Jak vytvořit web od nuly

Chcete vytvořit webové stránky od nuly, ale nevíte jak? Jste na správném místě, vytvořili jsme tento komplexní průvodce 7 000+ slov jen pro vás! Nezáleží na tom, zda chcete založit blog nebo vytvořit web pro svou firmu. Nakonec budete mít plně funkční web a budete vědět, jak provádět základní úpravy designu a přidat obsah.


Ne, není těžké to udělat. A ne, nepotřebujete kódovací a návrhářské dovednosti, abyste přišli s krásným profesionálním webem.

Pomocí metod, které se zabýváme v tomto článku, budete moci umístit funkční web přibližně za hodinu (od začátku do konce). Nebudeme používat kódování HTML nebo CSS (ty trvat příliš dlouho), takže vše, co opravdu potřebujete, je provést kroky, které vám dáme, klikněte sem a klikněte tam, dokud nedokončíte.

Pokud budete postupovat podle všeho, co v tomto článku uvedeme, budete mít svou vlastní doménu a funkční web WordPress, aniž byste museli najímat profesionální webové designéry (ty jsou drahé, víte).

Jak vytvořit web

Contents

Proč používáme WordPress

Předtím, než cokoli jiného, ​​chceme, abyste věděli, že k vytvoření vašeho webu použijeme platformu WordPress. Ano, existují i ​​jiné platformy (nazývané také systémy pro správu obsahu nebo CMS) – ale věříme (na základě zkušeností), že je to nejlepší volba právě pro vytváření webových stránek.

Podívejte se na nejnovější statistiky uživatelů z BuiltWith (skvělý nástroj, který vám může sdělit, jaké technologie konkrétní web používá, rozhodně se doporučuje, aby se točil).

 • * WordPress – 52%
 • ** Wix – 7%
 • * Joomla – 4%
 • ** SquareSpace – 4%
 • * Progress Sitefinity – 4%
 • ** Weebly – 2%

Odkaz:

* Volný, uvolnit
** Zaplaceno

Logo WordPress

Jak vidíte, mnoho majitelů webových stránek, vývojářů a návrhářů dává přednost použití platformy WordPress. Řekli jsme vám, že je velmi snadné použít, když jej porovnáte s jinými tvůrci webových stránek a platformami CMS. A samozřejmě je to snazší a rychlejší, než kdybyste začínali od nuly pomocí HTML a CSS. Pokud nejste odborník na kódování, můžete dokonce skončit s průměrně vypadajícím webem. Zatímco u WordPress mohou i začátečníci přijít s profesionálně vypadajícími a atraktivními webovými stránkami tím, že zvolí slušné téma WordPress.

Výhody a nevýhody používání WordPress

Možná vás zajímá, jaké jsou výhody a nevýhody, pokud jde o používání WordPress. Budeme se zabývat těmi v této sekci.

Nejprve se podíváme na výhody:

 • Zdarma – Ano, ZDARMA. To samo říká hodně, že? Funkčnost svého webu WordPress můžete také rozšířit pomocí doplňků ZDARMA ve formě pluginů. A také získáte ZDARMA podporu od samotných vývojářů a ostatních uživatelů. Ve skutečnosti najdete spoustu kurzů WordPress pouze na YouTube.
 • Flexibilní – Díky přizpůsobitelnému nastavení můžete používat WordPress pro malé i velké firmy. Je to také oblíbená platforma pro internetové obchody.
 • Nejsou vyžadovány žádné znalosti a dovednosti v oblasti kódování – Výuka HTML / CSS může trvat měsíce, než můžete umístit slušně vypadající web. S aplikací WordPress můžete funkční web umístit až za hodinu – nebo za den, pokud opravdu chcete přizpůsobit mnoho nastavení na svém webu. V každém případě si můžete být jisti, že váš web bude vypadat profesionálně (jako by to udělali profesionálové!).
 • Dostupná témata a pluginy – WordPress přichází s bezplatnými tématy, dostupnými tématy a drahými tématy (prémiová témata mohou stát 100 $ a více). Zatímco mnoho pluginů je zdarma (s možnostmi darování), existují i ​​placené pluginy, které si můžete vybrat. Přesto mějte na paměti, že s bezplatnými a dostupnými můžete udělat velmi dobře (ve skutečnosti skvělé).
 • Uživatelsky přívětivý – Začátečníci se snadno naučí používat WordPress. Profesionálové (i ti, kteří mají znalosti kódování) také ocení rychlé a časově náročné funkce WordPressu.

A nyní, pro nevýhody:

 • Učební křivka – Plné zvládnutí používání WordPressu trvá nějakou dobu a trpělivost – to však lze očekávat od jakéhokoli nového úkolu. Pokud tedy používáte poprvé, neočekávejte procházku v parku. S tímto příspěvkem v tutoriálu je to však jako mít nás po boku. Vezmeme vás za ruku a pomůžeme vám s tím (to vám ulehčí učební křivku).
 • Bugs – No jo, některá témata a pluginy WordPress mohou mít chyby. Jejich vývojáři však vždy pracují na aktualizaci a zdokonalování svého softwaru z chyb. Chyby jsou také běžné (a lze je očekávat) na internetu. Z tohoto důvodu doporučujeme při výběru a používání motivů (stejně jako pluginů) vždy kontrolovat uživatelské recenze a hodnocení..

Dobře, zvážili jsme výhody a nevýhody používání WordPress a doporučili jej pro začátečníky i profesionální webové tvůrce. Celá práce na vytvoření webového serveru je tak mnohem rychlejší a snazší. Nemluvě o tom, že s jednoduchým pluginem (například Yoast SEO) budete mít web, který si zamilují i ​​Google a další vyhledávače..

Jak vytvořit web – Váš průvodce krok za krokem

Zde jsme – připravte se na vytvoření svého webu. Toto jsou základní kroky, které je třeba dodržovat:

 1. Zaregistrujte si doménové jméno a získejte webhosting.
 2. Nastavte si svůj web.
 3. Navrhněte svůj web.
 4. Přidejte obsah na svůj web.
 5. Přidejte si na svůj web pluginy.

Budeme se zabývat každým z nich podrobně níže (spolu s pokyny krok za krokem). To je velmi snadné, protože jsme zjednodušili kroky. Poté, co jste skončili a web je aktivní, jsme přidali dalších 20 kroků, abyste se dostali na pravou nohu (tyto jsou volitelné, ale váš život může být mnohem jednodušší).

1. Zaregistrujte si doménové jméno a získejte webhosting

Webový hosting

Proč byste měli získat doménové jméno a webhosting? No, opravdu nemáte na výběr :).

 • Název domény – Toto je vaše adresa URL nebo internetová adresa. Vypadá to asi takto: www.yourwebsite.com.
 • Webhosting – Tuto službu potřebujete, abyste zviditelnili obsah svých stránek na webu. Váš poskytovatel webhostingu je ten, kdo skutečně hostí soubory vašich stránek.

Chcete-li získat doménové jméno a hosting, důrazně doporučujeme jít s programem SiteGround. Jsou nejlepším poskytovatelem celkového hostování, oficiálně doporučeným pro WordPress, společností WordPress a mají více datových center po celém světě, aby minimalizovali časy načítání stránek. Mohou zaregistrovat vaše doménové jméno a hostit váš nový web. Pokud chcete provést další výzkum, máme obecné srovnání webhostingu, jeden pro Austrálii, Kanadu a další.

Poznámka: Pokud již máte doménové jméno u jiného registrátora domény (jako je NameCheap, GoDaddy atd.) A chcete jej použít, můžete jej bez problémů sledovat, ale stačí jít do svého účtu registrátora, přejít na doménový jmenný server nastavení a vložte do nich jmenné servery SiteGrounds, jakmile si zakoupíte hostingový balíček od SiteGround (více informací zde).

Chcete-li pokračovat v získávání názvu domény a webhostingu, postupujte takto:

 1. Přejděte na web site.com
 2. Přejděte na kartu hostování.
 3. Klikněte na Webhosting.
 4. Krok č. 3 vás přenese na stránku se 3 možnostmi:
 • Spuštění
 • GrowBig
 • GoGeek

Doporučujeme zvolit první možnost (spuštění). Balíček Startup je skvělý pro začátečníky. Nezapomeňte, že svůj plán můžete kdykoli upgradovat nebo downgrade (podle potřeby)..

Hostingové balíčky webů

 1. Klikněte na Získat plán
 2. Krok č. 5 vás přenese na stránku Vybrat doménu. Pokud ještě nemáte název domény, klikněte na „Registrovat novou doménu“. Pokud již máte doménové jméno a potřebujete pouze webhosting, klikněte na „Už mám doménu“.
 3. Pomyslete na název domény a zadejte jej do prázdného pole. Například xyzcompany.
 4. Ve výchozím nastavení je přípona (koncová část adresy vašeho webu) nastavena na .com. Nechte to na tom, i když vidíte, že máte jiné možnosti.
 5. Klikněte na Pokračovat. Tímto krokem se dostanete na stránku Gratulujeme (k výběru dostupného názvu domény).

Poznámky:

 • Název vaší domény bude záviset na vašem typu webových stránek – například pokud jde o web společnosti nebo osobní blog. Můžete se rozhodnout použít své firemní jméno pro obchodní web nebo své vlastní jméno pro osobní web.
 • Doporučujeme použít .com (první možnost), .net (druhá možnost) nebo .org (třetí možnost). Jedná se o nejčastěji používané a mnoho lidí je již považuje za seriózní (máme obavy o branding a autoritu).
 • Připravte si několik doménových jmen (možností), protože výběr dostupného doménového jména může být docela obtížný. Zahrajte si s několika možnostmi a určitě najdete tu nejlepší (to je k dispozici) pro vás.

Informace o účtu webu

 1. Po dokončení kroku # 9 se dostanete na stránku Kontrola a dokončení. Vyplňte všechny požadované informace, například následující:
 • Informace o účtu – vaše e-mailová adresa a heslo.
 • Informace o klientovi – vaše země, jméno, příjmení, adresa, telefonní číslo atd.
 • Platební údaje – číslo vaší kreditní karty, platnost karty atd.
 • Informace o nákupu – Váš plán (StartUp, pokud jste postupovali podle našeho návrhu). Z rozbalovací nabídky Období je také třeba zvolit dobu, po kterou bude hostovaná služba hostována (např. 12 měsíců)..
 • Doplňkové služby – ujistěte se, že je v zaškrtávacím políčku Registrace domény zaškrtnuto. Doporučujeme také získat možnost ochrany soukromí domény (zaškrtněte políčko), aby vaše registrační údaje zůstaly soukromé (nikdo nebude vědět, kdo je vlastníkem vašeho webu – kvůli vaší ochraně před spamem).

Informace o nákupu pozemků

 1. Krok č. 10 vám ukáže celkovou částku, kterou bude váš nákup / služba stát. Rovněž budete muset potvrdit (zaškrtnutím políčka), že jste si přečetli jejich smluvní podmínky.
 2. Kliknutím na tlačítko Pay Now (Dokončit) dokončete proces získávání názvu vaší domény a hostingové služby z SiteGround.

Poznámka: Po dokončení výše uvedených kroků již budete mít doménové jméno a webhosting. Gratulujeme!

Platba na místě

2. Nastavte svůj web

Instalace nástrojů WordPress

Nyní, když máte doménové jméno a webhosting, je na čase, abyste si vytvořili web pomocí instalace WordPress. Nebojte se, existuje možnost instalace jedním kliknutím, která vám umožní rychle nastavit WordPress (znovu, bez nutnosti kódování). K dispozici jsou 2 metody:

 • Metoda 1 – Instalace jedním kliknutím
 • Metoda 2 – Prostřednictvím Softaculous instalace

Níže vám podrobně ukážeme podrobnosti.

SiteGround cPanel

Metoda 1 – Instalace jedním kliknutím

 1. Přihlaste se k účtu Siteground. Použijte přihlašovací údaje uvedené v kroku 10 v předchozí části (informace o účtu). Pamatujte, že toto (váš účet SiteGround) je místo, kde půjdete na nákup domén (další) a upgradujete nebo snižujete svůj plán. Uvědomte si, že nebudete moci přistupovat na svůj web WordPress se stejnými podrobnostmi (o vašich pověřeních WordPress budeme hovořit později v tomto příspěvku).
 2. Klikněte na své účty.
 3. Klikněte na Spravovat účty. Zobrazí se zde váš účet domény a kombinace hostingu.
 4. Klikněte na tlačítko cPanel vedle vaší domény a hostitelského balíčku (oranžové tlačítko).
 5. Klikněte na Zabezpečený přístup k cPanelu.
 6. Klikněte na Pokračovat.
 7. Krok 6 vás přenese na stránku s velkým množstvím věcí. Vyhledejte sekci Nástroje WordPress a klikněte na WordPress.
 8. Krok 7 vás přenese na stránku instalace WordPress. Klikněte na tlačítko Instalovat umístěné vlevo nahoře. Máte také možnost kliknout na tlačítko Instalovat nyní pod stránkou (jsou stejné).
 9. Krok č. 8 vás přivede na stránku, kde můžete upravit nastavení WordPress. Udělej následující:
 • V rozbalovací nabídce protokolu domény vyberte toto: http: // www.
 • Pro možnost v adresáři ponechte prázdné.

Instalace WordPress jedním kliknutím

 1. Přejděte dolů na aktuální stránce, dokud se nezobrazí Nastavení webu. Zde si upravíte název a popis svého webu – pro návštěvníky vašeho webu a pro účely SEO (ty se objeví ve vyhledávání). Tady je co dělat:
 • Název webu říká „Můj blog“ – změňte jej na skutečný název webových stránek, například název vaší domény (např. Společnost XYZ).
 • Popis webu říká „Můj WordPress Blog“ – změňte jej na popis svého vlastního webu (např. Oblečení Online Shop).
 • Změňte uživatelské jméno správce na jednu z vašich možností. Toto přihlašovací údaje použijete k přístupu na svůj web WordPress.
 • Změňte heslo správce na nové (mělo by být silné a obtížné uhodnout). Toto heslo budete používat s výše uvedeným uživatelským jménem správce pro přístup na back-end vašeho webu.
 • Pro možnost e-mailu ji můžete nechat tak, jak je, a jednoduše přeposílat e-maily přijaté na váš e-mailový účet pro váš web. Můžete se také rozhodnout jej změnit na aktuální e-mail a přijímat zprávy přímo v uvedeném e-mailovém účtu.
 1. Klikněte na Uložit.
 2. Krok č. 11 vás přivede na stránku Blahopřejeme (k dokončení instalace WordPress).

Poznámky:

 • S využitím našeho předchozího příkladu sem přijdou návštěvníci vašeho webu (jedná se o adresu URL vašeho webu):

http://www.xyzcompany.com.

 • Stále používáte stejný příklad, jdete sem upravit svůj web (je to vaše administrativní adresa URL):

http://www.xyzcompany.com/wp-admin.

Poznámka: Toto je back-end vašeho webu a budete se muset přihlásit zde, pokud chcete poslat něco nového nebo drotár s nastavením vašeho webu.

 • Chcete-li se přihlásit ke svému správnímu panelu WordPress, použijte adresu URL správce a zadejte své uživatelské jméno a heslo správce (viz krok # 10). Poté jste v!

Metoda 2 – Prostřednictvím Softaculous instalace

Přestože důrazně doporučujeme použít metodu 1 (instalace WordPress One-Click), rádi bychom vám ukázali svou jinou možnost. Tentokrát budete muset nainstalovat WordPress pomocí Softaculous.

Zde jsou kroky k použití této metody:

 1. Proveďte kroky 1 až 6 v první metodě.
 2. V části AutoInstallers vyhledejte ikonu Softaculous a klikněte na ni.
 3. Krok č. 2 vás přenese na stránku, kde si můžete vybrat software, který chcete nainstalovat. Hledejte WordPress a klikněte na něj.
 4. Proveďte kroky 8 až 11 v první metodě.

Poznámka: Krok 4 vás přenese na stránku Gratulujeme (k úspěšné instalaci WordPress).

Tlačítko instalace WordPress

3. Navrhněte svůj web

Navrhování vašich webových stránek do značné míry závisí na vašem tématu (přesněji na Vámi vybraném tématu). Konkrétní motiv, který vyberete, bude částečně definovat vaši značku.

Opravdu byste měli věnovat spoustu času a úsilí na nalezení správného motivu WordPress pro svůj web (pokud budujete obchodní web, měli byste hledat obchodní témata například). V této části však nebudeme trávit tolik času výběrem motivu (toto je míněno pouze jako příklad, který byste měli sledovat). Kromě toho můžete své téma kdykoli změnit – stačí si tedy vybrat cokoli, co je pro vás hezké a přitažlivé.

Ve výchozím nastavení je instalace WordPress již dodávána s tématem připraveným k použití. Pokud chcete, můžete se za to spokojit. Přesto doporučujeme zvolit jiné téma WordPress (protože se běžně používají výchozí motivy a chceme jedinečně vypadající web, ne?). Tak jděte do toho a vyberte téma pro svůj web a mějte na paměti následující věci:

 • Můžete si vybrat z více než 1 500 témat WordPress.
 • Mnoho témat WordPress je zdarma.
 • Témata WordPress jsou vysoce přizpůsobitelná, takže si můžete opravdu vytvořit jedinečně vypadající web.

Abychom vám mohli poskytnout představu, chystáme si nainstalovat téma právě teď. Následuj tyto kroky:

 1. Přihlaste se na svůj web WordPress pomocí administrátorské adresy URL (samozřejmě použijte uživatelské jméno a heslo správce).
 2. Na hlavním panelu WordPress přejděte na Vzhled (je to v nabídce na levém postranním panelu).
 3. Klikněte na Motivy.
 4. Klikněte na Přidat nový motiv.
 5. Na stránce Přidat témata vyhledejte vyhledávací pole a zadejte klíčová slova pro vámi preferovaný motiv. V tomto příkladu zadáme tato klíčová slova: modrý, dva sloupce.
 6. Podívejte se na výsledky a vyberte téma. U klíčových slov, která jsme použili, se objevily 2 výsledky – jdeme na téma Modré planety.
 7. Klikněte na Instalovat.
 8. Po úspěšné instalaci klikněte na Aktivovat.

Témata WordPressPoznámky:

 • Krok č. 8 automaticky změní motiv vašeho webu z výchozího na nový.
 • Témata můžete měnit bez ztráty předchozího obsahu.
 • Pokud zjistíte, že nějaký obsah chybí (po změně motivu), jednoduše vyberte jiný (2 motivy nemusí být vzájemně kompatibilní).

4. Přidejte obsah na svůj web

V tomto kroku se dozvíte, jak přidat stránky na svůj web, vytvářet nabídky, přidávat příspěvky a upravovat příspěvky.

Kroky k přidání základních stránek na váš web

Díky stránkám na vašem webu bude vaše stránka více organizovaná a přitažlivější pro vaše publikum. Tyto stránky také představují určité sekce a funkce na vašem webu. Chcete-li přidat stránky, postupujte takto:

 1. Přihlaste se ke své administrátorské URL WordPress.
 2. Na hlavním panelu přejděte na Stránky (nachází se v nabídce na levém postranním panelu).
 3. Klikněte na Přidat nový.
 4. Krok 3 vás přenese na stránku, která vypadá jako Microsoft Word. Do oblasti Titul napište název stránky (např. About). Do textové oblasti zadejte svou zprávu (v tomto příkladu něco o vašem webu, společnosti nebo firmě).
 5. Klikněte na Publikovat.

Kroky k vytvoření nabídek na vašem webu

Nabídka WordPressDíky nabídkám pro navigaci usnadní návštěvníkům vašeho webu, aby na svém webu našli to, co hledají. Zde jsou kroky:

 1. Přejít na svůj WordPress Dashboard.
 2. Přejít na vzhled (umístěný na levém postranním panelu).
 3. Klikněte na Nabídky.
 4. Klikněte na Vytvořit novou nabídku a pojmenujte ji jako Primární nabídka nebo Hlavní nabídka. Některé motivy již mají výchozí nabídky.
 5. Přidejte položky do nabídky kliknutím na již vytvořené stránky (umístěné na levé straně). Můžete kliknout na stránku O aplikaci a na další stránky, které jste již vytvořili při vytváření nabídek. Nové stránky můžete snadno přidat do nabídky, jakmile budou k dispozici.
 6. Po zaškrtnutí všech potřebných stránek klikněte na Přidat do nabídky.
 7. Klikněte na Uložit.

Poznámky:

 • Chcete-li uspořádat položky v nabídce, jednoduše je přetáhněte (nahoru a dolů).
 • Kliknutím na kartu Správa umístění vyberte, kde se mají nabídky zobrazovat.

Kroky k přidání příspěvků na váš web

Chcete-li na svůj web přidat nový článek, postupujte takto:

 1. Otevřete svůj WordPress Dashboard.
 2. V nabídce najděte sekci Příspěvky (levý postranní panel).
 3. Klikněte na Přidat nový.
 4. Na stránce editoru zadejte název a text článku.
 5. Kliknutím na zaškrtávací políčko vyberte kategorii článku ze seznamu Kategorie (na pravé straně).
 6. Klikněte na Publikovat.

WordPress Přidat nový příspěvek

Kroky k úpravě příspěvků na vašem webu

Někdy je třeba upravit příspěvky pro opravy a aktualizace. Postupujte takto:

 1. Přihlaste se k panelu WordPress.
 2. Přejít na příspěvky (v nabídce na levém postranním panelu).
 3. Klikněte na Všechny příspěvky.
 4. V seznamu příspěvků najděte příspěvek, který chcete upravit, a klikněte na Upravit (nachází se pod názvem příspěvku).

5. Přidejte pluginy na svůj web

Doplňky WordPress Přidat nové

Pluginy jsou rozšíření WordPress, jejichž účelem je rozšířit funkce a funkce motivu. Pokud potřebujete konkrétní funkci, která není zabudována do aktuálního / vybraného motivu, můžete místo toho použít plugin.

Pravda je, že přidání pluginů na váš web WordPress vám umožní získat maximum z vašeho tématu. Ve skutečnosti nevíme o žádných uživatelích WordPress, kteří nepoužívají pluginy. Kromě toho, že jsou velmi užitečné, většina pluginů je zdarma (některé přicházejí s možností darovat).

Postup instalace pluginu:

 1. Přejít na svůj WordPress Dashboard.
 2. Přejít na Pluginy (je to v nabídce na levém postranním panelu).
 3. Klikněte na Přidat nový.
 4. Na stránce Přidat nový vyhledejte plugin zadáním jeho názvu (např. Kontaktní formulář 7). Můžete také zadat klíčová slova, pokud nehledáte konkrétní plugin (např. Kontaktní formulář).
 5. Když jsou zobrazeny výsledky, klikněte na plugin.
 6. Klikněte na Instalovat.
 7. Klikněte na Aktivovat.

Jak nainstalovat kontaktní formulář 7

Kontaktní formulář WP 7

Ve výše uvedeném příkladu jsme použili kontaktní formulář 7 (pro vyhledávání pluginu kontaktních formulářů), protože právě teď je to nejpopulárnější kontaktní formulář pro WordPress. S tímto pluginem (stejně jako u většiny pluginů pro kontaktní formulář) budou moci návštěvníci vašeho webu posílat e-maily přímo z vašeho webu (je to bezpečné, efektivní a rychlé).

Abychom vám mohli ukázat, jak nainstalovat plugin, uvedeme níže kroky, jak nainstalovat kontaktní formulář 7 níže..

 1. Přihlaste se do svého řídicího panelu WordPress.
 2. Přejít na Pluginy (najdete v nabídce na levém postranním panelu).
 3. Klikněte na Přidat nový.
 4. Na stránce Přidat nový vyhledejte vyhledávací pole a zadejte „Kontaktní formulář 7.“
 5. Když uvidíte plugin Contact Form 7, stáhněte jej kliknutím na Install Now.
 6. Po úspěšné instalaci klikněte na Aktivovat.
 7. Vraťte se na hlavní panel a klikněte na Kontakt (nyní je v nabídce na levém postranním panelu).
 8. Krok č. 7 vás přenese na stránku Kontaktních formulářů, kde se v seznamu položek zobrazí „Kontaktní formulář 1“ (pokud jej používáte poprvé, měla by existovat pouze jedna). Kliknutím na zkratku kontaktního formuláře jej zkopírujete do své schránky. Shortcode vypadá takto: [contact-form-7 id = “123” title = “Form for Contact Page”].
 9. Vložte zkrácený kód na stránku, příspěvek nebo do textového widgetu (pokud chcete umístit kontaktní formulář na postranní panel webu). V tomto příkladu ji však umístíme na stránku, abychom vytvořili kontaktní stránku.

Už tam skoro jsme. Chcete-li dokončit kroky vytvoření kontaktní stránky pomocí kontaktního formuláře 7, proveďte tyto další kroky:

 1. Vraťte se na svůj WordPress Dashboard.
 2. Přejít na stránky (v nabídce na levém postranním panelu).
 3. Klikněte na Přidat nový.
 4. V editoru Přidat novou stránku zadejte do pole názvu „Kontakt“ nebo „Kontaktujte nás“.
 5. Do sekce pro tělo stránky vložte zkrácený kód Kontaktního formuláře 7 (viz krok 8 z předchozí části).
 6. Klikněte na Publikovat.

Vytvořili jste svůj web!

Postupujte podle VŠECH výše uvedených kroků a budete mít svůj vlastní pracovní web. Níže jsou uvedeny některé další důležité věci, které musíte udělat po vytvoření webu. Tyto věci jsou nezbytnými vylepšeními, aby byl zajištěn úspěch vašeho webu (aby byl uživatelsky přívětivý i pro vyhledávače). Zahrnuje konfiguraci některých výchozích nastavení na vašem webu WordPress a instalaci pluginů podle vašich konkrétních potřeb.

20 věcí, které musíte udělat po vytvoření webu

Pamatujte, že WordPress je uživatelsky přívětivá platforma a je velmi snadné se s ním pohrávat. Je také vysoce přizpůsobitelný pomocí pluginů. Po dokončení instalace a nastavení vašeho webu je třeba udělat 20 dalších věcí:

 1. Odstraňte figurínu / ukázkový obsah WordPress
 2. Obnovte své heslo WordPress
 3. Upravte název svého webu a slogan
 4. Upravte nastavení data a času na svém webu
 5. Nastavení jazykových preferencí na vašem webu
 6. Vytvořte pro svůj web základní stránky
 7. Určete strukturu permalinků na vašem webu
 8. Aktualizujte svůj profil WordPress
 9. Upravte a přizpůsobte postranní panel / y vašeho webu
 10. Nastavte si domovskou stránku a zdroj blogů
 11. Vytvořte pro svůj web kategorie příspěvků
 12. Nakonfigurujte nastavení komentářů na vašem webu
 13. Nakonfigurujte možnost členství na vašem webu
 14. Přidejte na svůj web další uživatele
 15. Aktualizujte verzi WordPress vašeho webu
 16. Přidejte seznam pingů na svůj web WordPress
 17. Naplánujte si zálohu svého webu
 18. Nahrajte logo favicon svého webu
 19. Odeberte všechny nepoužité doplňky z webu WordPress
 20. Vyčistěte a uspořádejte ovládací panel WordPress

Níže vám ukážeme postupné pokyny, jak je všechny provést.

# 1 – Odstraňte fiktivní / ukázkový obsah WordPress

Ukázka příspěvku WP

Když na svůj web poprvé nainstalujete WordPress, přijde s ukázkovým příspěvkem s názvem „Ahoj svět“. Pro tělo to řekne něco jako: „Toto je váš první příspěvek.“ Netřeba dodávat, že tento příspěvek nebudete mít k dispozici, protože je zde pouze jako vzorek pro nové uživatele. Chcete-li smazat tento falešný obsah, postupujte takto:

 1. Přihlaste se k panelu WordPress.
 2. Přejít na stránky.
 3. Klikněte na Všechny stránky.
 4. Najděte název Hello World a klikněte na koše (nachází se ve spodní části příspěvku).

Poznámky:

 • Pokud na svůj web umístíte příspěvek Hello World, odhalí vaše publikum, že se jedná o nový web (zatím bez oprávnění).
 • Profesionální webové stránky neuchovávají fiktivní obsah Hello World – takže se ujistěte, že se jich zbavíte co nejdříve.

# 2 – Resetujte své heslo WordPress

Správa účtů uživatelů WordPress

Po instalaci aplikace WordPress cPanel budete muset okamžitě změnit heslo, aby byl web bezpečnější. Zde jsou kroky, jak to provést:

 1. Přejít na svůj WordPress Dashboard.
 2. Přejít na Uživatelé (v nabídce na levém postranním panelu).
 3. Klikněte na svůj profil.
 4. Klikněte na Generate Password.
 5. Klikněte na Aktualizovat profil.

Poznámky:

 • Zapište si nové heslo, protože toto heslo budete používat při příštích přihlášeních.
 • Pokud jste již vytvořili nové heslo podle pokynů, které jsme dostali v jedné z předešlých sekcí výše (Krok 2 – Nastavení metody webových stránek 1 pomocí instalace jedním kliknutím, krok # 10), můžete tento krok přeskočit.

# 3 – Upravte název svého webu a slogan

Název nadpisu stránky WordPress

Název a označení vašeho webu lze vidět na domovské stránce i na kartě prohlížeče – proto je pro účely brandingu velmi důležité. Zde jsou kroky k úpravě těchto polí:

 1. Přihlaste se k panelu WordPress.
 2. Přejděte na Nastavení (nachází se na levém postranním panelu na hlavním panelu).
 3. Klikněte na Obecné.
 4. Krok 3 vás přenese na stránku Obecná nastavení. Uvidíte pole pro název webu (říká webový server WordPress) a tagline (říká, že váš tagline jde sem). Upravte obě pole kliknutím do pole a zadáním vlastního názvu a označení.
 5. Klikněte na Uložit změny.

Poznámky:

 • Název může být název vaší společnosti, název obchodu nebo název domény.
 • Váš slogan může být cokoli, co popisuje váš web nebo obsah. Mohlo by to být vaše heslo, prohlášení o misi nebo něco takového.
 • Můžete se také rozhodnout, že budete mít prázdný tagline – výsledkem bude čistě vypadající karta prohlížeče, když lidé vstoupí na váš web.

# 4 – Upravte nastavení data a času na svém webu

Nastavení času WP

Konfigurací nastavení data a času můžete převzít kontrolu nad tím, jak se budou prvky data a času zobrazovat na vašem webu. Kroky, jak to provést, jsou uvedeny níže.

 1. Přejít na svůj WordPress Dashboard.
 2. Přejít na Nastavení (v nabídce na levém postranním panelu)
 3. Klikněte na Obecné.
 4. Krok # 3 otevře stránku Obecná nastavení a zde můžete nakonfigurovat následující:
 • Časové pásmo – např. UTC + 0
 • Formát data – např. 24. března 2019, 03/24/2019 atd.
 • Formát času – např. 12:30, 12:30, atd.
 • Začátek týdne – vyberte z rozbalovací nabídky (výchozí nastavení je v pondělí).
 1. Klikněte na Uložit změny

Poznámky:

 • Nastavení času a data je důležité zejména pro blogery, kteří pravidelně zveřejňují příspěvky na svých blogech.
 • Nastavení času a data na vašem webu je také důležité, pokud plánujete příspěvky pro budoucí publikaci.

# 5 – Nastavení jazykových preferencí na vašem webu

Máte možnost zvolit si jazyk, který chcete na svém webu použít. Postupujte podle níže uvedených kroků.

 1. Přihlaste se k panelu WordPress.
 2. Přejít na Nastavení (v nabídce na levém postranním panelu).
 3. Klikněte na Obecné.
 4. Krok č. 3 vás přenese na kartu Obecná nastavení. Přejděte dolů, dokud nenajdete sekci Jazyk webu.
 5. Klikněte na rozbalovací nabídku a vyberte konkrétní jazyk – např. Anglicky Spojené státy).
 6. Klikněte na Uložit změny.

# 6 – Vytvoření základních stránek pro váš web

Přidat stránku o WordPress

Než začnete naplňovat svůj web obsahem (příspěvky), musíte nejprve vytvořit základní stránky. Vytváření stránek ve skutečnosti přichází ideálně před vytvářením nabídek (samozřejmě můžete také přidat nově vytvořené stránky do svého menu).

Už jsme vám ukázali, jak vytvořit kontaktní stránku v jedné z výše uvedených sekcí. Kromě stránky Kontakt však musíte také vytvořit stránku About a další stránky, které jsou relevantní pro váš konkrétní web. V této části vám ukážeme, jak vytvořit stránku About (další stránky můžete vytvořit stejným způsobem). Kroky jsou uvedeny níže.

 1. Přejít na svůj WordPress Dashboard.
 2. Přejít na stránky (najdete v nabídce na levém postranním panelu).
 3. Klikněte na Přidat nový.
 4. Krok č. 3 vás přenese na stránku Přidat novou. Do pole Název zadejte slovo „About“.
 5. Vyplňte tělo editoru obsahu zprávou o vaší společnosti, blogu nebo prohlášení o poslání (proč jste svůj web vytvořili).
 6. Klikněte na Publikovat.

Poznámka: Nyní, když víte, jak vytvořit 2 stránky (Kontakty a O aplikaci), můžete během cesty jednoduše přidat další stránky.

# 7 – Určete strukturu trvalých odkazů na vašem webu

Nastavení Permalink WP

WordPress generuje adresy URL pro každý z vašich příspěvků – a ty se nazývají Permalinky. Ve výchozím nastavení mají permalinky WordPress strukturu, která vypadá takto:

http://www.xyzcompany.com/?p=12

Jak vidíte, není to příliš informativní (a ani to není tak atraktivní). Při prohlížení trvalých odkazů by uživatelé chtěli vědět, o čem konkrétní příspěvek (nebo stránka) je. Něco, co vypadá takto, by bylo lepší:

http://www.xyzcompany.com/mens-clothes-for-sale

Níže je uveden seznam kroků k dosažení tohoto cíle.

 1. Přihlaste se k panelu WordPress.
 2. Přejít na Nastavení (na levém postranním panelu).
 3. Klikněte na Permalinks.
 4. Krok č. 3 vám ukáže 6 možností nastavení permalinku. Vyberte možnost Název příspěvku, protože na adrese URL vašeho webu se zobrazí název článku.
 5. Klikněte na Uložit změny.

Poznámky:

 • Důrazně doporučujeme, abyste před publikováním prvního příspěvku nakonfigurovali permalinky svého webu.
 • Po výše uvedených postupech budou návštěvníci vašeho webu vědět, o jakém konkrétním příspěvku jde.
 • Použití správných permalinků pomůže posílit vaši strategii SEO, protože můžete vkládat klíčová slova do svých titulů.

# 8 – Aktualizujte svůj profil WordPress

Jakmile bude váš web WordPress aktivní, měli byste se ujistit, že je váš uživatelský profil aktualizován. Následuj tyto kroky:

 1. Přejít na svůj WordPress Dashboard.
 2. Přejít na Uživatelé (nabídka na levém postranním panelu).
 3. Klikněte na svůj profil.
 4. Krok č. 3 vás přenese na stránku Profil. Zadejte všechny potřebné informace (zejména ty, které jsou označeny podle potřeby), například následující:
 • Jméno
 • Příjmení
 • Přezdívka (je to jméno, které se zobrazí jako autor ve vašich příspěvcích)
 • Kontaktní informace (např. E-mail)
 • Yahoo IM
 • Google+
 • Cvrlikání
 • Facebook
 • About Yourself – Biografické informace (zde můžete uvést krátký, ale chytlavý bio)

# 9 – Upravte a přizpůsobte postranní panel (y) vašeho webu

Widgety postranního panelu WP

Postranní panely na front-endu vašeho webu jsou užitečné pro návštěvníky vašeho webu, protože mají snadný přístup k potřebným prvkům na vašem webu. Avšak s příliš mnoha prvky se může ukázat jako matoucí a kontraproduktivní. Chcete-li udržet váš postranní panel (y) čistý (zejména po dokončení procesu nastavení na novém webu WordPress), proveďte následující kroky:

 1. Přihlaste se k panelu WordPress.
 2. Přejít na vzhled (nabídka na levém postranním panelu).
 3. Klikněte na Widgety.
 4. Odstraňte widgety z postranních panelů jejich přetažením do oblasti widgetů na levé straně obrazovky.
 5. Pokud potřebujete widgety ze sbírky dostupných widgetů, jednoduše je přetáhněte na postranní panely vašeho webu.
 6. Změny, které provedete v této oblasti backendu WordPress, se automaticky uloží.

Poznámky:

 • Protože se změny ukládají v reálném čase, můžete znovu načíst stránku zkontrolovat, jak vypadá vše na front-endu.
 • Doporučujeme odstranit prvky, které nejsou pro vás a návštěvníky vašeho webu skutečně užitečné (např. Meta, Archivy atd.).
 • Použijte widget Textové pole k zobrazení prvků, které používají HTML kódy (např. Reklamy). Jednoduše vložte kód do widgetu a bude se správně zobrazovat na front-end vašeho webu.

# 10 – Nastavte si domovskou stránku a blog

Nastavení čtení WP

Ve výchozím nastavení se na domovské stránce WordPress zobrazí vaše nejnovější příspěvky. Můžete se však rozhodnout místo toho zobrazit jednu ze svých stránek jako domovskou stránku. Postupujte takto:

 1. Přejít na svůj WordPress Dashboard.
 2. Přejít na Nastavení (umístěné v nabídce na levém postranním panelu).
 3. Klikněte na Čtení.
 4. Krok č. 3 povede na stránku Nastavení čtení. Zobrazí se tyto možnosti:
 • Vaše nejnovější příspěvky
 • Statická stránka

Ve výchozím nastavení je toto nastavení nastaveno na „vaše nejnovější příspěvky“. Chcete-li to změnit, klikněte vedle možnosti „statická stránka“.

 1. Na stejné stránce se stále zobrazí možnost výběru Domovská stránka s rozevírací šipkou. Klikněte na šipku rozbalovací nabídky a vyberte konkrétní stránku, kterou chcete použít jako domovskou stránku svého webu.
 2. Nyní, když jste stále na stejné stránce, přejděte dolů a vyhledejte oblast, kde můžete nakonfigurovat počet příspěvků, které chcete na svých stránkách zobrazit, a zdroj RSS. Ve výchozím nastavení se zobrazí tyto položky:
 • Stránky blogu se zobrazují maximálně – 10 příspěvků
 • Informační kanály obsahují nejnovější – 10 položek

Čísla můžete změnit kliknutím na pole a úpravou čísel. Doporučujeme však ponechat výchozí nastavení pro toto nastavení (10 je dobré číslo, pokud chcete přehledný vzhled).

 1. Na stejné stránce se posuňte dolů a vyhledejte oblast, ve které můžete nastavit délku článku ve zdroji na webu. Máte dvě možnosti:
 • Celý text – zobrazí se celý článek.
 • Shrnutí – tato možnost zobrazí pouze výňatek z článku.

Poznámka: Doporučujeme použít možnost Shrnutí, protože to povede k přehlednějšímu a čistšímu vzhledu. Výňatek bude mít tlačítko „Číst více“ pro čtenáře, kteří chtějí vidět celou věc.

# 11 – Vytvořte pro vaše stránky kategorie příspěvků

Kategorie WordPress

Určitě už znáte typ obsahu, který na svém webu zveřejníte ještě před jeho vytvořením. Můžete získat své nápady pro kategorie z možných témat pro vaše nika. Vytvořte seznam svých kategorií a vytvořte seznam kategorií podle následujících kroků:

 1. Přejít na svůj WordPress Dashboard.
 2. Přejít na příspěvky (nabídka levého postranního panelu).
 3. Klikněte na Kategorie.
 4. Krok č. 3 vás přivede na stránku Přidat novou kategorii. Do pole Název zadejte kategorii.
 5. Klikněte na Přidat novou kategorii
 6. Opakujte kroky 4 a 5 pro každou kategorii.

Poznámky:

 • Používání funkce Kategorie pomůže udržet váš web v pořádku.
 • Pokud máte kategorie pro vaše témata, bude pro návštěvníky vašeho webu snazší orientace v nich.
 • WordPress má výchozí kategorii s názvem Nezařazené. Všechny příspěvky, které nejsou zařazeny do kategorií, automaticky spadají do této kategorie.
 • Při publikování článku můžete roztřídit článek výběrem ze seznamu kategorií v editoru obsahu před jeho publikováním.

# 12 – Konfigurace nastavení komentářů na vašem webu

Nastavení diskuse WordPress

Můžete se rozhodnout povolit nebo zakázat komentáře k vašim starým a novým příspěvkům. Zde je postup konfigurace nastavení komentářů na vašem webu:

 1. Přejít na svůj WordPress Dashboard.
 2. Přejít na Nastavení (nachází se na levém postranním panelu).
 3. Klikněte na Diskuse.
 4. Na stránce Diskuse se zobrazí tři výchozí nastavení – a můžete je nechat všechny tak, jak jsou. Všimněte si však třetího nastavení, které říká: Povolit lidem zveřejňovat komentáře k novým článkům. To znamená, že kdokoli může komentovat vaše nové články. Nechte to zkontrolované, pokud to chcete. Také si uvědomte, že tuto možnost lze přizpůsobit (přepsat) pro každý článek.
 5. Na stejné stránce přejděte dolů a nakonfigurujte nastavení dalších možností komentování. Nakonfigurujte toto nastavení: Automatické uzavírání komentářů k článkům starším než – 14 dní. Pro tuto možnost doporučujeme 14 až 30 dní. Nebo můžete jednoduše zrušit zaškrtnutí, pokud chcete povolit komentování starých příspěvků.
 1. Těsně pod nastavením v kroku # 5 najdete tuto možnost: Povolit závitové (vnořené) komentáře. Doporučujeme zaškrtnout možnost povolit komentáře se závitem, protože to pomůže uživatelům sledovat jejich diskuse o konkrétních komentářích.

# 13 – Konfigurace možnosti členství na vašem webu

Pokud provozujete web členství, je důležité nakonfigurovat možnosti členství. Postupujte podle níže uvedených kroků.

 1. Přihlaste se k panelu WordPress.
 2. Přejít na Nastavení (nachází se v nabídce na levém postranním panelu).
 3. Klikněte na Obecné.
 4. Krok č. 3 otevře stránku Obecná nastavení. Uvidíte něco takového:

Členství: _ Každý se může zaregistrovat.

 1. Ujistěte se, že není zaškrtnuto políčko u možnosti Kdokoli se může zaregistrovat.

Poznámka: Pokud je toto políčko zaškrtnuto, umožníte to všem, aby se zaregistrovali na váš web. Ano, kdokoli – včetně spammerů.

# 14 – Přidejte na svůj web další uživatele

WordPress Přidat nového uživatele

Pokud provozujete web nebo blog s mnoha autory, bylo by dobré použít funkci WordPress pro přidání dalších uživatelů na váš web. Tímto způsobem můžete každému uživateli přiřadit jinou roli a mohou se přihlašovat sami, aby mohli provádět konkrétní úkoly. Postupujte takto:

 1. Přihlaste se k panelu WordPress.
 2. Přejít na Uživatelé
 3. Klikněte na Přidat nový.
 4. Krok 3 vás přivede na stránku Přidat nového uživatele. Zde vyplňte potřebné údaje (zejména požadované), například:
 • Uživatelské jméno – povinné
 • E-mail – povinné
 • Jméno
 • Příjmení
 • webová stránka
 • Heslo – povinné
 1. Klikněte na Odeslat upozornění uživatele – to umožní systému zaslat novým uživatelům jejich hesla (e-mailem).
 2. Klikněte na Přidat nového uživatele

Poznámky:

 • Noví uživatelé mohou aktualizovat svůj vlastní profil.
 • Noví uživatelé mohou změnit hesla jednou uvnitř.

# 15 – Aktualizujte verzi WordPress na vašem webu

Aktualizujte verzi WordPress

Starší uživatelé aplikace WordPress obvykle nosí starší verze aplikace jedním kliknutím. Doporučujeme mít vždy nejnovější verzi WordPress – aktualizujte tedy verzi WordPress na svém webu podle níže uvedených kroků..

 1. Přihlaste se k panelu WordPress.
 2. Pokud se zobrazí oznámení o aktualizaci, znamená to, že používáte starší verzi WordPress. V takovém případě uvidíte něco podobného: K dispozici je WordPress 5.x.x. Aktualizujte prosím nyní.
 1. Klikněte na část „prosím aktualizujte nyní“ a systém automaticky aktualizuje vaši verzi WordPress.

Poznámky:

 • Pokud existuje aktualizovaná verze aplikace WordPress, zobrazí se upozornění na aktualizaci.
 • Pokud se na hlavním panelu zobrazí upozornění na aktualizaci verze WordPress, ujistěte se, že na odkaz aktualizace okamžitě kliknete.
 • Díky aktualizované verzi bude váš web bezpečnější.

# 16 – Přidejte seznam pingů na svůj web WordPress

Pro účely SEO je velmi důležité mít ping list. WordPress má ve svém seznamu pingů pouze jednu výchozí položku, ale ve skutečnosti můžete mít mnoho. Chcete-li přidat do seznamu pingů svého webu WordPress, postupujte takto:

 1. Přihlaste se k panelu WordPress.
 2. Přejít na Nastavení (v nabídce na levém postranním panelu).
 3. Klikněte na Psaní.
 4. Krok 3 se otevře na stránce pro nastavení zápisu. Přejděte dolů, dokud se nezobrazí část Aktualizační služby.
 5. Do pole za tím přidejte seznam služeb ping.
 6. Klikněte na Uložit změny.

Poznámky:

 • Výše uvedená nastavení umožní WordPressu zasílat oznámení pingovým službám vždy, když je publikován nový příspěvek.
 • Můžete vyhledávat na Googlu nejnovější seznam služeb ping.

# 17 – Naplánujte si zálohu pro svůj web

Záloha WP

Je důležité naplánovat zálohování vašeho webu, abyste mohli v případě selhání nebo jiných neočekávaných problémů načíst soubory. Netřeba dodávat, že k tomu musíte nainstalovat plugin. Níže jsou uvedeny kroky, jak to provést.

 1. Přejít na svůj WordPress Dashboard.
 2. Přejít na Pluginy (najdete je v nabídce na levém postranním panelu).
 3. Klikněte na Přidat nový.
 4. Krok # 3 otevře stránku pro sekci Pluginy.
 5. Do vyhledávacího pole zadejte klíčová slova, například „wordpress backup“.
 6. Vyberte si jeden z výsledků (vyberte ten, který má dobré recenze a vysoké hodnocení).
 7. Klikněte na Instalovat.
 8. Po instalaci pluginu klikněte na Aktivovat.

Poznámka: Existuje spousta bezplatných záložních pluginů WordPress – určitě najdete ten, který pro vás bude fungovat.

# 18 – Nahrajte logo pro svůj web Favicon

Malý obrázek, který vidíte na levé straně názvu webu (když jej otevřete na kartě prohlížeče), se nazývá Favicon. Používá se hlavně pro účely brandingu. Chcete-li nahrát Favicon na svůj web, postupujte takto:

 1. Přejít na svůj WordPress Dashboard.
 2. Přejít na vzhled (hledat na levém postranním panelu).
 3. Klikněte na Přizpůsobit. Tím se dostanete na stránku se spoustou možností. Prozatím se však soustředíme na nahrávání Favicon.
 4. Klikněte na Identita stránek.
 5. Klikněte na ikonu webu.
 6. Kliknutím na pole vyberte obrázek, který chcete nahrát z počítače. Na pravé straně vyhledávacího pole uvidíte, jak to vypadá.
 7. Po úspěšném nahrání se obrázek automaticky uloží. Poté budete mít k dispozici tyto 2 možnosti:
 • Odstranit
 • Změnit obrázek

Poznámky:

 • Karta vašeho webu bez favicon jednoduše zobrazí název vašeho webu. V některých případech se logo poskytovatele webhostingu zobrazí jako favicon.
 • Doporučujeme používat favicon nejen pro účely brandingu, ale také z estetických důvodů (karta vašeho prohlížeče bude bez favicon vypadat nudně).
 • Svůj obrázek favicon (velikost, barva, design) můžete pohrávat, dokud nenajdete nejlepší vzhled svého webu.

# 19 – Odstraňte všechny nepoužité doplňky z vašeho webu WordPress

Nainstalované doplňky WP

Balíčky WordPress jsou dodávány s předinstalovanými zásuvnými moduly, které pro vás nemusí být vůbec užitečné. Chcete-li je odstranit, postupujte podle níže uvedených kroků.

 1. Přihlaste se k panelu WordPress.
 2. Přejít na Pluginy (uvidíte je na levém postranním panelu).
 3. Klikněte na Installed Plugins.
 4. Klikněte na Deaktivovat u všech aktivních pluginů, které chcete odstranit. Možnost smazat se zobrazí pouze u deaktivovaných pluginů.
 5. Odstraňte všechny deaktivované doplňky, které chcete ze svého webu odebrat.
 6. WordPress vás požádá o potvrzení vaší akce – stačí potvrdit kliknutím na Ano a tím se plugin automaticky odstraní ze seznamu nainstalovaných pluginů (a vašeho systému).

Poznámky:

 • Máte možnost ponechat nainstalované doplňky, i když je nepoužíváte. V tomto případě je jednoduše deaktivujte.
 • Odstraněním nepotřebných pluginů (zejména těch, o kterých si jisti, že stejně nebudete používat) zůstane vaše WordPress back-end uklizeno (alespoň v sekci Pluginy).

# 20 – Vyčistěte a organizujte svůj WordPress Dashboard

Možnosti obrazovky řídicího panelu WP

Instalace aplikace WordPress z programu cPanel jsou obvykle dodávány s widgety a zásuvnými moduly, které pro vás nejsou opravdu užitečné – takže mohou pouze zaplnit váš řídicí panel. Chcete-li vyčistit panel WordPress, postupujte takto:

 1. Jděte na hlavní panel.
 2. Vyhledejte šipku rozbalovací nabídky Možnosti obrazovky (nachází se v pravém horním rohu řídicího panelu, poblíž vašeho profilového obrázku). Klikněte na šipku rozbalovací nabídky.
 3. Krok č. 2 vám odhalí všechny widgety, které jsou ve výchozím nastavení kontrolovány. Zrušte zaškrtnutí všech widgetů, které nepotřebujete.

Poznámky:

 • Po provedení výše uvedených kroků již na hlavním panelu neuvidíte všechny nepotřebné (nekontrolované) widgety.
 • Pokud zrušíte zaškrtnutí některých widgetů v nabídce Možnosti obrazovky, zobrazí se všechny při každém přihlášení k panelu WordPress..
 • Doporučujeme odebrat uvítací widget.
 • Zvažte odebrání widgetu aktivity.
 • Zvažte odebrání widgetu WordPress News.

Gratulujeme k vašemu novému webu!

Web WordPress

Jak vidíte, vytvoření webové stránky bez znalosti kódování je skutečně možné. Jistě, vyžaduje to spoustu kroků – ale můžete si na ně zvyknout, když budete na svém webu pokračovat (nebo v budoucnu možná vytvoříte nové)..

Mějte tento krok za krokem průvodce jako referenční a jsme si jisti, že si můžete vytvořit opravdu krásný a funkční web na své místo. Hodně štěstí!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map