jazyk, takže s hostováním Linuxu není spojen žádný standard, běžné jazyky však obvykle zahrnují PHP, Perl a Python. Nejenže však neexistuje žádný standardní jazyk, ale různí poskytovatelé budou také používat různé verze každého z těchto jazyků.

Když nakupujete pro hostingový plán, ujistěte se, že se zeptáte na podporované jazyky každého balíčku.

Má distribuční verze systému Linux, kterou mám, velký rozdíl?

Ve většině případů nezáleží na tom, jakou distribuci Linuxu máte jako součást svého hostovacího plánu, protože se jedná o odchylky stejného systému. Základní funkce webhostingu obvykle pracují napříč distribucemi Linuxu naprosto stejně a největší rozdíly mezi distribucemi Linuxu jsou patrné pouze na stolním počítači v grafickém uživatelském rozhraní (GUI) – které se na účtu webhostingu nikdy nezobrazí.

Musím mít Windows hosting, pokud mám počítač se systémem Windows?

Ne! Typ operačního systému, který máte doma nebo v pracovním počítači, je zcela nezávislý na typu operačního systému vašeho serveru. Můžete použít jakýkoli typ operačního systému, včetně Linuxu, i když máte počítač se systémem Windows. Jediný čas, který to může ovlivnit váš hosting, je, když se pokoušíte vyvíjet velké aplikace Windows.

Jaký software je nutný pro Linux hosting?

Po zakoupení vašeho hostovacího plánu pro Linux se můžete rozhodnout, které programy chcete nainstalovat a vytvořit si svůj web. V závislosti na tom, zda jste se rozhodli kódovat svůj web sami nebo používáte aplikaci pro vývojáře webu, možná budete muset pro vývoj webových stránek nainstalovat CMS, blogovací aplikaci nebo jiný typ softwaru..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector