5 nejlepších blogovacích platforem prověřených pro rok 2020 (placené a bezplatné)

Jste připraveni vstoupit do světa blogů?


Pak byste se měli lépe vydat na správnou cestu výběrem nejlepší blogovací platforma… Blogová platforma, kterou vyberete, bude mít vliv na kvalitu vašeho blogu (a na tom, jak moc se vám blogovací cesta líbí).

To se však snadněji říká, než udělá…

Na internetu je dnes více než miliarda blogů a počet dostupných blogovacích platforem ztěžuje výběr jen jednoho.

Tato příručka vám pomůže zjistit, která blogovací platforma je pro vás nejvhodnější, porovnáním výhod a nevýhod každého z nich.

Předpokládáme, že jste nový blogger, který chce snadno použitelnou a nastavitelnou platformu pro blogování. Chcete platformu, která s vámi roste, jak rostou vaše zkušenosti a publikum.

Výběr nesprávné platformy pro blogování na začátku povede v budoucnu k výzvám, zejména pokud doufáte, že blog použijete jako způsob, jak vydělat peníze.

Jste připraveni začít? Pojďme se ponořit.

Náš výběr číslo 1: Wix

Wix je náš výběr číslo jedna protože je intuitivní, má řadu tutoriálů a je pro začátečníky jednoduchý.

wix logo box

Navštivte Wix.com

Klady:
 • Snadno přizpůsobitelné pomocí šablon a aplikací třetích stran
 • Nejsou nutné žádné kódovací dovednosti. Vytvořte si web pomocí nástrojů drag and drop
 • Snadné a rychlé nastavení
Nevýhody:
 • Bezplatný účet zobrazuje značku WIX a reklamy na vašem webu
 • Omezený počet bezplatných aplikací třetích stran
 • Po výběru nelze šablonu změnit

WIX vyniká od ostatních tvůrců webových stránek. Od roku 2006 budují svou značku především na ústní bázi. Vytvořili produkt, který je intuitivní a univerzální, ale snadno použitelný pro nové blogery kteří hledají platformu drag and drop. Je to all-inclusive webový tvůrce.

WIX vám umožňuje vytvořit web společně s vaším blogem pomocí jejich nástrojů, softwaru a serverů. Panel Správce Wix vám umožňuje přístup na váš web. Jiná řešení budování webu vyžadují, abyste nainstalovali, stáhli a spravovali různé části zařízení Wix samostatně.

Wix lze porovnat s pronájmem bytu na rozdíl od koupě domu. Jste schopni přizpůsobit jádro a vzhled webu.

O infrastrukturu, zabezpečení a výstavbu se však stará vlastník nemovitosti, který je v tomto scénáři Wix. Existuje kompromis mezi pohodlím a kontrolou.

Po více než 14 měsících kontroly Wix na mých vlastních stránkách a na mnoha stránkách našich klientů to cítím zasahuje dokonalou rovnováhu designu, funkcí a cen.

Cena Wix

Bezplatný plán společnosti Wix je určen pro ty, kterým nevadí mít strukturu adresy svých stránek takto: http://yourwebsite.wix.com/yourwebsite. Plán zdarma umožňuje neomezené množství stránek a typů stránek. Jste omezeni na úložiště a funkce.

ceny wix

Placené plány se pohybují od 5 do 25 $. Plán připojení domény 5 $ zahrnuje šířku pásma 1 GB, 500 MB úložiště a možnost připojení k vaší doméně.

VIP plán je 25 $ měsíčně. To zahrnuje neomezenou šířku pásma, 20 GB úložného prostoru, profesionální kontrolu webu, internetový obchod, bezplatnou doménu a další funkce. Platba může být provedena pomocí jakékoli hlavní kreditní karty.

Blogová aplikace Wix usnadňuje přidávání blogů na váš web, který budou podporováno na mobilních zařízeních. Společnost Wix poskytuje zákaznickou podporu prostřednictvím e-mailu a telefonu, aby zodpověděla všechny případné dotazy.

Wix splňuje svůj slib, že bude stoprocentně vhodný pro webdesignéry a blogery, kteří si sami udělají sami. Nedostatek flexibility může být výzvou pro profesionální vývojáře (pro koho doporučujeme Squarespace), ale pro začátečníky, kteří chtějí rozšířit svůj blog, máme pocit, že Wix představuje to nejlepší z toho, co je v současné době na trhu..

Náš výběr číslo 2: WordPress

WordPress je náš druhý výběr, protože je jednoduchý, bezplatný a snadno se udržuje.

LogoPress logo

Navštivte WordPress.com

Klady:
 • Úplná kontrola nad vaším webem
 • Přidejte funkce včetně online obchodů, členství a fór
 • Tisíce bezplatných a prémiových témat WordPress
 • Více než 45 000 bezplatných modulů plug-in
 • WordPress funguje dobře se SEO
Nevýhody:
 • Poměrně strmá křivka učení pro správu vašeho blogu
 • Jste zodpovědní za zálohování a zabezpečení

WordPress, na rozdíl od naší první volby Wix, vyžaduje dotek více znalostí navrhnout svůj první blog. Je to mnohem snazší než naučit se kódovat, ale není to drag-and-drop.

Než jsme s naší kontrolou šli dál, chtěli jsme vysvětlit rozdíl mezi WordPress.org a WordPress.com.

Podpora témat
 • WordPress.org nabízí plnou podporu témat. Můžete používat, upravovat a přizpůsobovat komerční a bezplatná témata. Se svým webem můžete dělat cokoli chcete.
 • WordPress.com omezuje vaše témata na témata aktuálně přítomná v úložišti WordPress. Stávající motivy nelze přizpůsobit ani si nemůžete nahrát vlastní motivy.
Pluginy
 • WordPress.org vám umožňuje maximalizovat sílu WordPressu jako CMS. Můžete nahrát a přizpůsobit jakýkoli požadovaný plug-in.
 • WordPress.com neumožňuje žádné doplňky. V platformě jsou zabudovány některé funkce typu plug-in.
Ceny WordPress.com

wordpress ceny

 • WordPress.org vyžaduje, abyste si zakoupili hosting a zaplatili za registraci své domény u služby třetí strany.
 • WordPress.com umožňuje blogy zdarma a poskytuje až 3 GB úložiště. Nemůžete přizpůsobit svou doménu a jste omezeni na subdomény. WordPress zobrazí reklamy na vašem webu.
Zpeněžení
 • WordPress.org vám umožňuje prodávat reklamy, pokud si na svém webu vyberete. Můžete si ponechat 100 procent z toho, co vyděláváte na svém webu.
 • WordPress.com vám neumožňuje prodávat reklamy na vašem webu. Pokud má váš web 25 000 nebo více zobrazení stránky měsíčně, existuje možnost sdílení příjmů.
Branding
 • WordPress.org vás nenutí k tomu, abyste označili svůj web pomocí programu WordPress. Můžete, pokud chcete, ale je to čistě volitelné.
 • WordPress.com vyžaduje, abyste na svém webu zobrazili odkaz „powered by“. Kromě toho bude WordPress na vašem webu zobrazovat reklamy, aniž by vám poskytoval příjmy.

Toto je několik rozdílů mezi WordPress.com a WordPress.org. Mezi další rozdíly patří, jak platformy používají SEO, analytiku, elektronický obchod a údržbu.

WordPress.com a WordPress.org poskytují bloggerům bezkonkurenční podporu z výukových programů, které weby nabízejí, i obrovská komunita uživatelů, která touží pomáhat ostatním uživatelům s otázkami nebo obavami.

Se všemi dostupnými informacemi se mohou noví bloggerové rychle přizpůsobit a začít přizpůsobovat své stránky s malými nebo žádnými problémy.

Naše číslo 3: Medium.com

Medium.com je naše číslo tři vybrat, protože jeho snadné použití. Je to skvělá volba pro bezplatnou blogovací platformu.

střední logo boxKlady:
 • Snadnost použití
 • Není nutné žádné kódování
 • Není nutné žádné nastavení
 • Zaměřte se na psaní, nikoli na navrhování webových stránek
 • Spojí vás s online komunitou pro psaní
Nevýhody:
 • Omezené funkce
 • Media.com vlastní vaše publikum. Pokud ztratíte svůj blog, vaše publikum jde s ním
 • Zpeněžení není možnost prostřednictvím reklam

Medium.com je platforma, která autorům umožňuje sdílet statistiky od roku 2012. Umožňuje vašemu obsahu oslovit velké publikum. Medium.com byl popisován jako Twitter v dlouhém formátu.

Jedním z výhod, které nabízejí, je schopnost importovat obsah blogu odkudkoli na internetu. Jakmile je importován, můžete jej volně upravovat.

Ještě lepší je, že vás sledují vaše sociální média na webu Media.com. Propojením účtu Medium s weby jako Facebook nebo Twitter se automaticky spojíte s přáteli, kteří používají médium.

Střední vám ukáže, kolik čtenářů máte. Říká vám, které z nich do konce. Někteří vydavatelé se obracejí na web Media.com jako způsob, jak najít nové přispěvatele svých stránek.

jak médium funguje

Médium neobsahuje API. Následovníci, které máte, jsou legitimní a zvyšují důvěryhodnost toho, co píšete.

Médium není ta pravá platforma pro komplikované a technické psaní. Bloggové, kteří se zaměřují na životní učení, podnikání a politiku, se mohou lépe hodit.

Na rozdíl od WordPress, nevlastníte nic na webu Medium.com. Společnost Medium Corporation vás může podle svého uvážení vypnout. Mohou váš účet zrušit podle libosti a mohou změnit cenové plány.

Použití média nerozšiřuje vaši značku o tolik, jako roste. Když píšete, v podstatě propagujete web Media.com.

Pokud jste populární spisovatel, lidé si budou pamatovat, co jste napsali, a budou si pamatovat, že ho našli na webu Media.com, ale oni nebude si pamatovat vaše jméno, stejně jako by vás napsali na vaší vlastní doméně nebo účet sociálních médií. Opak je pravdou u webů, jako je WordPress.

Medium.com je zdarma. Může to zvýšit vaši expozici, ale má přísná omezení. Cítíme, že to stojí za cenu, kterou za to zaplatíte.

Náš výběr číslo 4: Blogger

Blogger je stará platforma, která se snaží vyhovět potřebám moderních bloggerů.

logo logger bloggerKlady:
 • Je to zdarma
 • Snadné nastavení a správa
 • Využívá zabezpečení a spolehlivosti společnosti Google
Nevýhody:
 • Omezené funkce
 • Omezené šablony a možnosti designu
 • Aktualizace jsou občasné
 • Google může váš blog zrušit nebo pozastavit podle svého uvážení

Blogger, dědeček blogů, byl založen Evanem Williamsem v 90. letech. Evan Williams později založil Twitter a Medium. Frustrace Matta Mullenwega s Bloggerem ho vedla ke spuštění WordPress. Blogger je považován mnoha zastaralými a zapomenutými technologiemi.

Blogger, který nyní vlastní Google, je zcela zdarma. Jeho všestranná povaha vám poskytne vše, co potřebujete. Dosud, spisovatelé musí obchodovat kontrolu pro pohodlí.

Blogger se zaměřuje na blogování (… duh); do platformy je integrována malá kapacita správy obsahu. Není divu, že největší stížností na Blogger je, že postrádá funkce, což způsobuje, že autoři rychle vyrostli z platformy.

Google vidí Blogger jako dodatečnou myšlenku. Zákaznický servis a podpora, které nabízejí, jsou méně než hvězdné. Jakékoli řešení potíží, které byste mohli potřebovat, pochází z podpůrných fór nebo z vyhledávání videí YouTube.

blogger na google webech

Blogger je platforma, která odmítá růst. Jejich jediným zaměřením je blogování. Jiné weby vám umožňují propagovat váš obsah pomocí sociálních médií.

Zdá se však, že se služba Blogger snaží dělat věci tak, jak je vždy dělali. To není nutně špatné, pokud se soustředíte pouze na blogování. Ale pokud chcete, aby se zvonky a píšťalky vyskytovaly na jiných platformách, prostě tady neexistují.

Google udržoval Blogger v chodu déle než deset let. Nic nenasvědčuje tomu, že brzy zmizí. nicméně, Google má pověst zabíjení svých produktů rozmaru. Blogger v současné době není ani pro Google prioritou. Stále bude ohroženo, že se odstaví.

Protože je váš obsah hostován na blogové platformě Google, musíte dodržovat zásady obsahu společnosti Google. Tato zásada je liberální (a každým rokem je liberálnější …), ale více než jeden blogger viděl jejich blog zavřený kvůli svévolnému vymáhání od společnosti Google.

Pokud je váš blog na téma, které by mohlo být považováno za kontroverzní, měli byste si dvakrát rozmyslet, než investujete svůj čas a energii do psaní na platformě, na kterou nemáte úplnou kontrolu.

Používání služby Blogger může mít malé publikum. Domníváme se však, že to není vhodné pro většinu bloggerů.

Náš výběr číslo 5: Tumblr

Tumblr je mikroblogovací platforma, která obsahuje některé funkce sociálních sítí.

tumblr logo boxKlady:
 • Snadné použití
 • Snadná integrace součástí sociálních médií
 • Usnadněte použití obrázků, videí, GIF atd.
Nevýhody:
 • Omezené funkce
 • Špatný výběr témat
 • Je obtížné zálohovat váš blog
 • Je obtížné importovat nebo exportovat projekty

Tumblr je určen pro mladší klienty. Řídicí panel by měl být intuitivní, ale vyžaduje vážnou křivku učení. Blog je podřízen multimédím.

tumblr rozloženíV textovém obsahu chybí seriózní možnosti a nástroje. Jako začátečník si můžete užít některé z dostupných uměleckých nástrojů. Váš blog může vypadat atraktivní, ale postrádá zvony a píšťalky, na které si čtenáři zvykli.

Nástroje pro optimalizaci vyhledávacích strojů nejsou u této služby k dispozici. To je hlavní nevýhoda, zejména pokud vidíte svůj blog jako budoucí zdroj příjmů. Tumblr se může pochlubit stále rostoucí základnou členů. Co však nezmíní, jsou houfy lidí, kteří opouštějí službu každý měsíc, když si uvědomí, že mu chybí nástroje potřebné k úspěchu blogů..

Nemáme pocit, že Tumblr je dobrá volba, zejména pro nové spisovatele. Nechcete, aby frustrace způsobila, že se vzdáte blogů.

Doporučujeme podívat se na náš výběr číslo jedna Wix. Poskytuje vám všechny nástroje, které potřebujete k vytvoření atraktivního blogu. Je snadno použitelný a intuitivní.

Závěr

Na celém světě existuje více než 400 milionů blogů. Lidé se obracejí na blogy, aby našli komunitu, která sdílí jejich stejné ideály, zájmy, naděje a ambice. Pokud se chystáte začít svůj vlastní blog, začínáte obrovskou cestu, která má řadu přínosů.

Než začnete s blogováním, musíte si vybrat správnou platformu pro blogování. Chcete, aby platforma, kterou vyberete, byla snadno použitelná, cenově dostupná, výkonná a aby hladce pracovala se sociálními médii. Za naše peníze, Wix je odpověď.

Doufáme, že se vám náš příspěvek líbil. Jste nový blogger? Jaké platformy jste použili? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže. Do příště.

Až budete připraveni upgradovat svůj blog, budete potřebovat dobrého hostitele. Podívejte se na našeho průvodce po nejlepším webhostingu pro kanadské blogery, abyste zjistili, kdo bere dort.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector