Jak koupit doménové jméno – Jednoduchý průvodce (2020)

Gratulujeme k založení nového online obchodu! ������


Zahájení nového podnikání může být vzrušující (a skličující), ale před začátkem zábavy je třeba se vypořádat s několika věcmi …

V první řadě bude vaše nové online podnikání potřebovat dobré zboží doménové jméno.

Je těžké zveličovat důležitost názvu domény … může to doslova zbohatnout nebo narušit vaši firmu (jak jeden pevný start v Torontu zjistil, že je to těžké).

Název domény pro váš web je důležitý také pro vaše publikum a vyhledávače. Proto je velmi důležité zvolit doménové jméno, které odráží vaši značku, je nezapomenutelné a které bude od nynějška trvat několik let.

Pokud jste zvědaví, jak rychle a levně koupit doménové jméno, jste na správném místě. Je to jednoduchý, bezbolestný a přímý proces, pokud znáte nejlepší registrátory domén, z nichž si můžete vybrat, a jak je používat.

Jste připraveni získat své nové doménové jméno? Awesome, začněme.

�� SLEDOVAT: Než si koupíte doménu…

1. Proveďte svůj vlastní výzkum (DYOR)

Než začnete hledat doménové jméno, vždy si udělejte trochu domácích úkolů předem.

Tím, že děláte domácí úkoly, máme na mysli důkladnou představu o tom, co vaši čtenáři – a / nebo zákazníci – skutečně chtějí. Měli byste také prostudujte si své místo porozumět oblíbeným klíčovým slovům a vyhledávacím dotazům, které používá vaše cílové publikum.

Podívejte se na webové stránky podobných firem a zkontrolujte názvy domén vašich konkurentů. Procházejte a zjistěte, kdy byl konkrétní název domény naposledy prodán a kdo poskytovatelé webhostingu jsou nebo byli. Nejlepší kanadští weboví hostitelé a registrátoři zacházejí se svými zákazníky (a jejich doménami) dobře a vyhýbají se „stinným“ praktikám běžným mezi nízkými kvalitními rozpočtovými webovými hostiteli v některých zemích..

2. Easy-to-Type a zapamatujte si domény

Udržujte to jednoduché a snadné. Nezapomeňte si vybrat doménové jméno, které může publikum snadno vyslovit. Nesledujte výstřelky a trendy dne a vyberte si doménové jméno, které je snadné.

Nejlepší je vyhnout se lichým hláskům a dalším postavám. Pravopisy, které zaměňují publikum, je mohou přenést na nesprávné stránky a můžete dokonce ztratit zákazníky. Krátké jméno, které hovoří o vaší firmě a snadno se dá šířit ústy, je skutečně tím nejlepším.

3. Jděte s .com

Víš neuvěřitelných 48% doménových jmen má příponu .com?

Ano, stále je to nejlepší rozšíření, které vaše doménové jméno může mít v roce 2020 a dále. Nejen, že je to nejjednodušší si pamatovat, ale každý je s ním obeznámen.

V případě, že je přijato rozšíření .com, můžete jít s ostatními populárními TLD, jako je „.net“, „.org“ atd. Brainstorm některé rozšíření sami. (Doporučujeme však vyhnout se podivným rozšířením, jako je .pizza.)

4. Dejte si pozor na skryté poplatky

Cena hraje obrovskou roli při rozhodování o koupi názvu domény. Trh je plný registrátorů domén, kteří se vás pokusí nalákat k nákupu od nich. Klíčem je ale být ostražitý a nenechat se zmást tím, že si koupím ten, který vypadá levně, ale má spoustu skrytých poplatků a drahých prodlev (při pohledu na vás, GoDaddy).

Někteří registrátoři vám mohou za název propagační nabídky prodat doménové jméno za nízkou cenu. Ve jménu poplatků za obnovení, smluvních poplatků, drahých vrátek a dalších však bude ještě mnoho dodatečných nákladů. Než se rozhodnete, udělejte si svůj výzkum dobře.

5. Hledejte průhlednost

Vždy nezapomeňte jít s registrátory, kteří udržují optimální úroveň transparentnosti ve svém podnikání. Musíte předem znát všechny ceny, služby a další důležité podrobnosti.

Měli byste si být například vědomi poplatků za obnovení, poplatků za převod a částky zrušení. Pokud některý z registrátorů odmítne sdílet takové důležité aspekty, není s ním něco v pořádku. Nejlepší je s ním neuzavřít žádnou dohodu.

6. Vyberte značkové jméno

Branding je jedním z nejdůležitějších parametrů úspěchu jakéhokoli obchodního podniku. Vlastní značkové doménové jméno pro vaši firmu dává jedinečnou identifikaci. Co je to? A proč je to nutné?

Značkové doménové jméno nemá žádný konkrétní význam. Je jedinečný a lze jej snadno vyslovit a zapamatovat. Například Google není slovo a nemá žádný význam, přesto je tak slavný a snadno zapamatovatelný. Pokud si nejste jisti, jak si vybrat značkové doménové jméno, podívejte se na některého z těchto generátorů doménových jmen – skvěle vám pomohou s výběrem názvu pro váš web (a docela zábavné je také použít).

7. Ujistěte se, že název není ochrannou známkou a používán

Nikdo z nás nechce skončit v soudním řízení na samém začátku podnikání. Při výběru názvu domény se ujistěte, že není chráněn ochrannou známkou. Rovněž je třeba zkontrolovat weby na sociálních sítích a zjistit, zda se vybrané jméno již používá.

Použití stejného jména ve vaší doméně a sociálních sítích je ideální věc. Pomůže publiku seznámit se se jménem a najít vás na celém webu.

