Digitální oceán – je to dobrý poskytovatel hostingu a serveru? (Přehled 2020)

Recenze DigitalOceanDigitalOcean Domovská stránka


Naše testovací webhosting DigitalOcean sledujeme od začátku roku 2018.

Po celou dobu jsme byli platícím zákazníkem společnosti DigitalOcean a pečlivě sledujeme důležité metriky systému. Konkrétně doby načítání, schopnost reagovat na zákaznické služby a, co je nejdůležitější, prostoje a prostoje.

Dosud jsou výsledky slibné, zde je naše hloubkové přezkoumání toho, jak se měří s ostatními tam venku.

Společnost DigitalOcean, která uvádí na trh svůj první server v roce 2011, je americká cloudová hostingová společnost zaměřená na pomoc vývojářům rychleji a snadněji spouštět více aplikací.

To, co začalo jako malá začínající společnost se sídlem v New Yorku, rostlo exponenciálně a dosáhlo zákaznické základny v celkové výši přes půl milionu vývojářů..

Konečným cílem DigitalOcean je použití jednotky SSD pro vytvoření uživatelsky přívětivé platformy, která umožní jejich bohatství klientů přenášet projekty do cloudu a z cloudu, zvyšovat rychlost výroby rychlostí a účinností.

Je to dost dobré, aby se jeden den zařadil mezi jednu z našich 10 nejlepších hostingových služeb?

Pojďme to zjistit!

Výhody používání digitálního hostingu

1. Fantastická „průměrná“ doba provozu 99,99%

Průměrná doba provozu cloudové hostingové služby v tomto odvětví je 99,94%.

DigitalOcean to fouká z vody (zamýšlená hříčka) s neuvěřitelných 99,99%.

To znamená, že od dubna 2018 do března 2019 měl DigitalOcean pouze osm výpadků, které dohromady činily pouze 43 minut.

To spojuje Bluehost jako náš nejspolehlivější hosting v provozu. Nemůžeme přehlédnout, jak úžasné to je. Většina našich nejlepších deseti služeb přichází mezi 99,96% a 99,98% dostupnosti.

Statistiky DigitalOcean za posledních 12 měsícůPrůměrná doba provozu DigitalOcean 2018–2019 | Zobrazit statistiky

Průměrná doba provozu za posledních 12 měsíců:

 • Průměrná doba provozu v březnu 2019: 100%
 • Průměrná doba provozu v únoru 2019: 100%
 • Průměrná doba provozu v lednu 2019: 99,98%
 • Průměrná doba provozu v prosinci 2018: 100%
 • Průměrná doba provozu v listopadu 2018: 100%
 • Průměrná doba provozu v říjnu 2018: 100%
 • Průměrná doba provozu v září 2018: 100%
 • Průměrná doba provozu v srpnu 2018: 100%
 • Průměrná doba provozu v červenci 2018: 99,94%
 • Průměrná doba provozu v červnu 2018: 100%
 • Průměrná doba provozu v květnu 2018: 100%
 • Průměrná doba provozu v dubnu 2018: 100%

Jak vidíte, v létě je malý pokles, s nejnižším zaznamenaným procentem uptime přicházejícím v červenci na 99,94%. Systém se však v srpnu obnoví a během září, října, listopadu nebo prosince nedochází k výpadkům.

To je zlepšení správným směrem. Šipka se neustále pohybuje nahoru, což ukazuje, že DigitalOcean je na vrcholu svých problémů.

2. Blesky – rychlé zatížení

Uptime je statistika číslo jedna, kterou je třeba při výběru webhostingu sledovat.

Koneckonců – každý zvon a píšťalka na planetě nebude odpovídat za kopec fazolí, pokud váš web tráví dlouhou dobu offline.

Přichází v těsné vteřině rychlost.

Prohloubené weby mohou být také „dolů“ pro všechny účely a účely. Sluggish stránky jsou prakticky nepoužitelné. Váš provoz nebude váhat odrazit. Doslova. Rozdíl jen pár sekund vás může stát téměř tři čtvrtiny vašeho potenciálního provozu na webu.

Zní to šíleně? Bohužel to tak není.

Průzkum trhu uvádí, že webové stránky, které se nemohou načíst do pěti sekund, mohou ztratit více než 74% provozu na mobilních stránkách.

Naopak se ukázalo, že klesající doby načítání zvyšují provoz a prodejní převody o více než 74%. Říkáme tomu 74% viděl-viděl. Když se naklání jedním směrem, získáváte a na druhém ztrácíte.

Co to znamená pro našeho přítele DigitalOcean?

Dobré věci. Opravdu dobré věci.

DigitalOcean není jen rychlý … je to nejrychlejší produkt, který jsme kdy zkontrolovali. Vážně to ponechává ostatní nejlepší hostovací programy, které jsme zkontrolovali, v prachu.

Průměrná rychlost zatížení v průmyslu je 890 ms.

Nejrychleji se DigitalOcean pohyboval neuvěřitelnou rychlostí 218 ms. Nejpomaleji to bylo 496 ms. I při nejnižším výkonu byl stále téměř o 50% rychlejší než průměr v průmyslu.

Podívejme se tedy měsíc po měsíci, abychom viděli, jak funguje DigitalOcean:

DigitalOcean za posledních 12 měsíců podrobné statistikyPrůměrná rychlost DigitalOcean 2018-2019 | Zobrazit statistiky

Jedná se o rychlý hosting s celkovou průměrnou rychlostí 357 ms.

Poslední měsíce jsou poměrně jedny z nejrychlejších, jaké jsme kdy viděli, což činí z DigitalOcean konkurenta na prvním místě v celkové rychlosti webu. V současné době patří nejrychlejší rychlost k A2 Hosting.

3. Ekosystém produktů přátelský pro vývojáře

DigitalOcean není jen jeden trik.

Jejich sada produktů ve skutečnosti nabízí spoustu potenciálu pro vývojáře.

Jaké jsou různé možnosti, které nabízí DigitalOcean? Jsem rád, že jste se zeptal!

✅ Kapky

Droplets je škálovatelná výpočetní platforma, kterou lze přizpůsobit tak, aby vyhovovala všem podnikovým aplikačním potřebám. Zahrnuje také doplňkové úložiště, monitorování a pokročilé zabezpečení.

Kapky DigitalOcean

Můžete si vybrat mezi standardními nebo optimalizovanými kapičkami a poté přizpůsobit obsahu svého srdce. Kapičky umožňují devs přeskočit časově náročnou instalaci a konfiguraci a pohybovat se vpravo směrem k nasazení kódu.

✅ Prostory

Zatímco Droplets jsou určeny pro nasazení aplikací, Spaces se týká jednoduchého ukládání objektů.

Mluvíme o bezpečnostním systému, který vám umožní ukládat a doručovat data aplikacím a koncovým uživatelům. Prostory fungují v rámci jednoduchého procesu a vytvářejí spolehlivé úložiště pomocí drag-and-drop UI nebo API.

DigitalOcean prostory

Prostory lze použít k ukládání záložních souborů, weblogů, analýzy dat a mnohem více.

Tato služba je také škálovatelná, takže vaše prostory mohou růst s vaší společností. A co víc – prostory lze kombinovat s dalšími funkcemi DigitalOcean nebo je lze použít samostatně.

✅ Kubernetes

Kubernetes je připravovaný produkt, který společnost DigitalOcean uvedla na konci roku 2018.

Není o tom mnoho informací, ale společnost na svém oficiálním webu uvádí, že Kubernetes je: „Navrženo pro vývojáře a firmy, které chtějí jednoduchý způsob implementace a správy pracovního vytížení kontejnerů v cloudu.“

V současné době nabízejí rychlý přístup k produktu, který přichází s bezplatným klastrem Kubernetes do září roku 2018.

4. Přizpůsobitelné ceny

I když to také máme pod našimi zápory, myslíme si, že je docela úžasné, že si můžete skutečně přizpůsobit vše, co za to platíte – úložiště vašeho webu, využití procesoru, šířka pásma, databáze, paměť atd. Je to opravdu velká výhoda, pokud jste pokročilý uživatel a již znát přesně to, co potřebujete, jaké jsou vaše cíle, co nepotřebujete atd.

5. Denní zálohy

DigitalOcean provádí zálohy denně a všechna data můžete vždy obnovit až 7 dní předem. Přestože má DigitalOcean vynikající provozuschopnost, vždy je lepší být v bezpečí než líto!

6. Dobrá bezpečnost

Vaše data a provoz jsou vždy zabezpečené. To je něco, co mnoho jiných hostitelů příliš nezdůrazňuje nebo dokonce neposkytuje. DigitalOcean zajišťuje, že vaše data jsou chráněna od začátku do konce. Je to velká výhoda, aby se tato špatná spojení a viry nedostaly ze systému vašich stránek.

Standardně přidal DigitalOcean do svých svazků šifrování. Pokud chcete přidat další vrstvu zabezpečení, jako u většiny jejich funkcí, budete muset projít tutoriálem, postupujte podle pokynů a znát některé kódování, abyste uspěli.

Nevýhody používání DigitalOcean Hosting

1. Pro pokročilé (Jargon + Complex)

Známka skutečně skvělého produktu spočívá v jeho schopnosti shrnout své služby laikům.

To je něco, co technologické společnosti, zejména, mají těžko ovíjet své kolektivní hlavy kolem.

Proto většina technologických webů a platforem bývá plná žargonu. Stejně jako v „speciální slova nebo výrazy, které používá konkrétní profese nebo skupina a které ostatním těžko pochopí“.

Když se podíváme na technologické produkty, jako je DigitalOcean, pokušení uchýlit se k jazyku založenému na žargonu je zřejmé. Zabýváte se spoustou technických údajů – odborník v oboru by byl nucen napsat to tak, jak to znají, a ne to, jak to může rozumět průměrná lidská bytost.

Možnosti měřítka DigitalOcean

Pro pokročilé, mocné uživatele to není velký problém. Dostanou to. Všechno to dá smysl.

Ale pro začátečníky? Bez šance.

Toto je oblast, ve které DigitalOcean dramaticky selže. Kopie webu je plná technických termínů a zkratek bez vysvětlení. Zcela jasně uvádějí svůj produkt na trh vývojářům.

Proto se ostatní budou snažit přijít na to, jak web přesunout, spustit, udržovat nebo dokonce rozšířit své webové stránky.

Ve srovnání, HostGator dělá úžasnou práci na zjednodušení jazyka svých webových stránek do podmínek, které průměrná Jane nebo Joe mohou pochopit komplexně. Je to uživatelsky přívětivý produkt pro začátečníky i pokročilé uživatele.

U DigitalOcean tomu tak není.

2. Chybí základní funkce, které poskytují jiní hostitelé hostitele

Většina webových hostitelů, které jsme zkontrolovali, hodí stejné „doplňky“. Plní se jako zálohy, možná dobrá CDN a dokonce i SSL certifikát.

Na rozdíl od jiných, protože společnost DigitalOcean uspokojuje pokročilejší dav, nevyhazují spoustu základních funkcí, které vám mnoho dalších hostitelů poskytne nebo se o vás postarají po registraci.

Věci jako:

 • ❌ Bezplatné doménové jméno s hostingem
 • ❌ Možnost dokonce koupit doménové jméno
 • ❌ Bezplatné migrace stránek

Chci říct – mohou vám s některými z těchto věcí pomoci. Když se však zaregistrujete, neměli byste očekávat spoustu služeb držících ruku.

Což nás vlastně přivádí k dalšímu bodu:

3. Omezená podpora zákazníků

Většina hostingových společností nabízí některé varianty podpory 24/7.

Nemusí to být vždy velmi dobré, ale alespoň je to něco.

DigitalOcean bohužel nic takového nemá. Pokud vaše webové stránky upadnou uprostřed noci (což by mohlo být katastrofální, pokud jednáte na zahraničních trzích), není s kým se bavit. Musíte jít na jejich webové stránky a otevřít podpůrný lístek pomocí jejich online formuláře.

Zákaznická podpora DigitalOcean

Pokud máme problém, rádi bychom věřili ve společnost, která bude mít k dispozici chatbot, se kterým můžeme hovořit (nebo přinejmenším podpůrnou horkou linku).

I když to není 24 hodin, schopnost hovořit se skutečnou živou bytostí v reálném čase během pracovní doby je lepší než kontaktní formulář s nejasnými přísliby „V krátkosti se k vám dostaneme.“

Jejich kontaktní formulář navíc nefungoval!

Pokusili jsme se ji vyplnit otázkou týkající se jejich produktu Kubernetes, protože web vypadal trochu vágně ohledně toho, co by mohl udělat.

Setkali jsme se s chybovou zprávou.

Zákaznická podpora DigitalOcean neodpovídá

V důsledku toho jsme jim museli poslat e-mail přímo, poslat stejnou přesnou otázku, a my musíme ještě dostat odpověď, o den později.

Nejenže byste měli být mocným uživatelem, abyste zjistili, jaký je jejich produkt, ale zřejmě také musíte být jedním, kdo vyřeší vaše vlastní problémy..

4. Komplikovaný cPanel

Jak již bylo zmíněno, DigitalOcean rozhodně není pro začátečníky. V zásadě je cPanel to, co v dnešní době potřebujete k vytvoření svého webu (pokud nejste s programovacími jazyky v dobrém slova smyslu).

DigitalOcean cPanel

Chcete-li začít s DigitalOcean, musíte si nastavit kapičku podle svého výběru (servery DigitalOcean). Poté budete muset nainstalovat cPanel podle podrobného průvodce, který zahrnuje vložení několika příkazů kódu (ano, musíte znát nějaké kódování), registraci vašeho účtu, instalaci prováděcího souboru atd..

Kromě všech ostatních věcí je třeba zakoupit si právo na používání cPanelu od třetí strany. Jedná se o měsíční platbu ve výši 20 nebo 15 $, pokud víte, kde hledat.

Pokud nemáte zkušenosti s kódováním a jak se stát vývojářem sami, doporučujeme vám buď najmout vývojáře (dobrého) nebo se vyhnout DigitalOcean a najít řešení, která více vyhovují vašim potřebám a dovednostem..

Použitelnost cPanelu je relativně intuitivní, ale znovu – existuje křivka učení a rozhodně to není pro začátečníky.

5. Ceny jsou drahé (poměrně)

Existuje staré přísloví, že dostanete to, za co platíte. Toto přísloví se obvykle používá k projednání levných položek, které ve skutečnosti nefungují. Právě naopak.

DigitalOcean je vysoce funkční produkt, který stojí docela penny.

Nejprve se podívejme na kapičky:

Cena DigitalOcean

Jak vidíte, máme standardní kapičky začínající na 5 $ měsíčně. Nyní to přichází pouze s 1 GB paměti. Ceny odtud stoupají a rostou, až platíte 80 USD měsíčně za další špičkové služby.

Když se podíváte na kapičky optimalizované pro CPU, začínají na 20 $ a jdou až na neuvěřitelných 920 $ měsíčně.

Při pohledu na ceny skladování není o nic lepší.

Cena digitálního úložiště DigitalOcean

Prostory, které začínají 250 GB úložného prostoru, začínají 5 USD měsíčně, což by – spolu s první úrovní standardních kapiček – vyšlo na 10 USD měsíčně.

Mají spoustu dalších doplňkových služeb. Každý z nich vás bude stát docela penny.

Jedná se o některé prudké ceny, zejména pokud se domníváte, že mnoho našich nejlépe hodnocených služeb jde o 3 $ měsíčně nebo méně.

Je však důležité si uvědomit, že s technologií DigitalOcean získáte bezkonkurenční rychlost a výkon za vyšší cenu. To je určitě něco, co je třeba zvážit.

Platíte zde pouze za základní hostování nebo šířku pásma. Pokud to potřebujete, jedná se pravděpodobně o nadměrné množství.

Pouze pokud máte stránky s vysokým provozem (nebo několik z nich), bude to něco, co chcete. A potřebují.

6. Ceny jsou také komplikované

Jakmile se dostanete do cenových plánů, budete mít hlava závratě o všech možnostech a možnostech, které můžete použít a upgradovat. Existují různé kategorie pro šířku pásma, prostor, servery (různé rychlosti), procesor, možnosti zabezpečení atd.

Jednoduše řečeno – s DigitalOcean existuje mnoho způsobů, jak udělat svůj měsíční poplatek opravdu drahý. Většina ostatních poskytovatelů nabízí 2-5 různých plánů, které vám poskytnou dobrý přehled o tom, co dostanete. S DigitalOcean můžete přizpůsobit vše sami. Může to být dobrá věc, ale pokud nejste pokročilý uživatel (jak je uvedeno výše), je to poněkud komplikované a časově náročné. Navíc, jak je uvedeno v předchozí části, ceny jsou ve srovnání s ostatními poskytovateli poměrně strmé.

Doporučujeme DigitalOcean?

Ano…

… pokud jste vývojář.

Pokud jste jen průměrný člověk, který chce spustit webovou prezentaci, existuje mnohem více uživatelsky přívětivých produktů, které vás budou stát mnohem méně..

Pro někoho, kdo ví, jak se pohybuje po technologickém světě, se zdá, že neexistuje rychlejší nebo výkonnější produkt než DigitalOcean.

Problém se zákaznickou podporou a cena nejsou snadno žaludeční.

Pokud jsou pro vás nejdůležitější faktory provozuschopnost a rychlost, DigitalOcean patří mezi nejlepší volby na trhu.

Máte nějaké pozitivní nebo negativní zkušenosti s hostingem DigitalOcean? Pokud tak učiníte, zanechte prosím transparentní a čestnou recenzi!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector