Cloudways Review – Je Managed Cloud Hosting dobrý nápad?

Webové služby typu cloud sú dnes v dnešnej dobe zúrivosťou. V skutočnosti má takmer každá spoločnosť, ktorá poskytuje hosting, nejakú formu cloudu, na ktorej spočíva vaša platforma.


Ako toľko oddelíte dobré od toho, čo je zlé?

Odpoveď je jednoduchá. Vyberiete si ten, ktorý ponúka trochu navyše bez toho, aby vás to stálo oveľa viac. Spoločnosti ako Cloudways sa snažia poskytnúť tento druh hodnoty pre službu tým, že vám poskytnú iný druh spravovaného cloudu, ak to budete chcieť nazvať Cloud +.

Logo spoločnosti Cloudways

Čo je Managed Cloud Hosting?

Spravované cloud computing využíva niektoré z najlepších funkcií cloudových platforiem, konkrétne dostupnosť distribuovanej siete na viacerých serveroch, a kladie dôraz na bezpečnosť a konzistentnosť.

Servery Cloudways sú vyrezávané z virtuálne stroje, ktoré kombinujú bezpečnosť súkromných serverov na mieste s pohodlím a úsporou nákladov verejného modelu. Toto je ideálna atmosféra pre vývojárov, ktorí môžu pracovať kvôli bezpečnosti a schopnosti vytvárať servery, ktoré napodobňujú rôzne geografické umiestnenia. To je vynikajúce na testovanie bezpečnosti, rýchlosti a výkonu z hľadiska inžinierstva.

Spravované cloudové platformy vám vo všeobecnosti ponúkajú výhodu:

Dostupnosť, na ktorú sa môžete spoľahnúť

Dôsledná dostupnosť je spôsobená tým, ako sú tieto platformy štruktúrované prostredníctvom systému sietí úložných priestorov (SAN) a serverov, aby poskytovali spoľahlivú ochranu pred zlyhaním.

automatizácia

Správa zlyhania a správa zdrojov je automatizovaná, aby sa prostredníctvom virtualizácie dosiahla rovnováha medzi fyzickými strojmi a spravovanými sieťami. To znamená Ak dôjde k zlyhaniu jedného hostiteľa, v rámci virtuálnej siete sú aj iní, ktorí automaticky vyplnia medzeru, aby váš web zostal v prevádzke.

Zabezpečenie siete

Prostredie cloudových serverov a virtuálnych lokálnych sietí (VLAN) sú chránené protokolmi ako IDS (Intrusion Detection System) / Intrusion Prevention System (IPS) a firewally..

Vyvážená hybridná platforma

Aj keď nejde o skutočný hybridný model, spravované cloudové platformy sú schopné analyzovať zdroje medzi zdieľanými vyhradenými sieťami a cloudovými servermi umiestnenými na rovnakých serveroch..

cenová dostupnosť

S fakturáciou za použitie a nákladovo efektívnym hostingovým modelom, Spravované oblaky vám poskytujú výhodu nižších nákladov bez obetovania výkonu a bezpečnosti.

Cieľom nášho preskúmania služby Cloudways je poskytnúť vám komplexné hodnotenie výhod, funkcií a výkonu, vďaka ktorým je hosting hostiteľa spoločnosti Cloudways skvelým riešením pre vývojárov a podniky všetkých veľkostí a odvetví..

Prehľad Cloudways: Prečo je to iné

Spoločnosť bola založená v roku 2011. Jeho centralizovaná poloha na Malte ponúka niekoľko výhod. Sieť serverov stavia klientov do ľahkého dosahu, čo zvyšuje rýchlosť a prístup.

Poskytuje tiež úrodný priestor pre vývoj aplikácií PHP vrátane kontajnerových aplikácií v bezpečnom prostredí. Dokážu to pomocou udržiavania bezpečného modelu PaaS (platforma ako služba), ktorý je bohatý na funkcie a je cenovo dostupný.

Priamo z voleja, Služba Cloudways vám ponúka dvojtýždňovú bezplatnú skúšobnú verziu, aby ste mohli svoje webové stránky vytvárať a testovať a dostupné funkcie, ako je inteligentný asistent CloudwaysBot bez investovania centov. Máte možnosť vytvoriť si užívateľské meno a heslo alebo sa prihlásiť do svojich účtov LinkedIn, Github alebo Google.

Od tejto chvíle budete musieť flexibilne vyberať zo širokej škály systémov na správu obsahu (CMS), vrátane troch hlavných platforiem, WordPress, Drupal a Joomla. Medzi ďalšie patria:

 • MediaWiki
 • Mooble
 • Zásobník PHP
 • Cukor CRM
 • PrestaShop
 • Magento

Výber sa neobmedzuje iba na vaše CRM. Cloudways môžete integrovať na vrchol iných cloudových platforiem ako sú Amazon Web Services (AWS), Google Cloud, Vultr a Digital Ocean. Budete mať dokonca na výber servery z mnohých spoločností, ktoré spoločnosť rozptýlila po celej krajine.

Ale čo podrobnosti o tejto spravovanej službe cloud computing?

Ponúkajú veľmi konkurencieschopné ceny, ktoré začína už od 10 dolárov mesačne a ich výkon je vynikajúci. U tejto spoločnosti neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa využívania CPU a zdrojov šírky pásma, ako sú niektoré iné hostingové spoločnosti. To znamená, že môžete mať vyhradené zdroje, ktoré potrebujete, bez toho, aby ste museli narásť na drahší plán.

Cena vs Výkon

Jedným z prvých kritérií pre výber dobrých hostingových služieb je hodnota v porovnaní s cenou. Zvyčajne sa meria ako pomer cena: výkon založený na dodávke služieb za stanovenú cenu. Čím nižší je pomer, tým je služba žiadanejšia.

Uptime vs Downtime

Viete, aký je rozdiel medzi prevádzkovou pohotovosťou 99,8 a 99,999 (5 – 9 s)? Aj keď tieto čísla sú iba zlomky sekundy od seba, prvé číslo sa týka 18 hodín prestojov za rok, a ďalších iba deväť minút.

Mnoho webových hostiteľov sľubuje určitú úroveň dostupnosti, ale mnohí ju nedokážu zálohovať so zárukami v písomnej podobe tým, že ju zahrnú do svojich SLA (dohody o úrovni služieb).. Cloudways sľubuje dostupnosť 99,999 percent a pri testovaní sa to osvedčilo. Jeden tester pingoval svoje webové stránky pomocou testovacieho nástroja z viacerých miest každých 15 minút po dobu 30 dní. Pri kontrole svojich metrík na konci tohto časového obdobia, nedošlo k jednému prípadu prestojov.

Priemerná rýchlosť zaťaženia

V teste po teste mohla spoločnosť Cloudways analyzovať načítanie stránok až do milisekúnd. Len pre porovnanie, najlepšie hostingové platformy spravidla načítavajú stránku za jednu až 10 sekúnd. Je potrebné poznamenať, že načítanie vašich webových stránok trvá každú ďalšiu sekundu, miera odchodov sa zvýši až o 32 percent. To nebude problém s Cloudways, ktorý má priemerná doba zaťaženia je približne 616,5 milisekúnd.

Čo robí túto platformu takou rýchlou? Technológia vo forme naskladaných Apache, Memcached, Varnish a Nginx.

Servery a umiestnenia serverov

Cloudways prichádza s prístupom k ich sieti na doručovanie obsahu, ktorá vytvára a jeukončí viac kópií svojich webových stránok do ich globálnej siete pozostávajúcej zo 45 bodov prítomnosti (PoP). Akonáhle na server príde požiadavka, automaticky sa presunie na najbližšie geografické miesto. To je ďalší faktor, ktorý prispieva k rýchlosti a spoľahlivosti tejto hostiteľskej platformy. Integrácia s ich CDN stojí 1 USD za 25 GB šírky pásma. CSN je podporovaný StackPath, ktorý bol predtým MaxCDN. Môžete tiež použiť Cloudflare alebo iné CDN podľa vášho výberu.

Spoločnosť má ústredie na Malte a má servery vo všetkých hlavných európskych mestách, ako aj vo veľkých mestách v USA, Ázii, Austrálii a dve v Južnej Amerike v Rio de Janeiro a San Paolo v Brazílii..

Šírka pásma

Pri službe Cloudways pravdepodobne nebudete mať problémy s neprimeranou šírkou pásma. Pokiaľ máte dobrú znalosť množstva zdrojov, ktoré potrebujete, môžete získať šírku pásma, ktorá prevádzkuje rozsah od 1 – 12 terabajtov.

Zákaznícka podpora a vedomostná základňa

Zákaznícky servis je k dispozícii prostredníctvom živého chatu 24/7/365. Ponúkajú tiež vstupenky na help desk s rýchlou reakciou a možnosť hovoriť so živým technikom. Jedinou nevýhodou je, že musí sa požadovať interakcia človek-človek prostredníctvom online formulára na naplánovanie spätného volania alebo relácie Skype.

Ako každá spoločnosť, ktorá je presvedčená o svojej úrovni služieb a schopnosti reagovať, Cloudways poskytuje záruku vrátenia peňazí. V snahe byť iný, nerešpektuje typický 30- alebo 60-dňový model. v skutočnosti, je to také komplikované, dokonca aj služby zákazníkom vás odkážu na stránku s ich pravidlami skôr ako sa vám to snažiť vysvetliť.

Ich vedomostná základňa je rozsiahla, s množstvom návodov a rád vyriešiť celý rad problémov s hosťovaním. K dispozícii je tiež celkom aktívny blog, ktorý obsahuje články a môžete sa prihlásiť na odber článkov a aktualizácií doručených priamo do vašej doručenej pošty. Môžete dokonca komunikovať so spoločnosťou a rozšírenou komunitou na všetkých hlavných platformách sociálnych médií.

Unikátne vlastnosti

Funkcie sú ďalším miestom, na ktorom táto platforma skutočne svieti. Vyplnenie všetkých cností Cloudway by vyžadovalo celú novelu, takže vám dáme najzaujímavejšie body a dáme vám vedieť, kde sa odlišuje od iných riešení hostenia cloudu.

Hoci to nemusí zostať dlho jedinečné, ich model služieb PaaS je inováciou. Prvá vec, ktorú musíme spomenúť, je jednoduchá inštalácia jedným kliknutím a posúvač, ktorý vám umožní nakonfigurovať systém výberom odhadovaného počtu zobrazení stránky, ktoré chcete získať. Systém potom odporúča veľkosť servera a ďalšie zdroje, aby vyhovoval vašim očakávaným potrebám. Môžete tiež nakonfigurovať ručne pre vyššiu mieru prispôsobenia.

Potom ste pripravení nainštalovať svoj web WordPress alebo iný redakčný systém. Ako bonus dostanete jednu bezplatnú migráciu na platformu.

To však nie je všetko, čo z Cloudways robí jedinečnú platformu. Ich sady funkcií sú postavené na elektronickom obchode so špeciálnou zbierkou vývojových nástrojov.

škálovateľnosť

Jednou z najlepších vecí, ktorá sa týka cloudového hostingu, je úroveň škálovateľnosti. Odkedy ste platiť iba za prostriedky, ktoré používate, nebudete sa musieť obávať namáhania zdrojov zaplatenia za viac, ako potrebujete „len pre prípad“.

Ak používate AWS alebo Google Cloud, môžete ho nasadiť tak, aby sa škálovali vaše CPU a RAM tak, aby vyhovovali vašim požiadavkám. Budete mať tiež dva úložné disky, jeden pre aplikácie a druhý pre databázu. To tiež zvyšuje bezpečnosť.

súvisiace: Správa databáz WordPress pomocou phpMyAdmin

zabezpečenia

Okrem podpory bezpečnostných doplnkov WP ponúka Cloudways niekoľko vlastných funkcií. Tie obsahujú:

 • firewally ktoré obmedzujú prístup do prístavu
 • Prihlasovanie SSH a SFTP aby sa zabránilo útokom hrubou silou
 • Zabezpečenie databázy prostredníctvom bielej listiny obľúbených adries IP
 • Izolácia aplikácie aby sa aplikácie spúšťali samostatne aj na rovnakom serveri
 • SSL certifikáty pomocou Poďme šifrovať
 • Správa rolí používateľov na podporu najmenej prístupového protokolu
 • Zabezpečenie a opravy operačného systémum, ktoré možno nakonfigurovať na automatickú inštaláciu prostredníctvom Debianu
 • Bug Bounty z cloudu pre crowdsourcing podnikajúcich bezpečnostných nadšencov v spolupráci s BugCrowd
 • Dvojfaktorová autentifikácia pre ďalšiu kontrolu prístupu
 • Súlad s GDPR
 • End-to-end šifrovanie
Zálohovanie a obnovenie

Zálohy sa predvolene vykonávajú automaticky, a funkcia obnovenia je použiteľná jediným kliknutím. Správcovia môžu tiež manuálne nakonfigurovať zálohovanie tak, aby sa spúšťalo podľa ich preferovaného plánu.

monitorovanie

Budete ľahšie spať s vedomím, že máte 24-hodinové živé monitorovanie a upozornenia. Cloudways vám tiež poskytuje novú integráciu Relic na riešenie problémov s výkonom a CloudwaysBot vás upozorní na problémy.

Doplnky a integrácie

Ak potrebujete ďalšiu funkčnosť, Cloudways dodáva množstvo doplnkov a integrácií. Zoznam obsahuje:

 • Cloudways API
 • Kanály CloudwaysBot
 • Migrácia aplikácií
 • Doplnok SMTP
 • Doplnok Backspace Email
 • DNS Made Easy add-on
 • Doplnky podpory služby Cloudways
CloudwaysBot

Táto jedinečná vlastnosť je ako mať palubného asistenta. Môže odpovedať na otázky, odporučiť vám, poskytnúť vám tipy pri práci alebo poslať upozornenia prostredníctvom Slack, HipChat alebo e-mailom. Môžete si prispôsobiť typ upozornení a vývojári môžu interagovať s CloudwaysBot prostredníctvom vlastných rozhraní API.

Vývojári môžu spravovať svoje tímy prostredníctvom správcovskej konzoly, kde môžu prideľovať úlohy a udeľovať povolenia a môžete nastaviť špeciálny prístup pre dočasných členov tímu, ako sú konzultanti a špecialisti na bezpečnosť.

Aj keď máte obmedzený prístup root, ste schopní vykonávať postupné testovanie a testovanie alebo získať prístup k príkazovému riadku prostredníctvom SSH.

Attn: Vývojári

Ak sa vyvíjate v PHP, určite si všimnete, že Cloudways ponúka výber medzi prácou s PHP7 alebo výberom z niekoľkých rámcov. Uľahčenie skriptovacích operácií sa dosiahne pomocou poskytnutého RESTfulAPI. K dispozícii je dokonca aj ihrisko API na testovanie skriptov.

Jedinou nevýhodou, ktorú by sme mohli s touto platformou skutočne nájsť, je, že je je ťažké získať telefonickú podporu zákazníka a účty neobsahujú e-mailové adresy ani možnosť registrácie domény. Môžete získať e-mailové adresy, ale bude to stáť trochu navyše. Obmedzenú podporu získate aj vtedy, ak sa vyvíjate v jazyku, ako je Ruby, Python alebo JS, a nemáte oprávnenie typu root..

Druhy služieb a cenové plány

Okrem 14-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie, Ponuka cloudových služieb až 11 úrovní služieb. Sadzby sa na prvý pohľad môžu zdať nižšie ako konkurencieschopné, mali by ste však vziať do úvahy, že do tejto ceny je zahrnutá aj správa platforiem.

Spoločnosť pracuje na modeli priebežného financovania. Súčasťou každého plánu sú niektoré dobroty, ako je bezplatná migrácia a certifikáty SSL, neobmedzená inštalácia aplikácií a odborná podpora 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Služby sú spoplatňované každú hodinu, zatiaľ čo služba ako platforma sa platí mesačne. Môžete platiť prostredníctvom hlavnej kreditnej karty alebo PayPal.

Plány najlepších cien v službe Cloudways

Hlavné štyri úrovne služieb sú:

Služba DO1GB za 10 dolárov mesačne / 0,0139 dolárov za hodinu, čo zahŕňa 1 GB pamäte RAM, procesor s jedným jadrom, 25 GB úložného priestoru a 1 TB šírky pásma
DO2GB za 22 dolárov mesačne / 0,0306 dolárov za hodinu, čo zahŕňa 2 GB pamäte RAM, jedno jadro, 50 GB úložného priestoru a 2TB šírky pásma
DO4GB (najvýhodnejšie) za 42 dolárov mesačne / 0,0583 dolárov za hodinu, so 4 GB pamäte RAM, duálnymi jadrami, 80 GB úložného priestoru a 4 TB šírky pásma
DO8GB za 80 dolárov mesačne / 0,1111 dolárov za hodinu, čo predstavuje 8 GB pamäte RAM, štvorjadrový procesor, 150 GB úložného priestoru a 5TB šírky pásma

Platformy sa rozširujú na tri nové úrovne, DO96, 128 a 192 GB, ktoré zvyšujú vaše schopnosti na neuveriteľne 192 GB pamäte RAM, 32jadrový procesor, 3840 GB úložného priestoru a 12TB šírky pásma za 1 035 dolárov mesačne / 1,4375 dolárov za hodinu.

Záverečné myšlienky

Úlohou Cloudways je „Posilniť ľudí, aby mohli posúvať svoje sny vpred“. Dúfame, že táto služba Cloudways Review dokázala odpovedať na všetky otázky týkajúce sa tejto možnosti hostenia.

Ak hľadáte cenovo dostupné flexibilné riešenie hostingu pre svoje webové stránky elektronického obchodu alebo pre aktivity súvisiace s budovaním webu. Z nášho pohľadu, Cloudways vám poskytuje to najlepšie z tohto typu hostiteľskej platformy, s dobrými hodmi.

Často kladené otázky: Managed Cloud Hosting

Ak hľadáte iba niekoľko prehľadov informácií, vítajte naše Časté otázky týkajúce sa hostenia riadeného spoločnosťou Cloudways.

Otázka: Kde je založený Cloudways?

A: Sídlo spoločnosti je na 52 Springvale, pápež Pius XII, Mosta MST2653, na Malte. To ponúka výhodu centralizovanej polohy, ktorá je prístupná z Európy, USA a ďalších lukratívnych globálnych obchodných centier.

Otázka: Čo je riadené hosťovanie WordPress?

A: Je to hostingová služba, ktorá za vás spracuje mnoho špecifík prevádzkovania webovej stránky WordPress. To znamená, že sa starajú o povinnosti údržby a zálohovania / fresorácie. Keďže väčšina z nich je platformou na hosťovanie cloudu, nemusíte sa viac zaujímať o bezpečnosť, dostupnosť a škálovateľnosť..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map