8. Chraňte své soukromí

Soukromí je největším problémem při nákupu doménového jména. Při nákupu doménového jména hledejte registrátory, kteří vám nabízejí ochranu zdarma nebo za minimální cenu. Jelikož názvy domén jsou veřejnými záznamy v adresářích WHOIS a RDAP, je nejlepší uchovat vaše osobní údaje v soukromí.

Je na vás, abyste si ponechali své vlastnictví a kontaktní údaje soukromé. Zůstaňte ve střehu a nepadejte do pasti registrátorům, kteří za ochranu vašeho soukromí účtují pojistné. Z důvodu ochrany soukromí nehledejte nic jiného než Namecheap; ve výchozím nastavení nabízejí bezplatnou ochranu soukromí WHOIS. Děkujeme Namecheap za to, že jste „modelovými občany“ registrátorského průmyslu, pokud jde o ochranu informací jejich zákazníků.

9. Myslet dlouhodobě

Všechno rozhodnutí přijaté pro vaše podnikání, ať už malé nebo velké, by mělo být z dlouhodobé perspektivy. Podobně vaše doménové jméno je vaše investice a měla by to být dlouhodobá věc.

Nejezděte s názvem, který bude třeba v blízké budoucnosti změnit nebo vyřadit. Místo toho si vyberte jméno, které může představovat vaše podnikání a značku pro nadcházející roky. Vezměte v úvahu své místo a vyberte jméno, které bude definovat vaše obchodní služby, i když se v blízké budoucnosti rozhodnete expandovat.

Důležitost názvu domény:

  • Buduje vaši značku – Názvy domén pomáhají zvyšovat povědomí o vaší firmě a vaší značce. Perfektní název domény usnadňuje publiku znát vaše služby. Síla ústního projevu pomůže rozšířit povědomí o vaší značce mezi masy.
  • Název domény zvyšuje důvěryhodnost vaší firmy – Název domény zanechává v publiku dobrý dojem. Název domény vzbudí důvěru vaší cílové skupiny ve vaši firmu a služby. Vaše firma bude vypadat profesionálnější a důvěryhodnější. Pokud nechcete utratit další penny za registraci doménového jména, proč by diváci věřili vašim produktům a službám?
  • Přiláká podnikání v podnikání – Výběr doménového jména, které odpovídá charakteru vaší firmy, může přilákat spoustu podnikajících obchodů online. Pokud například jednáte o kosmetické výrobky, doménové jméno, jako je lookbeautiful.com, okamžitě upoutá pozornost těch, kteří hledají kosmetické výrobky..
  • Založte své podnikání jako Tech-důvtipný – V éře digitální revoluce bude mít doménové jméno vaši firmu jako firmu pro budoucnost. To vybuduje vaši reputaci jako technologicky důvtipná značka. Lidé důvěřují podnikům, které mají online přítomnost, více než těm, které nemají online přítomnost.
  • Hodnocení vyhledávače – Kvalitní web s kvalitním obsahem a dobrým názvem domény zvýší hodnocení vyhledávače. Název vaší domény bude lépe rozpoznatelný ve vyhledávačích, jako je Google. To zase zvýší vaši zákaznickou základnu a přinese vám více podnikání.

Jak koupit doménové jméno (přesné kroky)

Nyní, když víte, jak vybrat doménové jméno, vás provedeme kroky, které jsou součástí nákupu doménového jména.

Jakmile si vyberete název domény, musíte jej nyní koupit pro svou firmu. Postupujte takto:

1. Vyberte název domény

Vyberte jméno, které má vaše firma mít. Měl by vhodně definovat vaše služby, a pokud je to možné, být nezapomenutelný a trochu chytlavý.

generátor jmen jmen doménových jmen

K vytvoření dobrého názvu vaší domény použijte generátor doménových jmen, jako je Nameboy.

2. Najděte registrátora domény

Prvním krokem je nalezení registrátora pro registraci vašeho doménového jména. Jak bylo uvedeno, navrhuji Namecheap.

namecheap vyhledávání

3. Dostupnost domény

Jakmile vyberete jméno, musíte zkontrolovat, zda je k dispozici. Zaměřte se na dobře známé a důvěryhodné rozšíření TLD jako .com, .net nebo .org.

zkontrolovat dostupnost

Nezapomeňte, že doména s požadovaným rozšířením nemusí být k dispozici.

Pokud tomu tak je, zaměřte se na „další nejlepší“ dostupné rozšíření. Až ji najdete, jednoduše zaplatíte za doménu a dokončete transakci.

4. Registrace domény

Po provedení platby budete muset dokončit registraci.

registrace domény

Vyplňte všechny potřebné kontaktní informace, jak požaduje váš registrátor. Nezapomeňte, že pokud máte soukromí WHOIS, vaše osobní údaje zůstanou soukromé. .

5. Ověření

Posledním a posledním krokem při nákupu doménového jména je ověření údajů o vlastnictví, které jste uvedli. Po ověření je vše nastaveno.

Gratulujeme!

Vaše online podnikání má nyní nový název domény.

Připraven ke koupi vaší domény?

Abychom zabalili věci, doménová jména hrají klíčovou roli při zastupování, zakládání a propagaci vaší firmy na internetu.

Název domény dává identita k vašemu podnikání a pomáhá to udělat dlouhou cestu.

Kromě značky by dobré doménové jméno mělo vaší firmě pomoci generovat provoz na vašich webových stránkách a přilákat zákazníky.

Doufáme, že vám tento článek pomůže vybrat – a koupit – nejvhodnější název domény pro vaši firmu.

Pokud jste zmateni výběrem doménového jména pro svou firmu nebo máte-li dotazy týkající se různých registrátorů, stačí nám natočit zprávu na naší kontaktní stránce a my vás krok za krokem provedeme procesem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector